چگونه هند کمک چین به سرقت آن صنعت و مشاغل

در ماه نوامبر سال 1971 بر فرض شورای امنیت سازمان ملل متحد صندلی مجله تایم را پوشش prophesised “چینی ها می آیند”. در صفحه اصلی با توجه به پی در پی شکست سیاست های خود را با جهش بزرگ به جلو (58-62) و آن انقلاب فرهنگی (66-76) چین خود را پیدا اجتماعی پاره با فقر به عنوان آن غالب ملی از ویژگی های. در عرض پنجاه سال به عنوان آن می ایستد از فولاد ضد زنگ هند مرز آن زمان ما تجزیه و تحلیل خود را با عجله اقتصادی متعالی برای برنامه ریزی موثر سیاست پاسخ. چین سر در گم ناظران در سراسر جهان با تداوم در آن چشم انداز ملی آغاز با فروتن gradualist تجربی با رویکرد اقتصاد خود را با یک استراتژی از “عبور از رودخانه با احساس سنگ”.

امروز به خود می بالد از یک خانه رشد کرده و مدل اقتصادی که در آن سرمایه داری بوده است از نظر تاکتیکی روت به تکامل موفق سوسیالیستی سیستم اقتصادی-اجتماعی. بندگی روستایی صنعت سیاست از سال 1979 یاد گرفتیم از هر دو در انگلستان و ژاپنی میجی انقلاب صنعتی به تکامل آن سه لایه اصلاحات. نخست آن تمرکز بر افزایش بهره وری کشاورزی از طریق آن خانواده مسئولیت سیستم رشد صنعتی از طریق آن خصوصی و جمعی شهر و روستا شرکت های صنعتی (TVEs) و دسترسی به سرمایه گذاری خارجی از طریق اقتصادی مناطق ساحلی (SEZs). Tiny village سطح پايلوت پروژه های صنعتی تشویق شدند در صنعت نور و منسوجات و اگر موفق شد کوچک است.

همراه با اصلاحات اجتماعی را تشویق شیفت کار از جهاد کشاورزی برای تبدیل روستایی ساخت. چین به طور منظم به دنبال آن کاهش فقر طرح های تک فرزند, سیاست, مهارت upgradation طرح برابری جنسیتی و بهداشت و درمان طرح ایجاد یک نیروی کار صنعتی. از اوایل 80s روستایی TVEs شروع دسترسی به اعتبار بانکی به فروش می رسد خود را تولید و در مناطق شهری; یادگیری از شکست در حالی که ایجاد ثروت شخصی. در سال 1985 خانواده کسب و کار شاغل 23.5 میلیون نفر است. Govt. داده ها نشان می دهد که بندگی سرمایه گذاری تمرکز تخصصی در مدارس فنی و حرفه ای را دیدم خروجی اعداد پرش from18% در سال 1980 به 56 درصد از کل تحصیل کرده توسط 1994.

بندگی درآمد سرانه دو برابر شده بین سال 1978 و 1984 و مصرف افزایش 51 درصد تا سال 1983(ریسکین روستایی بررسی,1987). Govt. 1985 داده ها نشان می دهد که بیش از 87 درصد از آن TVEs شد متعلق به بخش خصوصی. توسط 1990 خصوصی TVEs درگیر بیش از 50 درصد از نیروی کار است. توسط 1995 هر یک از 23.4 میلیون TVEs شاغل 6 نفر ایجاد اشتغال برای 135 میلیون (B Naughton,2007). بندگی 800 میلیون کشاورزان به طور مستقیم سود از طریق TVEs.

به طور همزمان در چین راه اندازی چهار ساحلی SEZ برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی با ارائه بزرگ مالیاتی معافیت مالیات بر واردات و مالیات تعطیلات. شکست اولیه از SEZs منجر به معافیت های مالیاتی استفاده می شود توسط شرکت برای برآورده ساختن تقاضای داخلی به عنوان تنها 20 درصد محصولات صادر شده (وانگ 1993). بندگی کسری تجاری در سال 1985 شروع به پریدن کرد از 2 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار در 3 سال. مصمم SEZ سیاست بودند بیشتر liberalised و ساده به عنوان SEZs گسترش به مناطق دیگر.

