هاریانا بودجه 2020-21: چه خوب آن را انجام دهید برای دولت ؟

هاریانا وزیر. منهر لعل خطار به تازگی ارائه شده دولت در بودجه در حدود Rs 1.42 لاخ کرور برای سال مالی 2020-21. این بودجه ممکن است جرقه فرصت های جدید برای توسعه و رفاه در دولت در راه های زیر:

آموزش و پرورش:

بی سابقه ای افزایش 28 درصد در دولت بودجه نسبت به بخش آموزش و پرورش بوده است و شاهد این سال با 15 درصد از بودجه که اختصاص داده شده به بخش آموزش و پرورش که بالاترین تا کنون. اعلام شد که 1,487 ارشد متوسطه مدارس (که در آن جریان علم در دسترس است) می تواند تبدیل به مدارس هوشمند و 119 انگلیسی-متوسط مدارس در دسترس خواهد بود 2020-21.

آن را بیشتر اعلام کرد که از 1000 کیسه جدید-رایگان مدارس 4,000 بازی-راه مدارس (برای کودکان 3-5 سال) و 500 جدید مهد و کودکستان خواهد شد در سراسر دولت است. مدارس هوشمند آمده بسته بندی شده با دولت از هنر دیجیتال و زیرساخت ها را قادر می سازد که دانشکده به انتقال فن آوری های مبتنی بر آموزش و پرورش به دانش آموزان است. استفاده از ابزارهای آموزشی دیجیتال شناخته شده است برای تولید حیاتی نتایج در کوتاه مدت (مانند افزایش تعامل دانش آموز و یک درک بهتر از مفاهیم) و همچنین در دراز مدت (مانند افزایش اشتغال).

بنابراین ابتکار عمل دولت از سرمایه گذاری در مدارس هوشمند را آشنا کردن دانش آموزان با رسانه های دیجیتال سیستم عامل در سال های اولیه که به نوبه خود خواهد شد یک راه طولانی در کاهش نرخ بیکاری در دولت است. دولت نیز متعهد به بهبود کیفیت آموزش عالی است که از این ابتکار به رول از یاران طرح برای دانش آموزان به دنبال M. Phil و دکتری ارائه کمک هزینه تحصیلی طرح را ایجاد انگیزه در دانش آموزان به دنبال آموزش عالی و رسیدگی به کمبود با کیفیت بالا هیئت علمی در موسسات آموزشی در سراسر کشور. در دسترس بودن بالا و با کیفیت هیات علمی در موسسات آموزشی را به نوبه خود منجر به تولید بهتر و با کیفیت دانش آموزان و کمک به بهبود کلی استانداردهای آموزش و پرورش در دولت است.

سلامت:

دولت بودجه نسبت به بهداشت و درمان نیز شاهد افزایش 23.03% بیش از رقم برآورد مبلغ سرمایه گذاری از سال قبل است. دولت تصمیم گرفته است برای ایجاد سه دانشکده های پزشکی در Yamunanagar, کیتهل و سیرسا. بیشتر این اعلام شده است که شیمی درمانی مرکز (که در دسترس نیست قبل از آن) در دسترس خواهد بود به تمام بیمارستان های منطقه در این سال مالی است. همچنین ونتیلاتور امکانات موجود در های موجود در دانشکده های پزشکی افزایش خواهد یافت از 190 (در حال حاضر) به 400. Cathlab MRI و CT اسکن ارائه خواهد شد در تمام بیمارستان های منطقه.

با توجه به مطالعه انجام شده توسط Piabuo و Tieguhong منتشر شده در سلامت اقتصاد بررسی در سال 2017, افزایش سرمایه گذاری در مراقبت های بهداشتی می تواند در بهبود بهره وری نیروی کار است که به نوبه خود باعث افزایش کلی درآمد و رفاه مردم است. با توجه به مراکز کنترل بیماری تخمین وجود یک تا ده برابر بازگشت سرمایه برای هر روپیه صرف بهداشت کودک. بنابراین محکم افزایش بیش از 20 درصد صرف بهداشت و درمان پیش بینی شده است به عنوان یک گام مثبت به سوی پیشرفت Haryana.

