در “پرنده احضار” سه زنان در تعطیلات – و نه آرامش بخش نوع

سه زن در یک lochside تعطیلات لیلا Aboulela جدید رمان “پرنده احضار.” سلما مونی و ایمان در حال پیاده روی به قبر خانم ساناز Cobbold اولین زن بریتانیایی برای انجام حج به مکه.

سلما رهبر برنامه ریزی شده بود بزرگتر زیارت اما هر کس دیگری کاهش یافته است. نه ایمان به سوریه پناهنده و نه مونی باید نوع زندگی است که شامل تعطیلات.

مونی بالا-صفحه بانکدار که زندگی بوده است گیرند در مراقبت از خود را غیر فعال, پسر, آدم, است, به ویژه تند و تلخ. “خواب شد یک درمان است. چرت زدن تنها هدیه ای که او می خواست.” او توجه خود را MBA-سوخت حرفه ای به عنوان “یک doddle” در کنار غیر قانونی از مراقبت. “زندگی در مورد گرفتن را از طریق هر روز آن را دیگر در مورد آینده.” روشن است از گرفتن بروید که این به معنای یک سفر است که نمی خواهد ترک سه نفر بدون تغییر: “هر تعطیلات یک آزمون. هر تعطیلات یک خطر است.”

خطرات آشکار به زودی به اندازه کافی. Iman ریخته می شود توسط شوهر سوم خود را به عنوان آنها مجموعه ای از ترک او را بی خانمان. Iman است که به اندازه کافی زیبا به یک مدل صرف زندگی خود را ترک می شود. “”آیا دوباره این چیزی است که آنها به او گفت: هر زمان که او زنگ زد” او فکر می کند در مورد خانواده اش در سوریه است. “هیچ یک از آنها می خواستند او را به عقب. برای خود او خوب البته. اما هنوز این احساس در زمان مانند رد.”

سلما چه کسی ازدواج یک مرد اسکاتلندی که نوجوانان خجالت او (نسبتا جهانی تجربه پدر) از دست رفته است خانه دوران کودکی خود در مصر است. او دوباره با او یار دبیرستان امیر با چه کسی او را انجام Facebook لاس زنی.

Aboulela که نامزد سه بار برای نارنجی جایزه برتری در نوشتن داخل کشور زندگی زنان و کاوش خود را مسلمان و ایمان او به ارمغان می آورد این ویژگی به یاد اینجا. متاسفانه او معرفی یک موضوع از رئالیسم سحر و جادو است که بادها تا snarling طرح.

یک بار در دریاچه, Iman سفر کرده است با صحبت کردن پرنده که می گوید او قصه از Scottish folk tales; شاعر مولوی و نویسنده جورج مک دونالد. مونی شروع می شود بازی با یک پسر آدم سن که دیگر هرگز در حالی که سلما معتقد است یک دونده امیر. داستان به اوج رسیدن در یک قسمت از وحشت حق از دیوید لینچ و یا “آلیس در سرزمین عجایب”.

“پرنده احضار” ارائه می دهد مقدار زیادی از Aboulela را تغزلی نوشتن و همدلی اما یک جای بهتر برای شروع خواهد بود یا “مترجم” بازگویی از جین ایر با یک مسلمان قهرمان یا برنده جایزه “شعر کوچه.”

اما آن را غیر ممکن به ریشه برای سه نفر یا یک رمان می آید که با تحقق شبیه به این: “شاید چیزی که شمارش در پایان یکی از اقدامات در نظر گرفته شده کوچک و گاه به گاه نیست آنهایی که در انجام میخ خود عدالت.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im