در جورج فلوید تظاهرات پژواک از سال 1968 ناآرامی های اجتماعی

خیابان ها بودند در آتش به عنوان سرباز گارد ملی جریان به شهرهای آمریکا. فریاد بودند آغشته به خشم و غم و اندوه: “ما مریض هستید!”

آنجا تاریک بود صحبت از “رادیکال آشوبگران.” خشونت طغیان و دستگیری انباشت اشیاء بدست آمده در سراسر جمهوری. کاخ سفید با صدور رزمی اظهارات در مورد نظم و قانون. در تلویزیون فیلم از اعتراضات و خشم با بازی در یک حلقه پیوسته.

صدا از کنترل ماموریت سرد بود و آرام به عنوان موشک افزایش یافت و به آسمان و به سمت فضا. “مرحله یک نیروی محرکه اسمی است.”

این اواخر 1960s. آن را در حال حاضر.

برای آمریکایی ها از یک سن خاص — و برای کسانی که آگاه از گذشته — از آن است که غیر ممکن است به چشم پوشی از شباهت بین این چند روز گذشته و در برخی از لحظات نگران کننده از 1960s. به ویژه در سال 1968 از یک سال و خدشه دار ترور و خشونت ناآرامی های اجتماعی است.

و دلایل وجود دارد به این باور است که سال 2020 هنوز نیم ساعت انجام می شود ممکن است حتی پیش افتادن از سال 1968 به عنوان یکی از تاریخ آمریکا را قدرتمند اجتماعی و سیاسی flashpoints.

از یک استیضاح محاکمه به یک بیماری همه گیر ویرانگر از یورتمه رفتن بیکاری به جورج فلوید مرگ در دست مینیاپولیس پلیس همه موضوعات وجود دارد, جریان با هم به شدت گل آلود رودخانه ای که خدمت می کند تا چالش های غیر قابل تصور.

“همه این چیزها هستند که با هم بافته می گوید:” مورخ Thurston کلارک نویسنده کتاب “آخرین کمپین” است که تواریخ رابرت اف کندی در سال 1968 انتخابات ریاست جمهوری و ترور در 6 ژوئن آن سال.

“آن را مانند یک ضد ضربه رژه همگرایی از بزرگترین فجایع از 100 سال گذشته یا پس همه ما ضربه در یک بار” کلارک می گوید. “و با چه امید؟”

در باتلاق است که در سال 2020 تاریخ ارواح از مجموعه ای از آمریکا دوره مطرح:

— از سال 1918 هنگامی که یک بیماری همه گیر اولین موج زده, زوال یافت و سپس به راه برای قوی تر موج دوم.

— از سال 1930 زمانی که یک تصادف اقتصادی خود را نشان داد دراز مدت اثرات آن بر شهروندان آمریکایی در فرم از رکود بزرگ.

— از سال 1974 و دولتی را بهم ریخته است که قبل ریچارد نیکسون استعفای تکرار در ژانویه و فوریه با استیضاح محاکمه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

— از سال 1992 و تصاویر خود را از لس آنجلس سوزش پس از تبرئه از چهار افسر پلیس در ضرب و شتم رادنی کینگ.

شاید ناراحت کننده ترین دوران برای احضار برای مقایسه است هیچ کس واقعا می خواهد به بحث در مورد: 1860 زمانی که قطعه نهایی از قطبش نور به محل سقوط کرد چه خواهد بود زمین شناسی جنگ داخلی.

برده داری در امریکا بیشترین تاریخی شرم آور بود flashpoint پس از آن. امروز آن است که خشونت پلیس علیه مردم سیاه و سفید یک نسل که افتضاح میراث. سپس به عنوان در حال حاضر وجود دارد عمیق اقتصادی اختلاف و بحث میان حقوق فردی و منافع مشترک است. دیدگاه های مختلف از زندگی آمریکایی. مجموعه های مختلف از حقایق و همیشه hazier مفاهیم حقیقت است.

“چه چیزی اساسا مشترک برای همه این چیزها در تاریخ ما است که عدم توافق از آنچه در واقعیت است — عدم توافق در مورد حقایق در مورد علل می گوید:” ایالات متحده مورخ جان Baick از دانشگاه ایالتی واشنگتن. “هنگامی که ما نمی تواند توافق بر پایه حقیقت ما برسد ما بزرگترین دوره تقسیم.”

در حال حاضر ما نیز باید حرکت یک چشم انداز رسانه های اجتماعی غیرمنتظره با فورا آپلود تصاویر به ترغیب و تحریک — اکو اتاق پر از مایع سبک تر است که به خودی خود یک موضوع ملی مشاجره با تشکر به رئیس جمهور.

مشکلات گاهی خطاب گاهی اوقات نادیده گرفته هرگز واقعا حل شد. این چیزی است که عمیق ترین تاثیر را بر فردریک Gooding Jr., که می آموزد در مورد مسابقه.

او می بیند تشابه بین امروز و بازسازی دوره است که بلافاصله به دنبال جنگ داخلی در زمانی که آمریکایی های آفریقایی تبار — آینده جنگ که بر روی کاغذ بوت جامعه آمریکا برای آنها مواجه شد با واقعیت های زندگی در پس از جنگ ایالات متحده است.

