‘من حق دارم اینجا باشم’: مسلمانان آلمان به عقب رانده شده در برابر اسلام هراسی

هنگامی که آن را به پذیرش آلمان از جامعه مسلمان خود می آید – بزرگترین گروه مذهبی خود را پس از مسیحیان – 2020 شده است یک سال از تناسب و شروع می شود. دولت آلمان امسال قول امنیت بیشتر در مساجد را داده است. اما در همان زمان، وزیر کشور حسابرسی از پروفایل نژادی توسط پلیس را متوقف کرد، در کشوری که بزرگترین گروه های اقلیت نژادی عمدتامسلمان هستند. و ماه گذشته، ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان کودکان را از پوشیدن حجاب و نیقب در مدرسه ممنوع کرد.

چنین تنش هایی برای آلمان یک مسئله رو به رشد است. بروز نفرت ضد مسلمان در حال افزایش است. تجاوزات از ریزپرخاشگری های روزانه (اندک های روزمره، آگاهانه و ناخودآگاه، که تبعیض را تقویت می کنند) تا حملات وحشتناکی که توجه رسانه های ملی را به خود جلب می کند، مانند تیراندازی فوریه هانو که در آن یک افراطی افراطی افراطی که به دور از راست در آن ۹ نفر را کشت، در بر می گیرد.

“حدود نیمی از جمعیت اسلام را تهدید می بینند، و تصویر سیمانی شده است، می گوید: “یاسمن ال منوآر از بنیاد تحقیقاتی Bertelsmann Stiftung. تحقیقات او همچنین نشان می دهد که تماس بین افراد از ادیان مختلف کلید برچیدن کلیشه ها است، و نتایج قوی ترین در میان جوانان است. ما باید فاصله اجتماعی را از هم بسازیم، بنابراین شما متوجه می شويد افرادی که مذهب متفاوتی را اجرا می کنند لزوماً اين قدر متفاوت نيستند.”

برلین

اسراء آلسباغ از ۱۰ سالی که ۱۰ سال داشت، شروع به پوشیدن سر به مدرسه کرد.

که مسلمانی که در آلمان متولد و بزرگ شده بود، از مادرش التماس کرده بود که اجازه دهد سر پوشیده شود. وقتی که او در نهایت آن را به کلاس برای اولین بار به سر می کرد، “من تا به حال این احساس همه به من نگاه می کنند، چرا که من نگاه متفاوت است.”

با گذر زمان، مشخص شد که همکلاسی هایش مشکلی ندارن. معلم های قدیمی تر – و غریبه ها – که گاه به گاه سردرد بودند. خانم آلثاباغ می گوید: «هر چند وقت یک بار، من یک حرف احمقانه ای می گرفتم مثل اینکه، “خوب، چرا از خدای خودنمی پرسید؟” می گوید خانم آلثاباغ، حالا ۱۶ ساله است. یک بار دیگر، یک غریبه در مترو پرسید: “”برو خانه، شما در اینجا چه کار می کنید؟”

من هميشه جواب ميدم من آلماني هستم مامانم هم آلمانیه،”خانم آلسباغ میگه. و هميشه غافلگير ميشن

در حالی که توجه زیادی به ضد یهودستیزدر آلمان شده است، اما بیبسه ضد مسلمانان به طور بالقوه با هدف قرار دادن یک گروه 5 میلیونی قوی، در مقایسه با حدود 150000 یهودی آلمان، به بافت اجتماعی این کشور آسیب رسانتر است. بروز نفرت ضد مسلمان در حال افزایش است. تجاوزات از ریزپرخاشگری های روزانه (اندک های روزمره، آگاهانه و ناخودآگاه، که تبعیض را تقویت می کنند) تا حملات وحشتناکی که توجه رسانه های ملی را به خود جلب می کند، مانند تیراندازی فوریه ۲۰۲۰ هانو که در آن یک افراطی افراطی دور دست دو بار قلابی را هدف قرار داد و ۹ نفر را کشت، یا قتل سیاستمدار طرفدار پناهندگان در ایالت هسه توسط یک نئونازی در ژوئن سال گذشته.

حسن نیت اسراء آلسباغ

اسراء آلسباغ از ۱۰ سالی که ۱۰ سال داشت، شروع به پوشیدن سر به مدرسه کرد. من احساس می کردم که همه به من نگاه می کنن، چون من متفاوت به نظر می امد، او به یاد می دارد. اما او متوجه شد که آن را معلمان مسن تر و غریبه ها، نه همکلاسی، که بیشتر از همه منتقد انتخاب او بود.

پیشرفت به سمت پذیرش دومین گروه مذهبی آلمان پس از مسیحیت در تناسب و شروع می شود. دولت آلمان امسال قول امنیت بیشتر در مساجد را داده است. اما در همان زمان، وزیر کشور حسابرسی از پروفایل نژادی توسط پلیس را متوقف کرد، در کشوری که بزرگترین گروه های اقلیت نژادی عمدتامسلمان هستند. و ماه گذشته، ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان کودکان را از پوشیدن حجاب و نیقب در مدرسه ممنوع کرد.

