چگونه یک راهب “درونی تکامل” سوخت عدالت اجتماعی کار

به عنوان یک معلم جوان در کلکته سوامی Agnivesh بود به انتقاد از خود یسوعیون همکاران.

در عین حال نظرات خود را منتقل به عنوان او آمد به درک خود را از راه های ساده از زندگی است. “من از خودم پرسیدم چه ماموریت من بود و متوجه شدم من تا به حال هیچ” او به یاد می آورد. “بنابراین من تصمیم گرفتم حتی اگر من یک بچه من باید یک ماموریت است.”

او تصمیم گرفت برای تبدیل شدن به یک راهب هندو. در دهه های پس از او نیز ساخته شده است یک نام برای خود به عنوان یک سیاستمدار و فعال که معنویت و کار اجتماعی به شدت در هم تنیده شده است.

“واقعی متقاضیان بياد نه کشیش” آقای Agnivesh می گوید: نشسته بر روی یک سخت روستایی تخت در یک اتاق خالی جدا از ملزومات برهنه – تختخواب تاشو, برخی, حوله چند یکسان زعفران روپوش یک صندلی و یک میز پهن با کتاب. “کشیش پیرو امام شورشی و انقلابی است.”

بسیار از کار خود را درگیر مبارزه با بردگی مدرن در هند. او همچنین تبدیل شدن به شناخته شده – و گاهی اوقات مورد حمله قرار می آیند – برای مبارزات انتخاباتی خود را برای ادیان تحمل در زمانی که بسیاری از ترس آن است که در کاهش در هند. اما تحمل در ایمان خود دفاع تأکید است فقط به عنوان مهم به عنوان تحمل بین آنها است.

Gurugram هند

در ماه نوامبر گذشته در یک دهکده کوچک در هند در ایالت هاریانا چند ده فعالان از سراسر کشور جمع آوری به بحث در مورد چگونه برای رسیدن به صلح جهانی است.

امور را به دنبال تیره و تار با حرکات پوپولیستی فانینگ در سراسر دموکراسی. و در هند نیز بزرگترین گروه اقلیت مسلمانان بود که شرور و اهریمن افزایش هندو راست.

Vasudhaiva Kutumbakamفعالان خود را به نام جلسه – باستان ضرب المثل سانسکریت به معنی “جهان یک خانواده است.”

این گروه تشکیل شده توسط سوامی Agnivesh یک راهب هندو, پوشیده, سر به پا در زعفران که همچنین یک فعال اجتماعی مشهور. در 80 این سوامی (به معنی کسی است که کنترل بیش از “خود” است) واقعا التقاطی شکل لباس و غرق در سنت و در عین حال مبارز از آن را در بسیاری جهات.

“واقعی متقاضیان بياد نه کشیش” آقای Agnivesh به من می گوید که در یک روستایی تخت در یک اتاق خالی جدا از ملزومات برهنه – تختخواب تاشو, برخی, حوله چند یکسان زعفران روپوش یک صندلی و یک میز پهن با کتاب. هیچ تهویه مطبوع برای سوزان داغ ماه بدون حرارت یا آب گرم برای ماه های سرد سال است که رفت و برگشت از طریق شمال هند است.

“کشیش پیرو امام شورشی و انقلابی” آقای Agnivesh همچنان ادامه دارد. “این چیزی است که مرا جذب به این مسیر امام و انقلاب بود.”

در طول سال آقای Agnivesh شده است بسیاری از چیزهای: یک ضد فساد فعال یک زندانی و یک سیاستمدار. او مذاکره با مائوئیست شورشیان مبارزه کرد و در برابر جنس-سقط جنین انتخابی و رهبری شورای جهانی Arya Samaj یک هندو جنبش اصلاحات ، اما او بهترین و شناخته شده برای کار خود را برای ادیان تحمل و سازمان Bandhua Mukti مورچا (BMM) یا پیوند کار جبهه آزادی.

نزدیک به 8 میلیون نفر در حال فکر برای زندگی مدرن برده داری در هند امروز با توجه به جهانی برده داری شاخص. پیوند کار شده است قانونى دهه اما در عمل همچنان ادامه دارد در صنایع مانند آجر کوره و معادن و فرش کارخانه. بسیاری از قربانیان کودکان هستند و پایین طبقه هندوها که خانواده ها در دام بدهی. از طریق BMM آقای Agnivesh و فعالان دیگر می گویند که آنها منتشر کرده اند بیش از 200 ، 000 کارگران و کمک به بازسازی آنها. سه بار او را به عنوان رئیس سازمان ملل متحد صندوق داوطلبانه در اشکال معاصر برده داری.

یک سفر شخصی

راهب معنوی زندگی تغذیه سیاسی و اجتماعی شورش – هر یک فرایند طولانی از تحول است.

متولد Vepa Shyam رائو به بالا-طبقه تحت تملک خانواده از جنوب هند آقای Agnivesh رشد, زیر, سنتی هندو آیین. در حالی که حضور در دانشگاه در کلکته او کشف Arya Samaj جنبش که بر وداها باستان, قدیمی ترین کتاب مقدس در آیین هندو و بیش بعد از آن سنت است. آن را “همه چیز بسیار, جهانی, بسیار تحول” او به یاد می آورد.

Soumya شانکار

آقای Agnivesh که با این نسخهها کار برای بردباری مذهبی مکث در طول یک رویداد برای فعالان است.

