Christchurch, New Zealand

مردم در نیوزیلند شهر, Christchurch, افتخار 51 نمازگزاران که شد کشته در تیراندازی و کشتار یک سال پیش در کوچک اما تلخ راه های روز یکشنبه پس از یک برنامه ریزی ملی یادبود رویداد لغو شد به دلیل ترس آن ممکن است گسترش جدید کروناویروس.

خارج از Al Noor مسجد ده ها تن از چرم bikers از Tu Tangata باشگاه انجام شده سنتی مائوری haka. آنها استقبال مسجد امام جمال Fouda که گفت: مردم از همه اعتقادات و فرهنگ بودند توقف برای ادای احترام خود را و همه آنها ایران را به عنوان زلاند جدید.

یکی از کسانی که جان سالم به در تیراندازی در لینوود مسجد Mazharuddin سید احمد که گفت که مارک سالگرد نشده بود به طور معمول یک مسلمان سنت اما آنها آن را انجام می دهند بنابراین جامعه گسترده تر می تواند غمگین و به یاد داشته باشید. او گفت که تیراندازی کرده بود باعث غلیان احساسات از عشق و محبت.

“البته ما از دست ما دوست, دوستان, خانواده, مردم و جامعه” او گفت:. “اما ما همچنین شاهد بسیار خوبی است و بیرون آمدن از آن است. بنابراین نگاه مثبت بخشی از آن است. امروز آن است که چنین امتیازی به این کشور است.”

Temel Atacocugu که جان سالم به در برد پس از ضربه نه بار در Al Noor مسجد گفت: سالگرد حال تحریک احساسات قوی. “ما غمگین تر از ما عصبانی هستند,” او گفت:. “این بسیار عاطفی. وقتی که من بیدار شد صبح امروز من لال. من نمی تواند توضیح دهد که چه احساسی دارم.”

“بزرگترین تغییر پس از این حمله بود که من نمی تواند آزاد باشد همان است که قبل از” آقای Atacocugu می گوید. “از آنجا که بسیار محدود در حال حرکت در اطراف. و من احساس مانند یک کودک کوچک چون کسی است که به دنبال پس از من در همه زمان ها.”

در عین حال خود را بهبود فیزیکی یک سال بعد قابل توجه است. ویلچر و عصا رفته است. بازوی چپ خود را ضعیف باقی مانده است, اما زمانی که او پیاده روی پایین خیابان و یا نقش خود Labradoodle, سگ, Max آقای Atacocugu را لنگی است که به سختی قابل توجه است.

چند هفته پیش او شروع به بازی فوتبال دوباره با یک گروه از دوستان خود شوخی که این روزها او را در حال پیشی جستن مناسب توسط مردان در 70s به. در یکی از بازی او نشان کردن مهارت های خود را با مقابله با, نقطه, لگد زدن و عقب-heeling یک پاس.

او می گوید که او نمی خواهید به نگه داشتن کار در کباب فروشگاه او با یک شریک کسب و کار در زمان حمله و در حال حاضر در تلاش برای فروش سهام خود را.

آقای Atacocugu می گوید او فکر کرد به جای بازگشت به مهارت های خود را به عنوان یک نقاش و دکوراتور. آن را صلح آمیز او می گوید: کار کردن در کنار اعتماد خدمه با تنها یک مشتری برای مقابله با در هر زمان. او همچنین به تازگی قرار دادن در یک پیشنهاد به خرید یک خانه جدید در, Christchurch, که او امیدوار است که کمک خواهد کرد که او را به یک شروع تازه است.

او قصد دارد برای حضور در دادگاه استرالیا سفید supremacist است که متهم انجام در سال گذشته قتل عام. برنتون Tarrant التماس کرد گناه نیست به اتهام تروریسم, قتل و اقدام به قتل و محاکمه او برنامه ریزی شده است برای شروع در ماه ژوئن.

در سال گذشته آقای Atacocugu پیدا کرده است لحظات صلح در طول دو خارج از کشور سفر. یکی بود به ترکیه, جایی که او به صرف زمان با مادر و دیگر اعضای خانواده و دوستان است. از سوی دیگر یک سفر به عربستان سعودی برای حج زیارت سالانه است که بسیاری از مسلمانان ملزم به انجام در طول عمر خود. آقای Atacocugu بود در میان 200 بازماندگان و بستگان از Christchurch حملات که در سفر به عربستان سعودی به عنوان مهمان پادشاه سلمان.

“تقریبا تمام زندگی من است وارونه و تغییر” آقای Atacocugu می گوید. “اما از نظر معنوی در یک مذهبی راه من بسیار قوی تر از من بود.”

که تازه کشف شده قدرت فیلتر شده از طریق به دیگر جنبه های زندگی خود را. آقای Atacocugu به یاد می آورد به تماشای “آرواره ها” فیلم زمانی که او یک پسر بچه بود یک تجربه است که برای ماه ها در سمت چپ او وحشت زده از شنا. سال بعد او خود جلب کرد تا یک لیست از چیزهای جدید را تجربه در طول زندگی خود از جمله غواصی با کوسه ها. او هرگز نمی تواند کاملا دریافت بیش از آن در دوران کودکی ترس است.

اما او می گوید که پس از او به ضرب گلوله کشته شد او شروع به فکر می کنم در مورد آن بسیار.

چند ماه پیش او شد سوار به انتهای جنوبی نیوزیلند است و در یک تصویر-روز کامل رفت و در یک تور قایق و غوطه ور شد در یک محافظ فلزی قفس در میان کوسه سفید بزرگ که با شنا در یک طول بدن او. تجربه چپ او exhilarated.

“من مواجه ترس من,” او می گوید.

آقای Atacocugu می گوید راه است که نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio و مردم در سراسر کشور گرد هم آمدند در وحدت پس از تیراندازی نشان می دهد فرد مسلح در حال حاضر شکست خورده در تلاش خود را برای ایجاد بخش. نفرت او می گوید دهکدهای از دست داد و دوست دارم برنده است.

نخست وزیر Jacinda protocol wine studio گفت: این تصمیم به لغو مراسم یادبود رویداد برنامه ریزی شده برای Horncastle عرصه ی عملی و پیشگیرانه.

نیوزیلند تا به حال هشت تایید موارد COVID-19. همه این موارد شده اند و متصل به مردم بازگشت از خارج از کشور و تا کنون گرفته نشده است نشانه ای از یک محلی شیوع. خانم protocol wine studio به تصویب سختگیرانه قوانین مرز در تلاش برای جلوگیری از این بیماری از مصرف نگهداری در نیوزیلند.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de