چگونه به راه اندازی مجدد اقتصاد پس از مستند: در اینجا این است که چگونه هند می تواند برآورده شاید بزرگترین چالش از زمان ما

از لحاظ اقتصادی صحبت هند مواجه شده است امروز شاید بزرگترین اورژانس پس از استقلال. بحران مالی جهانی در 2008-09 شد یک شوک تقاضا اما ما کارگران هنوز هم می تواند به کار ما شرکت بودند سال آینده از رشد سیستم مالی ما بود و تا حد زیادی صدا و دولت ما منابع مالی سالم بودند. هیچ یک از این درست است که امروز ما به عنوان مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس. هنوز هم وجود دارد هیچ دلیلی برای ناامیدی. با حق حل و اولویت ها و نقشه کشی در هند بسیاری از منابع قدرت آن می توانید ضرب و شتم این ویروس به عقب و حتی تنظیم صحنه برای یک مقدار بیشتر امیدوار فردا.

چاد کرو

فوری اولویت است به سرکوب از گسترش این بیماری همه گیر از طریق گسترده تست دقیق قرنطينه و اجتماعی فاصله. 21-day مستند گام اول است که اقدام به خرید در هند برای بهبود آن آمادگی. دولت است رسم ما شجاعانه پرسنل پزشکی و به دنبال همه منابع ممکن است – در مکان های عمومی, خصوصی, دفاع, بازنشسته – برای مبارزه با, اما آن را به سطح شیب دار تا سرعت چند برابر. آن را به آزمون به طور قابل توجهی بیشتر برای کاهش مه از عدم قطعیت که در آن نقاط هستند و آن را به نگه داشتن برخی از پرسنل و منابع تلفن همراه به طوری که می توان آنها را با عجله به مناطقی که کمبود حاد هستند.

ما باید در حال حاضر برنامه ریزی برای آنچه اتفاق می افتد پس از مستند اگر این ویروس را شکست داد. آن را سخت خواهد بود برای مستند کشور به طور کامل برای مدت بسیار طولانی تر بنابراین ما نیز باید به فکر چگونه ما می توانیم راه اندازی مجدد فعالیت های خاص در برخی کم عفونت مناطق با احتیاط کافی. راه اندازی مجدد نیاز به اطلاعات بهتر در عفونت سطوح و همچنین اقدامات لازم برای محافظت از کارگران بازگشت به کار مانند دما چک از کارگران (هر چند این را متوجه نشدم غیر علامتی حامل), uncrowded حمل و نقل شخصی و حفاظت از تجهیزات کافی فاصله در محل کار و همچنین اقدامات لازم برای شناسایی و شامل عفونت های جدید.

سالم جوانان, تسلیم با فاصله مناسب در خوابگاهها در محل کار ممکن است ایده آل کارگران برای راه اندازی مجدد. البته تنها تعداد انگشت شماری از کارفرمایان را در ابتدا قادر مناسب برای اطمینان از ایمنی کارگر, اما آنها ممکن است بزرگترین کارفرمایان. پس تولید کنندگان نیاز به فعال کردن کل زنجیره تامین خود را برای تولید آنها باید تشویق به برنامه ریزی چگونه کل زنجیره را بازگشایی شده است. این ساختار اداری به تصویب این برنامه و تسهیل حرکت برای کسانی که مورد تایید باید موثر و سریع برای این کار باید از طریق فکر در حال حاضر.

در این میان هند بدیهی است که نیاز به اطمینان حاصل شود که فقیر و غیر حقوق و مزایای پایین طبقه متوسط هستند که مانع از کار کردن برای مدت طولانی تری می توانید زنده ماندن. مستقیم نقل و انتقالات به خانواده ها ممکن است رسیدن به اکثر نه همه, به عنوان تعدادی از مفسران اشاره کرده اند. بعلاوه کوانتومی از نقل و انتقالات به نظر می رسد ناکافی به دیدن یک خانواده از طریق یک ماه.

دولت و مرکز را به گرد هم می آیند به شکل به سرعت برخی از ترکیبی از دولتی و غیر دولتی ارائه (از مواد غذایی, بهداشت و درمان و گاهی اوقات مسکن) شرکت های خصوصی (داوطلبانه moratoria در پرداخت بدهی و یک جامعه اجرا ممنوعیت اخراج در طول چند ماه آینده) و مستقیم به نفع نقل و انتقالات (DBTs) که اجازه خواهد داد که نیازمند و خانواده ها برای دیدن از طریق چند ماه آینده. ما در حال حاضر دیده می شود یک نتیجه از انجام این کار – حرکت مهاجر کار. یکی دیگر از خواهد شد مردم هجوم مستند به عقب بر گردیم به کار اگر آنها نمی تواند زنده بماند در غیر این صورت.

ما محدود منابع مالی قطعا نگران نباشید. اما هزینه های نیازمند در این زمان است که اولویت استفاده از منابع درست به عنوان یک انسانی کشور و همچنین به عنوان یک کمک کننده برای مبارزه با ویروس. این به این معنا نیست که ما می توانیم چشم پوشی ما محدودیت بودجه به خصوص با توجه به این که درآمد ما نیز به شدت تحت تاثیر این سال است. بر خلاف ایالات متحده و یا اروپا که می توانید با صرف 10 درصد بیشتر از تولید ناخالص داخلی بدون ترس از رأی جمع و جور کردن ما در حال حاضر وارد این بحران با یک کسری مالی و خواهد شد که به صرف و در عین حال ، یک رأی جمع و جور کردن همراه با از دست دادن اعتماد سرمایه گذاران می تواند منجر به کاهش نرخ ارز و افزایش چشمگیر در بلند مدت نرخ در این محیط و ضرر قابل توجهی برای ما موسسات مالی.