آنچه که او “درونی تکامل” ادامه داد: به عنوان او در کلکته سنت خاویر کالج, جایی که او کار می کرد در کنار یسوعیان. “من بسیار مهم از مبلغان مسیحی. من می خواهم آنها را متهم به تلاش برای تبدیل فقیر ما مردم قبیله ای و سعی کنید به تحریک یک دولت مسیحی در اینجا,” او می گوید. در عین حال نظرات خود را منتقل به او یک نگاه اجمالی خود را از راه های ساده زندگی: “یک تخت کوچک. حداقل غذا خوردن.”

“این افراد مشغول به کار در اینجا در گرد و غبار و آلودگی در حالیکه من میخواستم بدونم که اگر من باید ترک این کشور و یک زندگی خوب و راحت زندگی در آمریکا ؟ هیچ!” آقای Agnivesh می گوید. “من از خودم پرسیدم چه ماموریت من بود و متوجه شدم من تا به حال هیچ کدام. بنابراین من تصمیم گرفتم حتی اگر من یک بچه من باید یک ماموریت است.” این لحظه ای بود آقای Agnivesh به یاد می آورد که او تصمیم گرفت برای تبدیل شدن به یک راهب.

در عین حال او نیز ساخته شده است یک نام برای خود در هاریانا سیاست و حتی زندانی – همراه با بسیاری از مخالفان – نخست وزیر ایندیرا گاندی در طول دو سال “وضعیت اضطراری” در دهه 1970 به خاطر آن آزادی های مدنی سوء استفاده. بعد از آن او انتخاب شد و به مجلس قانونگذاری ایالتی تبدیل شد و وزیر آموزش و پرورش است. اما او به زودی ترک انداخت و خود را تمام وقت به آزاد کردن باند کارگران موسس BMM در سال 1981.

بسیاری از فعالیت خود را متمرکز بر تحمل در زمانی که وجود دارد این است که ترس از هر دو در داخل و خارج از هند است که آزادی مذهبی در کاهش شدت, به خصوص برای مسلمانان است. در گزارش کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی تعیین شده هند یک کشور “نگرانی ویژه” یادآور “اقدام دولت … ایجاد یک فرهنگ مصونیت از مجازات در سراسر کشور برای مبارزات از آزار و اذیت و خشونت علیه اقلیت های مذهبی.” برای سال آقای Agnivesh به رهبری تلاش ها برای خنثی کردن تنش پس از هندو و مسلمان درگیری و محکوم رهبری نظر او مسئول برای عدم توقف حملات – از جمله این که از زمان نخست وزیر نارندرا.

اما تحمل در ایمان خود دفاع تأکید است فقط به عنوان مهم به عنوان تحمل بین آنها است. در دهه های او باعث شده است تا مبارزات برای تغییر شیوه در فرهنگ هندو که او را می بیند به عنوان نابرابر نسبت به زنان و یا Dalits مردم کمترین در طبقه سلسله مراتب مانند تلاش خود را برای تضمین ورود به اصطلاح نجس به معابد هندو.

بعد چه ؟

تا آنجا که آقای Agnivesh حرفه ای چند وجهی است, او شیوه زندگی ساده است. راهب خود را ندارد اموال و کمی پول در بانک. در عین حال او الهام بخش اجتماعی کارگران و فعالان همه ilks در هند. منهر Manav محلی فعال از ایالت بیهار صرف 10 سال به عنوان سوامی دانش آموز. همچنین متولد به بالا-طبقه خانواده آقای Manav می گوید او مجبور به رها کردن گذشته خود نام – یک دال یک طبقه – پس از شنیدن سوامی صحبت می کنند. او به تصویب رسید طبقه منکر عنوان Manav که به معنای واقعی کلمه به معنی “انسان است.”

“هنگامی که یک فرد می رود از دین به سوی معنویت او جایگاه خود را در یک بزرگتر تلاش می گوید:” آقای Manav که در حال حاضر مدیر BMM. “سپس وجود دارد هیچ هندو و مسلمان و سیک بودایی یا مسیحی. این چشم انداز به من داده شد توسط Swamiji.”

غالبا راهب آمده است تحت حمله از احیا جناح راست ملی هندو جنبش مخالف به انتقادات خود را از آنچه نظر او “جزمی” شیوه و خود را قابل مشاهده و کار بر روی هندو-مسلمان همبستگی در زمانی که بسیاری از تجارت به نظر می رسد به حمایت از حزب حاکم “Hindutva” ایدئولوژی. در سال 2018 به عنوان او کار با جوامع به حاشیه رانده شده در شرق state of Jharkhand, گروه, وابسته به حزب حاکم اعتراض علیه او و اراذل و اوباش حمله و او را به هدف قرار دادن او را تا زمانی که او سقوط کرد و به یک توده بر روی زمین است. مهاجمان او را متهم کرد از اینکه دلسوز به مبلغان مسیحی و تبلیغی به قبایل محلی.

اما ترس یک عامل نیست برای این راهب او می گوید. “من یک تهدید چرا که من آنها را در یک آینه” او می گوید. “من به آنها بگویند که دین یا خدایان هندو است که شما در حال صحبت کردن در مورد این است که شما در حال تحریف و فساد آن است. شما در حال آوردن شرم بر آیین هندو است.”

در نهایت او سهام نگرانی که نیش او بیشتر است.

“گاهی اوقات احساس می کنم که کار من رو به جلو ؟ من کاملا مطمئن شوید که در مورد” او می گوید. بنابراین باید او را تعیین جانشین? من را دیده اند که هیچ پیامبر کودکان را گرفته واقعا کار خود را به جلو. هیچ کس.”

این مقاله تولید شد با حمایت از USC مرکز دین و فرهنگ مدنیجان تمپلتون و بنياد تمپلتون دین اعتماد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده دیدگاه ها از این سازمان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>