HSBC دفاع همکاری با ایالات متحده دادستان در Huawei مورد

HSBC گفت: آیا این یک دام برای Huawei برای شکستن تحریم های ایالات متحده به عنوان یک روزنامه ادعا کرد.

عکس: جین راسل/زوما پرس

HSBC Holdings HSBC -0.47% PLC با صدور بیانیه ای از همکاری خود با ایالات متحده دادستان در یک مورد در برابر چین Huawei Technologies Co. پس از چینی رسانه های دولتی گفت: این بانک در حال تنظیم Huawei تا.

HSBC HSBC -0.47% گفت: وزارت دادگستری ایالات متحده ساخته شده رسمی درخواست برای اطلاعات در مورد Huawei سابق HSBC مشتری و آن نبود که “یک تله” برای Huawei برای شکستن تحریم های ایالات متحده به عنوان چینی, روزنامه, روزانه مردم نوشت: در مقاله جمعه. این بیانیه خواستار تشدید ایالات متحده-چین تنش بر تجارت هنگ کنگ و هواوی قرار داده است که HSBC در تیررس به عنوان یک آسیا متمرکز بانک تجارت با ایالات متحده عملیات.

Huawei و روزانه مردم نمی بلافاصله در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

در این بیانیه برای اولین بار منتشر شده در رسانه های اجتماعی چینی و در راستای مخاطبان محلی HSBC گفت: از آن نبود که در DOJ تصمیم به بررسی Huawei یا به دستگیری Huawei امور مالی رئیس Meng Wanzhou می کند و هر گونه خصومت به این شرکت است. آن گفت که متکی بر جوامع درک است که بانک های بین المللی باید به دنبال قوانین بین المللی و این که آنها باید در نظر “ارزش و سهم خود را از خدمات ارائه شده به مشتریان بین المللی و بازارهای محلی.”

این بانک مستقر در لندن اما با بسیاری از درآمد خود را که از هنگ کنگ و چین تحت فشار بوده است از رسانه های دولتی برای بیش از یک سال برای داشتن بیش از اسناد و مدارک در Huawei مورد. در آن زمان در سال 2016 HSBC بود که با نظارت وزارت دادگستری به عنوان بخشی از یک 2012 حل و فصل بیش از تحریم نقض و پول شویی. Huawei وکلا ادعا در این سال در کانادا که DOJ گرفتن در بانک HSBC انگیزه برای ارائه Huawei به عنوان مغز متفکر آن تحریم نقض. HSBC را رد می کند.

آمریکا به دنبال ممنوعیت Huawei از خود و کشورهای دیگر’ شبکه های مخابراتی است و به دنبال استرداد از کانادا از خانم Meng به اتهام گمراه کننده بانک ها در مورد روابط بین هواوی و یک شرکت وابسته در ایران است. بانک ها که شامل HSBC پاک صدها میلیون دلار در معاملات است که به طور بالقوه نقض تحریم های بین المللی ایالات متحده مدعی. خانم منگ و Huawei انکار هر گونه خطا. HSBC نیست در این مورد.

این شکاف بین HSBC و چینی ها فشار می آید دو هفته پس از دولت بریتانیا گفت: این امر بار شرکت های مخابراتی از خرید تجهیزات جدید ساخته شده توسط Huawei برای 5G شبکه. این تصمیم مشخص شده یک پیروزی برای ایالات متحده در تلاش خود را برای منزوی کردن این شرکت و به عنوان تلافی بریتانیا برای چین های اخیر اعمال جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است. قانون مورد انتقاد بسیاری از دولت های غربی حمایت شد توسط HSBC بالای اجرایی در منطقه, در, نادر, عمومی بیانیه سیاسی توسط بانک.

اخیر تنش ها را بازیگران نور در tightrope HSBC پیاده روی به عنوان هنگ کنگ صفحه اصلی بانک و به عنوان یک سرمایه گذار از تجارت جهانی با دلار آمریکا. تاسیس شد و در هنگ کنگ و شانگهای در سال 1865 و در رقابت با بانک های ایالات متحده از جمله JPMorgan Chase & Co. و Citigroup Inc., در اتصال شرکت های چند ملیتی به بازار و کمک به آنها را مدیریت پول نقد است.

در آن بیانیه شنبه HSBC گفت آن است که “ریشه در چین” و “حامی آن توسعه اقتصادی و اجتماعی.”

نوشتن به مارگوت پاتریک در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de