اردوگاه آشویتس لهستان

بازماندگان آشویتس-برکناو مرگ اردوگاه جمع شده بودند روز شنبه برای بزرگداشت مناسبت سالگرد 75 از آزادسازی اردوگاه با استفاده از شهادت بازماندگان به هشدار در مورد نشانه هایی از افزایش یهودی ستیزی و نفرت در جهان امروز است.

در بعضی از 200 بازماندگان اردوگاه انتظار می رود بسیاری از آنها افراد مسن یهودی که سفر دور از خانه در اسرائیل و ایالات متحده و استرالیا و پرو و روسیه و اسلوونی و جاهای دیگر. بسیاری از دست پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ در آشویتس و یا دیگر نازی ها اردوگاه های مرگ اما امروز آنها که پیوسته در سفر خود به توسط فرزندان و نوه ها و حتی نوه بزرگ.

بسیاری از 1.1 میلیون نفر به قتل رسیده توسط نیروهای آلمان نازی در اردوگاه یهودی بودند اما در میان کسانی که در زندان نیز وجود دارد لهستانی و روس و آنها نیز در میان کسانی که در بزرگداشت دوشنبه به رهبری رئیس آندره Duda و رئیس کنگره جهانی یهودیان ” رونالد لادر.

آشویتس آزاد شد توسط ارتش اتحاد جماهیر شوروی در ژانویه. 27, 1945.

رهبران جهان در بیت المقدس هفته گذشته به مناسبت سالگرد در بسیاری از آنچه را دیدم به عنوان یک رقابت نابرابر است. در میان آنها رئیس جمهور روسیه, ولادیمیر پوتین, معاون رئیس جمهور آمریکا مایک پنس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و بریتانیا پرنس چارلز.

سیاست جاسازی شده در این رویداد با آقای Duda تحریم آن در اعتراض پس از آقای پوتین ادعا کرد که لهستان نقش مهمی در تحریک جنگ جهانی دوم است. آقای Duda تا به حال می خواستم فرصتی به صحبت می کنند قبل یا بعد از آقای پوتین برای دفاع از کشور خود را ضبط و در صورت از کسانی که اتهامات نادرست اما او با توجه به صحبت های حافظه در اورشلیم.

رئيس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy است که انتظار می رود در این رویداد در آشویتس است که واقع در جنوب لهستان یک منطقه تحت اشغال آلمان در طول جنگ.

لندن, شهردار, صادق خان هدایت از طریق این اردوگاه توسط مدیر موزه Piotr Cywinski و مشاهده پلاک که در حال حاضر شامل نام شهرستان خود را پس از آن به تازگی متعهد شده سهم 300000 پوند برای سایت حفظ.

سازمان دهندگان این رویداد در لهستان آشویتس-برکناو دولت موزه یادبود و کنگره جهانی یهودیان را به دنبال نگه داشتن کانون توجه بر بازماندگان.

“این است که در مورد بازماندگان. آن را در مورد سیاست” آقای Lauder گفت: به عنوان او رفت و به اردوگاه مرگ با چند تن از بازماندگان.

آقای Lauder هشدار داد که رهبران باید بیشتر برای مبارزه با یهودی ستیزی از جمله با تصویب قوانین جدید برای مبارزه با آن است.

در آستانه بزرگداشت بازماندگان بسیاری از تکیه بر خود و فرزندان و نوه ها برای پشتیبانی راه می رفت از طریق محل که در آن آنها آورده شده است در گاو اتومبیل و رنج گرسنگی و بیماری و مرگ نزدیک است. گفتند آنها وجود دارد به یاد داشته باشید برای به اشتراک گذاری تاریخ خود را با دیگران به یک ژست بی اعتنایی نسبت به کسانی که به دنبال تخریب آنها است.

برای برخی از, آن را نیز محل دفن پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و آنها خواهد بود گفت: kaddish یهود دعا و نماز برای مرده.

“من هیچ گور به به و من می دانم که پدر و مادرم به قتل رسیدند در اینجا و سوخته است. بنابراین این است که چگونه می توانم ادای احترام به آنها گفت:” ایوان Engelman یک 92 ساله که از استرالیا پیوست توسط سه نسل در حال حاضر پراکنده در سراسر جهان.

او به یاد می آورد که در آورده از یک محله یهودی نشین در چکسلواکی با گاو, ماشین, بودن محروم از لباس های خود را اصلاح کرده و با قرار دادن در یک اتاق گاز. توسط برخی از معجزه اتاق گاز که در شب کار نمی کند و او رفت و برای زنده ماندن به کار برده و مرگ مارس.

96 ساله بازمانده جانت اشپیگل بود 20 هنگامی که او آورده بود به آشویتس جایی که او به صرف نه ماه. امروز او در نیویورک زندگی می کند و ترس از افزایش احساسات ضد یهودی خشونت در آمریکا

“من فکر می کنم آنها را انتخاب کنید در این یهودیان از آنجا که ما یک اقلیت کوچک است و آن را آسان به انتخاب ما,” او گفت: مبارزه با اشک است.

“افراد جوان باید درک کنند که هیچ چیز برای مطمئن است که برخی از چیزهای وحشتناک اتفاق می افتد و آنها باید بسیار مراقب باشید. و این که خدای ناکرده آنچه اتفاق افتاده است به مردم یهودی پس از آن هرگز نباید تکرار شود.”

در پاریس با رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی پرداخت جهات خود را در این شهر یادبود هولوکاست و هشدار در مورد افزایش جرایم ناشی از نفرت در فرانسه افزایش یافته است که 27 درصد سال گذشته است.

“که یهودی ستیزی در حال آمدن است به عقب است نه یهودی مشکل مردم این همه مشکل ما – این کشور مشکل” آقای پاکسازی گفت.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. توماس Adamson در پاریس کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im