در اوایل این ماه سران کشورهای آمریکای لاتین به نظر می رسید به دنبال راه های دیگر که آن را به COVID-19.

اما نه ال سالوادور. این کشور آمریکای مرکزی در مورد اندازه ماساچوست در زمان قوی عمل قبل از آن در حال ثبت یک مورد. اخیرا این کشور به اجرا در سراسر کشور قرنطینه و جوان رئیس جمهور را تهدید کرد که شهروندان شکستن آن خواهد بود را به “مهار مراکز.”

بسیاری اصرار دارند که امروز تصمیم گیری های دشوار به مبارزه با کروناویروس جدید به رهبری رئیس جمهور نایب Bukele را ال سالوادور در سمت راست از تاریخ است. اما در یک منطقه با سابقه استبدادی دولت این حرکت نیز باعث نگرانی در مورد مقامات می تواند کشش و قدرت خود را.

آقای Bukele برنده سال گذشته به عنوان یک ضد فساد خارجی و به دست آورده شهرت برای ارعاب منتقدان و رسانه ها. در اوایل ماه فوریه او در مرحله نهایی مسابقات با نمایندگان مجلس که بیشتر موجب بی اعتمادی: نا امید با قانونگذاران تاخیر به تصویب بین المللی وام او وارد اتاق همراه با ده ها تن از سربازان مسلح را برای نبرد.

در حال حاضر ال سالوادور در شرکت خوب به عنوان همسایه ملل گرفتن در ضد coronavirus اقدامات است. اما در یک منطقه با حافظه اخیر از سوء استفاده برخی از منتقدان چشم این اقدامات با احتیاط به عنوان به خوبی.

Mexico City

در حالی که بسیاری از نقاط جهان شده است و مشغول بستن مدارس و پاکسازی مواد غذایی در قفسه های فروشگاه و تماس اجتماعی فاصله, دید از گسترش این کروناویروس جدید, امریکا بوده است آهسته در جذب.

برای هفته رهبران این منطقه بزرگترین اقتصاد برزیل و مکزیک انجام شلوغ سیاسی, تظاهرات, دست دادن و به طور آهسته از آغوش با وجود هشدارهای از بهداشت عمومی جامعه است. یک سنگ بزرگ کنسرت برگزار بلامانع فقط در هفته گذشته در شهر مکزیک.

اما یکی آمریکای لاتین ملت در زمان اولیه در مبارزه با COVID-19. السالوادور در مورد اندازه ماساچوست منع ورود نزدیک به تمام خارجی مورد نیاز 30 روز قرنطینه برای اهالی السالوادور ورود از کشورهای دیگر به حالت تعلیق در مدارس به مدت سه هفته متوقف گردهمایی 500 نفر یا بیشتر – همه قبل از آن در حال ثبت یک مورد مثبت.

اوایل مارس حرکت به دست آورد توجه بین المللی با بسیاری از ستایش ال سالوادور برای شناخت چگونه به شدت همه گیر می تواند ضربه خود را با کمبود بودجه روبرو سیستم مراقبت های بهداشتی. اما برای برخی دیگر این اقدامات افراطی – که در ادامه به عبارتند از محدودیت در آزادی و مونتاژ – آیا دلیلی برای نگرانی.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

آمریکای لاتین دارای سابقه ای طولانی در دولتهای خودکامه خفقان را بر آزادیهای فردی و حقوق بشر است. و اگر چه رئیس جمهور السالوادور نایب Bukele برنده به عنوان یک ضد فساد خارجی او را کشت بذر بی اعتمادی در میان بخش هایی از مردم است. که تمایلات شد تأکید کرد و اوایل فوریه مرحله نهایی مسابقات با نمایندگان مجلس, که در آن او به ارمغان آورد و نیروهای مسلح به مجلس قانونگذاری به فشار قانونگذاران برای تصویب بین المللی وام.

آقای Bukele و حامیان او اصرار دشوار امروز COVID-19 تصمیم گیری خواهد شد قرار داده و او را و ال سالوادور در سمت راست از تاریخ است اما منتقدان نگران آنها شاهد یک تست زمینی برای تا چه حد دولت می تواند موجب کشش و قدرت خود را در حال حاضر – و احتمالا در آینده است.

