چگونه Coronavirus ممکن است کاهش نابرابری درآمد

آمبولانس در سنت لوئیس در طول اسپانیایی آنفولانزای همه گیر در سال 1918.

عکس: کتابخانه کنگره/ایسنا

در گذشته بیماری های همه گیر را تغییر تعادل قدرت چانه زنی نسبت به کارگران و به دور از صاحبان بلکه آن است که به دور از برخی که کروناویروس جدید انجام خواهد شد که—و در نهایت کاهش شکاف بین فقیر و غنی است.

اقتصادی مورخان به مدت طولانی تصور می کردند که مرگ سیاه در میان سایر بیماری های همه گیر به حال تاثیر قابل توجهی در چگونه درآمد به اشتراک گذاشته شده است بین کسانی که خود زمین و دارایی های دیگر و کسانی که با ارائه کار.

مستقیم ترین و وحشیانه, راه های که در آن است که تاثیر یک تغییر در عرضه نیروی کار. ویروس ها و باکتری ها کشتن کارگران که کمتر فراوان به عنوان یک نتیجه. برای کسانی که زنده ماندن دستمزدها افزایش یابد. در همان زمان زمین و سایر دارایی ها صدمه ندیده و بازگشت به صاحبان آنها کاهش است. در نتیجه بیشتر مساوی توزیع درآمد.

مرگ سیاه یک عفونت باکتریایی است که ویران جمعیت در اروپا و آسیا در اواسط قرن 14 است که به طور گسترده مورد مطالعه از گذشته بیماری های همه گیر. حد کامل از عواقب آن هنوز مورد بحث است, اما آن را تقریبا به طور قطع منجر به بالاتر دستمزد برای کارگران در شمال غربی اروپا است.

دستمزد بالاتر نیز ممکن است الهام گرفته از یک جستجوی راه هایی برای افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه های نیروی کار و در نهایت افزایش واگرایی بزرگ ” یک دوره زمانی درآمد در غرب رسید و پیش از آن در سایر نقاط جهان است. نمونه شامل جایگزین کردن اسب به صورت گاو به عنوان یک منبع کشاورزی قدرت و حرکت از کشت غلات به بالا بردن گوسفند برای پشم.

مرگ سیاه نیست فقط همه گیر بوده و به مدت طولانی تاثیر اقتصادی. در یک مقاله منتشر شده در این ماه توسط اداره ملی تحقیقات اقتصادی سه اقتصاددانان بررسی 15 شیوع بیماری است که هر یک از اختصاص بیش از 100 ، 000 مرگ و میر ترین کشنده بودن آنفلوآنزای اسپانیایی که در زمان حدود 100 میلیون نفر بین سال 1918 و 1920.

آنها دریافتند که دستمزد واقعی به طور معمول افزایش یافت و برای سه دهه پس از شیوع به میزان 5% در اوج خود است. در طول همان دوره نرخ طبیعی بهره—اندازه گیری بازگشت سرمایه—کاهش یک و نیم درصد است. به طور کلی بیماری های همه گیر تنگ شکاف بین کارگران و صاحبان سرمایه است.

مردم در خط پنج شنبه به صورت یک پاپ آپ شربت خانه مواد غذایی در چلسی جرم است.

عکس: برایان اسنایدر/ایسنا

از زمان شیوع بیماری های ویروسی در حال حاضر ادعا کرد بیش از 150 ، 000 زندگی که کل افزایش خواهد یافت. تا به حال همه گیر شده است شمار تلفات می تواند یک معامله بزرگ بزرگتر و تاثیر آن بر نابرابری به احتمال زیاد شبیه به قبلی بیماری های همه گیر.

اما این بار دولت ها در سراسر جهان گرفته اند اقدامات بی سابقه ای برای توقف این ویروس را گسترش بستن بخش های بزرگی از اقتصاد جهانی را به صرفه جویی در زندگی می کند. کسانی که اقدامات محدود تاثیر بر جمعیت در سن کار به عنوان تمایل Covid-19 به کشتن افراد مسن تر که ممکن است در حال حاضر بازنشسته در حالی که اغلب مقدار کمی از زندگی در سن کار و یا جوان است.