بنابراین ما باید به اولویت بندی پشت برش و یا تاخیر در کمتر مهم هزینه در حالی که refocussing فوری نیاز دارد. در همان زمان به اطمینان سرمایه گذاران, دولت می تواند بیان تعهد خود را برای بازگشت به مالی rectitude, پشتیبان گیری از قصد خود را با پذیرش راه اندازی مستقل مالی شورا و تنظیم بدهی های میان مدت هدف به عنوان پیشنهاد شده توسط NK سینگ کمیته.

بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) در حال حاضر تضعیف بیش از چند سال گذشته ممکن است منابع برای زنده ماندن. همه می توانند و یا باید ذخیره شود با توجه به محدود منابع مالی. برخی از آنها کوچک خانگی عملیات خواهد بود که پشتیبانی شده توسط DBTs به خانواده ها. ما نیاز به فکر می کنم از راه های خلاقانه ای است که در آن بزرگتر ماندگار آنهایی که به خصوص کسانی که باید قابل توجه انسانی و سرمایه فیزیکی تعبیه شده در آنها می توان کمک کرد. SIDBI می توانید نظر خود را تضمین اعتبار از بانک وام به کوچک و متوسط و حتی مطلوب تر اما بانک ها بعید است که می خواهید در بیشتر ریسک اعتباری در این نقطه است. دولت می تواند با قبول مسئولیت برای از دست دادن تدریجی بانک وام های ساخته شده برای یک SME تا کوانتومی از مالیات بر درآمد پرداخت شده توسط SME در سال گذشته است. این به رسمیت می شناسد که به احتمال زیاد در آینده سهم SME به دولت مستوفی و پاداش آن را با دسترسی آسان تر به منابع مالی امروز است. البته این کمک می کند تا SME تنها در صورتی که وام بانک ممنوع است از کارگردانی SME به استفاده از تضمین وام به بانک بازپرداخت گذشته وام.

شرکت های بزرگ نیز می تواند یک راه برای کانال وجوه خود را کوچکتر تامین کنندگان. آنها معمولا می توانید جمع آوری پول در بازار اوراق قرضه و از آن عبور کند. متاسفانه شرکت های بزرگ اوراق قرضه بازارهای بسیار پذیرای مسائل امروز است. بانک ها و شرکت های بیمه و اوراق قرضه وجوه متقابل باید تشویق به خرید جدید درجه سرمایه گذاری صدور اوراق قرضه و راه خود را کاسته توسط RBI موافقت خود را برای قرض دادن در برابر خود را با کیفیت بالا اوراق قرضه اوراق بهادار از طریق معاملات مخزن. RBI عمل را مجبور به تغییر برای فعال کردن RBI به انجام این معاملات و آن را مجبور به اعمال مناسب موهایشان به این پرتفوی به حداقل رساندن آن ریسک اعتباری, اما از آن خواهد شد بسیار مورد نیاز پشتیبانی به شرکت ها وام گرفتن. دولت نیز باید نیاز به هر یک از آن سازمان و PSUs از جمله در سطح دولت به پرداخت صورتحساب خود را بلافاصله به طوری که شرکت های خصوصی با ارزش نقدینگی.

در نهایت مشکلات در خانواده و شرکت های بزرگ بخش بدون شک منعکس شده در بخش مالی. RBI آب گرفتگی سیستم بانکی نقدینگی اما شاید به آن نیاز دارد به فراتر از مثلا وام برابر با کیفیت بالا وثیقه به خوبی مدیریت NBFCs. اما بیشتر نقدینگی را نمی خواهد کمک به جذب وام ضرر و زیان است. NPAs را کوه از جمله در وام های خرده فروشی به عنوان نرخ بیکاری افزایش می یابد. RBI باید با در نظر گرفتن یک مهلت قانونی برای موسسه مالی و پرداخت سود سهام به طوری که آنها ایجاد ذخایر سرمایه. برخی از موسسات ممکن است با این وجود نیاز به سرمایه بیشتر و تنظیم کننده باید برنامه ریزی برای آن است.

بسیار وجود دارد به انجام است. دولت باید تماس مردم با اثبات تخصص و قابلیت های آنها وجود دارد بنابراین بسیاری در هند به کمک آن مدیریت آن پاسخ. آن را حتی ممکن است بخواهید برای رسیدن به سراسر سیاسی راهرو به قرعه کشی در اعضای اپوزیسیون که تا به حال تجربه قبلی در زمان استرس بزرگ مانند بحران مالی جهانی. اگر دولت اصرار دارد رانندگی همه چیز را از سازمان بنادر و دریانوردی با همان overworked مردم آن را انجام بیش از حد کوچک و بیش از حد دیر است.

هنگامی که دولت پاسخ تحت کنترل و امیدوارم هند داغ درجه حرارت و رطوبت را تضعیف خواهد کرد این ویروس انتقال آن به بازسازی امید. چشم انداز اقتصادی حتی قبل از coronavirus شده بود تضعیف پیوسته و اجتماعی و سیاسی محیط زیست به وخامت بود. چند خواهد بود مشتاق در مورد به سادگی بازگشت به آن وضعیت است. گفته شده است که هند اصلاحات فقط در بحران است. امیدوارم در غیر این صورت کامل تراژدی کمک خواهد کرد ما را ببینید که چگونه ضعف ما تبدیل به یک جامعه خواهد شد و تمرکز ما سیاست در بحرانی اقتصادی و بهداشت و درمان اصلاحات ما بشدت نیاز دارید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im