کشاورزی و توسعه روستایی:

بودجه امسال شاهد تخصیص تومان 5,474.25 کرور به کشاورزی و Rs 6,294 کرور به توسعه روستایی و panchayat. رئیس جمهوری همچنین اعلام کرد که کشاورزی ارگانیک می تواند به تشویق و در دولت آن آغاز خواهد شد در 1 لاخ هکتار از زمین. وجود دارد یک پایه محکم از مطالعات انجام شده در هند و خارج از کشور است که گزارش افزایش قابل توجهی در کشاورز درآمد و در دراز مدت زیست محیطی مزایای کشاورزی ارگانیک. با مصرف جهانی مواد غذایی آلی بیش از 50 میلیارد دلار در سراسر جهان این مرحله را توانمند سازی کشاورزان از هاریانا به فروش محصولات خود در بازارهای بین المللی است. بیشتر کاهش در نرخ برق اعلام شد برای کشاورزان از Rs 7.50 هر واحد به تومان 4.75 در هر واحد.

روستاهای با جمعیت بیش از 10 ، 000 ارائه خواهد شد چراغ خیابان در سال مالی آینده و فاضلاب (STP) برقرار خواهد شد در 150 روستا. به آموزش جوانان روستايی دیجیتال کتابخانه ها نیز خواهد شد راه اندازی در مناطق روستایی از Haryana. چنین افزایش تمرکز در روستایی برق, آموزش و پرورش و بهداشت کمک خواهد کرد تولید محصولات کشاورزی و افزایش کلی روستایی استاندارد زندگی. یک مطالعه انجام شده توسط بانک جهانی در این زمینه نشان می دهد که برق است تجربی مرتبط با انواع مزایای مانند کاهش فقر و افزایش نیروی کار و بهبود نرخ سواد و به طور کلی سرانه درآمد و هزینه.

مسکن و زیرساخت:

به ارائه مقرون به صرفه مسکن دولت اعلام کرده است که یک بخش جدید به نام “مسکن برای همه” ایجاد خواهد شد که پوشش تمام طرح های موجود مسکن و اطمینان حاصل شود که 1 لاخ خانه ها ارائه خواهد شد تا سال 2022. دولت نیز در تلاش برای ارائه آب آشامیدنی اتصال به تمام خانواده ها 2022 تحت جال Jeevan ماموریت طرح و در مجموع مبلغ سرمایه گذاری از Rs 1,926 فتح.45 کرور است بر این اساس ساخته شده برای اجرای این طرح در این سال مالی است.

دولت نیز تصمیم به ارتقاء 21,000 کیلومتر از جاده ها تحت Pradhan Mantri گرم Sadak Yojana در طول 2020-21 و نهایی که یک شرکت سرمایه گذاری مشترک ارائه خواهد شد بهتر است اتصال راه آهن در دولت است. دانشجویان ارشد شهروندان و زنان شاغل ارائه خواهد شد اجاره بر اساس اقامت و سن خانه را نیز تنظیم شود تا در تمام مناطق. کینزی اقتصاد نشان می دهد که مفهوم مسکن مناسب آب آشامیدنی در دسترس بودن و توسعه زیرساخت ها از جمله حوزه های که در آن سرمایه گذاری باید ترجمه شده به بالاتر اقتصادی و خروجی در کوتاه مدت با تحریک تقاضا و همچنین در دراز مدت با افزایش بهره وری به طور کلی.

برای نتیجه گیری باید توجه داشت که ذکر شده در بالا مراحل ترجمه به منافع واقعی برای شهروندان هاریانا تنها زمانی که یکی قادر به ایجاد انگیزه های مختلف کارمندان دولت برای اعدام کارآمد و ادامه داد: تعهد نسبت به علت از دولت است. بودجه مالی تنها outlays به صورت گسترده تر دید و باید آن را متوجه شدم از طریق مناسب اجرا و نظارت منظم در سطح زمین است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im