هند رایگان خود را در مدارس نیست – اصلاحات باید دو پا: استقلال برای مدارس خصوصی و با کیفیت در مدارس دولتی

دیگر روز جمهوری آمده است و رفته با یک ناراضی یادآوری غم انگیز شکاف میان آرمان و واقعیت سخت است. برای 70 سال ما می خواست ما کودکان برای رشد کردن به تفکر آزاد و اعتماد به نفس و نوآورانه سرخپوستان. اما ما سیستم آموزش و پرورش انجام داده است همه چیز ممکن است به disempower آنها. آن است که یک قلب شکستن چشم برای دیدن صف های طولانی از پدر و مادر انتظار سال پس از سال به کودک خود را به یک مناسب و معقول در مدرسه. بسیاری از آنها را محکوم به شکست عنوان وجود ندارد به اندازه کافی مکان در مدارس خوب.

هر سال وضعیت سالانه از گزارش آموزش و پرورش (ASER) به ارمغان می آورد اخبار غم انگیز است که کمتر از نیمی از دانش آموزان در کلاس V می توانید به خواندن یک پاراگراف و یا یک حساب مجموع از یک کلاس دوم متن. در برخی از کشورها کمتر از 10 درصد معلمان تصویب معلم واجد شرایط آزمون. در بیهار سه در چهار معلمان انجام نمی, درصد مبالغ از یک کلاس V متن. جای تعجب نیست که در هند کودکان رتبه 73 از 74 کشور های بین المللی پیزا آزمون خواندن و علم و حسابی.

چون دولت خوب مدارس کمیاب والدین مجبور هستند برای فرستادن کودکان به مدرسه خصوصی. بین سال های 2011 و 2015 ثبت نام در مدارس دولتی کاهش یافت 1.1 کرور روپیه افزایش یافت و در مدارس خصوصی توسط 1.6 کرور با توجه به دولت DISE داده است. بر اساس این روند وجود دارد که لازم است برای 1,30,000 اضافی خصوصی مدارس در سال 2020 است. اما آنها باز نیست. یکی از دلایل این مشکل بزرگ برای شروع یک مدرسه برای یک فرد صادق. 30-45 مجوز مورد نیاز بسته به اینکه دولت نیاز به در حال اجرا در اطراف و رشوه خواری. گران ترین رشوه هستند به صورت یک ضرورت گواهی (به ثابت کند که یک مدرسه مورد نیاز است!) و برای به رسمیت شناختن.

یکی دیگر از دلایل کمبود این است که هزینه های کنترل. مشکل آغاز شد و با حق آموزش و پرورش عمل می کنند. دولت متوجه شد که مدارس دولتی شکست شد و از آن فرمان مدارس خصوصی برای ذخیره 25 درصد کرسی برای فقرا است. آن را یک ایده خوب بود اما ضعیف اجرا شده است. پس دولت نمی جبران مدارس خصوصی به اندازه کافی برای محفوظ است, دانش آموزان, هزینه 75% هزینه پرداخت دانش آموزان بالا رفت. این منجر به یک سر و صدا از پدر و مادر است. بسیاری از ایالت ها اعمال کنترل بر هزینه های است که به تدریج تضعیف سلامت مالی مدارس. برای زنده ماندن مدارس مجبور به economise منجر به کاهش در کیفیت. برخی از مدارس که در واقع تا به حال به تعطیل.

آخرین حمله در مدرسه استقلال تهدید ممنوعیت خصوصی کتاب های درسی. در سال 2015 HRD وزارت توصیه مدارس به استفاده از تنها NCERT کتاب های منتشر شده توسط دولت است. پدر و مادر نگران کاهش کیفیت و تحویل اواخر از کتاب. آکسفام گزارش شده است که در نیمی از مدارس آنها مورد بررسی در سال 2015 در ده ایالت کتاب های درسی تا به حال وارد نشده است. اگر چه کتاب NCERT بهبود یافته قدیمی rote روش یادگیری همچنان ادامه دارد. معلمان هستند غافل از نرم افزار فوق العاده مانند سلام فارسی و گوگل در بلو است که می تواند به سرعت در حال ایجاد یک دانشجوی هندی مسلط به زبان انگلیسی. تحصيلات ترس که ممنوعیت قطع خواهد, هندی, کودکان از یادگیری انقلاب در جهان اتفاق می افتد به خصوص آموزش دیجیتال و قطع ارتباط آنها از فرصت های شغلی در دانش اقتصاد است.

