‘ایمنی گذرنامه’ می تواند کمک کند تا در برابر بیماری همه گیر و یا آسیب جامعه

اگر COVID-19 رفتار مانند بیماری های دیگر حداقل بخشی از کسانی که مبارزه کرده اند آن را در حال حاضر باید یک ایمنی در برابر انقباض دوباره آن را. که بدان معنی است که وجود دارد باید صدها نفر از هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از افرادی که باید قادر به بازگشت به زندگی عادی و بدون قرار دادن خود یا دیگران را در معرض خطر.

محققان و شرکت های فن آوری پیشنهاد در نظر گرفتن استفاده از آن جمعیت با اعطای آنها را “ایمنی گذرنامه” که اجازه می دهد آنها را برای دور زدن محدودیت. اما ethicists هشدار می دهند که اعطای وضعیت ویژه به کسانی که سیستم ایمنی باز می شود تا مسائل اخلاقی در مورد تعهدات است که ممکن است به دنبال.

“من نباید به ماندن در خانه من و اجتماعی فاصله و نه رفتن به دفتر من اگر من ایمنی بدن را از عفونت است. که معنا ندارد می گوید:” جفری کان از دانشگاه جانز هاپکینز برمن موسسه اخلاق زیستی. اما “آن را نه تنها آزادی بلکه چه مسئولیت ممکن است در اعمال فرد. … یک کارفرما می گویند به خوبی شما ایمنی بدن, بنابراین در حال حاضر شما باید به کار در این زمینه است که شما نمی قبل از اینکه از آنجا که ما نیاز به مردم در این منطقه ضروری است و شما ایمنی و امن است.”

بازل سوئیس

اروپا مانند بسیاری از مکان ها در سراسر جهان است که در روند بازگشایی پس از چند ماه از مستند به کنترل گسترش coronavirus. اما حتی در صورتی که بازگشایی می رود و جامعه نمی خواهد به بازگشت به راه آن بود. خطر شیوع جدید همچنان ادامه دارد – به عنوان نشان داده شده توسط آلمان اخیر شعله ور شدن یو پی اس – به این معنی که کشورها را مجبور به کار سخت تحت اقدامات پیشگیرانه.

اما برخی استدلال می کنند که نیاز نمی شود درست است برای همه.

اگر COVID-19 رفتار مانند بیماری های دیگر حداقل بخشی از کسانی که مبارزه کرده اند آن را در حال حاضر باید یک ایمنی در برابر انقباض آن دوباره آنها اشاره می کنند. که بدان معنی است که وجود دارد باید صدها نفر از هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از افرادی که باید قادر به بازگشت به زندگی عادی و بدون قرار دادن خود یا دیگران را در معرض خطر.

محققان و شرکت های فن آوری پیشنهاد در نظر گرفتن استفاده از آن جمعیت با شناسایی آنها و آنها را با اعطای امتیاز ویژه در قالب “ایمنی گذرنامه” – دیجیتال و یا فیزیکی اسناد و مدارک را که صادر می شود به کسانی که با موفقیت بهبود است. کسانی که بسیار مجهز می تواند دور زدن محدودیت های اعمال شده بر دیگران هنوز هم در خطر ابتلا رمان coronavirus را قادر می سازد آنها را برای کمک به راه اندازی مجدد اقتصاد و جامعه با خیال راحت.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

در صورت عدم وجود واکسن – و با فرض این که طولانی مدت مصونیت از ویروس – طرفداران استدلال می کنند که ایمنی وضعیت می تواند تاثیر تخصیص منابع انسانی در همه گیر پاسخ تلاش و کمک سخت ضربه جوامع است. در حالی که هیچ گلوله نقره ای یک راه حل که dodges شدیدی مستندات و ویرانگر تلفات این را بر اقتصاد و سلامت روانی تجدید نظر به بسیاری از.

“این معنی ندارد که یک one-size-fits-all رویکرد اگر وجود دارد ویژگی های خاص از افراد است که با توجه به چه نوع از اقدامات احتیاطی که باید به آن می گوید:” جفری کان مدیر جانز هاپکینز برمن موسسه اخلاق زیستی. “من نباید به ماندن در خانه من و اجتماعی فاصله و نه رفتن به دفتر من اگر من ایمنی بدن را از عفونت است. که معنا ندارد.”