در ابتدا تنها در تایوان و هنگ کنگ سرمایه گذاری در چین است. اولویت داده شده به شرکت های خارجی کار با یک شریک محلی است. وضعیت همه JVs شامل انتقال تکنولوژی و محلی آموزش نیروی انسانی در بازگشت برای دسترسی به بازار. بندگی, صنعتی, فن آوری و اولویت های اقتصادی تصمیم گرفت سیاست سوغات دولت برای هر گونه سرمایه گذاری مستقیم خارجی.

توسط 1990 چین دو برابر آن ظرفيت توليد برق و افزود 5000km شبکه راه آهن به عنوان آن کسری تجاری تبدیل مازاد توسط 6 میلیارد دلار. همزمان چین شروع به ایجاد یک نظام حقوقی به هماهنگ واگرایی بین صنعتی و اجتماعی دید. بین 1982-1990 چین انداخته کشت 15 قوانین مترقی; گسترش مشوق های مالیاتی و معافیت کاهش مادون هزینه ها و تعرفه واردات برای سرمایه گذاران است. کارآمد سیستم های حمل و نقل کم هزینه زمین و آب و برق و گاز دسترسی آسان به مواد اولیه و قطعات نیز می گردد. در سال 1993 سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ارزش $110.9 میلیارد سرازیر شد در; بیش از مجموع بیش از گذشته چهارده سال.

بانک جهانی فقر آمار و ارقام فاش که در سال 2004 بیش از نیم میلیارد نفر در چین غلبه فقر و گرسنگی است. چین ضرب آن در تولید ناخالص داخلی در PPP نظر توسط 3.6 بار در طول 1980-90. آنچه بانک جهانی اشتباه به عنوان جهانی شدن شد و رشد فردی سرمایه داری همراه با روستایی و ریشه چمن نوآوری که unshackled چین از آن povertarian گذشته برای همیشه لطفا برای.

این واقعیت نادیده گرفته شده است توسط بسیاری از ملت ها را در خود, خطر, در حالی که برخورد با چین است. در سال 1978 هند-تولید ناخالص داخلی سرانه به بیش از بندگی و این افتخار برتر به طور کلی زیرساخت ها است. توسط 1991 چین تا به حال معکوس این است. بر خلاف چین و هند اغلب سیاست های اشتباه بین انتظارات و رویاهای به عنوان برنامه ریزان اغلب اشتباه آنها را برای چشم انداز.

اقتصادی هند در تکرارهای اولیه 50s, رانده شدند, توسط نیاز به اولویت بندی جایگزینی واردات در دولت های بزرگ و شرکت های دارای مجوز در مقیاس کوچک صنایع (SSI). این چپ های خصوصی و کسب و کار در رحمت از هند, سیاست گذاران, که نادیده گرفته چند اثر که روستایی صنایع کوچک ایجاد شده در بخش کشاورزی درآمد و روستایی توسعه مهارت. کوچک landholdings بی سوادی و فقر کاهش و هند بهره وری کشاورزی; ترک آن اقتصاد روستایی آب و هوا خدا وابسته است.

این چراغ به مواد غذایی وابستگی به ایالات متحده آمریکا در طول دهه شصت تحت PL-480 وام. عدم اشتغال تبدیل مشاغل دولتی به یک کسب و کار سیاسی جزوات و پرورش و سیستمیک ناکارآمدی. در منطقه از آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و توسعه اجتماعی هند در طرح های سیاست موفق به تبدیل آن ثابت با اندازه و مقدار به عرصه ارتباط محتوا و کیفیت. اولیه و ثانویه آموزش و پرورش نادیده گرفته شد و به نفع آموزش عالی است. عدم تمرکز در برنامه درسی ارائه شده و این اثر در فعال کردن یک ویژگی های کشاورزی و یا مالی نیروی کار است.

