چگونه تبادل نظر ملت ساخته شده است این دور

هرگیسا, سومالی

حسن محمد علی خواسته است همان سوال در مورد میهن بنابراین اغلب که او آن را چاپ شده در پشت کارت کسب و کار.

“که در آن در جهان است سومالی?” متن خوانده شده در کنار یک نقشه نشان دادن محل خود اعلام کرد دولت در شاخ آفریقا است.

که این مشکل با وزیر برنامه ریزی و توسعه ملی برای یک کشور که از لحاظ فنی وجود ندارد. اکثر مردم حتی نمی دانند که در آن به شما در پیدا کردن.

اما آقای علی می داند که سومالی را در گمنامی نیز آن را می دهد برخی از مزایای. ملت خود را که پوست کنده از سومالی در جریان جنگ داخلی در سال 1991 است که به رسمیت شناخته نشده اما پایدار; فقیر اما صلح آمیز است. این نوعی بنیاد هم عملکرد دولت با یک دولت دموکراتیک بین المللی مرزهای خود را به ارز و گذرنامه.

“جهان تبدیل شده به دور از ما و در نهایت آن را یک برکت و رحمت می گوید:” آقای علی. “ما نمی باید کمک کند تا ما مجبور شدند به توسعه خود ما وطنی سیستم.”

رایان Lenora قهوه ای/کریستین ساینس مانیتور

حسن محمد علی سومالی وزیر برنامه ریزی و توسعه ملی می گوید سومالی عدم به رسمیت شناختن بین المللی شده است یک برکت و رحمت در لباس مبدل برای توسعه آن است. “ما از کمک [از جامعه جهانی] بنابراین ما مجبور شدند به توسعه خود ما وطنی سیستم,” او می گوید.

برای سه دهه سومالی قفل شده است از یک باشگاه است که اعطا کشورهای نهایی ضرورت: دیپلماتیک مشروعیت و با آن پول است. اگر به رسمیت شناخته شده این کشور می تواند درخواست برای بانک جهانی وام. آن می تواند از مزایای دو جانبه کمک توافق و گرفتن یک کرسی در سازمان ملل متحد. بدون شک در حال نادیده می گیرند تا هزینه این سرزمین در طول آن بسیار مهم در اوایل سال.

اما امروز نظام جهانی است که در بی احترامی با یک بار گرفته شده برای اعطا هنجارهای متزلزل افزایش ناسیونالیسم رفتن آن تنها رهبران و در حال حاضر در سراسر جهان همه گیر. برخی از دولتهای غربی از جمله تهمت و دولت در حال مشاجره هستند به صورت شیب دار به کاهش کمک هزینه های. این روند به نظر می رسد اما مطمئن شوید که برای ادامه در حال حاضر که کشورهای توسعه یافته در حال تمرکز منابع خود را در COVID-19 بحران در خانه.

در حالی که سومالی می رود آن را به تنهایی همسایه سومالی ارائه می دهد یک استارک تصویر از یک جهان که در آن کمک های خارجی می افتد کوتاه اغلب ظاهری رانده آنجا توسط اهدا کنندگان منافع به عنوان مردم محلی ، اگر چه پمپ کامل از کمک های خارجی خارجی تخصص و خارجی اسلحه سومالی دولت به سختی می تواند به کنترل پایتخت آن شهر. قدرتمند نظامیان حاکم بر آن سرزمین و کشور است که در نزدیکی پایین از رتبه بندی جهانی برای تقریبا در هر اندازه گیری کیفیت زندگی است.

در حالی که اکثر کارشناسان پیدا کردن است که کمک می کند افزایش رشد آن نیز ایجاد قدرتمند و گیرایی و تعهدات که از کشورهای فقیر به مبارزه خود را. “هیچ ناهار رایگان در این رابطه می گوید:” سعد محمد عبدی گدو, مدیر مهاجر گروه در سومالی وزارت امور خارجه. “هر کس علاقه ای به پشت پول آنها را بدهد.”

