مخفی, چینی, اعطای وام قرار می دهد در حال ظهور-اقتصاد بازار در معرض خطر

یک توده ای از بدهی را تهدید می کند ده ها تن از در حال ظهور در بازار کشور به اقتصاد جهانی اصطبل و قیمت کالاها جست و خیز کردن.

حدود 200 میلیارد دلار از در حال ظهور بازار بدهی بدهکار به چین رفته است, گزارش نشده در آمار رسمی در سال های اخیر است. پول upending پیش فرض های ساخته شده توسط عملکرد گرسنه سرمایه گذاران که ریخت و حدود 2 تریلیون دلار به مخاطره بازارهای در حال ظهور در دهه گذشته.

حتی قبل از سقوط بازار برخی از وام گیرندگان کمانش تحت بدهی های خود را به چین است. پاکستان تبدیل شده به صندوق بین المللی پول در سال 2018 برای نجات. سریلانکا مجبور شد برای صرفنظر کردن از چین کنترل استراتژیک واقع پورت برای تقویت مالی دولت.

آمریکا و اروپا اقتصاددانان در حال طراحی تشابه به 1980s بحران بدهی که خرد رشد در آمریکای لاتین است. یک رکود اقتصادی جهانی خواهد magnify مشکل اقتصاددانان و سرمایه گذاران می گویند.

پس از شروع سال دلار را گرانتر دولت قیمت اوراق قرضه کاهش یافته حدود 50% یا بیشتر و برای برخی از منابع غنی از کشورهایی مانند آنگولا و اکوادور نیز مدیون بدهی های سنگین به چین است. شاخص ردیابی در حال ظهور-بازار اوراق قرضه عملکرد کاهش یافته است حدود 16 درصد در حالی که بیش از 80 میلیارد دلار سرازیر است از ظهور-بازارهای سهام و اوراق قرضه از آشفتگی بازار آغاز شد و با توجه به موسسه مالی بین المللی.

کار ساخت و ساز Feb. 24 که بخشی از بودجه پروژه برای شهرستان بندر کلمبو سریلانکا ،

عکس: ishara s. kodikara/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

افزایش چین به عنوان یک تجارت و تولید قدرت شده است به طور گسترده مورد مطالعه بیش از چهار دهه گذشته اما تاثیر آن به عنوان یک قدرت مالی است که کمتر درک شده است. دقیقا چقدر چین لنت نگه داشته است تحت کاری ادامه داده اند توسط دولت اجرا شود بانک ها از جمله بانک توسعه چین و کشورهای دریافت کننده وام. چین مات وام می تواند منجر به سرمایه گذاران و سازمان ها به دست کم گرفتن خطر آنها در نظر گرفتن زمانی که آنها را به وام به این کشورها و یا خرید اوراق قرضه خود را که منجر آنها را به من قرض بدهید در نرخ که ممکن است بیش از حد کم با توجه به ضرر و زیان بالقوه. این شامل سرمایه گذاران جهانی و چند جانبه وام دهندگان مانند بانک جهانی.

سرمایه گذاران “باید بسیار بسیار leery چه خبر است” گفت: کارمن رینهارت یک دانشگاه هاروارد و اقتصاددان سابق صندوق بین المللی پول رسمی که مورد مطالعه چین شیوه های وام دهی.

خانم رینهارت یکی از با نفوذ ترین در ایالات متحده اقتصاددانان در بحران های مالی, بخشی از یک تیم است که بیش از دو سال گذشته pieced با هم یک مجموعه داده از وام های چینی. نتیجه مطالعه انجام شده توسط خانم رینهارت و اقتصاددانان سباستین شاخ و Christoph Trebesch به این نتیجه رسیدند بیش از $200 میلیارد دلار از چین وام های خارج از کشور–حدود نیمی از تمام آن مرزی وام–شد از دید عموم پنهان. حدود یک دوجین از فقیرترین کشورهای بدهکار بدهی به چین برابر با 20% یا بیشتر از تولید ناخالص داخلی سالانه این تحقیق برآورد شده است.

“این مشکل حاد در شرایط بحران گفت:” آقای Trebesch.

خیلی از این رشد را می توان به چین وسیع “کمربند و جاده” ابتکار که به دنبال باز کردن جدید مسیرهای تجاری گسترش در خارج از کشور فرصت ها برای شرکت های چینی و تعمیق این کشور استراتژیک نفوذ از طریق تامین مالی و ساخت و ساز از زیرساخت ها است.