فقدان شغل پس از آموزش نگهداری کودکان دور از مدرسه و آنها تا به حال به coaxed برای پیوستن به با رایگان اواسط روز وعده های غذایی. روستایی و بهداشت و درمان به توسعه مهارت و آموزش بزرگسالان برنامه های ملاقات همان سرنوشت; به عنوان هند برنامه ریزی متمرکز به طور عمده در outlays بدون نظارت و اندازه گیری اجتماعی و اقتصادی خود را تاثیر بر روی زمین.

تکرار سیاست شکست راند هند به آن سال 1991 تعادل از بحران پرداخت. برای چندین دهه آن را به عهده گرفت که تولید خروجی به اشتراک گذاری تعیین یک کشور رشد اقتصادی است. یک ADB مطالعه از 52 سازمان ملل نشان می دهد که بین تولید (واردات و صادرات.) اشتغال و خروجی آن سهم اشتغال همچنان کلید هر کشور و رشد. بنابراین شرکت های کوچک و متوسط (SME) مهم برای درآمد و مهارت و اشتغال رشد. اگر یک ملت نیست عبور از آستانه از 18 درصد اشتغال در صنعت mfg., پس از آن حتی با یک خروجی به اشتراک گذاری بیش از 22 درصد آن را هرگز می تواند تبدیل به یک کشور غنی. در سال 1960 دولت. داده ها نشان می دهد هند به 37,000 SSI واحد که در اوایل سال 1990 تشکیل هند صنعتی فقرات و شامل بیش از 70 لاخ صنایع استخدام 166 لاخ مردم است. در بعد از 14 سال این افزایش به 118 lakhs استخدام 282 لاخ کارگران است.

در عین حال متوسط سرمایه گذاری در هر واحد افزایش فقط با تومان.7000 از 1.43-1.51 lakhs در حالی که اشتغال راکد در 2.4 فرد در هر واحد. در SSIs سهم کار فشرده صنایع از جمله نساجی و چرم به تدریج کاهش یافت, پست, 1990. بین 1987-93 یک درصد افزایش در تولید ناخالص داخلی افزایش 0.4 درصد اشتغال است. در سال 2004 آن را به 0.1 درصد است. مطالعات نشان می دهد برای هر کرور سرمایه گذاری صنایع کوچک تولید نزدیک به پنج برابر بیشتر اشتغال از آنهایی که بزرگ است.

نتیجه های هندی, سیاست شیفتگی برای صنایع بزرگ برای ایجاد شغل باقی می ماند کاملا نابجا. در آلمان بیش از 50 درصد از صنایع کوچک و متوسط در تایوان که بیش از 80 درصد است. هند سیاست صنعتی باقی می ماند بسیار کج. آن هم بسیار کوچک و یا بسیار بزرگ صنایع. MSME سرشماری نشان می دهد که بیش از 10 میلیون غیررسمی صنایع ارائه 24 میلیون شغل کمک تنها 2.6 درصد به تولید ناخالص داخلی در حالی که ثبت نام بنگاههای کوچک و متوسط, استخدام بیش از 8 میلیون نفر از کارگران و کمک 5.08 درصد به تولید ناخالص داخلی. اما هند 1.4 لاخ بزرگ صنایع استخدام 7.8 میلیون کارگر کمک 7.67 درصد به تولید ناخالص داخلی. از این رو بنگاههای کوچک و متوسط, استخدام 82 درصد از نیروی کار بی فایده در حالی که بزرگ سرمایه بر صنایع شانه 58 درصد از هند خروجی بار.

آسیا, صنعتی, موفقیت, مشخصه های یک تعادل سالم از کارآمد کوچک و متوسط و شرکت های بزرگ. هند رنج می برد از دست رفته middle; اثبات این است که هند را صنعتی سیاست های بازدارنده برای شرکتهای کوچک و متوسط پوسته پوسته شدن. آمار اشتغال نشان می دهد که پس از آزادسازی واردات به ضرب گلوله در حالی که صنایع و مشاغل از دست رفته. بین 1977-2011 هر دو شهری و روستایی تولید و اشتغال رشد تنها 1 درصد. پست 1991 ساخت و ساز و تجارت ایجاد شده ترین شغل. میانگین بهره وری سرمایه در شرکتهای کوچک و متوسط کاهش از 6.92 به 2.57 بین 1991 تا 2008.