“شما تا به حال این فرض که” من هستم اما من در خیابان راه رفتن در روانی و ترور” می گوید: “Gooding یک دانشیار دانشکده مطالعات آفریقایی آمریکایی در تگزاس مسیحی دانشگاه.

“واقعا وجود دارد هیچ چیز جدید در زیر آفتاب اینجا در مورد ساختار اساسی جامعه ما و راه آن رفتار” Gooding می گوید. “چرخه شروع به تکرار. وجود خشم آن عود وجود دارد درک جدید, همه چیز در جای خود قرار داده و سپس آن را پرورش می دهد سر خود را دوباره.”

اما حق در اینجا, در حال حاضر, 1968 به نظر می رسد مناسب ترین touchpoint از همه است.

سپس آن را به سیاست و اقتصاد و نژاد — مرگ کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور در خاص — با پس زمینه از جنگ ویتنام طولانی در حال اجرا ملی تحولات ناگهانی و عمده است که کشتن بسیاری از هزاران نفر از آمریکایی ها است.

در حال حاضر آن است که سیاست و اقتصاد و نژاد — مرگ جورج فلوید در خاص — با افت گیر یک برنامه ملی تحولات ناگهانی و عمده است که کشتن بسیاری از هزاران نفر از آمریکایی ها است.

وجود دارد تفاوت های کلیدی ، ساختار قدرت تکامل یافته اند و به حدی در حال فراگیر تر هر چند هیچ جا در نزدیکی جایی که بسیاری از آنها امیدوار می شود.

یک مثال: شیکاگو که در سال 1968 شهردار Richard J. Daley تقبیح تظاهرات در کنوانسیون ملی دموکرات ها و تحت فشار قرار دادند تهاجمی پلیس که کمک کرد که یک ملی flashpoint. امروز شهردار لری Lightfoot یک زن آمریکایی آفریقایی تبار و برای اولین بار آشکارا همجنسگرا فرد به نگه داشتن ،

شاید قابل توجه ترین تفاوت این است که ممکن است دامن زدن آتش خشم سراسر زمین: در حال حاضر بر خلاف هر لحظه در تاریخ معترضان در یک مکان می توانید با یک دستگاه را در جیب خود دیدن و شنیدن آنچه که اتفاق می افتد در جای دیگر و مطابقت و یا فراتر از آن در زمان واقعی است.

برخی از سوالات:

این دوره — چه مینیاپولیس مقیم به نام “یک آتشفشان در نهایت پس از فوران سال نهفته” — مفرد حاضر در آمریکا زندگی ؟ آن را سخت به اعلام است که از درون اما آن را قطعا تا به بسیاری از تشنج تم که رانده اند و riven تاریخ ایالات متحده پس از آن آغاز شود.

مردم را جمع آوری و در برخورد تهاجمی ترین مد — فریاد در چهره با یکدیگر در دوران coronavirus — ایجاد پیامدهای ما نمی توانیم حتی در نظر گرفتن ؟ “این می تواند یک نوع tinderbox برای COVID,” معترض رزا Jimenez کانو گفت: در میامی.

در روز شنبه بعد از ظهر موشک SpaceX آرام به آسمان از کیپ کاناورال احضار آمریکایی لحظه ای از غرور و کنترل و متخصص دستاورد. و مانند کسانی که در ماموریت آپولو در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 در سمت چپ آن یک سیاره مشکل پشت سر گذاشت. “تبریک به فضانوردان که در سمت چپ زمین امروز” بازیگر و کمدین اندی Milonakis توییتی. “انتخاب خوب است.”

زیر آن همه چیز با احساس پر سر و صدا یک کلمه ای که استفاده شده است به طوری که اغلب برای توصیف 1968 که آن را تبدیل به یک کلیشه. این کلمه متناسب با سال 2020 بیش از حد مانند یک خوبی ساخته ماسک صورت.

“برای کمال تعجب تعداد زیادی از آمریکایی ها فکر می کنم 1968 مشخص شده در پایان امید” چارلز قیصر نوشت: “سال 1968 در امریکا” خود را در سال 1988 کتاب. “بیست سال بعد از آن ممکن است در حال حاضر ممکن است شروع به کشف رمز و راز از چگونه آن صدمات و فرهنگ خود را تغییر ما است.”

این است که چه مدت آن را در این زمان ؟ خواهد 20 سال کافی است ؟ و همانطور که با آپولو 11 در سال 1969 ممکن است وجود داشته باشد گام های کوچک و غول پیکر جهش فقط پیش – پیشرفت در کشف این همه – که کمک به آمریکایی ها پیدا کردن راه های جدید برای اوج گرفتن دوباره ؟

___

تد آنتونی مدیر نوآوری های دیجیتال برای آسوشیتد پرس شده است نوشتن در مورد فرهنگ آمریکایی پس از سال 1990 است. او را دنبال کنید در توییتر http://twitter.com/anthonyted

داستان جزئیات
تاریخ: 31 مه سال 2020 4:52PM (GMT 20:52)

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>