چگونه آهن هند میتواند به عنوان یک راننده کلیدی اقتصاد هند

پس از اولین قطار مسافری chugged از بمبئی در سال 1853, راه آهن هند رفته به استخدام بیش از 1.2 میلیون نفر و تولید در حدود Rs 2 لاخ کرور روپیه در سال است. فراموش نکنید که فوق العاده مقیاس آهن هند—شبکه خود را در اطراف دهانه 68,000 کیلومتر مسیر! Undisputedly راه آهن یکی از عوامل عمده ای به شغل تولید ناخالص داخلی و تحرک است.

با این حال به دلیل نوسازی و افزایش ظرفیت برای تبدیل شدن به یک راننده کلیدی رشد هند در پست Covid عصر. در واقع با توجه به آن اندازه و مقیاس و دامنه نوسازی را در کل تجربه سفر نه تنها خوش طعم بلکه در سطح جهانی. با کیفیت بالا در حمل و نقل تجربه نیاز به تکمیل شود بهترین در کلاس ایستگاه های راه آهن. این همه تبدیل خواهد شد تجربه کلی مرد مشترک است.

کارآمد و استفاده بهینه از خطوط راه آهن می تواند اضافه کردن به 1% به هند تولید ناخالص داخلی. دولت هند نمی تواند انجام این عملیات گسترده به تنهایی آن شامل بهترین منابع از طریق public private partnership (PPP) به کمک آخرین تکنولوژی های پیشرو و بازده. در 2018-19 این سایت متعلق حجم مسافر که 16% از کل منشاء غیر حومه مسافران (3.65 میلیارد دلار). در گفتن آمار تقریبا 8.85 کرور از waitlisted مسافر نمی تواند جایگزین در 2018-19 که باید تصحیح شود.

دفعات بازدید: همچنین: شرکت های خصوصی برای اجرای قطار آوریل 2023

باز اخیر از مشارکت عمومی-خصوصی (PPP) فرصت توسط راه آهن هند است که یک شاخص واضح و روشن است که اصلاحات محور در دستور کار است که در حال اجرا. آن است که یک کنترل تاخت و تاز کردن به PPP که در آن نیروهای بازار کمک خواهد کرد افزایش کیفیت خدمات حمل و نقل تجربه بدون دولت کنار رفتن کنترل بر امنیت عمومی و امنیت است.

هدف از PPP در مسیرهای مشخصی است که به منظور تسهیل در مقدمه ای از فن آوری های جدید ارائه خدمات سطح بالا و کاهش زمان سفر. با راه اندازی قریب الوقوع اختصاصی دالان حمل و نقل و دیگر زیرساخت های توسعه آن است که به احتمال زیاد وجود دارد خواهد بود در دسترس بودن مسیرهای اضافی برای عملیات.

خطوط گسترده ای از پیشنهاد از ویژگی های یک لیست از 109 جفت از مسیرهای از طریق 151 قطار (پایانه) تقسیم شده خوشه با حداقل 12 با چنگک جمع کردن برای عمل است. زمان سفر خواهد بود, در یک محدوده 10% شبیه به سریعترین راه آهن هند قطار در این مسیر. راه های پیشنهادی برای سفر راه دور شامل دهلی–بمبئی دهلی نو–چنای بمبئی–Chennai, و دیگران. این یک پیگیری از سال گذشته راه اندازی IRCTC-اجرای Tejas اکسپرس در لکنو–دهلی نو و احمدآباد–بمبئی مسیرهای همراه با کاشی Mahakal بیان پیمودن در بنارس–ایندور مسیر.

انتقادی راه آهن هند خواهد بود غیر تبعیض آمیز در درمان آن به سمت قطار تحت عمل PPP. هیچ شبیه قطار به طور منظم برنامه ریزی شده را ترک ظرف 15 دقیقه از PPP-عمل قطار در مبدا همان مسیر و PPP اپراتور خواهد بود مسئول برای حفظ آن قطار.

صدور گواهینامه ایمنی از چنگک جمع کردن خواهد بود در خط با ایمنی و امنیت پارامترهای گذاشته شده توسط راه آهن هند. امتیاز دوره خواهد بود برای 35 سال و PPP اپراتور ممکن است تهیه آن قطار و لوکوموتیو به عنوان در هر انتخاب خود را به عنوان طولانی به عنوان آنها سازگار با مشخصات از پیش تعیین شده و استاندارد. با توجه به معرفی سهام جدید نورد این اعتبار انجام خواهد شد معتبر مستقل ارزیاب ایمنی در راه آهن هند مسیر تا زمان RDSO تصویب تست هنجارها به عنوان مجموعه ای در UIC 518 یا دیگر هنجارهای پذیرفته شده بین المللی.

