است coronavirus یک آسیب پذیری برای دموکراسی به عنوان رهبران مارشال تمام قدرت را در اختیار خود برای رسیدگی به بحران ؟ برخی از اسرائیل به عنوان یک قناری در معدن ذغال سنگ.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر گرفته, سریع, اقدام تهاجمی شامل COVID-19 برنده ستایش از هواداران است. اما منتقدان می گویند که او و حزب لیکود خود را گرفته اند با استفاده از بحران به تلاش برای “کودتا” در برابر رقبای خود که موفق به کسب اکثریت کرسی های پارلمانی در انتخابات اخیر.

در آخرین بن بست, دیوان عالی کشور مداخله به زور رئیس فعلی مجلس به کنار و او حاضر به پیروی. رئیس سابق شین بت اسرائیل معادل اف بی آی هشدار داد که دولت تا به حال به طور موثر معلول قوه قضائیه و قوه مقننه. و اسرائیل مورخ شهرت بین المللی است و نام آن را “اولین coronavirus دیکتاتوری است.”

Yohanan Plesner رئیس جمهور اسرائیل دموکراسی موسسه در بیت المقدس می گوید که گسترده تر نتیجه گیری از اسرائیل مورد است “که تحت تغییر قیافه تاج بحران بی پروا سیاستمداران می توانید آن را به نقض هنجارهای دموکراتیک و کنوانسیون های کشت بیش از چند دهه.”

تل آویو اسرائیل

در میان سراسر کشور در نزدیکی مجموع مستند برخی از نیم میلیون اسرائیلی ها جمع آوری و در یک مجازی تظاهرات آنلاین در این آخر هفته در اعتراض به آنچه آنها تماس بگیرید و اقدام به کودتا توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دولت انتقالی تحت پوشش حفاظت از شهروندان از coronavirus.

هفته گذشته وزیر دادگستری ارسال سفارش در وسط شب به تعطیل دادگاه در آستانه آقای نتانیاهو در دادگاه به اتهام فساد مالی. دولت اقداماتی برای پیگیری شهروندان در تماس با کسانی که آزمایش مثبت با استفاده از منطقه جغرافیایی داده ها از تلفن همراه خود بدون مجوز مجلس در نام متوقف کردن گسترش ویروس. و آقای نتانیاهو متحدان مسدود اسرائیلی مجلس از حتی باز کردن پس از انتخابات اخیر که در آن رقبای خود موفق به کسب اکثریت کرسی کنست.

چه دولت است که واقعا حفاظت از منتقدان می گویند که نخست وزیر را متزلزل محل در قدرت است. در حالی که جزئیات این اتهام قدرت گرفتن ممکن است ریشه در اسرائیل بحران سیاسی شده و در بن بست انتخابات در یک سال آنها رنگ آن را به عنوان یک داستان احتیاطی برای دیگر دموکراسی های تیره و تار با بحران کنونی است. “اولین coronavirus دیکتاتوری” کنایه آمیز اسرائیل نویسنده و مورخ یووال نوح هرری شناخته شده تر برای بین المللی پرفروش مانند “هوشمند” از برای اظهار نظر در سیاست اسراییل.

“نتانیاهو در تلاش است برای بهره برداری از وضعیت این بیماری همه گیر برای حفظ قدرت و بیشتر اقدامات افراطی از او می خواهد اگر این بحران بود و نه در رفتن” می گوید Gershom Gorenberg اسرائیل یک مورخ و روزنامه نگار. “من فکر می کنم این یک هشدار در جای دیگر است که در حالی که [coronavirus] بحران با رسیدگی می شود نیاز به کنترل دموکراتیک هستند و حتی بیشتر در یک وضعیت بحران است.”

در مصاحبه با کانال 12 آقای نتانیاهو خواسته بود اگر او اغراق تهدید coronavirus به منظور حفظ خود در قدرت پس از در حال حاضر در خدمت چهار دوره به عنوان نخست وزیر. “هر کسی که به نظر می رسد در آنچه که من انجام می بیند من کار برای کشور است. … من برای انجام این کار که من ایستاده بر روی عرشه و حرکت را از طریق کوه های یخ,” او گفت:. “پشت سر من هستند و کشورهای دیگر که تبدیل شده اند مانند Titanics که در حال غرق شدن است.”

در واقع حامیان ستایش آقای نتانیاهو به عنوان یک جانباز رهبر است که نقل مکان کرد و به سرعت به اتخاذ اقدامات سختگیرانه برای مقابله با بحران از جمله پلیس تعطیل تجمع بیش از 10 نفر و بررسی افرادی که خود را نقض کرده قرنطینه.

Gayil Talshir, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه عبری, اخطار می دهد که دموکراسی در بحران باید بیشتر نظارت خود از جمله سازمانهای مدافع حقوق مدنی و قضایی و سیستم به منظور محافظت از سیستم.

“قدرت متمرکز در دست دولت بسیار زیاد است و به همین دلیل به خصوص در زمان بحران شما نیاز به نظارت بیشتر احتیاط توجه بیشتر به حقوق فردی و نه کمتر” می گوید: دکتر Talshir.

او می گوید: رهبران که نشان می دهد که “دولت عمیق” دستگاه ممکن است در تلاش برای تضعیف آنها مانند رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و رهبران مجارستان و لهستان در حال حاضر تمایل به سعی کنید برای گرفتن قدرت بیشتر برای خود و یک بحران مانند این می تواند سرعت بخشیدن به که تمایل. “وجود دارد یک تهدید است که آنها را با استفاده از اورژانس زمان به تضعیف نهادهای دموکراتیک و به دست آوردن قدرت و حتی بیشتر,” او می گوید.

