جامع مدیریت بستگی جامع مدیران Shrestha

نقش ما در ایجاد – تلاش برای یک Shrestha: همانطور که ما دیده ایم به جز ما همه چیز را در ایجاد willy-nilly پیوستن به مربوطه وظایف swadharma. ما داده شده است buddhi برای تحقق خواسته های ما. اگر آموزش و پرورش و برنامه های آموزشی تمرکز به ما یک دید جامع و در حال توسعه ما Viveka-buddhi در طول سال های بسیاری در مدارس و در محل کار ما خواهد آموخت که تنها توسط ما انجام swadharma می تواند ما را سالم و شاد و موفق در کار و در زندگی است.

یک مدیر به عنوان یک Shrestha تلاش برای درک این ایده از کل خلقت و ارتباط با آن از طریق’ کار روزانه و زندگی ما. او در حال یادگیری برای انتخاب مسیر اجرای وظایف اخلاقی و رفتار خود گذشتگی بیش غفلت, غیر اخلاقی, خودخواه. او الهام بخش مبارزه به یک مدیریت بهتر از کار روزانه و زندگی ما.

تبدیل شدن به یک Shrestha یک جامع مدیریت: همراه با تمامی دانش و مهارت های مورد نیاز برای یک مدیر جامع مدیریت نیز متمرکز مستمر روزانه خود شیوه های توسعه (sadhna) بنابراین به عنوان به درک و نسبت به رشد سالم, جامع, جهان بینی ‘ص’ و ایجاد ثبات عاطفی به گذشتن از مسیر بحرانی نسبت به احساسات عشق و مراقبت و نگرانی برای همه است. این بیدار ‘راست مغز’ خودآموز و جامع و را قادر می سازد جامع مدیریت به سرعت تنظیم و انطباق با تغییرات و باعث می شود او بیشتر خلاق و نوآور خود را در دستیابی به کیفیت و بهبود مستمر. روزانه خود توسعه شیوه های ضروری برای یک Shrestha و شامل آرام روزانه وقت خود را برای مطالعه (swadhyaya) برای دستیابی به اعتقاد هدف از زندگی, مسیر بحرانی به آن و نقش کار در دستیابی به آن است.

روحیه تیم: جامع مدیریت می شود الهام بخش رهبر برای تیم کار اعتماد سازی و روابط بین فردی و توانمند تیم به فرض مسئولیت برای نتایج و بهبود مستمر. یک Shrestha در نقش یک مدل تعالی هر دو در کار خارجی و شخصیت های داخلی. او در نقش یک مدل از دقت نگه داشتن زمان در کار اختصاص هنجارهای رفتار خوب و کار خروجی و کیفیت. او شخصا متعهد به روزانه sadhna و swadhyaya و رفتار کار به عنوان عبادت برای همیشه از جامعه است.

منحصر به فرد از جامع مدیر: این Shrestha دهنده: هدف از کسب و کار فقط به پول و یا آن را برای برآوردن نیازهای جامعه ؟ می تواند ما را در نظر نمی کار ما و کسب و کار به عنوان یک فرصت برای خدمت است ؟ است که صلح و شادی و هماهنگی نه به عنوان مهم به عنوان پول ؟ آیا من می توانم لذت بردن از پول من باعث بدبختی و فقر ؟ این است که خودخواهی بهتر از خود روشن-علاقه ؟ ما می توانید بهترین نتیجه را از مردم توسط ‘برچسب’ آنها, به عنوان مثال, برق, قاصد, کارمند, مدیر دپارتمان کارگر ، آنها نه همه صاحبان/مدیر عامل شرکت/مدیران از خانه خود که در آن آنها را مدیریت بسیاری از چیزهایی است ؟ نیست در خانه یک مدیریت کل خانه نگه دارید بدون هیچ گونه رشته مدیریت? نیست بی سواد پان-wallah فروشندگان خیابانی و غیره. مدیریت کل کسب و کار ؟

که صاحب یک کارخانه و یا حتی در اتومبیل های ما? هنگامی که ما بیش از این اتهام به مدیران و کارگران و یا به راننده ماشین نیست آنها تبدیل به “صاحبان” در شرایط عملی? آیا ما درمان کارکنان به عنوان صاحب ؟ اگر ما به آنها احترام و مسئولیت و استقلال آنها را به مناسبت افزایش یابد.

جامع مدیر می داند که انسان Jiva+آتما ایجاد شده در تصویر خدا و کاملا قادر به مدیریت بسیاری از چیزها از جمله تمام زندگی خود را. حتی 5 سال کودک با توجه به مسئولیت افزایش می یابد و قادر به یادگیری را بر عهده دارد. بنابراین لازم است برای یک کارگر و یک تولید کننده نتایج به لایه های بسیاری از ناظران? چرا باید مشتری پرداخت برای همه این لایه ها از سازمان دیده بان سگ ؟

یک Shrestha به رسمیت می شناسد که هر یک از کارکنان بی نهایت الهی بالقوه در درون خود و که همراه با همسر خود آنها خود را مدیریت سازمان خانواده به طور موثر و مدیریت مالی, خرید, توسعه منابع انسانی, آموزش, ارتباط, رهبری, انگیزه, و غیره. و بنابراین او سبب کارکنان به شکل خود-مدیریت تیم و مسئولیت را به تولید نتایج. با ساخت این نتیجه تولید کننده تیم به طور مستقیم مسئول و پاسخگو برای نتایج و پرداخت های مربوط به آن, آنها احساس قدرت صاحبان خود را برای قطعه کار می کند ؟ این ما بوده است سنتی.

صرف مدیران ‘خرید’ کار; بنابراین آنها می خواهند کار بیشتر و پول کمتر! این یک مدل از جنگ! جامع یا Viveka آخور تساوی خود را با الهام از مادر خود و پدر و مادر حتی از مادر زمین و کل خلقت است. مادر عشق می دهد و همه ما لازم است که مواد غذایی, پرورش, قدرت, حمایت عاطفی, استقلال به ایستادن بر روی خود ما پا; همه از عشق و بدون هیچ گونه بازگشت. به طور مشابه, پدر می دهد و نظم و انضباط و مشاوره, در حالی که پدربزرگ و مادربزرگ به استقلال و حکمت است. بنابراین ما پاسخ و امتحان کنید و ما را در بازگشت.

کار خوب برای جامعه: این سنتی ما عقل از کار به عنوان Yagna; با تغذیه و همکاری با یکدیگر و بودن در ‘سور’, در هماهنگی با آفرینش ما باید همه رسیدن به بالاترین. بنابراین به جای رئیس-مدیریت جامع مدیریت ترویج و سبب مفهوم خود مدیریت تیم و به یاد آنها را برای مسئولیت ها برای نتایج فقط به عنوان آنها را در خانه خود را. اتحادیه قرار بود برای متحد کردن مدیریت و کارگران اما امروز آنها مخالفت با هر یک از دیگر; جامع مدیریت ایجاد اعتماد و بنابراین کل سازمان می آموزد به کار و رشد با هم برای برآوردن نیازهای جامعه; نه به تحریک حرص و طمع است.

مدیریت vs جامع مدیریت: جهان بینی از ‘جدایی’ به ‘وحدت’; تمرکز بر روی ‘خارجی’ عوامل به ‘داخلی’ صلح نیز; مدیریت, ایجاد انگیزه, رهبری بیش از دیگران به خود-مدیریتی و خود-الهام بخش, تلاش برای, و برای الهام بخشیدن به تیم Shrestha.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>