هرتز در حال حاضر در شکل وحشتناک. این بیماری همه گیر به پایان رسید آن را خاموش.

سال قبل از آن مجبور شد به ورشکستگی Hertz Global Holdings, Inc. تصمیم گرفت به جای یک ناوگان که تبدیل شدن به یک turnoff به مشتریان.

چون هرتز بود بسته را خریداری چه شد ارزان و در دسترس دو برابر را در خودروی سواری به جای استفاده از Suv ها مشتریان می خواستم. “ناوگان سالخورده بود به نقطه ای که ما تا به حال مشتری شورش” گفت: سابق هرتز اجرایی جان Tague. “ما حل بزرگترین مشکل و نه حل همه مشکلات است.”

این تصمیم حاکی از یک سری از اشتباه استراتژیک و دیگر اشتباهات که نگه داشته هرتز پشت سر رقبا و به خاک سپرده شد بدهی. رکود ناشی از کوروناویروس بود فقط شکر و تخم مرغ در کیک. هرتز در روز جمعه برای ورشکستگی زمینه حمایت می کند.

همه گیر اقتصادی خرید اینترنتی باعث شده موجی از ورشکستگی از جمله فصل 11 براده در هفته های اخیر توسط شرکت های انرژی و خرده فروشان مانند J. C. Penney Co. و Neiman Marcus Group Inc. آن را تحت فشار قرار دادند تا بیشتر-شرکت پایدار برای حفظ پول و رفتن به بدهی های عمیق تر به ساحل تا نقدینگی.

در بسیاری از موارد شرکت ها در ترین مشکل امروز کسانی هستند که آنها نیز در ترین مشکل دیروز. این بیماری همه گیر به معنی muddling از طریق دیگر یک گزینه است.

بحران کتک کل اجاره-صنعت خودرو با شیرجه رفتن در رزرو. هرتز بود و آسیب پذیر تر نسبت به رقبا داشتن قرض گرفته شده حدود 19 میلیارد دلار به طور مستقیم و از طریق یک سری از پیچیده معاملات مالی. علاوه بر آن سدان تعهد این شرکت برگزار شد با آن مشکل 2012 کسب دلار صرفه جو و تلاش برای حرکت به اوقات فراغت مسافرتی بازار تو رفتگی در دیوار تحت سلطه Avis Budget Group, Inc. و شرکت Holdings, Inc.

هرتز را فروپاشی است و در میان بالاترین مشخصات شرکت به صورت پیش فرض از این بیماری همه گیر و تاثیر آن در هوا و زمین سفر می کند. “همه پول صرف شده در آسیا ادغام و اکتساب سوال مدیریت ناوگان گفت:” گلن رینولدز از بنیانگذاران شرکت تحقیقات CreditSights که تحت پوشش هرتز برای بیش از دو دهه “را با آنها.”

هرتز شمارنده در سان فرانسیسکو در فرودگاه بین المللی, مارس 30.

عکس: جاستین سالیوان/گتی ایماژ

هرتز بود و در حال حاضر تلاش برای دفع تهدید برای کسب و کار خود را از Uber Technologies, Inc. Lyft, Inc. و دیگر سوار-نقطه شرکت. و بهتر آن است-با حروف بزرگ رقبای Avis و شرکت نقل مکان کرد و سریع تر به روز رسانی تکنولوژی روز کردن ناوگان خود و توازن عرضه با Suv ها و تحلیلگران سابق هرتز مدیران گفت.

در سال 2014 در اوج هرتز ارزش بازار بالاتر از 14 میلیارد دلار در مورد دو چیز است. آن ماند در حدود 2 میلیارد دلار برای چند سال گذشته تا خطر ورشکستگی ارسال آن زیر 500 میلیون دلار در حالی که Avis ارزش بازار می ایستد حدود $1 میلیارد.

“با شدت COVID-19 تاثیر بر روی کسب و کار ما و عدم اطمینان در هنگام سفر و اقتصاد را دوباره بجای اول برگشتن” هرتز مدیر عامل شرکت پل سنگ گفت: در یک بیانیه کتبی اواخر جمعه از تشکیل پرونده ورشکستگی “ما نیاز به برداشتن گام های بیشتر برای آب و هوا یک برنامه به طور بالقوه بهبود طولانی.”

