این نادر است که قادر به دقت اشاره کردن اولین استفاده از یک کلمه, اما ما می توانیم با mondegreen. در سال 1954 مقاله در مجله هارپر را سينت, سیلویا رایت توضیح می دهد که چگونه زمانی که او یک کودک بود مادرش را بخوانید برای او یک اسکاتلندی ballad آغاز شد که “آنها hae کشته ارل Amurray, / و بانوی Mondegreen.”

رایت توضیح می دهد که او تا به حال زنده تصویر ذهنی از این زن شجاع و بشدت نا امید زمانی که او یاد گرفته که او در واقع بخشی از شعر – وقتی که آنها کشته ارل آنها “گذاشته او را در سبز.” بنابراین mondegreen شد یک اصطلاح برای “یک کلمه یا عبارت است که نتایج حاصل از یک mishearing چیزی گفت یا آواز.”

هر چند کلمه کاملا اخیر این پدیده است.

رنسانس dramatists عاشق mondegreens. شکسپیر “چرخ همسران Windsor” برای مثال ویژگی های یک کل صحنه از آنها را زمانی که مهمانخانه دار, معشوقه, سرعت مشکل درک یک درس و تفسیر pulcher (“زیبا”) به عنوان “polecats.”

زیگموند فروید تصور می کردند که برخی از mondegreens – verhören (“mishearing”) در آلمان بودند شنیداری معادل های بهتر شناخته شده “اشتباه فرویدی.” او استدلال که چنین اشتباهات نشان دهنده احساسات سرکوب و یا نگرانی. اگر یک مرد می شنود “طاس تخم مرغ” به جای “تخم مرغ آب پز” برای مثال Freudians ممکن است فرض کنیم که او خجالت در مورد از دست دادن موهای خود را.

زبانشناسان اما استدلال می کنند که چنین خطاهای یک نتیجه از ما چگونه ایجاد حس از آنچه ما می شنویم. در پر سر و صدا رستوران ما ممکن است پیدا کردن آن سخت به نظر میرسد که همراه ما تولید. در این مورد ما باید به ایجاد برخی از حدس بزند. که کلمات را برای تلفن های موبایل بیشتر شبیه? آنچه که زمینه گفتگو ؟ آنچه که دوستان ما به احتمال زیاد به می گویند ؟

دانشگاه پنسیلوانیا پروفسور مارک لیبرمن توضیح می دهد “وجود دارد یک قطعه از آنچه ما درک می کنیم که می آید از صدا است که می آید در گوش ما” اما “وجود دارد یک قطعه از آنچه ما درک می کنیم که می آید از [ما] انتظارات است.” اگر شما از شنیدن چیزی مانند “eesees” و در حال بحث در مورد شما ممکن است فکر می کنم “ریس” در; اگر شما در حال صحبت کردن در مورد محیط زیست “گونه” ممکن است به ذهن می آیند به جای.

زبانشناس استیون پینکر (نویسنده کانادایی) اشاره می کند که برخی از mondegreens چالش این نظریه درک گفتار از آنها “را تحمل نمی کند هر عاقل شنونده را به طور کلی انتظارات است.” یکی از نمونه های اخیر از سال 2014 را “فضای خالی” که در آن میلیون ها نفر از مردم شنیده تیلور سویفت آواز “همه تنهایی استارباکس عاشقان” به جای خود واقعی خط “یک لیست طولانی از سابق است.”

شاید شدید misheard lyrics مانند این فاش کردن اطلاعات بیشتر در مورد انتظارات ما برای ستاره پاپ – آنها ممکن است می گویند هر چیزی بیشتر در مورد پردازش زبان. و شکسپیر درک گاهی اوقات آن را فقط سرگرم کننده را به آن اشتباه است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

آموزش سئو