در جنگ اسرائیل در coronavirus عرب پزشکان با عجله به جلو

بیش از دهه گذشته عرب پزشکان و پرستاران را تبدیل به یک آشنا حضور در ایران بازگشتهاند. اما همه گیر است درخشید و آنها را در یک نور جدید: به عنوان ضروری سربازان و زمینه فرماندهان در این کشور مبارزه با کروناویروس.

می آید که از قضا در یک مملو سیاسی حاضر است. حتی به عرب اسرائیلی را تقویت کرده اند خود را از نمایندگی مجلس آنها بارها و بارها شده اند اشیاء از لفاظی های خصمانه از حق اسرائیل.

یاسمین Diab که شاتل بین خانه اش در یک عرب ایجاد کرد و شیفت های طولانی در یک coronavirus بخش در حیفا می گوید او نمی پشیمانی گرفتن در کار مخاطره آمیز. “من معتقدم که این یک ماموریت” او می گوید. “ما در خط مقدم این جنگ است.”

و اشاره کرد که اسرائیل مبارزه برای نجات زندگی خواهد بود “ضرب خطر بیافتد” بدون عربی حرفه ای, یک دانشگاه تل آویو اتاق فکر سیاست مختصر خواستار “پایان دادن به انحصاری و نژادپرستانه گفتمان و اظهارات است که به سوال عربی وفاداری.”

دکتر دیاب می گوید: اسرائیلی ها رسیده اند به او در رسانه های اجتماعی برای تشکر از او برای کار خود را. “مردم به دنبال ما متفاوت,” او می گوید. “من امیدوارم که این نه موقت. من امیدوارم که آن را آغاز و وجود خواهد داشت برابری بین ما است.”

تل آویو اسرائیل

یاسمین Diab شاتل روزانه بین خود قرنطینه در خانه اش در روستای طمرة و 24 ساعته شیفت در Rambam بیمارستان در حیفا – بزرگترین در شمال اسرائیل – که در آن او اولین دکتر در coronavirus بخش در هنگام افتتاح آن در ماه مارس است.

به دلیل کار با کروناویروس بیماران دکتر دیاب نمی تواند به تماس فیزیکی با خانواده اش – تولد او به تازگی آمد و رفت بدون در آغوش گرفتن از پدر و مادر خود را. تنش کار آن را سخت تر به خواب.

هنوز طب داخلی ساکن نمی پشیمانی تصمیم به داوطلب برای کار قرار می دهد که او و خانواده اش در خطر است. “من معتقدم که این یک ماموریت” او می گوید. “ما در خط مقدم این جنگ است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

با یک گوشی پزشکی بخور در اطراف گردن او دکتر دیاب تحویل دور از آماده مصاحبه به چند اسرائیلی را نشان می دهد در اوایل هفته از بحران است. اما او فقط یکی از ده ها هزار نفر از متخصصان مراقبت های بهداشتی با قرار دادن خود در برابر اسرائیل در جنگ مقابل COVID-19.

هر چند عرب پزشکان و پرستاران و داروسازان را در طول دهه گذشته تبدیل به یک آشنا حضور در بیمارستان های اسرائیل و دولت-پشتیبانی HMO کلینیک های همه گیر شده درخشید عرب اسرائیلی شهروندان در یک نور جدید: به عنوان ضروری سربازان و زمینه فرماندهان در این کشور مبارزه در برابر ویروس.

که افزایش قد می آید از قضا در خصوص مملو لحظه در عرب و یهودی روابط سیاسی.

حتی به عرب اسرائیلی یک پنجم از جمعیت را تقویت خود نمایندگی مجلس از طریق یک اتحاد جدید به لیست مشترک آنها بارها و بارها شده اند اشیاء خصمانه شعارهای مبارزات انتخاباتی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر. منتهی به 2 مارس انتخابات آقای نتانیاهو و حزب لیکود حمایت بیلبوردهای هشدار داد که رای دهندگان اسرائیلی در برابر یک دولت جایگزین است که عبارتند از و یا تکیه بر مفصل لیست که نخست وزیر و متحدان او به تصویر کشیده شده به عنوان “حامیان تروریسم.”

