چگونه آمریکای لاتین زاغه پیشرو مبارزه با COVID-19

Rio de Janeiro, Bogota و مکزیکو سیتی

نشسته اند بیش از ماشین آلات دوخت در تنگ خانه در دریای وسیع و پیچیده ای از محله فقیرنشین ریو دو ژانیرو حدود 50 زنان در یک ماموریت به 280,000 رایگان ماسک در دو ماه آینده. دو برای هر یک از این منطقه 140,000 زاغه نشينان.

زنان — اکثریت از آنها شغل خود را از دست به بیماری همه گیر کوروناویروس – تماشای ویدئوها در مورد چگونگی ساخت ماسک صورت و در حال پرداخت بالاتر از نرخ بازار گفت: Andreza لپس که مختصات این پروژه به صورت غیر انتفاعی Redes دا مره.

“تقریبا نیمی از زنان در دریای مسئول مالی برای خود خانه” خانم لپس از طریق تلفن گفت:, و اضافه کرد که این پروژه با حمایت سه برزیلی بانک ها. “در حال حاضر آنها بسیار خوشحال و سپاسگزار به کار بر روی چیزی است که یک هدف بالاتر.”

این پروژه یکی از ده ها تن از طرح های در حال وقوع در کلبه شهرهای سراسر منطقه از برزیل به ونزوئلا, کلمبیا به مکزیک به عنوان جوامع فقیر گرد هم می آیند برای کمک به آسیب پذیر ترین در طول بیماری همه گیر.

آمریکای لاتین در حال ظهور است به عنوان جدید کانون از رمان شیوع کروناویروس.

این بیماری تنفسی در حال گسترش است به سرعت از طریق منطقه ادعا زندگی بیش از 31,000 مردم و آلوده کردن بیش از 570,000 با توجه به شمارش توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO).

در سراسر آمریکای لاتین و کارائیب در حدود 113 میلیون نفر – حدود 1 در 5 – زندگی در محله های فقیرنشین که در آن کارشناسان بهداشت می گویند COVID-19 عفونت نرخ تمایل به بالاتر به دلیل تغذیه نامناسب تنگ مسکن و بهداشت ،

اما بسیاری از زاغه ساکنان می گویند که آنها دریافت کرده اند کمی و یا بدون کمک دولت برای کمک به آنها در مقابله با بحران اقتصادی و بهداشتی خرید اینترنتی ترک آنها را به دفع کردن برای خود و رهبران جامعه برای پر کردن شکاف.

“این بسیار غم انگیز وضعیت در حال حاضر … هیچ چیز قابل توجهی در حال انجام است توسط دولت گفت:” الساندرا Orofino سر از برزیل غیر انتفاعی Nossas که با این نسخهها کار در favelas و ایجاد تکنولوژی ابزار برای جنبش های اجتماعی.

یک سخنگوی برزیل وزارت بهداشت نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.

با محدود کردن دسترسی به بهداشت و میلیون ها نفر از مردم کهنه هم در محله های نزدیک آمریکای لاتین محله های فقیرنشین به ویژه آسیب پذیر هستند به این بیماری همه گیر بهداشت کارشناسان می گویند.

“در آن مکان که در آن شما باید انسانی بالا چگالی و شما باید بیش از حد … شما باید یک محیط مناسب برای انتقال گفت:” فدریکو کوستا, یک متخصص بیماری های عفونی و استاد در برزیل دانشگاه فدرال باهیا.

در محله های فقیر شهری در کشور آرژانتین پایتخت آن بوئنوس آیرس به عنوان مثال COVID-19 عفونت نرخ نزدیک به 30 درصد بیشتر از دیگر نقاط شهر دولت آمار و ارقام نشان می دهد.

در برزیل که در دانشگاه جانز هاپکینز گزارش شده بیش از 22,000 COVID-19 مرگ و میر – پیشرو که به برچسب های کشور آخرین coronavirus hotspot – حدود 15 میلیون نفر زندگی می کنند در favelas.

“این 140,000 مردم در بیش از چهار کیلومتر [حدود 2 1/2 مایل] … چگونه می توانم شما فاصله اجتماعی در این زمینه پرسید:” خانم لوپز در مورد وضعیت در مره.

Nossas کمک به گروه های اجتماعی در ریو فقیر نشین به راه اندازی کمپین crowdfunding برای جمع آوری پول برای مبارزه با COVID-19.

در اواخر آوریل ، غیر انتفاعی و سایر گروه های محلی میزبان زندگی می کنند جریان کنسرت های محبوب برزیلی نوازندگان – بسیاری از متولد و پرورش در محله های فقیر نشین.

این کنسرت با بیش از 8 میلیون آنلاین انداز مطرح شده در مورد 50.000 دلار برای خرید و تحویل بسته مواد غذایی و بهداشتی کیت به ریو favela ساکنان گفت: خانم Orofino رئیس Nossas.

