در ژانویه 27, New Delhi موفق در آوردن پرده ها را در بیش از سه دهه از ستیزه جویی در یکی از کشورهای جنوب آسیا داغترین شورش تئاتر. دولت جدید امضا بدو توافق با همه جناح شورشی: دموکراتیک ملی در مقابل Bodoland (NDFB) همه بدو Students’ Union (ABSU) و یک جامعه مدنی بدن ایالات بدو افراد سازمان (UBPO).

این توافق می تواند به نام Bodoland ارضی منطقه یا BTR توافق به عنوان موجود Bodoland ارضی مناطق منطقه و یا BTAD شده است تغییر نام داد و به عنوان BTR. این BTR توافق منحصر به فرد است که آن را برای اولین بار توافقنامه صلح در شرق که در آن همه موجود گروه های شورشی در یک منطقه خاص قرار داده اند امضا خود را با یک تعهد مشترک برای پایان دادن به خشونت و تلاش برای پیشرفت و توسعه است. یک تسلط جامع توسط دولت مذاکره کنندگان خود را انعطاف پذیر رویکرد در اجازه دادن به این منطقه خط مقدم دانشجویی سازمان ABSU بود یک امضا به معامله است.

پس از سال 1986 Mizo توافق حداقل پنج عمده توافقات صلح شده اند مسجل با گروه های شورشی. اما برای اولین بار یک سازمان دانشجویی بود که به عنوان کاتالیزور و یکی کننده تبدیل به یک امضاء به یک توافق همراه با یک جامعه مدنی مجموعهای. این به خوبی می تواند یک صلح جدید قالب برای منطقه است.

پس از دو زودتر بدو نامه – سال 1993 Bodoland مستقل شورای توافق و 2003 مقابله با شورشی بدو آزادی ببر – این زمان دولت بود و علاقه زیادی به یک راه حل جامع از بدو که در آن موضوع کلیدی تقاضا به صورت جداگانه Bodoland دولت داده شد تا یک بار و برای همه جای مقررات کافی برای بالا بردن بودو مردم است. جدید پیمان می گوید در این موضوع: “مذاکرات برگزار شد با بدو سازمانها به صورت جامع و راه حل نهایی به خواسته های خود را در حالی که نگه داشتن دست نخورده تمامیت ارضی ایالت آسام.” یکی از امضا کنندگان NDFB رئیس Gobinda Basumatary این نویسنده گفت که از آنجا که بسیاری از قدرت ها و آرمان های مردم به دنبال یک دولت مجزا شده و در توافق وجود دارد که بدون نیاز به هر گونه بیشتر به تقاضای یک دولت جداگانه.

جدا از بیشتر قانونی, اجرایی, اداری و مالی قدرت های BTR خواهد شد در حال حاضر ارز از روستاها. یک کمیسیون به ریاست یک قاضی بازنشسته را به کار خواهد کرد ساز و کاری برای گنجاندن روستاها با اکثریت قبایل جمعیت پیوسته به حال بدو شورای منطقه به BTR. به طور مشابه روستاها با اکثریت غیر قبیله ای جمعیت در حال حاضر تحت بدو شورای, اما پیوسته به غیر ششم برنامه مناطق (به معنی مناطق خارج از شورای قضایی) خواهد بود از مطالعه حذف شدند. انتظار این است که این مسائل از هر دو قبایل در حال حاضر در خارج از بدو شورای اسلامی و همچنین غیر قبایل در حال حاضر در شورای.

دوباره از 40 کرسی های BTR شورا در حال حاضر باید 60 کرسی است. تا 16 از این 60 کرسی می تواند باز کردن صندلی به معنی صندلی که در آن غیر قبایل همچنین می توانید مسابقه انتخابات است. علاوه بر وجود خواهد داشت شش نامزد اعضا در BTR شورای اسلامی از جمله دو عضو و دو نفر از unrepresented جوامع است. بنابراین برای هر کسی که به فکر می کنم که غیر قبایل بدون رزرو در BTR جدید پیمان بی اساس است.

دیگر قابل مقررات جدید پیمان است تصمیم به راه اندازی یک Bodo-Kachari رفاه شورا برای ‘متمرکز توسعه” از بدو روستاهای واقع در خارج از بدو شورای منطقه و اعلام بدو زبان در Devnagri اسکریپت به عنوان یک دیپلم رسمی زبان آسام. علاوه بر این اقدامات برای حفاظت از بدو زبان و فرهنگ و راه اندازی چندین مؤسسات آموزش فنی و نیز ارائه کرد.

این معامله نیز آن را اجباری برای آسام دولت به اختصاص مبلغ 250 تومان کرور روپیه در هر سال برای مدت سه سال برای توسعه مناطق تحت BTR شورای. مرکز کمک خواهد کرد مقدار مساوی از 250 تومان کرور روپیه در هر سال برای همان دوره است.

در کل جدید بدو توافق بسیاری از اولین ها و آن را به خوبی می توان به عنوان یک صلح قالب به عنوان و هنگامی که دولت فشار آن تلاش های صلح در کشورهای مانند مانیپور به عنوان مثال که در آن بیش از حد قوی وجود دارد جامعه مدنی حضور که به خوبی می تواند کمک به تلاش برای پایان دادن به ستیزه جویی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو