نام او انتخاب شد به بخت خوب. تا کنون آن کار نمی کند.

هشت سال گذشت از برنده جایزه نویسنده و استاد Lysley Tenorio عرضه خود را شگفت انگیز مجموعه “Monstress.” متولد در فیلیپین Tenorio در حال حاضر زندگی در سان فرانسیسکو که در آن او به پایان خود بسیار پیش بینی اول رمان “پسر خوبی” که منتشر شد ژوئیه 7. مانند او در اوایل کار آن ارائه می دهد یکی دیگر شدید الهامی ادبی تجربه.

عنوانی پسر فیلیپینی-آمریکایی اکسل Maxino. نام او انتخاب شده توسط مادرش ماکسیما بخشی از خانواده خود را “سنت طولانی مدت از دادن نام کودکان که پیشنهاد خوب و اقبال آمده است.” پرت و دور افتاده بستگان برگزار شد چنین امیدوار monikers به عنوان “گوگنهایم بتهوون حتی … دانشگاه هاروارد و MIT.” در 19 اکسل را خوب بخت نشده است وارد شده است. تولد پدر غایب است و هرزه و او را از دست داده و تنها پدری شکل او تا به حال. مادر او به طور مداوم در تلاش برای جلوگیری از غرق شدن به فقر است. او دوران کودکی خود را صرف تقریبا به تنهایی. ثانیه را از دست دوست دختر خود حامله, و, و … در حال حاضر او مدیون $10,000 برای ایجاد یک بی دقتی تصادف.

اکسل مشکلات آغاز شد و تقریبا دو دهه قبل زمانی که باردار ماکسیما متوجه شدم که او نمی تواند تکیه بر پدرش. بنابراین او را رها او عمل حرفه ای فیلم در مانیل – “من می توانم بوده است Michelle Yeoh فیلیپین” او اصرار دارد – به فرزند متولد نشده خود یک زندگی بهتر در ایالات متحده است. او سابق هنرهای رزمی معلم و مربی Joker, حامیان او فرار به امریکا است. در حالی که در حمل و نقل به سان فرانسیسکو هواپیما تلاطم باعث ماکسیما کار به او می دهد تولد در پرواز است. اکسل را به آسمان بالا ورود, اما, نمی, حکم او تابعیت ایالات متحده آمریکا. در ریف در متعارف مهاجر رمان – که ویژگی های bicultural قهرمانان به دو کشور ترک و وارد – Tenorio می افزاید پیچ و تاب و هوشمندانه با ایجاد یک شهروند از هیچ جا: اکسل است که همیشه در برزخ هر دو از نظر قانونی و استعاری.

در اکسل 10 تولد ماکسیما در نهایت نشان می دهد حقیقت: “”ما قرار نیست به اینجا’,” او توضیح می دهد. “‘من و شما و … TNT. … آن را مخفف “tago ng tago” که به معنی “پنهان و مخفی است.” برای ماکسیما بودن TNT یعنی بدون گواهینامه رانندگی بدون مناسب و معقول-پرداخت بدون تحرک. به جای او کلاهبرداری مردان تنها حاضر کسانی هستند که از جان گذشته برای پرداخت هر نوع ارتباط با “خوب کاتولیک فیلیپین.” “”من فقط آنچه که من نیاز,'” او در نهایت اعتراف به اکسل. “‘به اندازه کافی به اجاره پرداخت صورتحساب.'”

اما برای اکسل بودن TNT relegates او را به نزدیکی نامرئی. او قادر به دریافت مراقبت های پزشکی برای پاییز بد او را با احتیاط از دوستی های ماندگار, او نمی تواند به دانشگاه برود و از همه بدتر او را مجبور به اجازه Joker die alone پس از یک حمله قلبی ناگهانی. گیر در یک رابطه سوء استفاده under-the-میز کار و اکسل و تصمیم می گیرد او باید برای شروع زندگی خود را دور از مادر است. پس از سقوط در عشق با peripatetic Sab او همراه او به سلام شهر کویر کمون صدها مایل از خانه. دوستداران اقامت در مرمت مدرسه, اتوبوس,; در حالی که Sab باعث صابون آلی با پسر عموی او اکسل می یابد شغل های عجیب و غریب در اینجا وجود دارد. اکسل و جای تعجب است که محتوای … اما نه ماه بعد زندگی جدید خود را به معنای واقعی کلمه می رود تا در شعله های آتش فرستادن او به دور از Sab و بازگشت به ماکسیما. در مواجهه با بدهی های قابل توجهی به ذکر بالقوه پدری اکسل مواجه دلهره آور آینده با منابع محدود. پنهان شده است و دیگر یک گزینه — و ممکن است وضعیت او فشار برای رسیدن به یک تفاهم با مادرش.

Tenorio نوشته است رزونانس داستان در مورد آنچه که یک خانواده است که حاضر به انجام به “محافظت از کودک است.” آن را یکپارچه در هم آمیخته با قانع کننده اکتشافات ترکیبی از هویت و نژاد پرستی و تاریخ مهاجرت تغییر فاميلی اوراق قرضه والدین قربانی اجتماعی و اقتصادی اختلاف و حتی جایگزین مدل های اجتماعی.

دیوان عالی ایالات متحده به تازگی حکم داد که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نمی تواند لغو این اقدام معوق برای ورود دوران کودکی سیاست در یک شتاب برنامه آوردن خیال بازگشت به عناوین. که توجه باید به Tenorio بر رمان خوبی سزاوار افزایش; او humanizes زندگی خطر با تغییر سیاست های مهاجرتی. “‘شما می دانید که چگونه برای زنده ماندن'” ماکسیما به یاد اکسل. “”من آن را آموخته از شما” او اذعان دارد. “شما قوی … شما بود خوب بود بهترین” او اصرار دارد که او بخواهد او را برای تبدیل شدن به “پسر خوبی است.”

تری هنگ می نویسد BookDragon کتاب وبلاگ برای اسمیتسونیان آسیایی اقیانوس آرام مرکز آمریکایی.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im