Henrietta Lacks و سلول در نهایت دیدن برخی از بازپرداخت

Henrietta Lacks در یک عکسي به دنبال درمان برای معلوم شد چه تهاجمی گردن رحم سرطان از بیمارستان جانز هاپکینز در سال 1951.

عکس: که فاقد خانواده

در سال 1951 دانشمندان در زمان یک زن سیاه و سفید به سلول های سرطانی بدون رضایت او. سلول های هنریتا فاقد ثابت ارزشمند برای تحقیقات و آزمایشگاه ها و شرکت های مالی به دست آورد با استفاده از آنها برای چندین دهه با هیچ چیز برای او یا خانواده اش.

در حال حاضر دو نهاد بهره مند است که می گویند که آنها در حال دادن به عقب.

Abcam ABC -0.08% PLC یک 1,400-زندگی فرد-علوم شرکت با دفتر مرکزی آن در انگلیس است که ساخت یک هدیه به هنریتا فاقد پایه و اساس برای پشتیبانی عالی-آموزش و پرورش کمک هزینه تحصیلی در علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات برای فرزندان خانم فاقد است. بنیاد و شرکت نیست افشای مبلغ هدیه.

آزمایشگاه سامارا Reck-پترسون یک محقق در Howard Hughes Medical Institute و استاد سلولی و مولکولی پزشکی و علوم زیستی در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو گفت: با بهره گیری از سلول های, معمولا شناخته شده به عنوان سلول های HeLa پس از خانم فاقد, برای مطالعه و پرسیدن سوالات پژوهش. آزمایشگاه اهدا خواهد شد 100 دلار به بنیاد برای هر یک از چهار سلولی که آزمایشگاه اعضای ایجاد شده در گذشته با ایجاد تغییرات به سلول های HeLa و برای هر سلولی آنها را در آینده است.

“این یک بخش کوچک اما ما می خواهیم برای تشویق دیگر آزمایشگاه به انجام چیزی مشابه” دکتر Reck-پترسون گفت. اگر هر آزمایشگاه است که با استفاده از سلول های اهدایی پول او افزود: از آن می تواند تاثیر قابل ملاحظه.

یک عکس از سلول های HeLa که به کمک پیشرفت های پزشکی مانند فلج اطفال و واکسن HPV.

عکس: تام Deerinck

“نماد کمکهای مالی قدرتمند است” گفت: بلر کلی استادیار تاریخ در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و عضو هیئت هنریتا فاقد پایه و اساس است. “یک شرکت و یک موسسه تحقیقاتی از مهم ترین فضاهای است که بهره مند از HeLa خطوط در حال تایید کرد که چه اتفاقی افتاده و چه چیزی باید ساخته شود درست است.”

داستان خانم فاقد که می شد از 100 سال قدیمی در شنبه تبدیل به نماد قدرتمند نیاز برای شفافیت در علم و میراث بی اعتمادی علمی و پزشکی استقرار در جوامع اقلیت که بدن را در طول تاریخ استفاده شده است و بدون رضایت خود را.

در این مورد مفصل در سال 2010 پرفروشترین کتاب “جاودانه زندگی Henrietta Lacks” توسط ربکا Skloot که راه اندازی هنریتا فاقد پایه و اساس است و در درجه اول بودجه را با درآمد حاصل از کتاب و یک HBO اقتباسی که ستاره دار اپرا وینفری.

خانم فاقد دنبال درمان برای سرطان گردن رحم در بیمارستان جانز هاپکینز در بالتیمور در سال 1951. او بعد از آن سال. سلول های گرفته شده از تومور نمونه بدون دانش و اجازه ارسال شد به آزمایشگاه یک محقق. رشد سلول های انسانی در آزمایشگاه است که اغلب دشوار است. محقق شگفت زده شد که سلول های باقی مانده را زنده نگه داشته و تکرار. او به اشتراک گذاشته و آنها را با دانشمندان در سراسر جهان است. دانشمندان امروز خرید سلول های HeLa و سلول ها با تغییرات برای هر نقطه از $400 به هزاران دلار در هر ویال.

که فاقد جمع خانواده در یک بزرگراه نشانگر ارج نهادن Henrietta Lacks در نزدیکی خانه دوران کودکی خود را در شبدر, Va.

عکس: که فاقد خانواده

سلول ها منجر به پیشرفت های پزشکی مانند فلج اطفال و واکسن HPV و لقاح مصنوعی و به مطالعه و پرسیدن سوالات پژوهش در مورد سرطان و ایدز.

خانم فاقد خانواده نمی یاد در مورد سلول های تا دهه 1970 زمانی که دانشمندان به دنبال و در زمان نمونه خون از فرزندان او برای مطالعات بیشتر. خانواده را درک نمی کنند آنها بخشی از تحقیقات خانم Skloot گفت.