اما سومالی داستان ارائه می دهد تا دیگر ممکن است ، اگر یک کشور فقیر بود و از چپ به توسعه خود را در جهان کمک کند ؟ می تواند آن را مدیریت ؟ ممکن است آن را حتی رشد?

طرح در مقابل واقعیت

سومالی نیست دقیقا قصد رفتن به آن را به تنهایی. هنگامی که آن را اعلام استقلال از سومالی در سال 1991 رهبران آن فکر به رسمیت شناختن بین المللی به زودی به دنبال.

آنها به سرعت ثابت خود را در تمام راه کشورهای فقیر بودند “قرار است.” آنها برگزار شد انتخابات دموکراتیک; خلع سلاح گروه های شورشی هنوز رومینگ حومه; و راه اندازی یک دولت است که در جمع آوری مالیات گشت مرزها و چاپ پول خود را.

و آنها ساخته شده آن کاملا به معنای واقعی کلمه از قلوه سنگ. دولت در موگادیشو تا به حال با خشونت سرکوب منطقه را مبارزه برای استقلال در اواخر 1980s; برآورد که چگونه بسیاری از مردم کشته شدند محدوده به عنوان بالا به عنوان 200,000. بسیاری از پایتخت آن شهر نابود شد به عنوان سومالی رئيس جمهور گفت Barre, تلاش برای بمب گذاری در شمال کشور را به تسلیم.

برخی از 750,000 Somalilanders ترک خانه های خود در طول جنگ. در حال حاضر معاون وزیر امور خارجه Liban یوسف عثمان در میان آنها بود. او فقط 5 ساله که خانواده اش بازگشت به هرگیسا در سال 1991 و یاد آن را از طریق چشم یک کودک: “شهر غم” و “شبح خانه” که در آن او و دوستان خود را با بازی استادانه درست شده بازی مخفی کردن و به دنبال تلاش برای جلوگیری از معادن زمین هنوز هم در داخل.

اما به آرامی آن بازسازی شد. پرت در سراسر یک مهاجر که کشیده از همسایه اتیوپی به ایالات متحده و خاور میانه و استرالیا Somalilanders شروع به بازگشت به خانه. آنها باز براق آبی-پنجره عرض بازسازی محله های ساخته جدید مساجد.

“بلافاصله پس از جنگ وجود دارد بدون کمک هیچ سرمایه گذاری خارجی می گوید:” Guleid احمد Jama یک وکیل و بنیانگذار حقوق بشر مرکز هرگیسا مبتنی بر حقوق بشر ناظر است. “این بدان معنی است که شهروندان بودند آنهایی که مسئول ساختمان کشور خود را از شروع. آن پول خود را سرمایه گذاری خود را.”

وجود دارد فقط یک دردسر: بقیه جهان در حال حاضر به اذعان سومالی وجود دارد.

دلایل بسیاری وجود دارد, اما آنها جوش پایین به یک: “جهان امروز بسیار ترس از کشورها شکستن در دو” می گوید: ماریا Gaheir از بنیانگذاران این مرکز برای تجزیه و تحلیل سیاست های هرگیسا مبتنی بر اتاق فکر متمرکز بر دموکراسی و حقوق بشر است. آخرین موج بزرگ از کشورهای جدید در جهان آمد و با شکستن اتحاد جماهیر شوروی در اوایل 1990s. اما از آن پس جهان – تقویت شده توسط نهادهای بین المللی مانند سازمان ملل متحد شده است تقریبا متحد در مخالفت خود را با تشکیل کشورهای جدید. تنها پنج شناخته شده است در 25 سال گذشته.

