توجه گریم TB یادآوری از بیماری ها فراتر از Covid

نه تنها Covid-19 نه تنها بیماری در شهر آن است که حتی مرگبارترین. بیش از سه و نیم ماه این ویروس به کشته شدن حدود 15000 نفر در هند. در مقابل, این کشور گزارش داد بیش از 79,000 مرگ و میر ناشی از سل در سال گذشته که تقریبا ترجمه به 20,000 مرگ و میر در هر سه ماهه. با این حال که برآورد TB تلفات بسیار بالاتر در 4.4 لاخ مرگ و میر.

این کشور دارای یک هدف برای از بین بردن سل تا سال 2025. اما در نظر بگیرید چه چیزی باعث غم انگیز بروز بالا در وهله اول. در حالی که آن را به طور گسترده ای نهفته در جمعیت فعال سل عفونت را در محل به عنوان محلی ایمنی ریه و به طور کلی ایمنی بدن به خطر بیافتد. اگزوز و ذرات از دیزل سوخت وسایل نقلیه, سیگار, کثیف, خانگی سوخت مانند چوب سرگین زغال سنگ و نفت سفید بالا ذرات معلق در هوا به طور کلی همه کمک به مصالحه ریه عملکرد. دوم سوء استفاده از آنتی بیوتیک ها باعث می شود مقاوم در برابر دارو TB. سوم ناکافی زیرساخت های بهداشت و درمان است که اغلب قادر به دیدن بیماران از طریق دوره کامل درمان, به طوری که آنها را متوقف دارو را قبل از آنها باید.

حالا در نظر بگیرید که سلامت زیرساخت کشیده است حتی نازک تر از امروز. حتی ضروری و ایمن سازی خدمات برای کودکان در حال سقوط از طریق ترک. دیگر Covid ادامه بحران بدتر از این چالش تبدیل خواهد شد. اما TB شماره یک یادآوری به نگه داشتن چشم در تصویر بزرگتر. این به این معنی برگزاری تنگ به هدف بلند مدت از یک تمیز کننده محیط زیست است. بیشتر بلافاصله, بیمارستان ها و سیستم بهداشت و درمان نمی تواند تمرکز بر Covid در هزینه از دیگر بیماری های کشنده.

دفعات بازدید: همچنین: سل هنوز هم بزرگتر قاتل از Covid در هند