چگونه روز زمین ایران یک ملت در بحران و موجب یک جنبش جهانی

بیش از سال گذشته و به اصطلاح آب و هوا بچه ها یورش برده و جهان, مرحله, اصرار بزرگان خود را به اقدامات شدید برای حفظ این سیاره است. اما قبل از گرتا Thunberg خطاب به سازمان ملل کاملا متفاوت نسل جوان و مردم به خیابانها در دفاع از زمین است.

یکی از کسانی که برای اولین بار محیط زیست شد دنیس هیز. او یک دانش آموز در دانشگاه هاروارد و رهبری به واشنگتن برای ارائه کمک به بهداشت ، Gaylord نلسون بود که برنامه ریزی اولین روز زمین برنامه ریزی شده برای 22 آوریل 1970.

قبل از اینکه طولانی, آقای هیز کاهش یافته خارج از دانشگاه هاروارد و نقل مکان به واشنگتن به سازمان از این رویداد. کل جنبش متولد شد و از آن لحظه که متحمل شده است برای 50 سال.

“اگر شما تا به حال رفته در سراسر ایالات متحده در سال 1969 درخواست مردم آنچه را که آنها فکر می کردند در مورد محیط زیست, مردم اغلب نمی شناخته شده اند آنچه شما صحبت کردن در مورد” او می گوید. “در اواسط سال 1970 چیزی شبیه به 75 درصد از همه آمریکایی ها به نام خود و محیط زیست.”

هنگامی که دنیس هیز تصمیم به پیوستن به یک محیط زیست تدریس در, او تا به حال هیچ ایده او در مورد کمک به راه اندازی یک جنبش است که تحمل برای نیم قرن.

سال 1969 و “وجود دارد چیزهایی که پاره امریکا جدا” آقای هیز به یاد می آورد. او یک دانش آموز در دانشگاه هاروارد و رهبری به واشنگتن برای ارائه کمک به بهداشت ، Gaylord نلسون بود که برنامه ریزی اولین روز زمین برنامه ریزی شده برای 22 آوریل 1970.

قبل از اینکه طولانی, آقای هیز کاهش یافته خارج از دانشگاه هاروارد و نقل مکان به واشنگتن به سازمان از این رویداد. او در بر داشت یک خروش از مردم مشتاق “برای پیدا کردن برخی از چیزهایی که ما با هم,” او می گوید.

و آن کار می کرد. برخی از 20 میلیون نفر از مردم شرکت کننده در اولین روز زمین, حوادث برگزار می شود تقریبا در هر شهر و شهرستان در ایالات متحده است. در خیمه رویداد در نیویورک خیابان پنجم بسته از اتحادیه به میدان پارک مرکزی.

“من هرگز تصور پرداختن به جمعیت خواهد بود که بسیار بزرگ من می تواند به دور لبه آن را” به یاد می آورد آقای هیز. “آن را مانند به دنبال کردن در اقیانوس است. جمعیت بر گسترش افق.”

آن لحظه فقط آغاز راه بود. چه آغاز شده به عنوان یک روز به رشد پایدار جنبش به خود جلب کرد که هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواهان و راه اندازی کشت و قانون از ایجاد سازمان حفاظت محیط زیست به تصویب قانون هوای پاک با, پاک, آب, قانون آب آشامیدنی سالم, قانون گونه های در معرض خطر عمل به قانون حفاظت از پستانداران دریایی از مواد سمی کنترل عمل می کنند و Superfund برنامه.

50 روز زمین جشن این بهار جهانی است و با توجه به ظهور COVID-19 – مجازی. تمرکز این رویداد منتقل شده از آلودگی به تغییر آب و هوا. اما روح باقی می ماند همان.

CWH/AP/فایل

دنیس هیز و سپس سر از محیط زیست و آموزش در شرکت ، در این گروه واشنگتن در مارس 8, 1970.

آقای هیز به تازگی به عقب نگاه کرد که در اولین روز زمین آن میراث و درس هایی برای امروز فعالان. در اینجا برخی از گزیده ویرایش شده برای وضوح و طول از آن مصاحبه است.

آنچه در اولین روز زمین را تغییر دهید ؟

اگر شما تا به حال رفته در سراسر ایالات متحده در سال 1969 درخواست مردم آنچه را که آنها فکر می کردند در مورد محیط زیست, مردم اغلب نمی شناخته شده اند آنچه شما در مورد صحبت شد. در اواسط سال 1970 چیزی شبیه به 75 درصد از همه آمریکایی ها به نام خود و محیط زیست. وجود دارد مجموعه ای از ارزش ها – که تا به حال مرتب کردن بر اساس وجود دارد و ضمنی اما نه پیچیده با هم در هر نوع تعریف مرز – که به تغییر شکل فرهنگ است.

من در یک جامعه بود که توسط یک آسیاب کاغذ. آن لنگ را غیر قابل کنترل دی اکسید گوگرد و سولفید هیدروژن که شد باران اسیدی. و این که تصور می شد به عنوان بوی رفاه. ما را تغییر داد.