امنیت-عضو نیروهای مشاهده ساخت و ساز در M8 بزرگراه در پاکستان در سال 2016. آن را بخشی از چین کمربند و جاده به پروژه بازسازی جاده باستانی ابریشم تجارت مسیر اتصال چین به دریای عرب است.

عکس: Asim حافظ/مهر نیوز

بزرگ کالا صادر کنندگان که به دنبال فروش به چین در میان حدود 70 کشور جهان در چین برنامه های بسیاری از آن زمان در چین بدهی طول بوم در قیمت کالاهای اساسی, اما که امور مالی به ویژه آسیب پذیر به ياوه کالا به بازار امروز.

“بار بدهی از این پروژه ها بسیار به سرعت خواهید برای تبدیل شدن به غیر قابل تحمل برای بسیاری از, بسیاری, کشورهای, گفت:” دنی راسل, وزارت امور خارجه دیپلمات ارشد برای شرق آسیا امور تحت ریاست جمهوری اوباما ، “این چیزهای ترسناک است.”

نیجریه و آفریقا بزرگترین و اقتصاد آن به شدت به صادرات نفت بود و یک گیرنده. آمار رسمی ارائه شده چین به عنوان یک متوسط سرمایه برای کشور نیجریه در سال های اخیر است. تا پایان سال 2017 با دولت نیجریه آمار نشان می دهد بدهی خارجی بدهکار به چین بود 2 میلیارد دلار.

در مجموع بدهی های نیجریه بدهکار به چین بیش از دو برابر این مبلغ با توجه به پژوهش است. چینی وام تامین مالی زیرساخت ها مانند نور-راه آهن پروژه برای شهرستان پایتخت آن آبوجا. چین در سال گذشته نیز متعهد $629 میلیون نفر در تامین مالی برای اولین بار در کشور در اعماق دریا بندر. نیجریه دولت در تلاش است به قرض گرفتن اضافی $17 میلیارد دلار از دولت تحت کنترل بانک صادرات و واردات از چین.

چین وام که بیشتر آن انجام می شود در دلار کاملا در تضاد است که چند ملیتی نهادهایی مانند بانک جهانی. در حالی که این گروه ها به قرض دادن پول در زیر نرخ بازار چین تمایل به قرض دادن در نرخ تجاری در زمان تامین وام با یک کشور نفت یا سایر منابع طبیعی.

یک دیدگاه در اوایل فوریه از ساخت اولین خط راه آهن اتصال چین به لائوس در Luang Prabang لائوس.

عکس: aidan جونز/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

تشابه به 1980s بحران بدهی در امریکا لاتین—که موجب یک “دهه از دست رفته” از رشد اقتصادی مکزیک و دیگران—نگرانی اقتصاددانان امروز. فقط دوست دارم زودتر صورت طولانی مدت کالا رونق سوخت اعطای وام به منابع غنی کشورهای در حال توسعه. برخی از اقتصاددانان می گویند چین پیچیدگی در آن وام است یادآور همزمان ایالات متحده وام های بانکی است که فلج آمریکای لاتین دهه پیش.

“چیزی که در مورد چینی ها در اعطای وام است آن را شفاف” گفت: Kevin دالی سیتی, سرمایه گذاری, مدیر برای ظهور-بازار بدهی در آبردین استاندارد Investments Inc. “کشورهایی که آیا قرض گرفتن از چین زمانی که شما دیدار با مقامات آنها را به شما ارائه یک شکل اما آنها نمی به شما ارائه جزئیات از شکست یا برنامه بازپرداخت.”

بزرگراه بخش از بزرگراه قراقروم پروژه افتتاح شد در ماه نوامبر در Havelian در شمال غربی پاکستان تحت چین-پاکستان به کریدور اقتصادی برنامه.

عکس: لیو تیان/ایسنا/زوما پرس

آسیای جنوب شرقی ثابت کرده است که یک تمرکز خاص برای کمربند و جاده های. مالزی بدهی بدهکار به چین تخمین زده می شود که رسید از کمتر از یک میلیارد دلار که این ابتکار به بیش از 12 میلیارد دلار در پایان سال 2017. در اندونزی یک از 4.5 میلیارد دلار قرارداد وام با بانک توسعه چین است کمک به این کشور برای فشار به جلو با آن با سرعت بالا راه آهن پروژه.