هرتز دارای حدودا از طریق چهار اجرائی در کمتر از یک دهه. آخرین تغییر آمد این ماه زمانی که کاترین Marinello آن مدیر عامل شرکت به مدت سه سال درگیری با او در هیئت مدیره بیش از استراتژی شرکت به گفته افراد آشنا با این موضوع. و جایگزین شد آقای سنگ که به تازگی زد هرتز خرده فروشی عملیات برای شمال امریکا است.

102 ساله شرکت شروع به عنوان یک ناوگان از 12 فورد مدل-Ts در شیکاگو و کمک پیشگام اجاره-ماشین کسب و کار. این اصل شناخته شده به عنوان Rent-a-Car, Inc. توسط 1970s هرتز نام خانواده بود. با آن فرودگاه شمارنده و زرد آرم آن رفتن به یک قابل اعتماد پایه از مسافران کسب و کار.

آن را از طریق رفت و صاحبان از جمله RCA و Corp. Ford Motor Co., که فروش آن در سال 2005 به یک گروه خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت به رهبری کلیتون Dubilier & برنج برای 5.6 میلیارد دلار. معامله زین این شرکت با بدهی بیشتر. یک سال بعد آنها به فروش می رسد سرمایه گذاری خود را از طریق ارائه عمومی اولیه.

یک هرتز شمارنده در نیویورک, 1980.

عکس: ماریو رویز/زوما پرس

در سال 2010 با اقتصاد بازگشت از بحران مالی و سپس مدیر عامل علامت گذاری به عنوان frissora که رهبری این شرکت را از طریق رکود تصمیم به گسترش بازار برای اوقات فراغت مسافران است. پس از دو سال پیگیری و یک جنگ مناقصه با Avis آن را به دست آورد دلار صرفه جو گروه خودرو که تخصصی در گردشگری و اجاره تحت پوشش بیمه های خودرو برای بیش از 2 میلیارد دلار.

به پرداخت هزینه برای مقابله هرتز قرض گرفته شده به شدت در بازار اوراق قرضه اش را افزایش می دهد بدهی های شرکت های بزرگ در حدود 50 درصد به 6 میلیارد دلار مالی براده نشان می دهد. یکپارچه سازی این شرکت بود مملو نه تنها عدم ارائه وعده داده شده پس انداز بلکه هزینه آن پول تحلیلگران و سرمایه گذاران و مدیران سابق گفت.

‘بسیاری از سردرگمی’

“به نظر می رسید که بسیاری از سردرگمی در همه چیز از قیمت گذاری به ناوگان به محل” گفت: Michael McDowell سابق دیرین هرتز مدیر که مشغول به کار در تجارت الکترونیک برای شرکت تا اوایل سال 2019. “این یک انحراف بزرگ در تلاش برای کشف کردن که چگونه برای قرار دادن آن همه با هم خیلی بیشتر از هر کسی تصور می کرد.”

آقای گذاری به عنوان frissora می ایستد با این حرکت برای به دست آوردن دلار صرفه جو خود را سخنگوی گفت.

نسبت به پایان آقای گذاری به عنوان frissora تصدی هرتز ساخته شده یک تغییر عمده: این تصمیم به نگه داشتن به این شرکت اجاره وسایل نقلیه دیگر امید به گسترش چرخه زندگی خود را با قرار دادن آنها در تخفیف-برند ناوگان آنها به عنوان سن. این حرکت نیز با تاخیر خودرو استهلاک و به طور موقت دست انداز به هرتز مالی, نتایج تحلیلگران گفت.

تغییر معکوس. مشتریان شکایت در مورد وضعیت ناوگان وسایل نقلیه و بسیاری از پناهنده به Avis تحلیلگران و سرمایه گذاران گفت.

پس از بدهی سوخت دلار صرفه جو کسب هرتز تا به حال کمی ظرفیت برای قرض, بنابراین آن را تبدیل به یکی از محرمانه گوشه دیوار خیابان بازار سرمایه مورد حمایت securitizations یا ABS بود که احیای از یک خواب زمستانی پس از سال 2008 بحران وام و اعتبار.

