هنگ کنگ بازداشت جرقه خشم از جنبش چپ خیابان

طرفدار دموکراسی فعال مارتین لی در روز شنبه به عنوان او را ترک هنگ کنگ ایستگاه پلیس بعد از دستگیری او.

عکس: اسحاق لارنس/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دلار هنگ کنگ—دستگیری جانباز طرفدار دموکراسی چهره زده است خشم در میان حامیان یک جنبش اعتراضی است که خاموش ماند خیابان در طول coronavirus همه گیر و موجب تماس به راه اندازی مجدد تظاهرات در این تابستان.

روز شنبه, هنگ کنگ پلیس دستگیر و بیش از یک دوجین طرفدار دموکراسی وکلا و فعالان است. بیش از 7500 نفر دستگیر شده اند در طول این دوره از اعتراضات را لرزاند که این شهر برای بسیاری از سال گذشته اما بسیاری از کسانی که شده اند به اتهام اعمال خشونت و خرابکاری. روز شنبه بازداشت هدفمند شرکت کنندگان در صلح آمیز تظاهرات که پلیس گفت: نقض مرزهای خود را اجازه می دهد.

در میان دستگیر شد Martin Lee ارشد وکیل مدافع شناخته شده به عنوان “پدر دموکراسی”; آلبرت هو یک وکیل سابق مجلس و جیمی لای رسانه ها, سرمایه دار خیلی مهم و بنیانگذار اپل روزانه محلی طرفدار دموکراسی ،

دستگیری جلب محکومیت به صورت محلی و در سطح جهانی از جمله انتقاد از مقامات برای هدف قرار دادن جنبش دموکراسی خواهی در لحظه ای که جهان متمرکز بود بر توقف گسترش coronavirus و اجتماعی-فاصله محدودیت محدود چگونه معترضان می تواند پاسخ در خیابان های هنگ کنگ.

“این یک فرصت طلایی برای آنها را به سرکوب فعالان دموکراسی در هنگ کنگ گفت:” لی Cheuk-یان معاون رئیس شهر حزب کارگر. “اگر این اتفاق قبل از وقوع وجود دارد خواهد بود یک راهپیمایی امروز یک راهپیمایی فردا و هفته آینده—اما هیچ کس نمی تواند مارس برای ما در حال حاضر از آنجا که از virus.”

لی Cheuk-یان بود که در میان این گروه دستگیر شنبه در ارتباط با سه اعتراضات سال گذشته است. او متهم شده است برای سازماندهی و شرکت در یک غیرمجاز مجمع در اوت. 18 Oct. 1. او در حال حاضر به قید وثیقه و با توجه به حضور در اولین جلسه دادگاه ماه آینده.

اعتراضات آغاز شد که در ماه ژوئن گذشته بودند و در ابتدا موجب شده توسط یک شرکت-خارج استرداد لایحه که اجازه داده اند مردم به طور سعی در سرزمین اصلی. تظاهرات گسترده تر شد و به یک جنبش بزرگتر مبارزه برای دموکراسی در semiautonomous شهرستان و همچنین به عنوان یک قاضی مستقل-led تحقیقات به پلیس دست زدن به تظاهرات.

به عنوان برخی از اعتراضات فزاینده خشونت تبدیل شد در تابستان گذشته پلیس شروع به محدود کردن تظاهرات. در اوت. 18 پلیس اجازه مونتاژ در ویکتوریا پارک اما ممنوع مارس. به عنوان صدها نفر از هزاران نفر شلوغ پارک یک تعداد طرفدار دموکراسی و ارقام از جمله آقای لی رهبری آنها را از پارک به مارس به هر حال از طریق ریختن باران. ماه مارس به این نتیجه رسیدند ساعت بعد بدون جرقه قابل توجه خشونت یا درگیری با پلیس.

یک سخنگوی دولت گفت: تصمیم گیری برای دستگیری معترضان ساخته شده بودند به طور مستقل توسط پلیس و نیست از لحاظ سیاسی تحت تاثیر قرار. “پلیس وظیفه دارند برای رسیدگی به هر پرونده در یک نمایشگاه درست و بی طرفانه به شیوه ای” سخنگوی گفت: در یک بیانیه نوشته شده است.

تظاهرات پختند که در سراسر بخش دوم از سال گذشته به ثمر رساند و یک پیروزی در اواخر ماه نوامبر هنگامی که طرفدار دموکراسی نامزدها—که بسیاری از آنها جدید به عرصه سیاسی—جاروب انتخابات شوراهای ولسوالی. در حالی که تظاهرات خیابانی ادامه داد: پس از آن بسیاری از در جنبش شروع به عطف توجه خود را به سمت راه های دیگر برای حمایت از آن در جامعه مدنی مانند سازماندهی اتحادیه های کارگری و تشویق رستوران ها و کسب و کار است که دیده می شد به عنوان حمایت از دموکراسی و دوری می گزیدند کسانی بودند که به عنوان طرفدار دولت. توجه در حال حاضر معطوف به سمت حمایت از دموکراسی نامزدها در شورای قانونگذاری انتخابات برنامه ریزی شده برای اواخر این سال است.

