در ایتالیا یک مورد برای موسیقی به بازگشت به سالن های کنسرت

راونا ایتالیا

انجام شاد موتزارت motet, Riccardo Muti ارسال توجهی پیام یکشنبه شب که زنده موسیقی کلاسیک است بازگشت به صحنه پس از coronavirus مستند.

یک تابستان کامل جشنواره برنامه ریزی شده است در اتخاذ خانه راونا حتی به عنوان موسیقی چشم انداز باقی مانده گریم در ایالات متحده جایی که او نیز انجام Chicago Symphony Orchestra.

مشهور هادی گفت: coronavirus تا به حال “نابود موسیقی” با توقیف سالن های محروم جهان از “غذای روحانی” را به عنوان آن را در مواجهه با یک بیماری همه گیر است که هنوز هم تهدید uncalculated اقتصادی پیامدهای فراتر از زندگی از دست داده است.

حتی در طول دو جنگ جهانی آقای موتی اشاره تئاتر ماند باز به ارائه فرهنگی امداد به جز در بدترین بمب گذاری.

“در این معنا این ویروس ویرانگر تر از بمب” آقای موتی به اسوشیتد پرس گفت قبل از افتتاحیه کنسرت برای راونا جشنواره سالگرد 30 فصل است که در آن او انجام لوئیجی Cherubini جوانان ارکستر که او تاسیس در سال 2004.

این جشنواره تاسیس شده توسط آقای موتی را نجات آن فصل با برنامه ریزی آن نزدیک به 50 وقایع در فضای باز سالن های محدود با مخاطبان و فاصله نوازندگان حداقل یک متر از هم جدا – به چالش کشیدن آنچه آقای موتی اشاره شد از جمله سمفونیک منظور از “بازی با هم.”

“در پیام همبستگی که من ارسال به کل فرهنگی جهان من را به یک سیگنال از راونا که در برخی از نقطه شما می توانید راه اندازی مجدد و شما باید راه اندازی مجدد با احتیاط و با مراقبت” گفت: آقای موتی است که در راس برخی از معروف ترین در جهان تئاتر از جمله میلان La Scala و لندن Philharmonia Orchestra. در آمریکا او برنده تمجید پیشرو ارکستر فیلادلفیا در سال 1980 و شیکاگو و ارکستر سمفونیک پس از سال 2010.

“شما پرداخت قیمت بالا برای عدم وجود فرهنگ,” او گفت:.

این راونا جشنواره برنامه اجرا می شود که از طریق جولای یکی دیگر از سیگنال تدریجی رستاخیر اروپا موسیقی کلاسیک پس از سخت تعطیلی به سرعت گسترش coronavirus. در نشانه ای از آن اهمیت نمادین ایتالیا سنا رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد با حضور, همراه با رئیس میراث جهانی یونسکو مرکز در به رسمیت شناختن کوچک شهر راونا را outsized نقش مهمی در تاریخ جهان به عنوان سه زمان باستان پایتخت با هشت حفاظت آثار تاریخی و محل استراحت نهایی دانته آلیگیری شاعر.

در دیگر نشانه هایی از زندگی فرهنگی آقای موتی انجام Cimarosa موتزارت و شوبرت در اوایل این ماه با ارکستر فیلارمونیک وین با یک ارکستر کامل در حالت عادی فاصله با تشکر ویروس به طور منظم تست در حالی که تئاتر در فلورانس و ونیز باید صحنه کنسرت با مخاطبان است. میلان La Scala خواهد سیگنال آن ظهور مجدد با چند موسیقی شب در ماه ژوئیه پیش از آن رسمی بازگشایی در ماه سپتامبر.

پس از پیشرو Chicago Symphony Orchestra در یک تور اروپایی در ژانویه آقای موتی صرف ایتالیا مستند در راونا مطالعه برای آنچه که قرار است به CSO سپتامبر فصل باز از بتهوون “Missa solemnis.” اما شروع فصل در سوال باقی می ماند که ایالات متحده نشانه های فرهنگی مانند کارنگی هال و مرکز لینکلن در نیویورک و فیلادلفیا کیمل تئاتر خود را اعلام کرده اند بسته شدن از طریق پایان سال با توجه به این ویروس تهدید.

“آن است که بیش از حد آسان به می گویند: ‘،’ اما … وجود دارد هزاران نفر از مردم که دیگر ارائه فرهنگ و غذای روحانی به مردم, و, که, در یک نقطه خاص نمی خواهد که حتی یک حقوق و دستمزد برای زندگی” آقای موتی گفت.

آقای موتی پیشنهاد کرد که کنسرت برگزار می شود در شیکاگو پارک یادبود با 2000 مهمانان به جای 30,000 ظرفیت و با اولین تست نوازندگان برای ویروس و احتمالا چسبیده به یک کارنامه که محدودیت تعداد نوازندگان بر روی صحنه است.

در بخشی از CSO فصل که لغو شد آقای موتی بود که انجام شده در ماه آوریل یک سمفونی توسط آمریکایی های آفریقایی تبار آهنگساز فلورانس قیمت آن برنامه گفت: “به صدای قدرتمند به آفریقایی تجربه است.” آقای موتی است که تماشای سیاه زندگی مسائل تظاهرات از دور گفت: موسیقی کلاسیک باید بیشتر به استفاده مردم از رنگ.

در شیکاگو او با این نسخهها کار با ارکستر آمریکایی آفریقایی تبار شبکه را به محلی سیاه جامعه به کنسرت ها و تمرینات است که رشد کرده است به 3000 عضو از سال 2016. اما او همچنین به یاد می آورد یک سال 1991 کنسرت او انجام شده در فیلادلفیا در بزرگداشت مارتین لوتر کینگ جونیور که در آن برای “اولین و تنها زمانی که من دیدم آکادمی موسیقی پر از 90 درصد آمریکایی های آفریقایی تبار.”

“رویای من خواهد بود که بسیاری از آمریکایی های آفریقایی تبار در ارکستر دروس و در مخاطبان” آقای موتی گفت.

“اما این نیز خود ما تقصیر با دادن احساس که موسیقی ما فرهنگ است و فرهنگ از نخبگان فرهنگ برتر افراد بسیار تصفیه شده مردم است. این درست نیست. ما باید با اسلحه ما را به عنوان ما انجام داده و ادامه خواهد داد به انجام این کار در شیکاگو است.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله