در یک جهان قطبی، به چه معنی “دنبال علم”؟

بچه ها بايد برگردن مدرسه؟

یکی از کره جنوبی تماس با ردیابی مطالعه نشان می دهد که ایده بد است. در تجزیه و تحلیل 5706 COVID-19 بیماران و 59،073 تماس خود را ، آن را نتیجه گرفت — اگر چه با یک caveat قابل توجهی — که 10 – 19 ساله ها مسری ترین گروه سنی در داخل خانواده خود بودند.

در یک مطالعه در خارج از ایسلند، در همین حال، متوجه شد که کودکان زیر ۱۰ سال کمتر احتمال ابتلا دارند و احتمال ابتلا ی آنها به بیماری در صورت ابتلا به بزرگسالان کمتر است. نویسنده Kári Stefánsson، که مدیر عامل شرکت ژنتیک ردیابی گسترش بیماری، گفت: مطالعه یک نمونه از یک کودک آلوده پدر و مادر پیدا کند.

بنابراین وقتی رهبران تصمیم خود را در مورد اینکه آیا برای فرستادن بچه ها به مدرسه با گفتن اینکه آنها “دنبال علم هستند” توضیح می دهند، شهروندان می تواند برای پرسیدن چه علمی آنها اشاره دقیقا – و چقدر مطمئن هستند که آن را درست است.

اما این مشکل می شود که در میان بحث های بسیار قطبی در مورد سیاست های همه گیر، چنین پرسش هایی را بپرسید. در حالی که از زمان همه گیر شدن در ماه مارس، مناطقی از اجماع به وجود آمده اند، اما شکاف های قابل توجهی باقی مانده است. آن عدم قطعیت ها دری را برای مخالف ها باز کرده اند تا کشش در تفکر اتراد مردمی را به دست بیاواردن.

برخی از آمریکایی ها آنها را به عنوان نقش بسیار مهم، به چالش کشیدن یک گروه ترس رانده فکر می کنم که مهار کننده است پرس و جو علمی، رانندگی محدودیت های خلاف قانون اساسی در آزادی فردی و تصدی، و عدم دست و پا زدن با هزینه های کامل اجتماعی از تعطیل کسب و کار، کلیساها، و مدارس. کارشناسان بهداشت عمومی که خاموشی ها را برای نجات جان ها بسیار مهم می بینند، از این بازیگران مهم هستند، به دلیل ترس از اینکه آنها در مقاومت راست در برابر محدودیت های دولت نقش دارند. آنها همچنین انتقاد را ابراز کرده اند که برخی از مخالف به نظر می رسد توسط سود و انگیزه های سیاسی بیش از نگرانی واقعی در مورد بهداشت عمومی رانده می شود.

در دلهره مطالعات و تفسیرهای رقیب شهروندان را در نقطه سختی باقی گذاشته است، به ویژه هنگامی که داده ها یا نتیجه گیری ها در توییتر یا تلویزیون بدون زمینه کامل به اشتراک گذاشته می شوند – مانند تعداد انگشت شماری از قطعات پازل پرتاب شده در صورت خود، غایب هر تصویر بالا جعبه برای کمک به شما آنها را متناسب با هم.

Aleszu Bajak، روزنامه نگار علوم و داده ها که در دانشگاه شمال شرقی در بوستون تدریس می کند می گوید: «شما نمی توانید انتظار داشته باشد که مردم از طریق تمام علم، بنابراین شما بر مردم از قدرت تکیه می کنند، کسی که شما اعتماد دارید، برای تجزیه و تحلیل آن برای شما، می گوید: “آلزو باجک، روزنامه نگار علم و داده که در دانشگاه شمال شرقی در بوستون تدریس می کند. اما حالا شما بیش از دانشمندان ی که در برج عاج خود قرار دارد، همه این اطلاعات را به بیرون پرتاب می کنند. شما پاندیت های رقیب، با مشوق های مختلف، طراحی در علم مختلف با کیفیت متفاوت است.”

عدم اطمینان همچنین چالشی برای سیاست گذاران مطرح کرده اند، که انتظار کامل کامل بازجویی علمی را نداشته اند.

جان هولدرن که به عنوان مدیر دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید برای مدت هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما خدمت کرده است، می گوید: «واقعیت این است که علم، مانند هر چیز دیگر، نامشخص است – به ویژه وقتی که صحبت از پیش بینی ها می شود. فکر می کنم تصمیم سازان با تجربه و با تجربه این را درک می کنند. آنها می فهمند که عدم قطعیت هایی وجود خواهد داشت، حتی در ورودی های علمی به فرایند تصمیم گیری خود، و آنها باید آن ها را در نظر داشته باشند و آنها باید به دنبال رویکردهایی باشند که به نتایج نامشخص انعطاف پذیر باشند.»

برخی می گویند که در تلاش برای اطمینان شهروندان که خاموشی ها بر اساس ورودی علمی اجرا شده اند، سیاست گذاران به اندازه کافی در مورد عدم اطمینان های زمینه ای شفاف نبودند.

ما دائما شنیده بودیم که سیاستمداران علم را دنبال می کنن. …اين خوبه، البته، اما به خصوص در ابتدا، علم به طور آزمایشی است، تغییر می کند، سریع در حال تکامل است، نامشخص است.” پروفسور سر پل پرستار، مدیر موسسه فرانسیس کریک در لندن، اخیرا به یک کمیته پارلمان بریتانیا گفت. یکی از شرکای مؤسس موسسه مستقل او امپریال کالج است که نتیجه گیری محققان ش راننده پیشرو خاموشی های دولت آمریکا و انگلیس بود.

”شما نمی توانید فقط یک خط بالا تنها می گویند ما دنبال علم،’ او می افزاید. “باید بیشتر با آنچه که ما در مورد علم و آنچه که ما نمی دانیم برخورد.”

ریک بومر/AP

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im