“در حال حاضر زمان برای ما به تمرکز بر روی این جبهه به جای خیابان سیاست” گفت: Eric لای معاون convener مدنی حقوق بشر در مقابل یک چتر است که با سازماندهی برخی از سال گذشته بزرگترین پیاده روی. “دولت ارعاب هر چند تهدید خواهد شد تنها در تحکیم مردم در هنگ کنگ به مقاومت در برابر حکومت استبدادی.”

بلافاصله پس از بازداشت آقای لای گروه به نام برای بیشتر مردم به عضویت سالانه خود را در جولای 1 مارس. “مردم در حال انتظار برای تخفيف از گسترش coronavirus. مردم امید به بسیج در یک محیط امن” گفت: آقای لای که اضافه شده او نگران بود که دولت در ادامه اقدامات اضطراری در برابر مجامع عمومی حتی زمانی که تهدید از coronavirus تلف شده است.

شنبه, دستگیری هدف قرار دادن معترضان مسالمت آمیز به کسانی که رادیکال تر خواهد شد و هم بزنید خشم در میان خانه های سنتی طرفدار دموکراسی هواداران که ممکن است در غیر این صورت باید به حال سوء ظن در مورد بیشتر تاکتیک های خشونت آمیز برخی از معترضان در سال گذشته گفت: Kevin یام یک دلار هنگ کنگ و وکیل سابق convener از وکلای مترقی گروه در نتیجه گسترش antigovernment ائتلاف و حتی بیشتر.

در خارج از ایستگاه پلیس در شنبه مارتین لی 81 سال کهنه دموکراسی مبارز گفت: “من رها هستم و با افتخار در نهایت ذکر شده به عنوان یک متهم در کنار بسیاری از جوان و درخشان در هنگ کنگ مردم در پیاده روی جاده به دموکراسی با هم. من هیچ تاسف.”

آقای Lee شده است برجسته مدافع دموکراسی در اینجا. او در دیدار با مقامات ارشد ایالات متحده به ترویج علت چنین به عنوان وزیر امور خارجه مایک Pompeo در ماه مه گذشته و پس از آن معاون رئیس جمهور جو بایدن در سال 2014.

دستگیری جلب محکومیت از سران بریتانیا و ایالات متحده آمریکا از جمله دادستان کل ویلیام Barr که گفت: در بیانیه ای نوشته شده است که او را محکوم کرد “آخرین حمله به حاکمیت قانون و آزادی از مردم هنگ کنگ است.”

“این حوادث نشان می دهد که چگونه تضاد ارزش ها از حزب کمونیست چین هستند به کسانی که ما را در به اشتراک گذاری در غرب لیبرال دموکراسی” آقای Barr گفت.

Coronavirus همه گیر آغاز شد که در سرزمین اصلی چین در ماه دسامبر به ارمغان آورده طرفدار دموکراسی تظاهرات را متوقف کند. هنگ کنگ ستایش شده است خود را برای مهار شیوع بیماری. این شهرستان دارای اجتناب کامل مستندات دیده می شود در دیگر شهرستانها عمده وجود اینکه اجتماعی-محدودیت فاصله برای رستوران ها و سالن های ورزشی و بارها دستور داده شده است به نزدیک است.

این شهرستان گزارش روزانه تک رقمی افزایش در تعدادی از عفونت های جدید در هفته گذشته به عنوان پاتوژن به نظر می رسد به عقب نشینی به صورت محلی. اعتبار شده است که در بخشی با توجه به جمعیت محلی که پوشیدن ماسک در اماکن عمومی و به طور کلی اجتناب شود رفتار اجتماعی است که ممکن است باعث تشدید گسترش. شهر 7.5 میلیون تا به حال 1,025 تایید coronavirus موارد و چهار مرگ و میر تا کنون نسبتا کم تعداد به خصوص با توجه نزدیکی آن و سفر روابط به سرزمین اصلی چین است.

سیاستمداران از هر دو طرفدار دموکراسی و طرفدار دولت اردوگاه شده اند توزیع ماسک به هواداران است. در اواخر فوریه به عنوان مردم محلی با انتقاد از دولت برای عدم تهیه به اندازه کافی تجهیزات حفاظتی برای مثال یک گروه سیاسی به رهبری فعال جاشوا وانگ خریداری بیش از یک میلیون ماسک از هندوراس که بعدها توزیع به مردم محلی.

ترس در هنگ کنگ از موج دیگری از فشار از سرزمین اصلی شد و اوج این هفته گذشته پس از لو Huining پکن جدید نماینده در هنگ کنگ گفت: این شهرستان نیاز به معرفی امنیت ملی قانون که دمکراسی ترس را به جرم مخالفت سیاسی به عنوان یک شکل از خیانت “را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.”

“ما در حال حاضر مقابله با حزب کمونیست در یک بسیار برهنه شیوه—همه حجاب حذف شده است” گفت: آقای لی نیروی کار فعال. “پس از مبارزه از طرف حقوق بشر و فعالان در سرزمین اصلی این سال ها—مخمصه ما در حال حاضر بیشتر و بیشتر شبیه ایشان است.”

“اما خشم است هنوز ساختمان در هنگ Kongers قلب و آنها را از هر فرصتی برای نشان دادن مقاومت است.”

نوشتن به ناتاشا خان در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>