همین دلیل است که دانشگاه استنفورد مورخ والتر Scheidel انتظار ندارد برای دیدن تاثیر در حقوق و دستمزد. “آینده نیروی کار است که حداقل تحت تاثیر بنابراین ما نمی توانیم با کمبود نیروی کار” گفت: آقای Scheidel که 2017 کتاب “بزرگ لولر” مورد بررسی قرار رانندگان از نابرابری از آنجا که حجر.

رئیس جمهور تهمت برشمرد جدید دستورالعمل های فدرال در روز پنج شنبه برای بازگشایی این کشور گفت: فرمانداران باید یک “مرحله به مرحله و عمدی رویکرد” به راه اندازی مجدد خود را در اقتصاد از دولت است. عکس: ویلیام Volcov/زوما پرس

که هم از نظر Òscar Jordà یک اقتصاددان در بانک فدرال رزرو سان فرانسیسکو و یکی از نویسندگان این اداره ملی کاغذ.

“انتظار ندارم دستمزد برای پاسخ همانطور که در بیماری های همه گیر قبلی” او در پاسخ به یک ایمیل فرستاده سوال.

است که می گویند که این بیماری همه گیر خواهد شد که هیچ تاثیری در تمام در نابرابری است. پس از تجربه دو عمده بحران اقتصادی از سال 2007 مردم به احتمال زیاد به صرفه جویی بیشتر که فشار پایین بازده سرمایه است. از سوی دیگر دولت ها را قرض بیشتر برای تامین مالی هزینه های اضطراری که تمایل به افزایش نرخ های بهره به تقاضا برای اعتبار را افزایش می دهد. به طور کلی آقای Jordà انتظار بازگشت به سقوط کمی بالقوه باریک شدن شکاف درآمد.

“افزایش خصوصی صرفه جویی می تواند به بازگشت به حدی عمومی dissaving” آقای Jordà نوشت. “دولت در حال racking تا بدهی به سرعت به عنوان آنها باید در این زمان بحران — و خواهد شد که یکی دیگر از عوامل فشار بر روی واقعی و طبیعی هستند. در شبکه من هنوز هم انتظار می رود کاهش اندک.”

و ممکن است بیشتر مشاغل در برخی از اقتصادهای پیشرفته را انتخاب کنید که به تولید داروها و تجهیزات پزشکی و دیگر کالاهای ضروری بازگشت از خارج از کشور. در همان زمان, کمتر, تجارت بین المللی را متوسط رشد جهانی.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

“برخی از شغل دریایی باز خواهد گشت گفت:” آنگوس Deaton, یک استاد اقتصاد در دانشگاه پرینستون. “وجود خواهد داشت بیشتر و متنوع منابع کلیدی مواد و داروها. برخی از این می تواند در سطوح پایین تر از تولید ناخالص داخلی و کاهش نابرابری درآمد چرا که برخی از افراد تحصیل کرده کمتر شغل و دوباره.”

یک سوال کلیدی برای آینده نابرابری درآمد است که چگونه تجمع در دولت بدهی معکوس خواهد شد. پس از جنگ جهانی دوم بسیاری از کشورها افزایش مالیات بر ثروتمندان و کاهش نابرابری درآمد. که نبود این رویکرد صورت گرفته پس از بحران مالی جهانی پس از سال 2008 است.

وجود دارد راه های دیگر فجایع مانند بیماری های همه گیر و جنگ تغییر شکل درآمد سازه نمونه بیشتر از همه با انقلاب روسیه. مردم می توانند و قضاوت در مورد اینکه چگونه سیستم خود را از دولت مقابله با چالش و اینکه آیا نیاز به تغییر.

دانشگاه استنفورد آقای Scheidel فکر می کند که به احتمال زیاد راه جدید coronavirus را تغییر دهید, نابرابری درآمد, حتی اگر او فکر نمی کند که در واقع تغییر دهید.

“اگر سیاسی تنظیمات تغییر به اندازه کافی آن می تواند منجر به تحول و تغییر” او گفت:. “جریان مداخلات فروخته شده اند به عنوان صرفه جویی در اقتصاد ما و جوامع ما, اما آنها نیز با هدف صرفه جویی در نظم موجود. اگر آنها موفق, ما می توانید ببینید قابل تغییر است.”

نوشتن به پل Hannon در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rutny.im