در تلاش برای عقب راندن که احساسات یک تلویزیون جدید تجاری اسپانسر شده از طرف عرب کارکنان مراقبت های بهداشتی ویژگی های یک مونتاژ از پرتره از پزشکان و پرستاران است. “این در مورد زمان به اذعان کرد: اعراب نیز شرکای تجاری در کشور است. همکاران در سرنوشت همکاران در حکومت” تجاری آمده است.

یهودی اسرائیلی نگرش ممکن است در حال تحول است. به طور فزاینده ای وجود دارد که تماس ها در اسرائیل به تغییر بودجه نظامی از منافع به سلامت نبرد. و وجود دارد خواستار به رسمیت شناختن عربی به اسرائیل کمک.

“این اولین بار است که اسرائیل در حال انجام یک جنگ و [که] به شهروندان عرب استخدام شده است می گوید:” Eran خواننده عرب, امور خبرنگار کان اسرائیل عمومی شرکت پخش اشاره به این واقعیت است که بسیاری از شهروندان عرب موظف به خدمت در ارتش. “این بسیار شگفت انگیز است که در آن اتفاق افتاده است به زودی پس از انتخابات است.”

برجسته از اعراب در اسرائیل سلامت سیستم نشان دهنده تلاش های بسیاری برای حرکت به جریان اصلی با وجود چندین دهه تبعیض و به حاشیه رانده است. بیش از دو دهه گذشته رو به افزایش تعداد جوانان عرب را به دنبال آموزش عالی و به دنبال ادغام میان اسرائیل و طبقه متوسط, بسیاری از را انتخاب کرده اند برای تبدیل شدن به حرفه ای بهداشت و درمان.

با توجه به رسمی دولت اطلاعات منتشر شده در روزنامه هاآرتص, روزنامه اعراب را تا 17% از کشور, پزشکان, 24 درصد از پرستاران و 48 درصد از داروسازان.

“این سیستم را به سقوط و بدون تعیین سهم از کارکنان پزشکی گفت:” رافائل والدن معاون مدیر سبا مرکز پزشکی کشور بزرگترین بیمارستان در مصاحبه با اسرائیل کانال 12 تلویزیون اخبار.

“فرصت نمی شود از دست رفته”

این بیماری همه گیر است و گسترش شناخت از عرب اسرائیلی مراقبت های بهداشتی کمک به امنیت ملی ،

و اشاره کرد که مبارزه برای نجات زندگی خواهد بود “ضرب خطر بیافتد” بدون عربی حرفه ای اخیر سیاست مختصر توسط موسسه مطالعات امنیت ملی (INSS) در دانشگاه تل آویو اتاق فکر رهبری نظامی سابق بالا برنج از دولت خواست برای ایجاد یک “مثبت بر اساس” برای “یکپارچه سازی کامل” از اعراب در اسرائیل جامعه و برای “پایان دادن به انحصاری و نژادپرستانه گفتمان و اظهارات است که به سوال عربی وفاداری.”

“این واقعا یک فرصت است که نمی شود از دست رفته” می گوید: Meir Elran یک INSS همکار سابق و عمومی که همکاری و نوشت: این مقاله است. “این بسیار دشوار است برای پیدا کردن یک نور در این تونل است. اما وجود بیش از فرصتی که این می تواند تفاوت را.”

هنوز برای تمام پیشرفت های به دست آمده توسط عرب های پزشکی حرفه ای, اسرائیل, خدمات بهداشتی درمانی هستند سخت تر برای دسترسی به جمعیت عرب. شهرهای عربی قرار دارد به طور متوسط نزدیک به دو برابر و به دور از بیمارستان ها به عنوان یهودی شهرها با توجه به Taub مرکز سیاست اجتماعی مطالعات.

در اوایل این بیماری همه گیر از آن آشکار شد که کمتر coronavirus آزمايشات اداره در میان اعراب و اطلاعاتی که مواد مورد COVID-19 نبود حتی در زبان عربی در دسترس. همانطور که در آوریل 16, وزارت بهداشت گزارش می دهد که تنها حدود 459 اسرائیل برخی از 12,591 COVID-19 موارد یا 3.6% آمده از شهرهای عربی. فلسطینی گزارش دیگری 81 موارد در شرق اورشلیم ،

این underrepresentation ناشی از اولیه ظهور این ویروس در میان یهودیان که باید محدود تعامل با اعراب می گوید: دکتر محمد خطیب, بانک مدیر جلیل جامعه یک مرکز با تمرکز بر سیاست های بهداشتی در میان اعراب. اسرائیل coronavirus سیاست باید بهتر تنظیم به جوامع عرب و فاقد ورودی از عرب بهداشت حرفه ای او می گوید.

