چگونه به خوبی انجام دهید ما درک می کنیم انتخاب های غذایی و تاثیر آنها بر سلامتی ما دارد ؟

اهمیت بهداشت و ایمنی شده است در کانون توجه برای چند ماه در حال حاضر با شرکت های دارویی و مواد غذایی و کسب و کار بهداشت عمومی سیستم ها و دولت ها در تلاش برای پیدا کردن راه حل برای مبارزه با کشنده Coronavirus. به عنوان دانشمندان دست و پنجه نرم کردن با این مجموعه ویروس, جستجوی آنلاین در ژوئن این سال در ایمنی بالا رفته 17 بار نسبت به سال گذشته به مردم گزینه های جستجو برای افزایش ایمنی خود را. از سمت راست فروتن tulsi به chavanprash مردم به دنبال معجون سحر و جادو برای ایجاد ایمنی در این امید که آنها می توانند به محافظت از خانواده خود را از ویروس. بیشتر ملی مستند باعث شده است تا مردم را به آزمایش با مواد غذایی و به دنبال تلاش خود را برای لذیذ پخت و پز با بیشتر دقت. چه بسیاری از ما نادیده گرفته شده است و نقش های مختلف ریز مغذی بازی برای ساخت یک ایمنی به طور طبیعی به عنوان ما در تلاش برای زندگی سالم از طریق مواد غذایی است.

‘اجازه دهید مواد غذایی تو طب و پزشکی بود تو غذا’ معروف نقل قول بقراط هرگز واقعی تر شده است. خوردن حق است اولین گام به سوی ساختمان ایمنی. به عنوان ترجیحات مصرف کننده نسبت به جذب ” برو ” بسته بندی مواد غذایی, مسئولیت, مواد غذایی و نوشیدنی تجاری به منظور توسعه محصولات سالم نیز افزایش می دهد نمایی. شرکت های مواد غذایی صحبت می کنند به مصرف کنندگان از طریق محصول خود را عرضه می کنند. اولین گام برای بهبود کیفیت تغذیه از محصولات خود را. تلاش برای آموزش مردم در مورد فشار دادن نگرانی های بهداشتی نیز فوق العاده است. به استناد یک مثال در یک نظرسنجی که توسط IMRB نشان داد آمار تکان دهنده – بیش از 70 درصد از جمعیت هند باید رژیم غذایی کمبود پروتئین و بیش از 90 درصد مردم از آن آگاه نیست و حق منابع پروتئین هستند. اکثر مردم آگاه هستند از نقش آن در ایمنی ساختمان همراه با دیگر عناصر کم مصرف مانند آهن و اسید فولیک یا ویتامین های دیگر. یک مطالعه اخیر منتشر شده توسط International Food Policy Research Institute (IFPRI) نشان داد که سرخپوستان مصرف مقادیر بیش از حد از غلات و به اندازه کافی پروتئین و میوه و سبزیجات که مهم هستند برای حمایت از ایمنی. امروز گزینه های مواد غذایی از این رو نیاز به ارائه پروتئین و ویتامین های ضروری و مواد معدنی است. ایجاد یک تغییر نسبت سالم تر و پایدار تر از رژیم های غذایی از طریق آگاهی و بهبود در دسترس بودن و قابلیت دسترسی از غذاهای مغذی بنابراین بسیار مهم است.

وظیفه شکل دادن به رفتار مصرف کننده به سمت سلامت است عظیم و نیاز به تلاش هماهنگ. چند ذینفعان با رویکرد نیاز, صنعت, دولت, دانشگاه و مصرف کنندگان همه با هم از نزدیک کار برای ساخت یک محیط که پرورش تصویب عادات غذا خوردن سالم و محصولات است. وجود دارد در حال رشد شیپور برای شرکت به ارمغان بیاورد سالم تر ارائه شده است. وای امروز رهبری این تغییر در ما خوردن و نوشیدن عادت. غذا خوردن سالم در روند رو به رشد آنها به عنوان تقاضا برای کم شکر و مواد مغذی متراکم و پایدار محصولات در حالی که آگاه از تاثیر مواد غذایی خود را انتخاب کرده بر روی سیاره است. آنها نگران هستند در مورد تغذیه, هوش محصولات خود هستند و به اندازه کافی هوشمند به خواندن برچسب و در بین آنها است. این بیماری همه گیر را تقویت تمرکز بر بهداشت و مصرف کنندگان در حال حاضر توجه بیشتر به مواد غذایی که می تواند کمک به افزایش ایمنی.

هزینه انفعال است و ماموت به عنوان این حال بحران بهداشتی به ما نشان داده. یک بدن سالم است این محصول از چند تا از نزدیک مرتبط با انتخاب مواد غذایی که در بالای این سلسله مراتب. زمان آن است که ما به عنوان یک صنعت و مصرف کنندگان روی چیزی حساب کردن با آنچه که ما انجام می دهند ما با ارائه محصول و انتخاب های غذایی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im