وجود دارد در حال حاضر افرادی که انتخاب کرده اند به زندگی می کنند در یک نوع خاص از محل به دلایل زیست محیطی. که تصمیم خود را در خودرو یا اتوبوس رفت و آمد به دلایل زیست محیطی. وجود افرادی مانند من که تصمیم به یک کودک به دلایل زیست محیطی. سیاستمداران انتخاب کردم و شکست خورده به دلایل زیست محیطی. همه که اتفاق افتاده در یک نسبتا روشن زنجیره ای پس از روز زمین.

چه تشابه شما با امروز فعالیت های زیست محیطی?

در سال 1970 اگر شما در یک نگاه دودکش شما را دیدم واقعا زشت ابر دود میاد بیرون. با آب و هوای البته با CO2 – شما نمی توانید آن را ببینید شما نمی توانید آن را بو شما نمی توانید طعم و مزه آن است. اما آنچه که شما می توانید ببینید در حال اثرات آن است. همه که باعث می شود آن را ملموس و قابل مشاهده برای مردم در راه است که اجازه می دهد تا شما را به یک مقدار عادلانه از حرکت. و سپس البته شما بچه ها.

جنبش های اجتماعی تقریبا همیشه رانده شده توسط جوانان است. از لحاظ تاریخی, جوان بدان معنی است 20 یا 22 یا 25. امروز اغلب 15 یا 16. آنها این حس بصری که جهان بسیار بد در یک شتاب و سرعت آنها می خواهند به انجام آنچه آنها می توانند به آن را متوقف کند. بخشی از آنچه که ما انجام می دهیم با روز زمین است در پاسخ به این سوال گرتا [Thunberg] همیشه می پرسد: کجا هستند بزرگسالان ؟

ما در حال رفتن به پرتاب برخی از بزرگسالان به مخلوط که در زمینه برخی از پرونده های حقوقی که می دانم که چگونه به آماده سازی قانون که مشغول به کار با فن آوری و می دانم آنچه شما می توانید انجام دهید و چه خواهد بود هجوم اصول علمی. آن را به طور گسترده اجتماعی تلاش اما برای به دست آوردن همه چیز راه اندازی شده توسط بسیار جوان است و واقعا یک نعمت غیر مترقبه.

چه نقشی می تواند با فعالان محیط زیست از 1970s بازی امروز ؟

من نمی خواهم به غلو اما وجود دارد یک آرمان گرایی بود که بسیار گسترده در ’60s و 70s. و کسانی از ما که در آنجا بودند و سپس در حال حاضر نقل مکان کرد و به مواضع برخی از قدرت نفوذ. برخی از آنها بازنشسته شده و در حال حاضر برخی از اوقات فراغت است. من از دیدن یک مقدار عادلانه از شواهد که آرمان گرایی شروع به اندکی.

که آرمان گرایی از آمد و شروع به گسترش به پیر به سالمندان است که این مقدار عادلانه از باقی مانده اقتدار بیش از اقتصاد است. آن بوده است کمتر موثر با سیاستمداران است. اما جایی که در سال 1970 آن را محیط زیست دست در دستکش با سیاستمداران سعی کنید برای قرار دادن برخی از محدودیت در رفتار غیر مسئولانه از شرکت ها وجود دارد ردیابی در حال حاضر از محیط زیست کار با بیشترین, روشن, شرکت های بزرگ رهبران برای قرار دادن برخی محدودیت ها در اطراف سیاستمداران است.

چگونه می توانم به شما در پیدا کردن خوش بینی ؟

بزرگترین نگرانی در مورد کودکان و نوجوانان است که بیشتر از آنچه که آنها با آن روبرو هستیم این دل تنگی و عذاب داستان که بسیار واقعی است. اما آنها همچنین می دانیم که وجود دارد به خوبی تاسیس دلیل برای امید.

شما هرگز قادر به ایجاد یک جنبش اگر شما امیدواریم که. شما نمی توانید یک جنبش حقوق مدنی مگر اینکه شما فکر می کنم شما می توانید وجود دارد. شما نمی خواهد که یک ضد جنگ جنبش مگر اینکه شما فکر می کنم شما می توانید پایان دادن به جنگ.

و شما نمی خواهد که یک جنبش آب و هوا مگر اینکه شما می توانید امن ساخت, سالم, انعطاف پذیر, زیبا, جامعه نیست که وابسته به سوخت های فسیلی است.

تعدادی از چیزهایی که باید تغییر سریع تر از چیزی که فکر می کردم ممکن بود: به سرعت در حال کاهش هزینه های انرژی خورشیدی فن آوری های دریایی وزش فن آوری از فن آوری های باتری از وسایل نقلیه الکتریکی.

امید است که اغلب یک عمل خواهد شد. من یک پدر و مادر است و یک دختر, بنابراین در حال حاضر من یک نوه. من نمی توانم تلو تلو خوردن به گرگ و میش سال نا امید کننده است. وجود دارد به توانایی برای جامعه لازم را انتخاب کند.

این داستان منتشر شد به عنوان بخشی از راه حل آب و هوا یک متمرکز هفته از پوشش با هماهنگی پوشش آب و هوا در حال حاضر مشارکت جهانی.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>