اما حتی اگر بازمانده COVID-19 اعطا نوعی ایمنی – نسبتا معقول فرض – کارشناسان می گویند که مهم علمی و چالش های لجستیکی باید غلبه بر قبل از گذرنامه به طور جدی در نظر گرفته شود. و اخلاقی مقابل یک سناریو که در آن بسیاری از مردم فاقد ایمنی پرسش که چگونه و آیا به جای – یا بار – ایمنی بدن.

“این نه تنها آزادی بلکه چه مسئولیت ممکن است در اعمال فردی” یادداشت دکتر کان. “بنابراین یک کارفرما می گویند به خوبی شما ایمنی بدن, بنابراین در حال حاضر شما باید به کار در این زمینه است که شما نمی قبل از اینکه از آنجا که ما نیاز به مردم در این منطقه ضروری است و شما ایمنی و امن است.”

یک ابزار برای با خیال راحت صف آرایی داوطلبان?

دولتها در سراسر جهان از جمله آرژانتین, سوئیس, ایتالیا, آلمان و انگلستان با توجه به اخلاقی و عملی مفاهیم ایمنی گذرنامه. بانکی در آینده ای که در آن دیجیتال ایمنی گواهینامه های قابل قبول شرکت های فن آوری در حال تهیه برش لبه راه حل. این محدوده از برنامه های تلفن قابل حمل تهیه و بر اساس کدهای QR blockchain تکنولوژی تشخیص چهره.

اما بدون تردید حضور و مدت ایمنی و غیر قابل اعتماد, تست و به طور کلی پایین شیوع این ویروس در حد توانایی های بالقوه خود. سازمان بهداشت جهانی است هشدار داد در برابر ایمنی گذرنامه ابتکارات بیان وجود ندارد لینک ثابت بین بهبودی از این بیماری و ایمنی. و علم به کنار سوال جدی باقی می ماند بیش از که مجاز به صدور چنین سلامت گذرنامه و چگونه آنها می تواند گواهی شده و استاندارد اجازه می دهد تا برای خود برنامه های بین المللی.

خیلی بستگی دارد به آنچه که دولت در حال تلاش برای رسیدن به با بهداشت عمومی استراتژی است. “ایمنی گذرنامه باید اقدامات موقت تا زمانی که یک واکسن توسعه یافته است می گوید:” تک چوان Voo از مرکز اخلاق پزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور است. “شما نباید فکر می کنم آنها را به عنوان یک راه حل دائمی است.”

ایمنی گذرنامه او اشاره می شود بسیار محدود است. آنها استفاده می شود می تواند برای بسیج داوطلبان هستند که سیستم ایمنی بدن به COVID-19 به کمک و یا آزمون مردم در سالمندان خانه و یا اجتماع های مهاجر شده اند که به طور جدی مبتلا ویروس. ایمنی وضعیت می تواند به شکل یک فرد تصمیم به پوشیدن ماسک یا کمک به تعیین این که چه کسی می تواند دسترسی به امکانات آموزش و پرورش و محل کار بدون قرار دادن دیگران در معرض خطر است. خطر این است که چنین راه حل دائمی تبدیل اگر هیچ واکسن توسعه یافته است. آنها می تواند ایجاد انگ و یا منفی انگیزه ای برای قرارداد این بیماری است.

عمده به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده نگرانی برای ethicists است که چشم انداز ایجاد یک سیستم لایه از جامعه ای که در آن کلید حقوق و در سمت تلنگر مسئولیت های تعیین شده توسط ایمنی وضعیت. بسیار بستگی دارد که چگونه بسیاری از مردم در جامعه در واقع آنتی بادی است که می تواند محافظ در برابر ویروس. اگر آن است که تنها تعداد کمی پس از آن ایمنی گواهینامه نمی خواهد کمک به راه اندازی مجدد استراتژیک کسب و کار و یا بخش های اقتصادی در مقیاس یادداشت دکتر کان. شیوع این ویروس در بسیاری از کشورها با داده های قابل اعتماد است که کمتر از 10%.

“ترس این است که اگر شما اجازه می دهد تا ایمنی گواهینامه های پس تنها افرادی که می تواند برای آن پرداخت که می تواند دسترسی به آن را ممکن است قادر به بازگشت به تمام این مزایا از جمله مسافرت های بین المللی, در حالی که بقیه جمعیت ممکن است راکد تا واکسن توسعه یافته است می گوید:” دکتر Voo اضافه کردن دولت ها ممکن است نیاز به در نظر گرفتن مزایای جبرانی برای کسانی که سیستم ایمنی نیست. “شما هنوز هم باید به دنبال استراتژی های دیگر به مردم اجازه می دهد برای حمل و نقل به عملکرد طبیعی و عادی زندگی است.”