یعقوب Turcotte/کارکنان

در آفریقا و استدلال در برابر شناخت سومالی است که آن را باز floodgates تشویق secessionist گروه از سنگال به تانزانیا به خود موارد برای استقلال. برای بقیه جهان در ضمن این استدلال است حتی ساده تر: سومالی, سومالی می گوید بخشی از آن است. و چون از سومالی موقعیت استراتژیک در خلیج عدن کشورهای دیگر تمایل به احترام به خواسته های خود را.

و پس از سومالی را حمل بر “یک واقعیت در هر جنبه ای جز به رسمیت شناختن” می گوید: آقای عثمان معاون امور خارجه. “ما در خاک ما است. ما دولت ما. ما استقلال است. تنها چیزی که ما لازم نیست که در جهان است اذعان.”

به نوبه خود به “عمو در خارج از کشور”

در مرکز هرگیسا در یک میدان که در آن مردان در حالی که دور ساعت نوشیدن خاکی شیر شتر چای و جویدن ضخیم بسته نرم افزاری از خطمحلی مواد مخدر و تاکسی های بیکار در انتظار مشتریان می ایستد یک سومالی هواپیما جنگنده نصب شده بر روی یک پایه. سی سال پیش این هواپیما بخشی از ناوگان که بمباران هرگیسا به تسلیم است.

امروز آن را با ماوس در بالای شهر که از آن پس توانسته است چیزی چند کشور دیگر در منطقه اند: سلام. و است که به تنهایی بسیاری از Somalilanders استدلال آنها سزاوار جهان را شناخت.

اما ارزش خواهد بود همچنین عمیقا عملی است. چون سومالی نیست از لحاظ فنی وجود داشته باشد آن را نمی تواند دریافت وام برای پروژه های توسعه از موسسات مالی مانند صندوق بین المللی پول. این نمی تواند نشانه ای دو جانبه کمک توافق – نوع وجود دارد که بین دو کشور – به دلیل آن نیست, با توجه به بسیاری از جهان یک کشور در همه.

رایان Lenora قهوه ای/کریستین ساینس مانیتور

کودکان مطالعه در Salahley در نزدیکی سومالی پایتخت هرگیسا. مدرسه ساخته شد توسط یک سازمان غیر دولتی به نام Garoodi که دریافت پول از خارج از کشور. “رشد آموزش و پرورش شرایط بسیار دشوار برای ما می گوید:” مصطفی اسماعیل, Jama, مدرسه اصلی. “بنابراین ما می خواستیم آن را به صورت های مختلف برای فرزندان ما است.”

که برگ سومالی به شدت فقیر. دولت تخمین می زند که در سال 2017 تولید ناخالص داخلی در حدود 675 دلار در هر فرد است که آن را به میان 15 فقیرترین کشورهای جهان است. اقتصاد آن به شدت متکی به سیاه و سفید-راس گوسفند رومینگ خیابان های آن و scrubby روستا. (تصویر معمولی گوسفند که سر شده است غوطه ور در یک قابلمه جوهر است.) کسانی صادر می شود که توسط میلیون ها نفر به عربستان سعودی در مراسم حج.

برخی از پول هنوز squeaks در. عمده کمک های سازمان ها اغلب صندوق سومالی از طریق سومالی پروژه بی سر و صدا به مرور این سیاست در هر دو طرف. یک سومالی صندوق توسعه کانال, پول, از, انگلیسی, دانمارکی و هلندی ها ،

اما حتی برای تنظیم جمعیت – سومالی حدود سه برابر جمعیت سومالی – به 150 میلیون دلار در سال در مجموع کمک به سومالی است که کسری از 2 میلیارد دلار اختصاص داده شده به سومالی در سال 2018 است.

به عنوان یک نتیجه آن بژ روستا است قابل ملاحظه ای خالی از نوشته کهبه نشانه ها از سازمان های خیریه بین المللی است که ایستادن در توجه در روستاهای سراسر آفریقا اعلام کرد یکی دیگر از پروژه موفق به حفاری چاه, صندوق, مدارس یا عرضه بیمارستان.

برای پر کردن آن شکاف سومالی به تکیه به شدت در آن خارج است.