اما نظارتی به دنبال اجاره منصرف رشد اشتغال. در سراسر هند قیمت زمین در پارک های صنعتی طراحی شده برای نگه داشتن بنگاههای کوچک و متوسط است. برای اضافه کردن به SME گلایه آنها گرسنگی برای بودجه. رشد اعتبار به بنگاههای کوچک و متوسط نیز با کاهش از 9 درصد در ماه مارس 2015 به منفی 2 درصد در ماه مارس 2016 باقی می ماند و در قلمرو منفی. بنابراین 1991 اصلاحات تنها افزایش بیکاری و تولید افزونگی در حالی که افزایش واردات و وابستگی. هند آموزش و پرورش و نیاز صنعت عدم تطابق یک دلیل برای هند فقیرترین بهره وری در میان آسیایی, ببر.

Ind-Ra داده ها نشان می دهد که هند سالانه بهره وری نیروی کار کاهش یافته است بیشتر از 10.3 درصد در طول 2006-10 به 3.7% در طول 2016-18; در حالی که سالانه دستمزدها کاهش یافته و از 11.7 درصد در طول 2011-15 دوره به 6.5 درصد در طول 2016-18 در نتیجه تقاضا باعث کاهش قیمت ها. در نتیجه کیفیت پایین نیروی انسانی و سفت و سخت قوانین کار در حال رانندگی به شرکت های اتوماسیون.

برخی از صنایع هند با سال 1990 پس از چند دهه از حمایت دولت پدید آمده در سطح جهانی و هزینه های رقابتی. BHEL مشهور شد برای کیفیت های سنگین و تجهیزات الکتریکی. هندی فیبر نوری فرکانس بالا radio محصولات از جمله صنعتی و الکترونیکی و ابزار دقیق شد و در سطح جهانی در تقاضا. بسیاری از کشورها منابع آن سخت افزار از هند در حالی که هندی سلول PV حال بهره وری بیشتر از چین است. هند نیز صادر شده مواد شیمیایی و رنگ, پزشکی, تجهیزات و ماشین آلات.

این همه و بیشتر صنایع واگذار فضا به ارزان, با کیفیت پایین, واردات از کشور چین; کاهش واحدهای تولیدی به واردکنندگان; حمل و نقل شغل به چین است. کسری تجاری با چین نزدیک به 50 میلیارد دلار امروز یک سیاست شکست داستان. آسیایی, ببر موفقیت بود بر اساس انتخابی تنظیم واردات برای استفاده از سرمایه گذاری مستقیم خارجی سرمایه گذاری برای ارتقاء صنایع محلی و استعداد. هنگامی که خود را در صنعتی زیرساخت های شبکه رو تاسیس آنها آزادسازی به طور کامل.

هند به سرعت و بدون فکر آزاد واردات در نتیجه خفه کردن آن در خانه رشد صنعت. هند سیاست های خیره سری کردم مرکب مشکلات وارونه وظیفه ساختار که در آن تعرفه های تمام شده کالا که اغلب کمتر از کسانی که برای متوسط ورودی. این منصرف اشتغال در تولید.

بسیاری از سیاست گذاران بر این باورند خدمات مشاغل صنعت می تواند جایگزین صنعتی. اما با 12.5 درصد رشد سالانه بین سال های 2007 تا سال 2016 خدمات اضافه شده تنها 3 درصد هند به اشتغال است. در مقابل رشد بخش خدمات ناراحتی دستمزد تعادلی در سراسر mfg. صنایع نتیجه شکست هند مزیت کم هزینه SME مقصد. تنها راه برای غلبه بر این است که با اطمینان بیشتری نیروی کار بهره وری از طریق بهبود آموزش و پرورش و آموزش.

هند در حال حاضر رها شده برنامه خود را به آموزش 300 میلیون نفر تا سال 2022. وجود دارد یک بخش خدمات تعصب در آن آموزش طرح های. از 3.3 میلیون روت بین 2010-2015, تنها 2.6% catered به کار فشرده ساخت. بسیاری از این برگزاری ویژگی های دیپلم نمی تواند پیدا کردن اشتغال است.

