شد و من رهبر’: John Lewis به جشن در MLK کلیسای

آتلانتا

زمانی که John Lewis است سوگواری احترام و جشن در Ebenezer کلیسای باپتیست در آتلانتا در روز پنج شنبه او را برمی گرداند به یک مکان مقدس آغشته با حقوق مدنی تاریخچه.

Arc آقای لوئیس’ میراث فعالیت خواهد یک بار دیگر به Ebenezer سابق کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که موعظه آقای لوئیس کشف شده در حالی که اسکن رادیو شماره گیری به عنوان یک 15 ساله پسر بچه در حال رشد در آن تفکیک Alabama.

دکتر کینگ در ادامه برای الهام بخشیدن به آقای لوئیس’ حقوق مدنی کار برای بعد از 65 سال به عنوان او مبارزه با تبعیض نژادی در طول گاهی خونین راهپیمایی تازی اتوبوس “آزادی سواری” در سراسر جنوب و بعد از آن در طول مدت زمان تصدی در کنگره ایالات متحده است.

آقای لوئیس درگذشت 17 جولای در سن 80.

رئیس جمهور سابق باراک اوباما خواهد بود حضور در پنج شنبه مراسم تشییع جنازه و انتظار می رود که به آدرس عزاداران با توجه به یک فرد آشنا با این مقدمات بود که مجاز به صحبت های عمومی. جورج دبلیو بوش رئیس جمهور امریکا با حضور رئیس جمهور و بانوی اول لورا بوش نیز شرکت خواهد کرد.

“او قهرمان من,” Ebenezer ارشد کشیش برگرد. Raphael وارناک گفت: در مصاحبه ای در اواخر روز چهارشنبه. “او گذاشته و آن همه در خط در خطر زندگی و اندام.”

“او خواندن انجیل و او در واقع به آن معتقد بودند – دشمنان خود را دوست دارم” اضافه شده Rev. وارناک که officiate تشییع جنازه.

زمانی که آقای لوئیس بود 15 او شنیده ام آقای کینگ موعظه در WRMA یک ایستگاه رادیویی در مونتگمری آلاباما, او به یاد می آورد در یک مصاحبه جنوبی تاریخ شفاهی برنامه.

“بعد از آن من تو را دیدم او را در بسیاری از موارد در نشویل در حالی که من در مدرسه بین 1958 و ’61” آقای لوئیس گفت. “در یک معنا او رهبر است.”

آقای شاه بود “کسی که بیش از هر زمان دیگر در ادامه به تاثیر زندگی من است که من ساخته شده که من” آقای لوئیس نوشت: در سال 1998 زندگینامه “راه رفتن با باد.”

در تابستان سال 1963 آقای لوئیس بود خطاب به هزاران نفر از مردم در طول ماه مارس در واشنگتن صحبت در مدت کوتاهی قبل از آقای شاه داد و خود را “من یک رویا دارم” سخنرانی. او سپس در مورد سیاه و سفید از مردم مورد ضرب و شتم توسط پلیس و زندانی – تم که طنین انداز وضوح در زمان امروز.

“من دوستان فراموش نکنیم که ما درگیر جدی در یک انقلاب اجتماعی” آقای لوئیس گفت: جمعیت عظیمی در واشنگتن بازار.
“به کسانی که باید گفت:” صبور باشید و صبر کنید ” ما مدت طولانی گفت که ما نمی توانیم صبور,” او اضافه شده است. “ما نمی خواهیم آزادی ما به تدریج اما ما می خواهیم به رایگان در حال حاضر! ما خسته هستند. ما خسته از اینکه مورد ضرب و شتم توسط پلیس. ما خسته از دیدن مردم ما در زندان قفل شده دوباره و دوباره.”

در سال 1965 آقای لوئیس بود مورد ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در شهر سلما در آنچه شناخته شده به عنوان “یکشنبه خونین.”

یکشنبه گذشته خود تابوت انجام شد در سراسر ادموند Pettus پل در سلما. واگن نورد بیش از یک فرش از گلبرگ های گل رز بر روی پل است که دهانه رودخانه آلاباما. در ضلع جنوبی این پل که در آن آقای Lewis مورد حمله قرار گرفت توسط قانون افسران و اعضای خانواده قرار می گیرد, گل رز قرمز است که حمل بیش از نورد مارک نقطه ای که در آن آقای لوئیس ریخته خود خون و دچار ضربه به سر است.

آقای لوئیس بعدها موفق به دریافت مدال آزادی ملت اولین رئیس جمهور سیاه پوست در سال 2011.

او صرف بیش از سه دهه در کنگره و منطقه خود شامل بسیاری از آتلانتا.

روز دوشنبه در یک مراسم یادبود در ایالات متحده آمریکا کنگره آمریکا در واشنگتن جلب رهبران کنگره از هر دو طرف. آقای لوئیس اولین سیاه مجلس به دروغ در دولت در کنگره برجک. روز چهارشنبه او بود مورد تحسین قرار گرفته به عنوان یک مبارز و قهرمان در طول مراسم در گرجستان کنگره که در آن مردم پرداخت نهایی خود را در احترام به حقوق مدنی و نماد در یکی از آخرین خاطرات.

آقای لوئیس عضو Ebenezer و “آن افتخار من به عنوان کشیش به John Lewis, یک مرد با ایمان و درست پاتریوت آمریکایی که selflessly در معرض خطر زندگی و اندام, و در مقدس باعث از حقیقت گویی و عدالت در جهان” Rev. وارناک در بیانیه ای گفت: قبل از مراسم تشییع جنازه.

“او زخمی شد برای امریکا گناهان خرد شده برای گناهان ما و کبودی ما شفا” Rev. وارناک اضافه شده است. “امروز ما” ، فردا ما ادامه کار از شفا بود که زندگی خود را کار می کنند.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. نویسندگان AP عامر مانند و Zeke میلر در واشنگتن کمک کرده است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im