*روز استقلال به هندی ها توصیه می کند:

خودرا به خود ماعتماد کنید

در 15 آگوست 2020 هند 73 سال را به عنوان یک ملت مستقل جشن می گیرند. در یک مشاوره وزارت کشور از ایالات خواسته است که از تجمعات بزرگ اجتناب کنند، وقایع را به نمایش درآورد و موضوع “Aatma Nirbhar Bharat” را که توسط نخست وزیر نارندرا مودی برای یک هند خودسر اعلام شده بود، پخش کنند.

تاديب کردن در اين مورد فکر کردم که چه چيزي ما را واقعا مستقل مي کند؟ من متوجه شدم که خود را به خود وابسته کردن آغاز مستقل شدن است. خود اتکابه معنی تکیه کردن به سادگی بر تلاش ها و توانایی های خود، بدون توجه به کمک های بیرونی، بدون اینکه از کسی دیگر چیزی بخواهد. اسلام به این اصل اعتقاد دارد. در یک سنت، پیامبر اسلام از یارانخود پرسید: «چه کسی به من تعهد خواهد داد که هرگز از کسی چیزی نپرسد؟» thauban (یکی از همراهان خود) پاسخ داد که او خواهد شد; و از آن پس، او واقعا ً هرگز از کسی چیزی نپرسید.» (مُسناد احمد، شمارهٔ ۲۲۴۰۶) خود-اعتماد به نفس یعنی تلاش برای بر طرف کردن نیازهای خود با توسعه خود به حدی که نه تنها قادر به حمایت از خود، خانواده خود بلکه گسترش یک دست حمایتی به افراد کمتر خوشبخت جامعه است. چگونه می شود یک خود را به خود بر می شود؟ این یک واقعیت است که خدا انسان را با پتانسیل نامحدود آفریده است. به طور بالقوه، هر مرد یک ابرمرد و هر زن یک سوپرزن است. آنچه مورد نیاز است تمایلی است که از طریق تلاش های خود، این پتانسیل را به واقعیت تبدیل کند.

موفقيت هديه نيست اين نتيجه تلاش خودته هر با برخی از کیفیت منحصر به فرد به دنیا می آمد, و موفقیت بستگی به کشف آن و سپس با استفاده از آن با برنامه ریزی صدا. اگر می خواهید یک فوق دست باشید، اول از همه باید توانایی های خودرا تشخیص دهید و سپس تلاش مداوم خود را برای واقعی کردن آن انجام دهید. پس موفقيت هميشه در درون توست

متاسفانه این تنها چیزی است که انسان قادر به دستیابی به آن نیست. روان شناسان تخمین زده اند که انسان تنها ده درصد از توانایی هایی را که با آن متولد شده است به کار می گرفت. پروفسور ویلیام جیمز از دانشگاه هاروارد بسیار با استعداد مشاهده کرده است، “چیزی که ما باید باشد، ما آماده نیستیم که باشد.” با وجود اون اون چه که طبيعت به دنيا اومده ما رو به موفقيت ها مديون کرده که بايد در اين دنيا ما رو به خاطر اين ساده اي که ما به انتظار منتظر موندن بقيه هستيم دور نگه ميداشتيم تا چيزي که نياز داريم رو به مون بده هنگامی که ما از دیگران دریافت نمی, پس, پس, ناامید, ما را سرزنش دیگران برای ما نمی دادن به ما.

ما باید به یاد داشته باشید که آن را در درون خودمان است که ما باید نگاه اگر ما برای پیدا کردن دلایل کمبود زندگی است. *این اصل در قرآن با این کلمات آورده شده است: «هر چه بدبختی به شما می افتد، به خاطر آن چیزی است که دست های خودتان را به دست آورده اید.» (42:30)

هرگاه بدبختی به ما می انجامد، نباید دیگران را سرزنش کنیم بلکه با یک فرایند درون گرا، باید کاستی های خود را که علت واقعی بدبختی یا مشکلات ماست، به ما اشاره کرد و سپس تلاش کرد تا با تلاش خود آنها را اصلاح کنیم. آنچه که ما نباید انجام دهد پرورش احساسات نفرت و انتقام از کسانی که مسئول بدبختی های خود را. این فقط باعث افزایش رنج خود آدم می شود. به طور مداوم مشاهده دیگران با حسادت و حس گدای ما را به هیچ جا نمی رهاند، و می تواند ما را به بدترین دشمنان خودمان تبدیل کند. خود ما باید با کاستی های ما به طور عادلانه و مربعروبرو شود، آنوقت باید درون نگری کنیم و برای غلبه بر کاستی هایمان یک استراتژی برنامه ریزی کنیم. به این ترتیب ما قادر به آشکار کردن پتانسیل های خود را.

زندگی پر از چالش هاست. برای این کار ما نیاز به مواجه شدن با چالش های مداوم. هر ضرری یک چالش است—فقر یک چالش است، مشکل یک چالش است، یک وضعیت ناخوشایند یک چالش است، حتی متولد شدن با معلولیت یک چالش است. همه این چالش ها نعمت در لباس مبدل است. این چالش ها مسئول حفظ خلاقیت ما هستند. آنها به ما این توانایی را می دهد که چالش هایی را برای پیشرفت سنگ پله ها ایجاد کنیم. آنوقت ما می توانیم فکر کنیم، دوباره برنامه ریزی کنیم و از طریق تلاش خودمان از پتانسیل خودمان برای کاملی که با موفقیت دیدار می کنیم بهره برداری کنیم. این تنها راه برای تبدیل شدن به واقعا خود وابسته و مستقل است.

اگر هند به “Aatma Nirbhar” تبدیل شود، توصیه من به هر شهروند هند این است که تلاش برای تبدیل شدن به خود وابسته به طوری که به هند واقعا مستقل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im