جالب اینجاست که اکثر بالا انجام سیستم آموزش و پرورش در آسیا رفته اند در جهت مخالف – به liberalised چند کتاب سیاست. این بهبود عملکرد دانش آموز با شکستن پیوند بین یک کتاب درسی و یک معاینه. از آنجا آسیایی معلمان در حال حاضر دسترسی به مواد گوناگون, آنها تعاملی با استفاده از روش های تدریس برای توسعه تفکر انتقادی و حل مسئله در دانش آموزان است. چین نقل مکان کرد و دور از ملی کتاب سیاست در اواخر 1980s و تشویق به استفاده از چندین محلی کتاب های درسی به “ارتباط با زندگی واقعی منافع و تجارب دانش آموزان در یک جامعه مدرن”. در یک liberalised سیستم یک دانشجو نمی مجبور به خرید چندین متون – بسیاری از کشورها اجاره کتاب به دانش آموزان و استفاده مجدد از آنها را برای سال های بسیاری است. موفق کشورهای آسیایی به طور معمول کار با ناشران کتاب به طور مداوم بهبود محتوای کتاب درسی, برنامه درسی و تربیت معلم.

70 سال به جمهوری اسلامی ایران در آن زمان به دادن استقلال به مدارس خصوصی. در سال 1991 اصلاحات به آزادی به صنعت اما نه به مدارس ما که هنوز به شدت تحت بار مجوز راج. با وجود این همه سهم از مدارس خصوصی به افزایش هند است نا معلوم. خود را فارغ التحصیلان بالا را پر کنید صفوف حرفه مدنی خدمات و کسب و کار. رهبران خود ساخته اند هند در سطح جهانی قدرت در نرم افزار.

آن زمان که هند کاهش یافته سوسیالیستی نفاق که حرام به یک مدرسه خصوصی از سود ساخت. به منظور زنده ماندن در آن باید یک سود (و آن را ندارد!). سود اجازه می دهد تا آن را به بهبود کیفیت آن و به گسترش برای دیدار با تقاضا برای بهتر مدارس. این تنها تغییر در طراحی از غیر انتفاعی’ به ‘سود’ بخش می تواند یک انقلاب است. سرمایه گذاری خواهد جریان به سرعت به آموزش و پرورش بهبود انتخاب و با کیفیت. اصول را به دروغ و یا به نام دزد. هند شهروند امروز درک ارزش از انتخاب و رقابت است. فقط به عنوان او برای پرداخت آب و برق, او مایل به پرداخت برای برتر آموزش و پرورش است. در یک کشور آزاد که چرا او باید مانع از پرداخت بیشتر برای یک مدرسه یا خرید یک برتر درسی?

به جای بیش از تنظیم مدارس خصوصی دولت باید تمرکز بر روی بهبود کیفیت مدارس دولتی. برای شروع, آن را باید جداگانه آن دو عملکرد: (1) برای تنظیم آموزش و پرورش بی طرفانه اعمال برابر با استانداردهای به هر دو بخش دولتی و خصوصی; (2) به اجرا در مدارس دولتی. امروز وجود تضاد منافع است که دچار سردرگمی مدیر و نتایج بد در سیاست. از آن زمان به دادن آزادی به مدارس خصوصی و نگاه به جلو به یک جمهوری روز هنگامی که آن خطوط کوتاه تر خواهد بود و به واقعیت نزدیک تر می آید به ما از آرمان های خود.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو