ایدا Tarbell و مجله است که به کمک شکستن استاندارد نفت

درآمد و نابرابری تکنولوژی ناشی از جابه جایی کارگران و فساد سیاسی در قلب امریکا طلاکاری شده سن در اواخر قرن 19. در حالی که “روزنامه نگاری زرد” بهره برداری رسوایی و گسترش دروغ برخی اصلاحات فکر مجلات مجموعه به افشای جامعه مشکلات از طریق گزارش های تحقیقی.

در حالی که کمی به خاطر امروز مک کلور را نقطه عطفی مجله و یک یادآوری زنده از قدرت روزنامه نگاران به افشای تخلف و وادار تغییر دهید. در “شهروند خبرنگاران: S. S. مک کلور ایدا Tarbell و مجله که بازنویسی امریکا” استفانی Gorton بافت سرگرم کننده تاریخ این مهم, مجله و افراد مسئول برای موفقیت آن است. در حالی که محور در حوادث رخ داده است که بین سال 1890 و 1910 داستان او می گوید احساس می کند مرتبط است.

سام مک کلور و خانواده خود را از ایرلند مهاجرت کرد به آمریکا در سال 1866 پس از پدرش درگذشت. خانواده بودند امرار معاش کشاورزان است. مک کلور مشغول به کار راه خود را از طریق کالج ناکس در Galesburg, ایلینوی, جایی که او تاسیس روزنامه دانشجویی و به خوبی شناخته شده بود در محوطه دانشگاه برای خود سرسختی و انرژی است.

در اوایل دهه 1890 او تاسیس eponymous خود مجله در شهر نیویورک ساخته شده و آن را در اطراف پایدار از نویسندگان که شامل جک لندن ری Stannard بیکر, Upton Sinclair, رودیارد کیپلینگ آرتور کانن دویل, رابرت لوئیس استیونسون, Willa Cather و مارک تواین.

با وجود این همه ستاره فهرستی هیچ کس مهم تر به خود مجله موفقیت بیش از ایدا Tarbell. پدر او بخشی از اواسط قرن 19 رونق نفت در پنسیلوانیا است. متاسفانه جان دی راکفلر و هنری Flagler استاندارد نفت Co. در نهایت قرار فرانکلین Tarbell و بسیاری از همسایگان خود را از کسب و کار.

مک کلور عمده نوآوری تبدیل شد او روزنامه نگاران سست به بررسی یک موضوع بدون توجه به مهلت و یا هزینه. لینکلن Steffens به عنوان Gorton جزئیات در کتاب خود به بررسی فساد در شهرداری سنت لوئیس, مینیاپولیس, پیتسبورگ و فیلادلفیا در یک سری شناخته شده به عنوان “شرم از شهرستانها.” بیکر نوشت: “حق کار” در سال 1903 در مورد اعتصاب و وحشتناک شرایط کار در مواجهه با کارگران معدن زغال سنگ در Wilkes-Barre, Pennsylvania.

بیش از هر کس دیگری ایدا Tarbell نشان داد چه چنین روزنامه نگاری واقعا می تواند انجام. در 19 قسمت سری منتشر شده در بین نوامبر سال 1902 اکتبر 1904 او تولید یک ویرانگر پرتره از استاندارد نفت و فراگیر فاسد, شیوه های کسب و کار.

او چهار سال را صرف تحقیق در مورد داستان و متکی گسترده مصاحبه سوابق و اسناد خصوصی. بعد از آن منتشر شده و دو جلد کتاب کار خود را به طور گسترده ای اعتبار با فشار دولت فدرال برای شکستن این شرکت است.

در عین حال حتی به عنوان مجله آورده توجه به مسائل جدی وجود دارد مشکلات در دفتر. تا حد زیادی آنها را ناشی مک کلور خود را. یک مرد درخشان او در کیپلینگ عبارت “طوفان در یک کت رهبانیت … او می خواهم مرا بکشند در یک هفته با صرف مازاد انرژی است.” او با توجه به مصرف طولانی سفر به اروپا برای شناسایی موضوعات جدید برای نویسندگان. او پس از بازگشت به دفتر پر از ایده و کاملا upend کسب و کار چاپ و نشر.

Tarbell شد در وسط. “خانم Tarbell نمی تواند فرار از واقعیت” می نویسد: Gorton “که او تا به حال تبدیل شدن به هر دو رئیس وجدان و کارکنان بهترین امید به حق کشتی.” شخصا او می خواست “چیزی بیش از به سمت چپ به تنهایی.” هیچ گونه شانس و اقبال.

وجود دارد مقدار زیادی از کتاب ها در مورد مک کلور Tarbell و مک کلور مجله. چه Gorton می کند این است که ارائه یک پر جنب و جوش روایت است که به ارمغان می آورد سه با هم در یک قوی به خوبی نوشته شده و قانع کننده حجم. تحقیق گسترده این کتاب نوشته شده است با استعداد. خوانندگان را پیدا خواهد کرد خود را در داستان و ریشه برای قهرمانان.

آن را آسان به یاد داشته باشید تشابه حوادث که Gorton بنابراین به طور موثر بازگو و زمان خود ما. به شوخ طبعی: تلخ و بحث در مورد امریکا را در جهان گسترده و افزایش نابرابری درآمد ترس است که شرکت های بزرگ بیش از حد قدرت از یک رئیس جمهور که محکوم رسانه ها به عنوان “فاسد” و “شر تبلیغات برای حزب دموکرات است.”

Gorton است که بیش از حد مراقب باشید یک نویسنده به غلو اتصالات و یادداشت: “تشابه بین طلاکاری شده سن و امروز نیست و شسته و رفته به اندازه کافی به منظور جلب درس آسان از ظهور و سقوط مک کلور.” به توافق رسیدند. اما خوانندگان به احتمال زیاد به دور آمده با این تصور که به رود گفت: “تاریخ تکرار نمی کند اما آن را اغلب قافیه.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im