“فقیر نشین ساخته شده است انعطاف پذیری در طول زمان و اکنون در حال استقرار است که” او گفت:.

“ما نمی فکر می کنم به هر وسیله ای که این crowdfunding و خود-سازماندهی در حال رفتن به توقف COVID-19. این درست است که ما همین حالا هم به صبر کردن برای دولت به انجام کاری است.”

پس از شروع شیوع برخی از دولت ها در منطقه شده است ارائه بسته های غذا و پول نقد و پرداخت به آسیب پذیر جوامع است.

کلمبیا اختصاص داده است $120 میلیون دلار برای کمک به سه میلیون و اقتصاد غیررسمی کارگران در حالی که در آرژانتین دولت اعلام کرده است که کارگران کم درآمد را دریافت خواهید کرد یک بار پرداخت از $147.

شیلی اعلام کرده اضطراری, نقدی, نقل و انتقالات است که رسیدن به حدود 4.5 میلیون نفر و جمهوری دومینیکن اختصاص داده است پرداخت های نقدی به 1.5 میلیون خانواده.

در ضمن آرژانتین و اکوادور و کلمبیا را ممنوع ابزار بسته آف برای مستاجران defaulting در پرداخت در طول همه گیر و در پرو خانه های کم درآمد بودند گفت: آنها می تواند به تعویق انداختن پرداخت قبوض آب و برق.

اما بسیاری از زاغه ساکنان می گویند که کافی نیست.

فروشندگان خیابانی و غیر رسمی دیگر از کارگران که از دست داده اند شغل خود را به دلیل مستند اقدامات گرفته اند به خیابان ها در شهرهای مختلف از جمله در بوگوتا در کلمبیا و پایتخت شیلی سانتیاگو به تقاضای دولت کمک کند.

پس از مرگبار حمله پلیس در ریو دو در اوایل این ماه ساکنان شکایت کرده است که دولت ارائه شد کمی کمک به مهار بیماری همه گیر بود اما هنوز درگیر شدن در خشونت آمیز پلیس عملیات.

به عنوان ساکنان و فعالان خواستار کمک دولت آنها نیز ضربه زدن به محله شبکه برای رسیدن به مردم بیشتر نیاز دارند.

به عنوان مقامات مکزیکی شروع ترغیب مردم به ماندن در خانه در مارس برای جلوگیری از شیوع HIV مثبت فراجنسیتی فعال کنیا Cuevas دیدم که بسیاری از افراد بی خانمان و معتاد به مواد مخدر در مرکز شهر مکزیکو سیتی قرار بود گرسنه است.

“آن را به من اذیت. بنابراین من تصمیم گرفتم من می خواهم بهتر است چیزی او گفت:” در یک مصاحبه تلفنی.

خانم Cuevas راه اندازی یک برنامه با پشتیبانی از یک اهدا کننده به تغذیه بی خانمان ها و دیگر گروه های آسیب پذیر, خدمت, حدود 240 وعده های غذایی یک هفته پس از شروع ماه آوریل است.

پناهگاه برای ترانس کارگران جنسی که او اجرا می شود در این شهر شمالی نیز تغذیه همسایه تحت تاثیر این بیماری همه گیر دادن نزدیک به 80 وعده غذا در روز, با توجه به سازمان ملل متحد.

“به عنوان trans زنان ما می دانیم که چگونه به عشق و عشق به همسایه ما” گفت: خانم Cuevas. “ما همیشه به حال که با کیفیت است.”

مقامات شهرستان گفت: در ماه مارس در کنفرانس مطبوعاتی که 90 درصد از شهر مکزیک بیش از 480 آشپزخانه سوپ باز باقی می ماند و دولت در حال انجام است تلفن همراه معاینات پزشکی در مناطق با تعداد زیاد افراد بی خانمان.

در بوگوتا جنوبی تپه زاغه در میان سخت ترین ضربه هستند ونزوئلا مهاجران که تکیه بر نقدی روزانه-در-دست درآمد به فروشندگان خیابانی.

قادر به ایجاد درآمد در طول کلمبیا سخت coronavirus مستند های بسیاری شده اند و با تکیه بر پشتیبانی خود را از شبکه های دیگر مهاجران که نگه داشتن در لمس بر روی Facebook و WhatsApp.

زمانی که ونزوئلا Milsen سلنو شنیده ام که یکی از همسایه ها یک جوان بیکار مهاجر رو لگد از تخت خود را در ماه آوریل او را به زندگی می کنند با او و خانواده اش در آپارتمان کوچک در مرکز شهر بوگوتا.

“او ندارد پول برای پرداخت اجاره خود را گفت:” خانم سلنو.

“اگر شش نفر در حال حاضر اینجا زندگی می کنند فرد دیگری می تواند بیش از حد. شما باید برای کمک به زمانی که شما می توانید.”

این داستان گزارش شده توسط بنیاد تامسون رویترز.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>