نیمی از اوکلاهما حکومت رزرو زمین توسط دیوان عالی کشور

واشنگتن

دیوان عالی ایالات متحده روز پنج شنبه به رسمیت شناخته شده و در حدود نیمی از اوکلاهما به عنوان بومیان آمریکا, رزرو, زمین و لغو یک قبیله عضو محکومیت تجاوز به این دلیل که محل که در آن جرم و جنایت مرتکب شد باید در نظر گرفته شده است خارج از دسترس دولت حقوق کیفری است.

قضات حکومت 5-4 به نفع یک مرد به نام Jimcy McGirt و توافق کردند که سایت از تجاوز به عنف باید به رسمیت شناخته شده به عنوان بخشی از یک رزرو بر اساس تاریخی ادعای Muscogee (نهر) – ملت فراتر از صلاحیت مقامات دولت است.

محافظه کار عدالت نیل Gorsuch پیوست دادگاه چهار لیبرال ها در اکثریت است.

این حکم بدان معنی است که برای اولین بار بسیاری از شرقی اوکلاهما است که از نظر قانونی در نظر گرفته رزرو زمین. بیش از 1.8 میلیون نفر زندگی می کنند در زمین در موضوع از جمله حدود 400,000 در Tulsa, اوکلاهما, دومین شهر بزرگ.

اعضای قبیله زندگی می کنند که در درون مرزهای در حال حاضر مجموعه ای برای تبدیل شدن به معاف از برخی تعهدات دولت مانند پرداخت مالیات دولت در حالی که برخی از آمریکایی های بومی مجرم در دادگاه های ایالتی ممکن است قادر خواهید بود برای به چالش کشیدن خود و محکومیت قضایی در زمینه. قبیله نیز ممکن است به دست آوردن قدرت بیشتر برای تنظیم الکل فروش و گسترش قمار کازینو.

حاکم می تواند بر چهار دیگر از “پنج قبایل” در اوکلاهما: این, Cherokee, Chickasaw, Choctaw و سمینول قبایل.

حکم باطل آقای McGirt این جمله از 1000 سال در زندان اما او می تواند چهره جدیدی از محاکمه در دادگاه فدرال به جای دادگاه های ایالتی.

تحت قانون ایالات متحده اعضای قبیله که مرتکب جنایات قبیله ای در زمین نمی توان محاکمه در دادگاه های ایالتی و به جای آن به موضوع محاکمه فدرال که گاهی اوقات می تواند به نفع متهم. رزرو تاسیس شد ابتدا در قرن 19 پس از مقامات ایالات متحده اخراج بومیان آمریکا را متوقف کنند.

آقای McGirt و 71 خدمت بیش از دو دهه در زندان پس از اینکه وی در سال 1997 در وگنر شهرستان در شرق اوکلاهما تجاوز جنسی هرزه تعرض و اجباری لواط از 4 سال. آقای McGirt که نیست مسابقه خود احساس گناه در مورد قبل از قاضیان بود به دادگاه تجدید نظر یک سال 2019 حاکم توسط دولت در دادگاه تجدید نظر به نفع اوکلاهما.

آقای McGirt عضو سمینول ملت است. جرم و جنایت رخ داده است روی زمین در طول تاریخ ادعا شده توسط نهر ملت است.

در این موضوع بود که آیا Muscogee (نهر) ملت قلمرو که در آن جرم و جنایت مرتکب شد باید در نظر گرفته شود یک بومی آمریکایی رزرو و یا اینکه آیا کنگره حذف شده است که وضعیت در اطراف زمان اوکلاهما به یک دولت تبدیل شد در سال 1907.

اوکلاهما استدلال کرد که نهر ملت هرگز رزرو. اما حتی اگر یکی وجود دولت و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت استدلال آن را مدتها پیش حذف شد توسط کنگره است.

قضات وزن یک مجتمع سابقه تاریخی آغاز شده است که با جابجایی اجباری توسط دولت ایالات متحده از آمریکایی های بومی از جمله نهر ملت به اوکلاهما در یک سانحه قرن 19 رویداد شناخته شده به عنوان “دنباله از اشک است.”

رزرو زمین موفق توسط یک قبیله تحت اداره فدرال امور هند و به طور کلی معاف از دولت در امور قضایی از جمله مالیات ،

این داستان شد به گزارش رویترز،.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>