بیش از دهه گذشته دانشگاه جانز هاپکینز مشغول به کار با چند تن از اعضای فاقد خانواده به “تشخیص و افتخار Henrietta Lacks” یک سخنگوی این دانشگاه گفت. در حال حاضر وجود دارد به نام بورسیه سالانه سمپوزیوم تاریخی نمایشگاه در دانشگاه پزشکی و برنامه های به نام یک ساختمان پس از خانم فاقد و همچنین ادامه بحث و گفتگو در مورد رضایت آگاهانه پزشکی و حریم خصوصی و نحوه برقراری ارتباط با شرکت کنندگان پژوهش.

“جانز هاپکینز هرگز به فروش می رسد و یا سود از کشف و یا توزیع HeLa و سلول های خود را ندارد حقوق به سلول HeLa خط” که سخنگوی گفت.

دانشمندان بهبود اخلاقی و قوانین در پی توجه عمومی در مورد فاقد پرونده است. در سال 2013 موسسه ملی سلامت اعلام کرد توافق نامه ای است که نیاز به دانشمندان به دنبال کسب اجازه برای استفاده از کد ژنتیکی از سلول های HeLa در NIH-بودجه پژوهش و به اذعان قدردانی برای خانواده سهم. این کمیته شامل اعضای فاقد خانواده است.

اعضای فاقد خانواده در امضای کتاب در Charles R. جلب دانشگاه علوم پزشکی و علم در لس آنجلس.

عکس: ربکا Skloot

Ruha بنیامین استادیار آفریقایی آمریکایی مطالعات در دانشگاه پرینستون گفت: بحث در مورد جبران خسارت برای سلول های HeLa پژواک مسائل مطرح شده توسط جریان اعتراضات در مورد نژادی و عدالت اجتماعی است. پروفسور بنجامین گفت که هنریتا فاقد داستان است که در حال حاضر شناخته شده است, اما که سلامت بی عدالتی باقی می ماند و نیاز به خطاب. “نژادپرستی ما به نگاهی که مضرات آن, اما ما اغلب قادر به درک که مردم نفع مادی از این جریان تداوم نژادپرستی” او گفت:.

این مورد فاقد نیز بالا می برد وسیع سوال در مورد پژوهش است که هنوز هم باقی می ماند unaddressed می گوید: Clyde W. Yancy استاد و رئیس قلب و عروق در دانشگاه, یک عضو بنیاد مدیره و رئیس سابق NIH HeLa کمیته.

“آنها یا هر کس دیگری بدهکار هر چیزی که یک کشف است ساخته شده از مواد بیولوژیکی?” دکتر Yancy گفت. سوال این است که به خصوص تیز هنگامی که آن را شامل جوامع اقلیت که در طول تاریخ استفاده شده است در آزمایش های علمی خود را بدون اجازه یا دانش است. رشته زنان و زایمان شد و در بخش توسعه در آزمایش های انجام شده بر روی زنان بردگی به گفته مورخان علم. مردان سیاه و سفید با سفلیس تا به حال درمان نکردن از آنها در طول 40 سال آمریکا-اجرای سفلیس مطالعه تاسکیگی علا. رئیس جمهور بیل کلینتون در بیانیه ای رسمی عذرخواهی در سال 1997.

دکتر Yancy گفت که دانشمندان وظیفه دارند تا اطمینان حاصل شود که مواد بیولوژیکی مانند سلول نیست گرفته شده و یا مورد استفاده مردم بدون درک و رضایت به عنوان به خوبی به عنوان یک تعهد برای حفظ بیمار ناشناس ماندن تا حد ممکن است. اما چه اگر هر گونه خسارت مالی باید با توجه به افرادی که خلاقیت های علمی درگیر در مصرف سلول ها و تبدیل آنها به کشفیات مهم “باقی می ماند یک سوال حل نشده. وجود دارد مقدار زیادی از منطقه خاکستری در اطراف آنچه اتفاق می افتد وجود دارد,” او گفت:.

بیشتر در Henrietta Lacks

  • برای برخی از آفریقایی-آمریکایی آزمایش ژنتیک بازگشایی زخم های گذشته (جولای 2018)
  • NIH در پیمان برای محافظت از حریم خصوصی خانواده حفظ پژوهش (اوت 2013)
  • ربکا Skloot بازگو یک داستان ناگفته (فوریه 2010)

Yolonda ویلسون یک استاد فلسفه و bioethicist در دانشگاه هاوارد گفت: پاسخ روشن است در مورد Henrietta Lacks. “شما هنوز هم مجبور به پرداخت هزینه برای آن است. اگر یک نانوا دزد سیب از درخت و می گوید: “من پای,’ شما هنوز هم مجبور به پرداخت برای سیب شما در زمان” دکتر ویلسون گفت:.