دکتر دیاب که دون بوردو-رنگی مالش های فرسوده توسط کارکنان در Rambam coronavirus ward, تخمین می زند که حدود دو سوم از پزشکان در این بخش هستند ، او می گوید: او معتقد کارکنان – اعم از عرب یا یهودی – مثل خانواده دوم. پدر و مادر او, مذهبی, مسلمانان, نگران خطر عفونت اما در نهایت پشتیبانی تصمیم خود را برای داوطلب.

“آنها بر این باورند که خدا را فراموش, آنچه لازم است,” او می گوید. “در پایان, آنها به من اعتماد کن.”

به عنوان برای او یهودی بیماران “من همیشه لبخند از آنها. آنها توهین یا شگفت زده به یک عرب مخالف آنها. من هرگز احساس کسی با من متفاوت رفتار چون من یک عرب.” در حالی که نه سابقه او می گوید که یک پدیده نادر در بیمارستان.

دکتر دیاب می گوید او نگه داشته در تماس با آریل grabois امضا یک سالن رقص رقص مربی بود که یکی از اولین بیماران در این بخش است. منتشر شد و پس از دوره نقاهت بعد از ویروس, آقای e grabois توصیف کادر پزشکی در این بخش به عنوان “اختصاصی” و “اخرین” و می گوید او امیدوار است که همه گیر دهید اسرائیلی ها به دنبال فراتر از سیاست هویت.

“شما باید برای قرار دادن کسانی که همه چیز کنار,” او می گوید. “ویروس نمی تمایز بین عرب و یهودی. من امیدوارم که این مردم را به همه چیز نگاه متفاوت – کمتر در نظر [دموگرافيک] بخش است.”

“ما همه در همان قایق”

در واقع در داخل Rambam بیمارستان collegiality و همکاری میان عرب و یهودی کارکنان کنتراست مشخص شده به جو در جای دیگر در اسرائیل می گوید Mogher Khamaisi بیمارستان, عرب, اسرائیل, مدیر داخلی, پزشکی, که نظارت یک بخش از بیماران مبتلا به COVID-19 علائم.

اعراب که بسیاری از کارکنان ارشد داوطلب برای coronavirus کار از حس وظیفه حرفه ای. “آنها می خواهند را به یک نقش فعال در تلاش” می گوید: دکتر Khamaisi.

“این درست است که [سیاستمداران اسرائیلی] ما را نادیده گرفت … و نخست وزیر صحبت می کند در برابر ما است. از سوی دیگر پزشکان در اینجا انجام کار ما بدون در نظر گرفتن و بدون انتظار هر نعمت. مردم باید ببینید که ما همه در همان قایق است و سهم ما مهم است,” او می گوید. “اما من می ترسم که در نیمه دیگر سال هر کس را فراموش نکنید و ما را به حال دوم و سوم کلاس شهروندان است.”

دکتر دیاب برای تلفن های موبایل بیشتر امیدوار باشید. به تازگی بیشتر فردی اسرائیلی ها رسیده اند به او در رسانه های اجتماعی برای تشکر از او برای کار خود را. “آنها فکر می کنم که آنچه که من انجام شود نباید داده شود.”

او می گوید: او همیشه سعی در افزایش بالاتر از ملی تفاوت در اسرائیل و تمرکز بر افراد به عنوان انسان به جای عرب یا یهودی. و در حالی که او می گوید او نیست به خصوص علاقه مند در سیاست آن اذیت او هنگامی که او می شنود برخی اصرار دارند که اسرائیل تنها دولت یهودی. شاید در برخورد با کروناویروس که تغییر خواهد کرد.

“در نهایت ما زندگی می کنند در همان کشور و همه ما باید در برابر” او می گوید. “واقعیت این است که ما در حال حاضر بیشتر مساوی چرا که ما در خط مقدم از تاج نبرد و مردم به دنبال ما متفاوت است. من امیدوارم که این نه موقت. من امیدوارم که آن را آغاز و وجود خواهد داشت برابری بین ما است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de