خانه تئاتر: سرپا ایستادن کردن با فیلم با بازی همفری بوگارت

همفری بوگارت بود و من بازیگر مورد علاقه زمانی که من یک بچه در حال رشد در دهه 60. من تا به حال یک پوستر بزرگ از او از “کازابلانکا” ضبط به دیوار اتاق خواب و من می خواند تنظیم ساعت زنگ دار خود را به گرفتن فیلم های قدیمی در اواخر شب تلویزیون. او یک مرد سخت – یک پیش نیاز در یک ستاره فیلم برای من در آن روز. این بود تا بعد که من کشف او از یک moneyed خانواده و با حضور یک شیک پوش دبستان مدرسه. و چه نوع نام برای یک مرد سخت است “هامفری” به هر حال ؟ آن است که ظاهرا یک اسطوره که وسایل نقلیه در یک بیت نقش در برادوی, صحبت کرد, خط”, تنیس, کسی؟” Whew!

بوگارت است که هنوز هم مورد علاقه من بازیگر به همین دلیل است که من می خواستم به او پیشنهاد این هفته برای برخی از مقدار مورد نیاز فیلم مرهم. حقیقت این است که او همیشه خیلی بیشتر از یک مرد سخت در فیلم حتی زمانی که او در حال بازی یک مرد سخت است که اغلب. او گانگستر و کارآگاه خصوصی و قانون شکنان بودند هرگز روال: آنها تا به حال یک حیله گر tay تیره شوخ طبعی حتی یک غم و اندوه است. اولین عملکرد عالی در رائول والش “High Sierra” در سال 1941 که مخالف Ida Lupino او با بازی روی Earle یک روح گانگستر گذشته نخست خود را. این عملکرد بر خلاف هر چیزی که جرم و نوع برجسته بود قبل از. بعد از آن سال او به نظر می رسد به عنوان Sam Spade در دستیابی به موفقیت “شاهین مالت,” افتتاح و جشن با همکاری خود نویسنده و کارگردان, جان هیوستن.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

برای کسانی که فکر می کنم بوگارت فاقد تنوع توصیه میکنم دو تا از بهترین هیوستن فیلم “گنج های سیرا مادره” و “ملکه آفریقایی.” این نقش نمی تواند بیشتر از هم جدا.

“گنج های سیرا مادره”

در “گنج سیرا مادره” (1948) یکی از بزرگترین فیلم های آمریکایی تا کنون ساخته شده بوگارت نقش Fred C. Dobbs یکی از سه نفر از آینده نگر – از دیگران با بازی Tim Holt و indelibly جان پدر والتر هیوستن – که از هم جدا شده توسط حرص و آز پس از کشف طلا در مکزیک در کوه. وجود دارد اغلب کمی شوم لبه حتی بوگارت ترین شخصیت های دلسوز – فکر می کنم از ریک در “کازابلانکا”. در “سیرا Madre” بوگارت می دهد کلاسیک تجسم نصب پارانویا که presaged کار خود را به عنوان کاپیتان Queeg در “The Caine Mutiny.” زمانی که بوگارت می بالد که “هیچ کس قرار می دهد یکی بیش Fred C. Dobbs” خود توهم کراکل. (Unrated)

به “ملکه آفریقایی”

به عنوان چارلی Allnutt های ژولیده ولگرد بخار کاپیتان در “ملکه آفریقایی” (1951), بوگارت بازی مقابل Katharine Hepburn رز یک priggish انگلیسی, دختر ترشیده, مبلغ, کسی که با او فرار downriver از آلمانی ها در آستانه جنگ جهانی اول با هم پرتاب سرنوشت چارلی و رز شاید بزرگترین زن و شوهر عجیب در تاریخ سینما. او به سختی می تواند تحمل این سیگار-chomping رودخانه موش – یک tipoff, البته که آنها برای یکدیگر ساخته شده است. بوگارت در جالب در این فیلم است. (او برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد.) چرا که او در کل گناه, چارلی ژولیده cluelessness است بینهایت یابم. او فقط می خواهد به حق انجام شده توسط “رزی” و هنگامی که او در نهایت می آید در اطراف آن را به عنوان اگر آسمان تقسیم می شود. هپبورن در کمیک خود را بهترین در اینجا بیش از حد. بنا به گزارش ها در حالی که در محل در آفریقا و او تا به حال مشکل بزرگ بدانند چگونه به بازی بازی های شخصیت. در نهایت هیوستن به او گفت به بازی روزی به عنوان اگر او بودند النور روزولت و از آن پس آن را به معنای واقعی کلمه قایقرانی صاف. هپبورن بعدها می گویند آن را به بهترین قطعه از جهت او تا به حال کردم. (Rated PG)

“The Big Sleep”

Howard Hawks’ به “خواب بزرگ” (1946) است بوگارت در یکی از ترین entertainingly یاد اجراهای به عنوان ریموند چندلر سخت جوشانده چشم خصوصی فیلیپ مارلو. آن فیلم دوم خود بازی مقابل لورن باکال – اول بود “اند و نه” دو سال پیش از آن – و دود کردن صفحه نمایش نه تنها از سیگار. (آنها ازدواج کرده بودند شش ماه پس از تیراندازی به پایان رسید.) این طرح پیچیده برای این فیلم بسیار کمی حس می کند. زمانی که شاهین و با همکاری فیلمنامه نویسان (یکی از آنها ویلیام فاکنر) خواسته چندلر برای روشن شدن او ظاهرا خیلی کمک کند. اما آنچه “خواب بزرگ” نشان می دهد این است که اگر یک فیلم است که بی وقفه به عنوان لذت بخش به عنوان این یکی که نیاز به حس ؟ وسایل نقلیه و باکال در حال منطق همه خود را. (Unrated)

این فیلم ها در دسترس هستند برای اجاره در آمازون نخست تصویری, YouTube, Google Play و iTunes.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>