یک هرتز استفاده می شود اتومبیل خروجی در دنور در سال 1982.

عکس: اد ساز/دنور پست/گتی ایماژ

بانک های سرمایه گذاری ایجاد شده مالی تراست برای هرتز به صدور اوراق قرضه که خریداری وسایل نقلیه که اجاره به شرکت. از اوراق قرضه تا به حال نرخ بهره بسیار پایین تر از هرتز می تواند قرض گرفتن در, زیرا آنها حمایت اتومبیل بود و بالا رتبه بندی اعتباری.

فعال سرمایه گذار Carl Icahn فاش زیادی در موقعیت هرتز سهام در ماه اوت 2014. قیمت سهم آن هر چند در اطراف چه خواهد بود اوج خود بوده است dented توسط حسابداری بی نظمی. آقای Icahn فشرده برای تغییر در مدیریت با استناد به حسابداری و مشکلات عملیاتی.

آقای گذاری به عنوان frissora پایین پا در سپتامبر 2014. در سال 2015 هرتز بیان سه سال از درآمد است که آن را بعد از آن گفت: هزینه آن 200 میلیون دلار. کمیسیون بورس و اوراق بهادار جریمه هرتز که نمی اعتراف به خطا و شرکت بعد از شکایت آقای گذاری به عنوان frissora و دیگر مدیران به پنجه میلیون دلار غرامت از آنها به حسابداری. مورد انتظار است.

آقای گذاری به عنوان frissora در حال حاضر خصوصی-حقوق صاحبان سهام, مشاور طریق سخنگوی خود را تکذیب کرد تخلف است. سخنگوی آقای گذاری به عنوان frissora ریاست عملیاتی بهبود و سرزنش هرتز کاهش در اجرایی بوسیله اسباب گردنده زیر آقای Fissora خروج.

به عنوان بخشی از یک توافق حل و فصل برای جلوگیری از یک پروکسی مبارزه هرتز به کرسی هیئت مدیره به آقای Icahn نمایندگان کرد استخدام آقای Tague به عنوان مدیر عامل. زمانی که آقای Tague پا در در پایان سال 2014 هرتز اجاره-ماشین ناوگان سالخورده بود و به طور قابل توجهی این شرکت از دست داده بود حداقل سه چهارم از کارکنان خود را در حال حرکت در مقر خود از نیوجرسی به فلوریدا به گفته تحلیلگران تخمین می زند.

آقای گذاری به عنوان frissora گفت: این حرکت بخشی از آن مدیر عامل برنامه ریزی برای یکپارچه سازی هرتز با دلار صرفه جو و که از آن ساخته شده حس های اقتصادی در زمان.

آقای Tague در حال حاضر خصوصی-حقوق صاحبان سهام, مشاور گفت که او احساس حرکت بود با حواس پرتی به عنوان او تا به حال مشکل جذب کارکنان جدید و از دست نهادی دانش است. سابق, United Airlines, Inc. اجرایی آقای Tague گفت: او خود را صرف تصدی رفع مشکلات عملیاتی از جمله شرکت ناوگان در حالی که امیدوار به لغو نتایج با استفاده از یک شرکت هواپیمایی مانند رویکرد به قیمت که در آن مشتریان پرداخت قیمت پایین تر برای اجاره ماشین اما فوق العاده برای اضافه کردن فایرفاکس.

آقای Tague تلاش نمی تحت تاثیر قرار دادن سرمایه گذاران و او در مخالفت با آقای Icahn در مورد نحوه اولویت بندی خطر سوار-نقطه شرکت های مانند Uber و Lyft او اذعان کرد.

“من بر این باور بودند که ما بزرگترین تهدید شدند داخلی” آقای Tague گفت. “ما تا به حال به آدرس کسانی که قبل از ما به تهدیدات خارجی.”

مهاجم قرض گرفتن

هرتز ادامه داد: شدت گرفتن وام به دارایی مورد حمایت اوراق بهادار در بازار, صدور ریسک اوراق قرضه به منظور بالا بردن پول بیشتر در هر ماشین در شروع 2015. سنتی آن رتبه شرکت مودی صهیونیستی خدمات سرمایه گذاران, نمی نرخ جدید “کلاس D” اوراق قرضه به شدت به اندازه کافی و هرتز تبدیل به یک رقابت شرکت رتبه Fitch, به رای بدهی به جای یک بانکدار سابق که مشغول به کار در هرتز ABS معاملات گفت. این نوع از وام گرفتن است مشترک میان اجاره-ماشین شرکت.