این اهداف گسترده ای از این طرح ها را در PPP اپراتورها برای سرمایه گذاری, تهیه, راه اندازی و نگهداری اختصاص داده شده است و قطار. راه آهن هند پرداخت خواهد شد از پیش تعیین شده حمل اتهامات در میان دیگر پرداخت مانند انرژی اتهامات عنوان مصرف واقعی و به اشتراک گذاری در درآمد ناخالص تعیین شده از طریق شفاف مناقصه روند.

انتظار این است که این را در برش لبه فن آوری های پیشرفته نورد سهام کوتاه سفر در زمان افزایش رشد کار ایمنی بهتر و بهترین در کلاس استانداردهای خدمات. و مهمتر پل تقاضا و کمبود عرضه برای مسافران است. انتظار می رود که این سرمایه گذاری از PPP خواهد بود در محدوده 30000 تومان کرور روپیه—همه در یک را در هند به رهبری استراتژی رشد.

PPP شده است به طور فعال مستقر به عنوان یک مکانیزم در اروپا و ژاپن است. در آلمان Deutsche Bahn رفته خودمختار نهاد راه است. در واقع آن تقسیم شده به دو نهاد مجزا: DB Netz برای زیرساخت ها و DB AG به عنوان اپراتور که باقی می ماند متعلق به دولت و همچنان به کار بیشتر بین شهری خدمات. اشخاص در بریتانیا و ایتالیا بیش از حد رفته اند PPP راه در حالی که در ژاپن ساخته شده است که چندین هجوم به PPP در آن ریل ها و ایستگاه های. در 1980s هفت برای سود شرکت ساخته شد به عنوان یک نتیجه از انشعاب از ژاپن راه آهن تحت PPP چتر.

دیگر کلید ابتکار خوبی توسعه از ایستگاه های راه آهن از طریق PPP مدل باقی مانده هزینه خنثی به راه آهن هند. در ابتدا 50 ایستگاه خواهد بود و پیشنهاد و از طریق تامین زمین و کسب درآمد و همچنین به عنوان کاربر اتهامات عنوان شده علیه. نوسازی و توسعه مجدد ایستگاه انجام خواهد شد در درجه اول از طریق هند ایستگاه های راه آهن و توسعه محدود شرکت راه آهن زمین سازمان توسعه و مرکزی دیگر نهادهای دولتی است. PPP اساس, است, تحت, طراحی, ساخت, سرمایه گذاری, کار و انتقال (DBFOT) مدل. مدت اجاره از زمین ابلاغ شده است اجازه می دهد تا افزایش به 99 سال برای توسعه مسکونی در اطراف ایستگاه های راه آهن به عنوان بخشی از پروژه تجاری و توسعه به 60 سال است. برای اضافه کردن به زنده ماندن این پروژه همه گواهی عدم سوء پیشینه خواهد بود تک پنجره و طرح تصویب شود در مشاوره با شهری بدن محلی و مقامات برای اطمینان از یک مشترک ورزش.

آن مستلزم استفاده از پتانسیل املاک و مستغلات برای بیش از حد زمین و هوا فضا در داخل و اطراف ایستگاه برای توسعه از طریق PPP. جامع تکنو-مطالعات امکان سنجی اقتصادی از ایستگاه در سراسر کشور هستند و ادامه خواهد داد به انجام شده است. در حال حاضر توسعه در گاندینگر و Habibganj ایستگاه های راه آهن است که در سطح پیشرفته انتظار می رود در پایان سال است. توسعه مجدد از آناند Vihar, Gomtinagar, Bijwasan و Chandigarh ایستگاه های راه آهن در حال حاضر به توافق و کار شروع.

از 50 ایستگاه های برنامه ریزی شده می شود پیشنهاد از طریق PPP مسیر با هدف در آوردن در سرمایه گذاری بیش از 50,000 تومان–60,000 کرور و یک تغییر پارادایم در سفر تجربه کنید. در حالی که 8 ایستگاه شده اند پیشنهاد از دو ایستگاه دهلی نو و بمبئی خواهد بود در بازار به زودی. تعادل 40 ایستگاه انتظار می رود به زودی وارد بازار.

در هر ساختاری اصلاحات از این طبیعت وجود خواهد داشت چالش است. یکی از چالش های اصلی خواهد بود و استقلال قضاوت در موارد اختلاف ، یک تنظیم کننده مستقل می تواند یک راه طولانی به سوی allaying نگرانی از برخورد عادلانه در ذهن PPP اپراتورها و باید در نظر گرفته شود به شدت. مسائل دیگر است که می تواند عامل خواهد بود که استراتژی قیمت گذاری به منظور رقابتی باقی می ماند و در عین حال باقی ماندن سود با توجه به رقابت از طریق هوایی و جاده و تا حدی آب حمل و نقل. این مهم خواهد بود برای رسیدگی به این چالش ها به منظور حصول اطمینان از این است که یک موفقیت و یک مدل پایدار است.

معرفی PPP به راه آهن هند خوش آمدید و می تواند منجر به نوع اصلاحات است که می تواند کمک به تبدیل هند و آهن هند یک رهبر جهانی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im