در یک بیماری همه گیر سریع دولت بررسی است بهتر از یک بزرگتر است ؟

به عنوان coronavirus همه گیر سگ اقتصاد در سراسر جهان باعث slowdowns و مستندات ضروری است که دولت برای کمک به کسب و کار برای زنده ماندن ایمنی شبکه در سراسر جهان در حال تحمل ناگفته وزن است. و از آمریکای شمالی به اروپا و آسیا به آمریکای لاتین و کشورهای در حال گرفتن روش های مجزا برای بلانت اقتصادی و اجتماعی و پیامدهای سیاسی.

در آمریکای شمالی رویکردهای ایالات متحده و کانادا ارائه تضاد در بين فلسفه در اطراف کمک به شهروندان – هر دو قبل و در طول زمان بحران.

کانادا در حمایت از برنامه های مشترک برای چگونه به سرعت آن را ایجاد یک ساده تر در سراسر-هیئت مدیره بیکاری از 500 دلار (کانادا ، ایالات متحده$370) در هر هفته به مدت چهار ماه. بیش از 40 میلیون آمریکایی را برای ثبت مزایای بیمه بیکاری پس از همه گیر آغاز شده است. کنگره با تصویب موقت فدرال همه گیر قانون در ماه مارس است که به بیکاری کارگران اضافی 600 $در هر هفته از طریق جولای. هنگامی که به پایان می رسد, دولت حداکثر پرداخت متفاوت از 235 دلار در می سی سی پی به تقریبا چهار برابر است که در ماساچوست است.

“تفاوت در واقع نیست پولی. سرعت آن می گوید:” دیوید مک دونالد از Canadian Centre for Policy Alternatives. “این سرعت که شما با آن می توانید نرم افزار خود را و دریافت پول خود را در حساب بانکی خود و پرداخت اجاره خود را.”

تورنتو و نیویورک

سارا آبجو مدیر کل در Mugshot میخانه در کانادا بزرگترین شهر گذاشته شد در مارس 16.

در امریکا بزرگترین شهرستان, اسکار سانتیاگو نیز گذاشته در اواسط ماه مارس از کار خود را در تپه تفنگ دم شرکت. در برانکس در روز جهانی بهداشت مقامات اعلام یک بیماری همه گیر است که ناشی از یک آبشار از خاموش شدن ناگهانی در سراسر جهان است.

برای خانم آبجو اخراج شد و به دنبال آن مملو دو هفته. “من واقعا بد اضطراب; من تا به حال به پرش به تحصیل در خانه با درآمد و هیچ ایده ای از آنچه که در آینده خواهد آورد” او می گوید. اما با پایان ماه مارس نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اعلام کرد که کانادا واکنش اضطراری بهره مند شوند (CERB) برای افرادی که مشاغل از دست رفته رو بیمار بود به قرنطینه بود و یا در حال مراقبت از کودکان خارج از مدرسه. $2 ، 000 (کانادا ، ایالات متحده$1,470) در هر چهار هفته دوره آن مطابق با سابق خود حقوق و دستمزد منهای راهنمایی یا حدود 70 درصد از آنچه که او استفاده می شود برای به دست آوردن.

آقای سانتیاگو رفت و از طریق یک مشکل دو ماه قبل از او را دیدم هر گونه پول دولت است. “واضح است حس ناامیدی. شما نمی دانید چه آینده,” او می گوید. پس از پرداخت آغاز شد با تشکر موقت 600 $در هر هفته در اضافی مزایای بیکاری او به پایان رسید تا بیشتر پول این کار از او بر روی نشان می دهد که چگونه بزرگترین اقتصاد جهان می تواند حمایت از افراد آسیب پذیر که آن را می خواهد. هنوز هم آقای سانتیاگو مانند بسیاری از آمریکایی ها می داند که این جایزه کوتاه مدت خواهد بود بنابراین او در حال رانندگی کمتر غذا خوردن و استفاده از کوپن های مواد غذایی در راستای مرور آینده قطعیت.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ایمنی شبکه در سراسر جهان در حال تحمل ناگفته وزن است. و از آمریکای شمالی به اروپا و آسیا به آمریکای لاتین و کشورهای در حال گرفتن روش های مجزا برای بلانت اقتصادی و اجتماعی و پیامدهای سیاسی. این برنامه ها تمایل به منعکس کننده یک کشور ارزش ها و اخلاق در اطراف کار و رفاه به عنوان تجربه از خانم آبجو و آقای سانتیاگو نشان می دهد.

حسن نیت ارائه میدهد از Rina Capicchioni

اسکار سانتیاگو مشغول به کار بود در تپه تفنگ دم شرکت. در برانکس برای 10 ماه زمانی که او گذاشته در ماه مارس است. آقای سانتیاگو طول می کشد در مطلب امروز با نیویورک مزایای بیکاری از او شده بود در حالی که شاغل, اما به پایان می رسد که در ماه اوت است.