حواله حساب برای بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی با توجه به 2012 سازمان ملل متحد تخمین می زنند. مقایسه بانک جهانی تخمین می زند که تنها سه وجود دارد به رسمیت شناخته شده کشورها– تونگا قرقیزستان و هائیتی – که در آن حواله به حساب 30% و یا بیشتر از تولید ناخالص داخلی. یکی از بزرگترین خدمات انتقال پول, WorldRemit تاسیس شد توسط یک Somalilander و یک دوجین شرکت های مختلف خدمات خود را تبلیغ بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی در سراسر پایتخت که همه جا به عنوان یک نیویورک استارباکس.

“در اینجا حواله بسیار مهم تر از کمک های خارجی. ما بر روی آنها بستگی دارد می گوید:” آقای گدو از خارج از کشور ، “خارج می داند مبارزات ما تا کمک های خود را بیش از پول است. با سازمان های بین المللی, شما هیچ وقت نمی دانید زمانی که بودجه به پایان خواهد رسید. اما عموی خود را در خارج از کشور هرگز شما را رها.”

ضرب المثلی “عمو در خارج از کشور” بوده و مسئول بسیاری از سومالی توسعه بیش از سه دهه گذشته می گوید: یوسف حسین (ع) که منجر به یک سازمان غیر دولتی به نام Garoodi که پشتیبانی از یک روستا در نزدیکی هرگیسا به نام Salahley.

که ممکن است در بخش های بزرگ به دلیل سومالی جامعه قرار می دهد تاکید قوی بر روی یک فرد نسبت به دیگران و به ویژه به گسترش شبکه های اجتماعی به نام قبیله.

“در غرب شما خرید بیمه,” او می گوید. “در اینجا ما قبیله است که ما بیمه است.”

رایان Lenora قهوه ای/کریستین ساینس مانیتور

یوسف حسین, صندلی از سومالی NGO Garoodi امواج به یک کارگر ساختمان یک جاده بین سرمایه هرگیسا و Salahley, 50 مایلی جنوب. Garoodi سازمان یافته و برای پرداخت بخش هایی از این جاده با استفاده از پول مطرح شده از خارج از کشور مشترک بودجه مدل در اینجا.

مانند بسیاری از جوامع Salahley بود وارد جنگ. زمانی که ساکنان بازگشت و در 1990s اولیه آن مدرسه بود مچاله قلع سقف و شمع از قلوه سنگ. هیچ عملکرد بیمارستان. جاده ها در داخل و خارج از روستا بودند gashes از خاک که تبدیل به گل sinkholes هر زمان که آن را بارید.

و بنابراین جامعه تبدیل به بستگان در لندن و بوستون و ابوظبی درخواست برای کمک به بازسازی آنچه را که آنها از دست داده بود.

در سال 2000 یک گروه از Salahley ساکنان و بستگان خود در خارج از کشور با تشکیل یک سازمان کوچک است که آنها به نام Garoodi نام یک دام-چرا منطقه در نزدیکی این روستا است.

Garoodi بازسازی L شکل بتن و نصب یک خوابگاه به طوری که کودکان از خانواده های عشایری می تواند توقف از دست رفته نیم سال. و سپس برای 18 سال آینده آنها نیز پرداخت حقوق معلمان که در آنجا کار می کرد.

بعد از مدرسه آمد بیمارستان و بعد از بیمارستان جاده به شهر. در هر مورد Garoodi سازمان بودجه از اعضای آن در خارج از کشور – برای اولین بار از طریق یاهو و بعد در چت پلت فرم پیام های WhatsApp.

تنظیم عمدا ساده می گوید Abdiasis Geddi, Garoodi منشی و حسابدار زندگی می کند که در نزدیکی بوستون. اهدا کنندگان خارج از کشور می توانید ببینید چه اتفاق می افتد در سومالی در زمان واقعی – از تلفن همراه عکس هایی از آب گرفتگی جاده ها, سقوط سقف یا چروکیده محصولات و ارسال پول به طور مستقیم به سازمان حساب بانکی.