آلن Hirzel مدیر عامل شرکت Abcam گفت که زمانی که او در مورد Henrietta Lacks او بود نقل مکان کرد و با “داستان و بی عدالتی از نحوه زندگی او ایفا می کند.” در سال 2018 این شرکت شروع به ساخت بیشتر از خود را همراه خطوط و دستیابی به ویرایش سلولی از شرکت های دیگر که بسیاری از آنها با استفاده از سلول های HeLa. این شرکت اعلام کرد که 60%-65% شرکت ویرایش همراه-خط محصولات مبتنی بر سلول HeLa خط.

در شناخت تاریخ از سلول های این شرکت تصمیم به راه اندازی یک بورس تحصیلی برای کمک به اعضای خانواده و دسترسی به بنیادی آموزش و پرورش است.

“من فکر نمی کنم ما باید یک تعهد” آقای Hirzel گفت. “این یک انتخاب است. من فکر داشتن خطوط محصول ما به ما بیشتر شود و دلیلی برای انجام کاری.” او گفت که او امیدوار است شرکت های دیگر را نیز در نظر بگیرید این ایده از یک کمک مالی. “من فکر می کنم آنها را می خواهید به آن را انجام دهد. آن را از یک احشایی تمایل به کمک و ایجاد یک تاثیر است.”

در Reck-پترسون آزمایشگاه دانشمندان دیدم یک ارتباط مستقیم بین آنچه اتفاق افتاده است به Henrietta Lacks و به زمان تظاهرات و مبارزات نژادی و عدالت اجتماعی است.

Donté الکساندر استیونس یک دانشجوی کارشناسی ارشد در آزمایشگاه گفت: این ایده که آزمایشگاه باید انجام دهید چیزی متولد شد از مکالمات پس از ناآرامی های مدنی پس از کشتن جورج فلوید است. “نژاد پرستی همه جا هست” آقای استیونس گفت. “این ما را به فکر کردن در مورد چگونه نژادپرستی بر علم است.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه باید با بیماران بهره مند شوند اگر در همه از تحقیقات خود را با استفاده از سلول ها و بافت? پیوستن به مکالمه زیر.

آقای استیونس که سیاه و سفید است, گفت که او نمی یاد در مورد تاریخچه فاقد سلول تا یک استاد در یک کلاس زیست شناسی در کالج خواست او را به حفاری به ادبیات. “من به یاد داشته باشید داشتن یک حس شوک که در این زمینه من در تلاش بود تا به حال سابقه ای طولانی در بهره برداری از اقلیت.”

دکتر Reck-پترسون و تیم او در نظر گرفته گزینه های مختلفی از جمله استفاده از خطوط تلفن و یا کمک های پولی. آنها به پایان رسید تا صحبت کردن با اعضای فاقد خانواده که به آنها گفته خانواده می خواستم دانشمندان به ادامه استفاده از این سلول ها به نفع علم است.

خانم Skloot نویسنده گفت که زمانی که او در ابتدا راه اندازی بنیاد او امیدوار کسب و کار و موسسات تحقیقاتی که تکیه به شدت بر روی سلول های HeLa کمک خواهد برای کمک به خانواده است. اما کمکهای مالی عمدتا آمده از افراد به جای شرکت های بزرگ و یا موسسات.

“این غیر ممکن است برای محاسبه چقدر پول ساخته شده در جهان علم از استفاده از سلول های HeLa, آن است که آیا فروش سلول های HeLa و یا ساخت یک محصول با استفاده از سلول های HeLa,” خانم Skloot گفت. “مردم گره خورده است تا در گره تلاش به آمده تا با یک شکل چه مقدار بدهکار است به خانواده و کسی که مدیون پول است.”

Jeri فاقد نوه Henrietta Lacks گفت: کمک های مالی به رسمیت شناختن است که چیزی بدهکار است توسط کسانی که با استفاده از سلول های “یک گام در مسیر درست و به رسمیت شناختن سهم قابل ملاحظه Henrietta Lacks و سلول های HeLa را ساخته اند.”

او گفت که فاقد خانواده بزرگ است و که کاربران مختلف نگه دارید و دیدگاه های مختلف در مورد آنچه باید انجام شود به اصلاح گذشته بی عدالتی و چگونه به حرکت رو به جلو در راه است که همچنین تضمین می کند که آینده بیماران می باشند. “بیشتر می تواند انجام شود,” او گفت:, “و بیشتر انجام خواهد شد.”

نوشتن به امی Dockser مارکوس در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de