“وجود دارد یک تفاوت فلسفی بین دو شبکه های ایمنی. ایالات متحده یکی از گرایش به بسیار شل و ول در کل. آن است که ramped معمولا در طول بحران مانند ما تا به حال با رکود بزرگ و امروزه با همه گیر. اما به طور کلی این گرایش به stingier و کمتر حمایتی به خصوص از کسانی که کار نمی کنند می گوید:” ویکتور چن استادیار جامعه شناسی در دانشگاه ویرجینیا مشترک المنافع که مطالعات نابرابری اقتصادی و در مقایسه autoworkers در کانادا و ایالات متحده آمریکا در کتاب خود “برش شل: بیکاری و نا امید کننده در یک ناعادلانه اقتصاد است.”

و بنابراین حتی اگر خانم ابجو حفره ها کمتر پول در حال حاضر و آقای سانتیاگو بیشتر خانم آبجو احساس می کند در جای پای محکم. “از نظر احساس امن من فوق العاده خوشحالم که ما در کانادا است.”

“تفاوت در واقع نیست پولی”

کانادا معرفی CERB شد مورد تحسین قرار گرفته برای چگونه به سرعت این کشور جایگزین سیستم خود را برای پرداخت مزایای بیکاری با ساده پرداخت در سراسر هیئت مدیره از C$500 در هر هفته به مدت چهار ماه. (اخیرا تمدید برای دو ماه دیگر به پایان خواهد رسید در اوایل ماه اکتبر.) آن مواجه است مختلف انتقادات از جمله آن منصرف کارگران از بازگشت به شغل اما مقاومت مواجه شد بسیار ضعیف تر از برابر معادل سیاست در ایالات متحده آمریکا “من گمان می کنم تفاوت در واقع نیست پولی. سرعت آن می گوید:” دیوید مک دونالد اقتصاددان ارشد در کانادا canadian Centre for Policy Alternatives در اتاوا. “این سرعت که شما با آن می توانید نرم افزار خود را و دریافت پول خود را در حساب بانکی خود و پرداخت اجاره خود را.”

بیش از 40 میلیون آمریکایی را برای ثبت مزایای بیمه بیکاری پس از همه گیر شروع به ترک نرخ بیکاری در ایالات متحده بالاتر در هر زمان پس از رکود بزرگ. متقاضیان مواجه گریخته از کمک های که به طور گسترده ای متفاوت توسط دولت است. کنگره با تصویب موقت فدرال همه گیر قانون – Coronavirus کمک های اولیه امداد و امنیت اقتصادی (مراقبت) عمل می کنند – در ماه مارس است که به کارگران بیکار اضافی 600 $در هر هفته از طریق جولای.

پس از ایالت نیویورک ارائه می دهد یکی از این بیشتر قابل توجهی مزایای بیکاری با پرداخت متوسط در حال اجرا تا $504 هر هفته تا هفته 26 آقای سانتیاگو طول می کشد در مطلب امروز با مکمل از او – $780 یک هفته در حال حاضر (بعد از مالیات) در مقایسه با شبکههای $600 قبل از همه گیر. اما کارگران در کارولینای شمالی و میسوری خواهد هر شیر در کمتر از 14 هفته’ پوشش نبود مراقبت موقت قانون مقررات که ممکن است تمدید مدت از مزایای تا 39 هفته در سال 2020 است. و به اندازه پرداخت هفتگی نیز متفاوت است. با این تقویت کننده از مراقبت عمل مجموعه به پایان می رسد به زودی مگر اینکه کنگره طول می کشد عمل تازه حداکثر هفتگی مزایای محدوده از $235 در می سی سی پی به تقریبا چهار برابر است که در ماساچوست با توجه به صرفه جویی به سرمایه گذاری مالی شخصی وبلاگ.

در اولین کنگره نیز کمک به پیمانکاران فرفره کارگران و خود اشتغالی: کسانی که به مدت طولانی کاهش یافته است از طریق ترک از قرن 21 اقتصاد می گوید: Stephen Wandner یک عضو ارشد در آکادمی ملی بیمه اجتماعی. اما او می گوید این حرکت کافی خواهد بود هنگامی که 600 دلار بالا به پایان می رسد. “اگر کنگره عمل نمی کند, برخی از مردم خواهد بود و در نهایت بی خانمان,” او می گوید.

یعقوب Turcotte/کارکنان

آقای سانتیاگو می گوید: او نمی داند که چگونه او می پرداخت صورت حساب آمده اوت. بدون مکمل, آقای سانتیاگو را به انجام با $257 یک ماه پس از مالیات – که کمتر از نیمی از چک های خود در آبجوسازی. اجاره به تنهایی اجرا می شود بیش از 800 $در هر ماه در کوئینز که در آن او زندگی می کند با دوست دختر خود را. “این فوق العاده دشوار اما حداقل من نه تنها در درد و رنج من,” او می گوید.