هند جذاب تقاضای داخلی و صادرات آن پتانسیل جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی. 60 درصد از جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی رانده خدمات که در آن چند شغل ایجاد کنید. نزدیک به نیمی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی, پست, 1991 cannibalised محلی صنعت; و در نتیجه کوچک سازی شغل برای افزایش بازده. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در گرینفیلد پروژه شده است و اندک. 92 درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در داروسازی و 60 درصد شیمیایی در بخش M&به عنوان هدایت می شود. سرمایه گذاری مستقیم خارجی به سود شرکت های پدر و مادر در حالی که کوتاه تغییر مشتری محلی و محلی سهامداران.

RBI داده ها نشان می دهد که هند از دست دادن خالص در فارکس از سرمایه گذاری مستقیم خارجی سرمایه گذاری به مبلغ Rs1.2 تریلیون بین 2004-13. امتیاز و ویژگی های هزینه ها و دیگر فارکس هزینه هرحال حتی واردات توسط این شرکت است. بسیاری از شرکت ها را دو برابر حق سبقت گرفتن, با وجود کاهش سود شرکت و سود سهام.

هند SEZ آزمایش شروع به پنج دهه پیش در Kandla. با وجود شروع زود هنگام آن را تنها کشور آسیایی است که موفق به تولید mfg. اشتغال از طریق SEZs با توجه به عدم توانایی خود را برای ایجاد بخش مدیریت اتصال با سایر صنایع است. SEZ تغییر سیاست همواره متمرکز بر متصل کردن درآمد نشتی به جای اشتغال و رشد صنعتی. نوکیا سقط خود به SEZ و ترک و هند و با توجه به تفاوت با taxmen.

حتی فیلیپین, ایران, امارات و بنگلادش می تواند به نفع از SEZs. هند رتبه در میان بدترین ها در چندین معیارهای کلیدی از سهولت انجام کسب و کار. این تمایل به جداسازی دور سرمایه گذاری مستقیم خارجی به چین فاقد استراتژی و سیاست جدیت. از 56 شرکت هایی که چپ چین در طول 2018-19 تنها 3 سرمایه گذاری در هند در حالی که نیمی از انتخاب ویتنام به عنوان در هر Nomura.

بنابراین هند باید فورا متوقف شود خود را از گرفتن در راه خود را. جهان در حال تغییر سریع است. بسیاری از محصولات که تولید اشتغال در صنعت مانند رادیو. ساعت و دوربین ها منسوخ شده است. بیشتر به زودی به دنبال.

قدرت های جهانی منتقل شده به دست مرز شرکت (نویسنده TOI وبلاگ Covid گذاشته لخت 13 ژوئن) که مستقیم عمده سیاست های اقتصادی شیفت. به طور همزمان در جهان است که روند به سمت صنعتی شدن; که در آن برای تولید به طور فزاینده خودکار. تخمین زده می شود که 80 درصد از مشاغل تولیدی به زودی کار برکنار شده است. هند کار دشوار امروز این است که به ترویج اشتغال در صنعت از طریق کاهش هزینه ها و مهارت های فردی این شرکت تلاش برای متحد کردن و کنترل بازارهای جهانی است.

به تدریج سازمان ملل را آغاز کرده اند که تمرکز را به سمت داخل. پس مرز تجارت و دولت برتر وضعیت ایده به نظر می رسد راه گذشته خود را نخست. هند به طور فزاینده سهام 1945 معضل پیروز بریتانیا. با رشد افزایش بیکاری و آسیب دیده صنعتی فقرات ضعیف زیرساخت های تجزیه استعمار و کنترل هزینه های طاقت فرسا حفظ عظمت آن; آن را تا به حال انتخاب یا صنعتی و یا تمرکز بر روی خدمات. سیاست خود را انتخاب و سپس سمت چپ آن مدیون است.

در ضمن آلمان آن را جایگزین صنعتی در حالی که ایالات متحده آمریکا آن را انجام داد فن آوری و اقتصادی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de