اجرای DK باسو قضاوت می تواند به محافظت در برابر زندان و شکنجه و مرگ

که در آن ما موفق — همانطور که در بسیاری از چیزهای دیگر در این کشور — که در operationalising روح DK باسو در اقدامات تنبیهی در آخرین مایل پیاده سازی در شکستن داخل دپارتمان همبستگی با سیار پلیس و اطمینان از سریع موثر دپارتمان سرکوبگر اقدام به علاوه تحت تعقیب کیفری.

در این زمان زمینه قابل سرزنش وادار سازد و میر در تامیل نادو من به یاد دارم خود من عطریست با این منی موضوع بودن دادگاه عالی Amicus در مورد این موضوع از طریق مهم DK باسو قضاوت از سال 1987. شروع با یک نامه شکایت از سال 1986 این تبدیل پیل باعث چهار مهم و جامع قضاوت — در سال 1996 دو بار در سال 2001 و در سال 2015 تخمگذار بیش از 20 فرمان.

علاوه بر آن منجر به حداقل پنج تن دیگر رویه نظارت و هماهنگی قضایی سفارشات در بهترین سنت از ادامه mandamus. این ایجاد کرده اند که با ارزش و بدون درز وب سایت حقوقی اصول و تکنیک های برای کاهش وادار سازد مرگ و شکنجه است. کمی بیشتر از راه نظری ساختار مورد نیاز است اگر DK باسو به پوشش جامع است که واقعا اجرا شده است. اما در جایی که ما موفق — همانطور که در بسیاری از چیزهای دیگر در این کشور — که در operationalising روح DK باسو در اقدامات تنبیهی در آخرین مایل پیاده سازی در شکستن داخل دپارتمان همبستگی با سیار پلیس و اطمینان از سریع موثر دپارتمان سرکوبگر اقدام به علاوه تحت تعقیب کیفری.

به عنوان Amicus ما آغاز شده و با وجودی روم معضل: “چه کسی خواهد گارد نگهبان” به اصطلاح “rakshak bhakshak” سندرم است. عدالت به عنوان آناند که سرنشین آن تا پایان, بر اساس رویکرد خود را در نوشته ارسالی سخاوتمندانه اضافه کردن ستایش, ردیابی چگونه شکنجه آناتما به دموکراسی ردیابی کمیسیون سلطنتی در انگلستان قانون کمیسیون و پلیس کمیسیون در هند دیوان عالی کشور مترقی قانون مورد, مانند Joginder کومار (1994) و Nilabati و توسعه behera (1993) به دست بگریبان شدن با مسئله هسته نه واقعا محلول حتی امروز: نسبتا کمی highhandedness رخ می دهد پس از رسمی بازداشت ترین شکنجه انجام شده است قبل از بازداشت ثبت شده است. پادمان بدیهی است که ضربه در تنها پس از دستگیری نشان داده شده است. این یک چندساله غیر قابل حل معضل و تمام غیر مستقیم نیروهای پلیس در سطح جهان از آن استفاده کنید.

اول 11 فرمان در سال 1996 از این رو تمرکز بر حیاتی processual پادمان: همه مسئولان باید نام دسته و کامل شناسایی و بازداشت و یادداشت آماده شود باید حاوی تمام اطلاعات در مورد زمان و محل بازداشت گواهی توسط یکی از اعضای خانواده یا محترم عضو از محل. محل بازداشت باید رندانه به یک خانواده و یا دوستان از جزئیات مطلع به نزدیکترین کمک حقوقی سازمان و arrestee باید شناخته شده ساخته شده از هر DK باسو حق همه از جمله compliances باید ثبت شده در پلیس ثبت نام او باید دوره ای معاینه پزشکی, بازرسی, یادداشت باید امضا شده توسط arrestee همچنین تمام این اطلاعات باید متمرکز در یک مرکز کنترل پلیس ، به طور قابل توجهی نقض این بود که مقصر شديد دپارتمان اقدام و علاوه بر این تحقیر نیز بود و این همه در علاوه بر این به نه جایگزینی هر موجود درمان.

این اولین قضاوت رفت و بیشتر استفاده از این اصل که حقوق بدون درمان گمراه کننده و بیهوده است. از این رو همه از بالا پیشگیرانه و اقدامات تنبیهی می تواند با نبود جایگزین کامل مدنی پولی آسیب ادعای شبه جرم و قانون اساسی.