بحران اقتصادی در پاکستان نمونه خطرات. به عنوان یک ویترین از کمربند و جاده برنامه چین برنامه ریزی $62 میلیارد ساختمان ولگردی و قانونی شکنی در سراسر پاکستان با چین-حمایت بنادر و راه آهن و زیرساخت های دیگر برای افزایش رشد.

اما مقامات پاکستانی در حال حاضر می گویند که آنها تا به حال به درستی ارزیابی پاکستان مالی چشم انداز زمانی که پذیرش وام های چینی و پروژه های که نیاز به استفاده از پیمانکاران چینی در ازای تامین مالی است. چینی-تامین مالی نیروگاه به عنوان مثال قرار داده شده طاقت فرسا تعهدات مالی در دولت و کمک به بحران بدهی که مجبور پاکستان به دنبال یک کمک مالی از صندوق بین المللی پول. اسلام آباد را رد می کند که آن مشکل بدهی های مربوط به چین است.

چینی-حمایت نیروگاه در حال ساخت در Islamkot پاکستان در سال 2018 است.

عکس: rizwan تبسم/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دولت چین نیز محروم درگیر شدن در آنچه که منتقدان را “دام بدهی دیپلماسی است.” دولتی وام دهندگان بانک توسعه چین و بانک صادرات و واردات از چین نیست, پاسخ برای نظر.

چین اقدامات را به دست آورد عمیق تر موشکافی در میان مقامات ایالات متحده با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نامزدی یک منتقد خارجی چین شیوه های وام دهی به رهبری بانک جهانی. دیوید Malpass استفاده از این موقعیت به عنوان نهاد رئیس جمهوری برای ادامه فشار چین برای شفافیت بیشتر به تازگی انتقاد از آنچه که او به عنوان عدم اطلاع موافقت نامه های نوشته شده به زبان چینی خارجی وام قرارداد.

“به طوری که صندوق بین المللی پول و یا بانک جهانی می رود به یک کشور در حال توسعه و می گوید:” آنچه در حال بدهی های خود را?’, این کشور می تواند به شما بگویم زیرا آنها عدم اطلاع بند که واقعا محکم نوشته شده” آقای Malpass گفت: در ماه فوریه است.

وام بدهی بدهکار به چین در سال

2013

2014

2015

2016

2017

$0 میلیارد

5

10

15

20

25

30

35

آنگولا

اکوادور

اتیوپی

اندونزی

مالزی

پاکستان

زامبیا

2013

2014

2015

2016

2017

$0 میلیارد

5

10

15

20

25

30

35

آنگولا

اکوادور

اتیوپی

اندونزی

مالزی

پاکستان

زامبیا

2013

2014

2015

2016

2017

$0 میلیارد

5

10

15

20

25

30

35

آنگولا

اکوادور

اتیوپی

اندونزی

مالزی

پاکستان

زامبیا

2013

2014

2015

2016

2017

$0 میلیارد

5

10

15

20

25

30

35

آنگولا

اکوادور

اتیوپی

اندونزی

مالزی

پاکستان

زامبیا

منبع: Sebastian شاخ کارمن رینهارت و Christoph Trebesch
 

ایالات متحده انتقاد می آید در برابر پس زمینه از یک تشدید رقابت بین این دو بزرگترین اقتصاد که coronavirus بحران تنها ملتهب است. یک نگرانی خاصی فعلی و سابق آمریکا می گویند که چین با استفاده از بدهی ضعیف تر همسایه ها برای به دست آوردن اهرم فشار بر آنها و به دنبال اهداف استراتژیک.

یک رکود اقتصادی جهانی ممکن است منجر مدیون کشور به دنبال شرایط جدید با وام دهندگان و سرمایه گذاران می گویند با وجود آن که خیلی زود به می دانم که چگونه چین پاسخ خواهد داد. اقتصادی داخلی محدودیت در چین ناشی از کوروناویروس ممکن است چین کمتر حاضر به رول بیش از بدهی های را می تواند تشدید کند در حال ظهور بازار نقدینگی چالش است.

“خود چین نیز هنوز دوره نقاهت بعد از یک شوک بزرگ” گفت: استر, قانون, ارشد مدیر سرمایه گذاری برای ظهور-بازار بدهی در asset manager Amundi SA. کشور “بسیاری از مطالبات در منابع آن در حال حاضر.”

نوشتن به برایان Spegele در [email protected] و آنا اسحاق در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>