آن زمان خانم Marinello در زمان بیش از در سال 2017, شرکت تا به حال $13.5 میلیارد دلار از بدهی و کاهش بیشتر در فن آوری است. به عنوان مشتریان بیشتر شد امید بستن برای Suv ها هرتز تا به حال بیش از حد بسیاری از سریع مستهلک خودروی سواری آن نیاز به فروش برساند. او اعدام یک چرخش طرح هدف را به هرتز “بازگشت به اصول” و تحت فشار قرار دادند به کار با سواری-نقطه شرکت.

هرتز تحت خانم Marinello ادامه داد: تکیه بر دارایی-حمایت بدهی به سوخت رشد افزایش ABS استقراض حدود 40 ٪ به $14.4 میلیارد دلار در طول دو سال گذشته با توجه به مالی براده.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه نقاط ضعف دیگر در ایالات متحده کسب و کار خواهد coronavirus همه گیر در معرض? پیوستن به مکالمه زیر.

در اوایل سال 2020 و پس از چهار سال راست از زیان خالص هرتز دیدم درآمد افزایش 6 درصد در دو ماه اول از سال است.

اما به عنوان ویروس شیوع مبتنی هزاران پرواز و سفر مستندات گسترده شد در اواسط ماه مارس این شرکت در بر داشت خود را در حالت زنده ماندن و گذاشته 10,000 کارکنان در شمال امریکا است.

هرتز را به آتش کشیدند و در پایان نه تنها همه گیر بلکه وابستگی به مهندسی مالی: در آوریل آن مواجه حدود 500 میلیون دلار پرداخت به ABS دارندگان اوراق قرضه شکل که ballooned به عنوان ماشین استفاده می شود مقادیر کاهش یافته است. آن را تا به حال در مورد 1 میلیارد دلار به صورت نقدی در کتاب خود و هیئت مدیره خود را در مواجهه با یک انتخاب: حفظ نقدی یا پرداخت.

خانم Marinello مورد علاقه ساخت قابل پرداخت با مشتقات جزئی است که او بر این باور خواهد دلجویی از طلبکاران و جلوگیری از ورشکستگی گفت: افراد آشنا با این موضوع. هیئت مدیره استدلال کرد که بهتر بود برای مذاکره با طلبکاران و ذخایر نقدی برای یک مدت طولانی خشک طلسم این افراد گفت. خانم Marinello شد تعداد برخی از مردم گفت.

هرتز اتومبیل در فرودگاه بین المللی میامی در ماه مارس است.

عکس: Kike کالوو/زوما پرس

در روز پنج شنبه بعد از ظهر وجود دارد هنوز هم امیدوارم که یک معامله ممکن است زده شود به این شرکت بار دیگر این افراد گفت. ظهر جمعه چشم انداز پژمرده وقتی بالا دهندگان نمی خواهد تکان دادن: هرتز را در عملیات از دست دادند و بیش از 200 میلیون دلار از یک ماه قبل از نیاز به پرداخت اجاره از تقریبا دو برابر مردم گفت.

حدود 10 p. m. روز شنبه, هرتز برای ورشکستگی زمینه بدون یک برنامه مشخص با طلبکاران در محل—نادر حرکت برای یک شرکت از اندازه آن است.

پس دارندگان سهام به ندرت زنده ماندن ورشکستگی آقای Icahn که صاحب نزدیک به 40 درصد از هرتز است انتظار می رود به از دست دادن کل حدود 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری است. که شامل بیش از 200 میلیون دلار از سهام جدید خریداری تابستان گذشته برای کمک به پرداخت بدهی. مردم آشنا با این موضوع گفت: او ممکن است به طور کامل انجام می شود با سرمایه گذاری. او می تواند سرمایه گذاری بیشتر به عنوان شرکت پدیدار از ورشکستگی است.

نوشتن به مت Wirz در [email protected] و کارا در لمباردو [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>