این دهه در بین دقیق قضاوت سپری شد در حیاتی سفارشات نظارت و goading انطباق. هر ایالت و قلمرو اتحادیه مجبور شد به فایل اطلاعات از پیش طراحی شده نمودار توسط تیم ما را مقایسه و collations ساده است. به همه پاسخ داده و از متحده پس از چند adjournments برای یک کشور هند اندازه بود و هیچ معنی دستیابی به SC. آنها پس از آن ارائه شده مورد تجزیه و تحلیل در دادگاه دولت عاقلانه و عمومی و دولتی در جهت خاص بودند و سپس فرموله شده بر اساس اطلاعات موجود در این قبل از تجویز فرمت های.

از این رو هشت دیگر متوسط سفارشات تا 2015 به دنبال دقیق دقیق گزارش انطباق بر هر پارامتر خجالت کمبود و تاخیر در پاسخ به کارگردانی هر دولت و حقوق بشر که در آن تشکیل شده برای راه اندازی ویژه کمیته فرعی نظارت و گزارش به عنوان چشم و گوش SC و که در آن هیچ SHRC وجود داشته به کارگردانی رئیس دادگستری دادگاههای عالی به طوری که نظارت بر اجرایی. این تأکید که موجود ساده اما قوی قدرت برای امرانه سوالات زیر CrPC شد نازدار و باید تکمیل شود در چهار ماه مگر اینکه جلسات دادگاه قضات ثبت دلایل گسترش. آن را نیز کارگردانی SHRCs به تنظیم شود تا در اسرع وقت در هر بخشی از هند است.

سومین و آخرین مرحله به پایان رسید در سال 2015 از قضا با یکی دیگر از رئیس دادگستری از J&K, CJI TS Thakur. استرن جهت داده شد به راه اندازی SHRCs اما از همه مهمتر برای پر کردن جای خالی موجود در بدن. این که هنوز استفاده نشده قدرت راه اندازی, حقوق بشر, دادگاه تحت بخش 30 NHRC عمل شد به کارگردانی به operationalised. تمام زندانها به حال به CCTVs در عرض یک سال — مشابه جهت به دنبال من برای همه ایستگاه های پلیس داده شد به عنوان یک دادگاه نصیحت برای شروع یک فاز عاقلانه دوربین مدار بسته در هر ایستگاه پلیس بدون تدوین آن را به عنوان یک اجباری جهت. آن را کارگردانی کرده بود که غیر رسمی بازدید کنندگان را فراموش تعجب چک در زندان ها و ایستگاه های پلیس و تعقیب و دپارتمان اقدام شد unhesitatingly لازم الاجرا است.

من خوشحال با جهل و mulishness از هر دو تامیل نادو پلیس و سیاسی خود را کارشناسی ارشد زمانی که آنها نشان می دهد که DK باسو فقط در پلیس و قضایی در بازداشت هستند. این یک تقلید مسخره امیز و رقت بار اعوجاج. DK باسو همه جانبه گریز پوشش و باعث می شود به هیچ وجه چنین تمایز میان دسته از بازداشت کرده است. دموکراسی ما مالیات است بیش از حد بالا و بیش از حد انبساطی: یک سال 1985 گزارش کمیسیون حقوق کارگردانی تصویب بخش 114-B به شواهد عمل بالا بردن یک اثر فرض مجرمیت علیه پلیس اگر کسی در بازداشت خود می میرد و یا پیدا شده است با شکنجه هنوز تبدیل به قانون, با وجود یک لایحه معرفی شده به عنوان اواخر به عنوان 2017. ما هنوز abysmally اسفناک نرخ حتی شروع تعقیب متهم افسران پلیس.

واقعی اعتقادات عملا غیر موجود. آمار و ارقام برای آغاز دپارتمان اقدام بهتر است اما محزون می خوانی کم و به سختی تا کنون موفق به اخراج. نه مقدار مورد نیاز است. نظارت و اجرای DK باسو مستقل و متعادل جامعه مدنی افراد در هر سطح زیر دادگاه نظارت کافی است برای به حداقل رساندن این معضل. متاسفانه این است که بسیار نزدیک و در عین حال تا کنون.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de