نتانیاهو متحد مخالف دیوان عالی کشور منظور

مبارزه قدرت بین آقای نتانیاهو و حزب لیکود و رقبای خود را به سر speakership مجلس.

پس از انتخابات اخیر پرزیدنت رئوبن ریولین شنود گذاشته Benny Gantz آبی و سفید به شکل یک ائتلاف حاکم.

با این حال آقای نتانیاهو ادامه داد: به عنوان نخست وزیر و حزب لیکود را Yuli Edelstein ادامه داد: به عنوان نماینده مجلس شناخته شده به عنوان کنست ،

روز دوشنبه پس از شکایت از آقای Gantz حزب اسرائیل در دیوان عالی کشور گفت: سخنران باید با برگزاری یک رای است که قادر می سازد کنست را به طور کامل تابع پس از یک پارلمان جدید بود و قسم خورده در هفته گذشته است.

برای روز آقای Edelstein تا به حال اعتراض به انجام این کار با استناد به نگرانی های بهداشت عمومی و ادعا می کنند که چنین رای را به خطر اندازد مذاکرات برای مواقع اضطراری دولت وحدت ملی بین حزب لیکود و آبی و سفید. منتقدان می گویند حزب لیکود به سادگی نمی خواهید برای صرفنظر کردن از قدرت است. یک دلیل این است که آبی و سفید و متحدان آن می تواند با استفاده از اکثریت خود را وضعیت برای تصویب قوانین است که آن را دشوار است برای آقای نتانیاهو در ادامه کار با او در زمان مشکلات قانونی که شامل کیفرخواست در سه پرونده های جنایی.

هفته گذشته در یک تماس را به بیرون رفت و از طریق رسانه های اجتماعی و پیام های متنی به اعتراض خارج از کنست ، فعالان سوار به اورشلیم از سراسر کشور تکان دادن پرچم های سیاه از اتومبیل های خود را. چند بازداشت ساخته شده بودند از جمله از فرمانده سابق اسرائیل بالا واحد نیروهای ویژه.

“این اعتراضات نشان می دهد که اسرائیلی ها در حال حاضر به پذیرفتن چنین تخلف به ما هنجارهای دموکراتیک می گوید:” Yohanan Plesner رئیس جمهور اسرائیل دموکراسی موسسه در اورشلیم.

در میان کسانی که صحبت می کرد در این آخر هفته را مجازی تظاهرات بودند Elyakim Rubinstein دادستان کل سابق و معاون رئیس جمهور سابق دیوان عالی کشور و یووال Diskin رئیس سابق شین بت اسرائیل معادل اف بی آی است. آقای Diskin هشدار داد که دولت تا به حال به طور موثر معلول قوه قضائیه و قوه مقننه.

یائیر فینک که سر Darkenu (“راه ما” در زبان عبری) یک حزبی حقوق مدنی است که به سازماندهی تظاهرات گفت: “این دقیقا در این زمان هنگامی که ما ممنوع است به جمع که برخی را انتخاب کرده اند به قول بهره برداری از این وضعیت به دور تراشه در پایه که بر اساس آن ما دولت تاسیس شد.”

در عین حال با وجود اعتراض بیش از آخر هفته وزیر دادگستری امیر Ohana و دیگر متحدان نتانیاهو روز دوشنبه گفت که آقای Edelstein سخنران مجلس باید چشم پوشی از دیوان عالی کشور را به منظور.

“من نمی خواهد به توافق برسند اولتیماتومهایی” آقای Edelstein اعلام کرد در بیانیه ای روز شنبه خواستار مداخله از سیستم عدالت در مجلس کسب و کار “خارج از محل.”

این مورد برای و در برابر اقدامات غیر معمول در یک بحران

صهیون Bouskila صندلی از حزب لیکود شعبه در جنوب شهر نتيفوت می گوید دموکراسی مقدس است اما در این زمان بی سابقه ملی بهداشت بحران است که می تواند سقوط اقتصاد اسرائیل تمرکز باید بر جعل یک دولت وحدت.

“من فکر نمی کنم نتانیاهو با استفاده از coronavirus او مبارزه برای نجات کشور است,” او می گوید. “همانطور که برای دادگاه و روند سیاسی آنها را به بازگشت به حالت عادی پس از بحران به کار گرفته شده است.”

برای دکتر Talshir از دانشگاه عبری یکی از نگران کننده ترین جنبه های آقای نتانیاهو در رفتار است که چگونه آن را بکارد شکی نیست که دموکراسی چیزی است که مورد نیاز است برای حکومت یک کشور را در زمان بحران.

“این بیشتر تهدید از دستکاری های ما در حال دیدن” او می گوید.

آقای Plesner یک عضو سابق کنست می گوید: شوک از همه گیر باعث می شود آن را به چالش کشیدن برای مردم را به پاسخ به تضعیف نهادهای دموکراتیک به خصوص به طور موقت خاموش کردن کنست که او از نظر “شدید و بی جا نقض شده است.”

“گسترده تر نتیجه گیری از اسرائیل مورد می گوید:” آقای Plesner “این است که ما می توانیم می گویند که تحت پوشش های تاج بحران بی پروا سیاستمداران می توانید آن را به نقض هنجارهای دموکراتیک و کنوانسیون های کشت بیش از چند دهه.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو