دو جهان را بیشتر به حاشیه رانده متحده و تایوان و سومالی امضا یک پیمان این ماه است. روی آن توافق شده است یک معامله بزرگ نیست. این تماس برای تبادل نمایندگان و همچنین همکاری در سراسر طیف وسیعی از مناطق از شیلات به فن آوری است. در عین حال برای هر یک از آن نیز گریه برای به رسمیت شناختن جهانی و متقابل تلاش برای reimagine خود هویت ملی. تلاش خود را برای تقویت هر یک از دیگر نمونه ای از انسانیت هنوز هم یادگیری چگونه دولت-ملت می تواند با اتصال یک جامعه راه آنها تعریف مشترک خوب است.

تایوان پیشنهاد می شود آزاد و دموکراتیک دولت نا امید شده و برای چندین دهه توسط سرزمین اصلی چین است که ادعا می کند این جزیره به عنوان خود را. اما 15 کشورهای کوچک رسمیت شناختن تایوان. سومالی شروع به اصلاح شدن هویت خود پس از شکستن از سومالی در سال 1991 زمانی که دومی فرو ریخت. پس از آن در حالی که Mogadishu دیده است جانشینی مداوم ضعیف دولت سومالی بوده است مقایسه مدل از ثبات. در عین حال با وجود برگزاری مکرر انتخابات و چاپ پول خود را, از آن شده است به رسمیت شناخته شده و حتی یک کشور است. (در ماه ژوئن آن را باز کردن یک راهرو تجارت برای اتیوپی که اجازه می دهد تا که محصور در خشکی همسایه برای استفاده از بندر بربرا در خلیج عدن.)

در سه دهه پس از پایان جنگ سرد نقشه کشورها تا به حال به تغییر 34 بار به عنوان دولت-ملت را شکست و از هم جدا و یا متحد. تایوان و سومالی به هر تلاش برای اطمینان استقلال از تهدید همسایه ممکن است به زودی به نیروی دیگری ارتقا در جهان اطلس.

بسیاری از کسانی که در دولت جدید پدید آمده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و فروپاشی یوگسلاوی. برخی از کشورها مانند آلمان و یمن پاک شده خطوط گسل تقسیم آنها. دیگران مانند چکسلواکی جدا دوستانه. اما یک سوال کلیدی است که به هیچ وجه حل: ممکن است به حرکت فراتر از تاریخی و انحصاری عوامل مانند مرزها و قومیت به عنوان ویژگی های تعریف از تشکیل دولت? وجود دارد راه های دیگر برای اتصال مردم با یک هویت فراگیر? در ایالات متحده این است که فرض اساسی خواسته های نژادی و عدالت حرکت و همچنین به عنوان فرصت های خلاق را در می سی سی پی به عنوان آن می تابد و آن متفق نیستند.

در جای دیگر در جهان, پیگیری ملیت باقی می ماند تعریف شده و یا شکاف با قومیت و مهار توسط مداخلات خارجی. که در مورد کردستان و فلسطین و آرمان. اما هیچ جا ارائه یک مطلب متمرکز آزمایشگاهی برای reimagining چگونه کشورهای در حال تشکیل شده از شاخ آفریقا. دو اخیر متحده در منطقه برای به دست آوردن شناخت و استقلال اریتره و سودان جنوبی شد جعلی طولانی مدت جنگ. اتیوپی یک فدراسیون نه متحده تعریف شده توسط قومیت به طور فزاینده ای شکننده است.

است که این امکان را برای مردم به دنبال یک مسیر صلح آمیز به سمت به رسمیت شناختن به عنوان یک دولت ؟ به دنبال به سمت یکدیگر تایوان و سومالی در حال ساخت هر یک ادعا می کنند به ملی مشروعیت مبتنی بر کمتر در قومیت و تجربه تاریخی از ایجاد دموکراسی و توسعه اقتصادی است. گسترده تر در آغوش خود آرمان می تواند خوش آمدید ثبات به خود مربوطه محله.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im