نامناسب shift: تعامل بین دولت و بازنشسته عدالت Gogoi است که ناخواسته برای

رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi را نامزدی به Rajya سبها چهار ماه پس از بازنشستگی به موجب قابل اجتناب اختلاف است. سابق CJI پذیرفته است نامزدی اما باید تجدید نظر تصمیم خود را. جنجال ناشی از این کلید در قانون اساسی اصل تفکیک قوا به موجب آن قضائیه مجریه و مقننه باید جداگانه نگهداری می شوند. این نکته در مورد همسر سزار بودن مهمتر از همه سوء ظن امر در این مورد به عنوان قضات با داشتن کامیون با دیگر اسلحه از دولت چهار ماه از بازنشستگی می تواند منجر به سوء ظن در مورد چگونه مستقل از قوه قضائیه است. دولت بعد از همه این است که یک کلید litigant در دیوان عالی کشور است. برای جلوگیری از تضاد منافع قضات باید حفظ فاصله آنها از راهروها از قدرت است.

خنک کردن دوره برای قضات برای حداقل دو سال اگر نه بیشتر لازم است. متناوبا, سن بازنشستگی برای قضات می تواند مطرح شود به 70 با هیچ sinecures مجاز پس از آن. BJP را چراغ های پیشرو مانند اواخر آرون برآورده شدهاست و Piyush Goyal رفته در رکورد به اثر است که پس از بازنشستگی شغل نفوذ قبل از بازنشستگی قضاوت. عدالت Gogoi, از این رو ممکن است ناخواسته تضعیف جانشینان او در دیوان عالی کشور با پذیرش نامزدی. بر خلاف قضات در نظر گرفتن عضویت در دادگاه و قانونی بدن که شامل یک نمایشگاه درجه داوری – هسته خود صلاحیت – سیاسی قرار ملاقات بیشتر متمایل به اشتباه گرفته شود.

شده اند وجود دارد ex-CJIs M Hidayatullah, Ranganath Misra و P Sathasivam شد که معاون رئیس جمهور (1979), Rajya سبها عضو (1998) و والی (2014) بود. عدالت Baharul اسلام بازنشستگی در سال 1983 و در انتخابات به Rajya سبها در کنگره بلیط اتفاق افتاده در این فضا از چند ماه من هم بی جی پی انتصاب دادگستری Sathasivam به عنوان کرالا فرماندار. چنین انتصاب شده اند نامعقول در گذشته باقی می ماند و بنابراین در حال حاضر. عدالت Gogoi هنوز زمان برای تجدید نظر و منافع موسسه او در بخشی از تا زمانی که به تازگی باید پیروز شویم.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>