این به این معنی است که بر خلاف بزرگتر کمک گروه Garoodi پاسخ می تواند به یک فاجعه در روز و یا گاهی اوقات ساعت.

“بسیاری از کمک های بین المللی به هدر رفته است در چیزهایی که ما لازم نیست” می گوید: آقای علی وزیر برنامه ریزی و توسعه ملی است. “خارج می داند که این کشور بسیار بهتر از کمک های سازمان.”

Garoodi اتهامات اعضای آن در خارج از کشور هزینه های سالانه کوچک و گاه به گاه بودجه درایو برای پروژه های خاص.

“در سومالی پس از مردم شروع یک پروژه با ابتکار عمل خود را پس از آن گاهی اوقات دولت می آید به کمک بیشتر در” آقای حسین می گوید. در مورد این مدرسه به عنوان مثال دولت در حال حاضر پرداخت حقوق معلمان. آن را می فرستد یک دکتر از هرگیسا به دیدن بیماران بیمارستان سه بار در هفته. جاده ها پروژه ساخت و ساز در حال حاضر با کمک دولت و همچنین.

اما نیز وجود دارد که عمده محدودیت ها با تکیه بر شخصی خیریه برای توسعه است.

برای یک, آن بستگی به روابط قوی به خارج از کشور چیزی است که آقای Geddi می گوید مشکل تر می شود و با گذشت هر سال به عنوان مهاجران مرگ و فرزندان خود را که باید صرف زندگی خود را در خارج از کشور را به عنوان نان آور.

و شاید مهمتر از همه بسیار شبیه به کمک های خارجی تأمین کنندگان مالی, سومالی را خارج است و همه چیز آن را دوست دارد به صندوق و همه چیز آن را نمی کند.

“اکثر مهاجر کمک می رود به غیر از بحث پروژه یتیم خانه ها و مدارس و ولز می گوید:” خانم Gaheir از مرکز تجزیه و تحلیل سیاست. “این بسیار سخت تر اگر شما می خواهید پول برای پایان دادن به چیزی مانند خشونت خانگی و یا حمایت از حقوق بشر است.”

و که او می گوید قرار می دهد محدودیت های چگونه دور سومالی می تواند توسعه خود را در آن.

“البته زمانی که پول از خارج می آید آن چیز پیچیده. اما آن را ساده لوحانه می گویند ما می خواهم و نه فقیر و مستقل می گوید:” Jama Musse Jama یک مفسر و سازمان از هرگیسا نمایشگاه کتاب. “ما در حال لمس کردن سقف از آنچه که ما می توانید با ما فعلی بودجه. و شما نمی توانید یک کشور در غرور ملی.”

به فراتر از آن زمان بن بست, او می گوید, سومالی نیاز به رسمیت شناختن بین المللی. که باز کردن بانک جهانی و صندوق بین المللی پول کمک های مالی و همچنین بسیار بزرگتر کمک های مالی از کشورهای دیگر و جایی در جامعه جهانی از سازمان ملل.

ملت او می گوید: تا به یک نقطه محوری است. بیش از 70 درصد از Somalilanders زیر سن 30 با توجه به سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند. این بدان معناست که آنها به یاد داشته باشید یک بار قبل از این کشور و استقلال و یا خشونت وحشتناک آن ساکنان تحمل کرده است.

“برادر من کشته شد در مقابل من در طول جنگ, بنابراین من می دانم که قیمت صلح” آقای Jama می گوید. “اما برای افراد جوان صلح است که همه می دانند و چه آنها گفت: در حال حاضر این است که این کافی نیست. ما همچنین نیاز شغل. ما همچنین نیاز به توسعه است.”

Nusmila Lohani کمک گزارش از بوستون.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>