دانیل کول/AP

فرانسه ژاندارم رویکرد یک ماشین در فرانسه-ایتالیایی مرز در منتون فرانسه, ژوئن 15 سال 2020 است. مرز چک می تواند تسهیل ایمنی گذرنامه اجازه می دهد حامل به دور زدن موظف قرنطینه دوره.

یا یک بار بیشتر بر اقلیت?

دیگران نگران ایمنی گذرنامه می تواند در هموار کردن راه برای dystopian و عمیقا غیر دموکراتیک جوامع – شبیه به تصویر کشیده شده در “خدمتکار داستان” کانادا نویسنده مارگارت اتوود.

“این مورد برای ما به عنوان یک جامعه برای ایجاد کاملا جدید بیولوژیکی خط که در آن ما در حال رفتن به تصمیم گیری دارا و ندار یعنی immuno-ممتاز و immuno-محروم می گوید:” زیست شناس مولکولی و bioethicist ناتالی Kofler. “ما از تاریخ می دانیم و تمام انواع شرایط است که زمانی که ما شروع به تقسیم جامعه در این راه باعث می شود آسیب های زیادی به جامعه به عنوان یک کل و همچنین به این افراد است.”

او با اشاره به تجربه نیواورلئان قبل از جنگ داخلی. ایمنی از تب زرد یک پشه بیماری های منتقله که به کشته شدن حدود نیمی از کسانی که گرفتار آن گرفته شده توسط جامعه محلی به عنوان نشانه ای از “هم هوایی” به شهر در زمان بالا مهاجر ورود. از والدین خواست فرزندان خود را به ازدواج با بازماندگان و سیاستمداران تبلیغ غلبه بر این بیماری به عنوان یک نشان افتخار. این فرض اشتباه است که افراد آفریقایی تبار بودند بیشتر انعطاف پذیر به تب زرد استفاده شد به توجیه برده داری.

سریع به جلو دو قرن و حالات مشابه در حال بازی کردن دوباره او اشاره می کند. ممتاز به طور کلی سفید مردم را وادار به ماندن در ایمنی از خانه های خود را در حالی که افراد کم درآمد اغلب اقلیت های قومی بودند که در خط مقدم مشغول به کار سراسر همه گیر. امکان خط مقدم کارگران پیمانکاری این ویروس بیشتر از کسانی که در خانه ماندند. آنها را با دادن مصونیت گذرنامه بار از آنچه که باید یک مسئولیت جمعی برای مبارزه با این بیماری همه گیر نامتناسب می افتد بر روی آنها.

“اگر انگیزه برای ایمنی گذرنامه است به راه اندازی مجدد یک اقتصاد [سپس] کسانی که بیکار هستند و یا بیکار هستند و افراد مسن و کودکان و کسانی که ممکن است جسمی یا ذهنی هستند قطعا رفتن به گذشته در خط برای این منابع کمیاب می گوید:” دکتر Kofler یک مدرس در دانشگاه هاروارد اخلاق پزشکی مرکز. “و اگر شما سپس لایه نژادی و بی عدالتی است که یک مسئله بزرگ در اکثر کشورهای جهان و به ویژه آمریکا مردم رنگ در حال رفتن به آخرین خط.”

او همچنین نگرانی های جدی بیش نژادی دینامیک وقتی که می آید به دسترسی به تست و نظارت است. تگزاس تست سایت برای COVID-19 ویروس متمرکز بودند در عمدتا سفید محله. توقف-و-frisk قوانین در ایالات متحده و کانادا به طور نامتناسبی تحت تاثیر مردم از رنگ پس او می گوید: از آن آسان است به تصور پلیس با تمرکز بر این گروه ها اگر قدرت به بررسی ایمنی وضعیت مردم بر روی بروید.

“در پایان روز, ما فقط نمی دانم به اندازه کافی در مورد چگونه COVID-19 ایمنی کار” هشدار دکتر Kofler. “اگر هر دولت است که در واقع اختصاص داده شده به مدارک و شواهد مبتنی بر سیاست آن خواهد بود فقط ارتفاع حماقت به ساخت یک سیاست اطراف چیزی شبیه به این که ما هنوز خیلی تردید است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>