یاسمین المنوآر، پژوهشگر بنیاد پژوهش های آلمانی برتلسمان استیفتونگ می گوید: «حدود نیمی از جمعیت اسلام را تهدید می بینند و تصویر به صورت سیمانی درمی آد. اما 15 یا 20 سال پیش جامعه آلمان حرف های زیادی درباره مسلمانان داشت، در حالی که آنها به صحبت کردن ندستند. اکنون ما نسلی [از مسلمانان] داریم که در اینجا بزرگ شده اند، به خوبی تحصیل کرده اند و می گویند: «من حق دارم اینجا باشم و بخشی از بحث باشم».

‘نژادپرستی پدیده ای پویا است’

Lamya Kaddor یکی از آن نسل است.

نویسنده، فعال و معلم، او سوالات بی شماری از همکاران میدانزمانی که او کلاس های خود را در مورد اسلام تدریس می کند. آنها شامل این هستند، “‘شما به دانشجویان برای ساخت بمب آموزش می دهید؟’ یا ‘چگونه می توان چنین زنی آزاد شده مانند خودتان چنین باورهای کهنه ای را آموزش داد؟” می گوید خانم کادور، نویسنده کتاب “مسلمان، زن، آلمانی!” در سال ۲۰۱۰،

ممکن است مردم بگویند، “به ترکیه برو.” هیچ اهمیت نمی ده که من در واقع اهل ترکیه نیستم، او می گوید. در همین حال، رسانه ها همچنان اسلام را با خشونت یا ظلم مرتبط می کنند و مسلمانان اکنون از یهودیان، چه در نرخ ها و چه در دامنه بیگانه بودن، رنج می برند، می گوید که هم ضدیهود و هم احساسات ضد مسلمان، اسلام را مورد مطالعه قرار داده است.

خانم کادور می گوید: «متاسفانه بسیاری از آلمانی ها فکر می کنند نژادپرستی در کشور ما شکست خورده است زیرا آدولف هیتلر دیگر اینجا نیست» اما نژادپرستی یک پدیده پویاست. به سرعت وفق می دهد و با شرایط اجتماعی تنظیم می شود.”

آن شرایط شامل گرفتن میلیون پناهنده آلمان در سال ۲۰۱۵، پس از آن که آنگلا مرکل صدراعظم این کشور پروتکلی را برای فرستادن آنها به کشورهای دیگر “امن” به حالت تعلیق در آورد. هجوم مهاجران، که بیشتر مسلمانان سوریه، عراق و افغانستان بودند، به ما کمک کرد تا یک حزب سیاسی دور از راست را که تا حد ای در یک سکوی ضد مسلمانان فعالیت می کرد، آغاز کند. در سال ۲۰۱۷ این مجلس ۹۴ کرسی در پارلمان فدرال آلمان به دست آورد.

سیاست، رسانه ها و جامعه باید تغییر کنند، خانم کادور می گوید که او می افزاید که تهدید به مرگ را دریافت کرده است هنگامی که او شروع به انتشار کتاب. موضوع این است که مسلمانان را قربانی و اعضای فعال این جامعه ببینیم. برابر آلمانی ها

-از هم پاشیدن کلیشه ها

جوان آلمانی ها در جامعه ای بزرگ می شوند که از لحاظ قومی ترین تنوع را در نسل ها دارد. یعنی آنها به طور ایده آل با افراد از هر نوع تماسی قرار می گيرن، که همه جور مذهبی را تمرین می کنند.

در مورد پذیرش مذهبی، پیشرفت هایی وجود دارد. جامعه آلمان در حال حاضر از پایگاه قوی تحمل تمام ادیان شروع, نجات اسلام, اشاره به خانم ال-Menouar از Bertelsmann Stiftung. تحقیقات او همچنین نشان می دهد که تماس بین افراد از ادیان مختلف کلید برچیدن کلیشه ها است، و نتایج قوی ترین در میان جوانان است. ما باید فاصله اجتماعی را از هم بسازیم، بنابراین شما متوجه می شويد افرادی که مذهب متفاوتی را اجرا می کنند لزوماً اين قدر متفاوت نيستند.”

این کار انتقادی است، او می گوید، به خصوص به عنوان جمعیت مسلمانان تنها در آلمان و در سراسر اروپا افزایش خواهد یافت. و با ادامه سن جمعیت آلمان، مهاجرت به تسکین نیروی کار خاکستری کمک خواهد کرد، با بسیاری از آن مهاجران جدید به احتمال زیاد مسلمان است.

برميگرديم برلين، خانم آلسباغ به مردم ايمان داره نژادپرستي ذاتاً نمياد این چیزی است که به شما آموخته است، او می گوید. “بعد از [قرار گرفتن در معرض]، مردم بازتر هستند. فکر کنم نسل بعد از ما هم بازتر خواهد بود.”

در واقع، با آخرین معلمی که به او دردسر می انداخت، او شروع به عقب زدن با سخنان ی خودش کرد. سپس، پنج یا شش نفر از دانشجویان از طرف خانم آلثاباغ با او صحبت می کرد. “اونا با معلمم ميشينن و بهتر شد

اون ميگه اميدي هست و رسانه های اجتماعی نیروی قدرتمندی برای کمک به ارتباط افراد است، و همچنین امکان صحبت در مورد تفاوت ها و افراد را فراهم می کند. “هرگز به مبادرت نمی کند،” او می گوید او آموخته است. “اين کمکي نمي کنه” این فقط نظرات ی را تقویت می کند.”

کلارا سچی کمک های پژوهشی از برلین.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im