تنظیم مرحله

بازگشت در ماه فوریه قبل از اکثر مردم تا به حال اطلاع رمان coronavirus ravaging قطعات از چین را تا پایان در آستان خود آقای Bukele ساخته شده است یک شرط بندی مخاطره آمیز. رهبر جوان که قبلا در خدمت به عنوان شهردار پایتخت سان سالوادور در حال رشد بود نا امید با مجلس شورای ملی را به انفعال در وام. در فوریه. 9 او وارد مجلس قانون گذاری همراه با ده ها تن از سربازان مسلح و پلیس برای نبرد خواستار این وام تصویب به انجام جرم و جنایت مبارزه با طرح های.

شیرین کاری باعث یک ملت است که از طریق زندگی می کردند یک از 12 سال جنگ و سال استبدادی رهبری است. قانونگذاران در هر دو انتهای طیف سیاسی محکوم کرد و این حرکت به عنوان یک اقدام به کودتا. نبود آقای Bukele اولین آزمایش با آمریکای لاتین را بدنام “مشت آهنین” رویکرد به حکومت – در حال حاضر او می خواهم به دست آورده شهرت برای ارعاب منتقدان و رسانه ها – اما آن را افراطی ترین. و آن را تنظیم صحنه برای شک و تردید در ال سالوادور زمانی که او اعلام کرد اقدام علیه coronavirus.

“امروز همه ما از دست داده ایم” السالوادور وکیل و مبارزه با فساد محقق Wilson Sandoval در 14 مارس پس از مجمع قانونگذاری تصویب شده اعمال محدودیت بر برخی از حقوق اساسی مانند آزادی از مجمع به مبارزه COVID-19. آن را تایید نمی کند درخواست برای محدود کردن آزادی بیان ، “بدترین چیز این است که ویروس آن را بعد از چند سال که از یک استبداد است که به تدریج از بین بردن حقوق و تضمین می کند.”

آقای Sandoval اذعان دارد که دولت باید برخی از اتاق تکان دادن در هنگام مقابله با یک تاریخی اضطراری مانند COVID-19 – به خصوص در یک کشور که در آن سلامت منابع اندک.

“این تقریبا آزمون و خطا” او می گوید: بسیاری از رهبران جهان’ روش در حال حاضر.

زمانی که آقای Bukele به عنوان مثال برای اولین بار اعلام کرد که قرنطینه برای اهالی السالوادور بازگشت از خارج از کشور وجود دارد عجله برای پیدا کردن مسکن برای آنها. در ابتدا شهروندان در تمام سنین به پناه با هم است که مقامات بهداشت عمومی به عنوان انتقاد نامناسب برای کسانی که از نظر در معرض خطر مانند افراد بیش از سن 60 یا با شرایط موجود. روزنامه نگاران هنوز در تلاش برای به دست آوردن بتن اطلاعات از دولت در مورد پناهگاه مکان و روش.

“چگونه از یک حاشیه باید آنها را دریافت کنم؟” آقای Sandoval می پرسد از رهبران مشغول به کار در موقعیت های اضطراری. یک قدم که به او اعتماد به نفس بیشتری است که اگر رئیس جمهور قرار داده تکنوکرات به عنوان چهره از پاسخ به جای سیاستمداران به او می گوید.

“دولت با استفاده از اورژانس و تاثیر می گذارد که دموکراسی در حال حاضر و بعد” او می گوید. آقای Bukele به آسمان بالا تصویب رتبه بندی معلق در هوا در حدود 90% است. یک نگرانی اصلی این است که آیا اگر رئیس جمهور می تواند به محدود کردن حقوق و بدون مقدار مقاومت مواجه او می تواند که به عنوان یک چراغ سبز برای دیگر مراحل در آینده است. همسایه هندوراس و نیکاراگوئه منتقل شده جهت رفع محدودیت در انتخاب مجدد در سال های اخیر است.