خانم آبجو زندگی پر تنش است بیش از حد. شوهرش صاحب Mugshot میخانه کار کرده است و هر روز در تلاش برای نگه داشتن کسب و کار در حال اجرا در takeout سفارشات. آنها فقط باز نسبی خدمات خود را در پاسیو تحت قوانین محلی است. آنها تا به حال سرمایه گذاری در رستوران یک سال پیش که درب باقی می ماند توقیف پس از خاموش شدن ناگهانی شد اولین دستور داد و در حال حاضر در تلاش برای ساخت یک پاسیو در پارکینگ. و آینده از مهمان نوازی در سراسر جهان پهناور ناشناخته با سخت اجتماعی فاصله قوانین مورد نیاز است.

“رستوران ها و بسیاری از کسب و کار ساخته شده است به کار در نیمی از-ظرفیت,” او می گوید. “ما نمی دانیم که چگونه آن را تحت تاثیر قرار ساعت و دستمزد.”

اما حتی قبل از CERB کانادا سیستم بسیار قوی تر از آن است که در ایالات متحده به خصوص برای متزلزل خانواده ها مانند تک نان آور خانواده است و آن را شامل مراقبت های بهداشتی جهانی. “اگر یک کارگر در کانادا از دست می دهد یک کار [کارگر] از دست دادن نیست مراقبت های بهداشتی. که یک چیز واحد می گوید:” ریچارد Johnston استاد تطبیقی در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور. “بنابراین شما لازم نیست که یک مجموعه کامل دیگر از آبشاری فجایع است که فقط به سادگی سقوط از از دست دادن شغل.”

“این صلح از ذهن” می گوید: خانم آبجو. “من نمی باید به نگرانی در مورد پرداخت اگر پسر من می افتد از یک درخت.”

“ما نه مانند سوئد”

در ایالات متحده منافع را به طور موقت به گسترش در میان همه گیر اما آنها بوده است و در یک سیر نزولی از سال 1980s – پرداخت به مردم کمتر در مقادیر کمتر برای دوره های کوتاه تر. مقاله اخیر از دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور می گوید: تنها حدود یک سوم از امریکا بیکار دریافت بیمه بیکاری پرداخت. بسیاری از ایالت ها یا نمی خواهید به پرداخت منافع و یا نمی توانیم. کمی وجود دارد در سراسر کشور اعتراض برای تغییر. برخی از اتصال است که به نژاد پرستی.

“وجود دارد یک دیدگاه رادیکال که امنیت اجتماعی خوب است زیرا مردم سفید با استفاده از آن هستند اما پزشکی بد است چون جوان اقلیت مردم با استفاده از آن می گوید:” کریس جکسون, یک معاون ارشد رئیس جمهور و رهبری برای مردم آمریکا رای گیری عمل در ایپسوس یک شرکت تحقیقات بازار جهانی. “ما بدست اینجا چون ما می خواهیم به اینجا. این است که مردم می خواهید به بد شبکه امنیت اجتماعی. مردم گفت: “من می توانید پس از نگاه خودم و افراد دیگر می توانید یک پیاده روی’ در طی 50 سال است که چه چیزی باعث شده است تا ما به این نقطه است.”

در حالی که برخی از آمریکایی ها ممکن است فکر می کنم در اروپا سخاوتمندانه مزایای رفاهی می تواند بشدت فردی مسئولیت کانادا ارائه می دهد چیزی از میانه راه در آن تعادل برگرد موتور اقتصادی, اما, امن, کارگران است. “آن را مانند کانادا و اجتماعی جامعه دموکراتیک. ما نه مثل سوئد. … ما نه صرف این نوع از پول و نه ما به [سیاست های] در راه جهانی از راه دور به حدی است که یک کشور اسکاندیناوی می کند و یا حتی مانند بسیاری از نیست بنابراین جهانشمول کشورهایی مانند آلمان می گوید:” دکتر جانستون. “اما ما تحویل نقدی در راه است که کاملا با قدرت redistributive. بنابراین توانایی از مالیات و, نقل و انتقالات, برای مثال, برای جبران بازار نابرابری درآمد در کانادا بسیار کمی قوی تر از در ایالات متحده … این فقط کمتر پاره پاره در اینجا.”

خانم آبجو و آقای سانتیاگو هر دو مشتاق به بازگشت به اشتغال تمام وقت. اما یکی ممکن است آسان تر مسیر رو به جلو میگه آقای دکتر چن.

کارگران آمریکایی “در حال رفتن برای دیدن بیشتر ننگ. … نوع خود سرزنش از طرف ایالات متحده و سرزنش [نسبت] به مردم که بیکار هستند و این امر منجر به بسیار شدید” او می گوید. “من خواهد بود امن تر در کانادا به دلیل است که سابقه حمایت از. وجود دارد بیشتر از یک احساس طولانی مدت تعهد خود را به مطمئن شوید که مردمی سوار از طوفان است. در آمریکا ما با سخاوت بسیار کوتاه زندگی می کردند.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de