در مارس 21, پس از تایید مثبت coronavirus مورد ال سالوادور اجرا ملی قرنطینه برای 30 روز. تنها یک نفر در هر خانواده خواهد شد اجازه خروج از خانه را به فروشگاه. پزشکان و روزنامه نگاران و بحرانی دیگر خدمتگزاران مردم و تجار می شوند.

“ما در حال رفتن به برخی از تصمیم گیری سریع است که شامل رفتن به اشتباهات که به علت ناراحتی که در حال رفتن به هزینه های باور نکردنی برای اقتصاد ما” آقای Bukele گفت: اعلام شده است.

درک و ترس

ال سالوادور همواره قطبی می گوید محلی خبرنگار جولیا Gavarrete شده است که پوشش کشور اقدامات اطراف coronavirus. اما coronavirus شده است چیزی از یک متحد لحظه برای اهالی السالوادور که به نظر می رسد به رسمیت شناختن آن خطرات بسیاری را برای ملت و نظام سلامت و اقتصاد است.

“جمعیت است که واقعا واقع بینانه” صرف نظر از گرایش سیاسی می گوید: خانم Gavarrete که می نویسد برای وب سایت, Revista GatoEncerrado. “بسیاری از آگاه هستند که بهتر است سعی کنید و با هم کار کنند و در خانه بمانند به طوری که این ویروس نیست ،

اما “مردم واقعا ترس” او می گوید. و “ترس بخشی از رئيس جمهور در گفتمان.” مشتاق کاربر توییتر رئیس جمهور به نام قانون گذاران در اوایل این هفته در تلاش برای جلوگیری از اقدامات او معتقد است لازم است به دفع کردن COVID-19. “آیا کشتن مردم ما, من به شما التماس” او نوشت: در همه کلاه.

او همچنین تهدید شهروندان است که اگر آنها را نقض کشور قرنطینه آنها می توان به “مهار مراکز” برای 30 روز.

“این مهم است برای رئیس جمهور به منظور بالا بردن آگاهی اما ما می تواند رسیدن به نقطه ای که در آن درایو وحشت” خانم Gavarrete می گوید. زمانی که برای اولین بار COVID-19 مورد تایید شد هفته گذشته آقای Bukele آشکارا انتقاد بیمار که او می گوید به احتمال زیاد reentered کشور به طور غیر قانونی پس از سفر از ایتالیا. هواداران خود را در رسانه های اجتماعی شروع به فراخوانی برای این بیمار سر و خواستار دولت انتشار بیمار عکس.

نه فقط السالوادور

اگر چه ال سالوادور چراغ راه در اقدامات سخت علیه coronavirus در آمریکای لاتین و بسیاری از کشورهای همسایه به دنبال کت و شلوار. در طول هفته گذشته دولت ها را محدود کرده اند پروازهای بین المللی و لغو اجتماعات بزرگ. در مارس 16, هندوراس به حالت تعلیق برخی حقوق اساسی مانند آزادی بیان و حرکت برای یک هفته. گواتمالا دستور داد حکومت نظامی یک هفته ای بین 4 بعد از ظهر و 4 صبح یک تعداد انگشت شماری از کشورهای آمریکای مرکزی – به استثنای السالوادور – امضا در یک منطقه ای طرح اقدام در برابر این ویروس را گسترش.

ال سالوادور رهبر نیست فقط یکی که coronavirus اقدامات شده اند چشم با سوء ظن.

“کل شمال مثلث به عنوان یک منطقه از جنگ اخیر و سابقه نقض حقوق بشر و دولتهای خودکامه می گوید:” جف تاله رئیس جمهور از واشنگتن در آمریکای لاتین حقوق بشر سازمان حمایت. “آنها تمام شده است در حال حرکت به آرامی به بازسازی نهادهای دموکراتیک و ورزش کنترل و توازن سیاسی و محدودیت.”

او می گوید آن را “نگران کننده” برای دیدن اقدامات است که نگاه مانند استبدادی, غیر قابل توصیف حکومت از این گذشته حتی اگر آنها ممکن است لازم باشد از بهداشت عمومی نبوده است.

در این لحظه ای کلیدی است برای دولت به تصمیم گیری خود را در “در زمینه شفافیت ، مسئولیت پذیری و احترام به هنجارهای دموکراتیک.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de