حج یک مراسم همه مسلمانان باید در طول عمر خود است کوچک و micromanaged این سال – آنچه مقامات عربستان در حال تماس با یک استثنایی “زیارت” به صورت استثنایی بار. در حالی که 2.5 میلیون نفر از مردم به طور معمول ازدحام مکه در این سال چند هزار مسلمان ساکن در عربستان سعودی – بسیاری از آنها را به خط مقدم کارگران و متخصصان مراقبت های بهداشتی در زمینه مبارزه با COVID-19 – انتخاب شده بودند شرکت کنند.

اقدامات احتیاطی بسیاری هستند. حجاج توشه ضد عفونی; خود را در دماهای گرفته شده قبل از آنها وارد یک اتوبوس یک سایت و یا بازگشت به هتل خود را; خطوط در اطراف کعبه نگه داشتن آنها را در دو متر از هم جدا به عنوان آنها دایره سیاه حرم – در زمان مجموعه ای; ماسک الزامی است.

فوزیه یوسف یک مالزی پرستار در ریاض بیمارستان سپری کرده است بسیاری از روز خود را به مطالعه و تمرین نماز و مناسک حج در زوم با دیگر زائران همه در اتاق های هتل ها. “حتی اگر من هرگز آنها را ملاقات کرد در واقع ما در حال تبدیل شدن به, از,” او می گوید.

“من نماز را برای COVID به ناپدید می شوند بنابراین من می تواند دوباره با خانواده و جهان می تواند زخم التیام یابد” خانم یوسف می گوید. “من می خواهم به دعا که coronavirus رفته است” او با حرکت سر خود را. “رفته رفته از بین رفته اند.”

عمان, اردن

قرنطينه اجتماعی, فاصله, دعا در ماسک. جهان اسلام هرگز دیده می شود یک حج مانند این در بیش از 1400 سال.

در حالی که حج را مشخصه جامعه شده است محروم دور توسط coronavirus اقدامات احتیاطی دیگر اصول شده اند به شدت برای زائرانی که به صرف ماه زندگی در عدم قطعیت: عزم و امید است.

این سال را به حج, مراسم همه مسلمانان باید در طول عمر خود است کوچک و micromanaged در آنچه مقامات عربستان در حال تماس با یک استثنایی “زیارت” به صورت استثنایی بار.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

در حالی که 2.5 میلیون نفر از مردم به طور معمول شرکت بیش از همان هفته در این سال چند هزار مسلمان ساکن در عربستان سعودی – مخلوطی از عربستان سعودی و اتباع خارجی – انتخاب شدند برای زیارت که به پایان می رسد Aug. 2. اکثریت آنها خط مقدم کارگران و متخصصان مراقبت های بهداشتی که در زمینه مبارزه با COVID-19.

“کاهش تعداد زائران برای حج سال 2020 بود که احتیاط لازم را به مطمئن شوید که این ویروس گسترش نمی یابند در حالی که هنوز هم وجود ندارد واکسن” عربستان وزیر حج و عمره, دکتر محمد صالح بن طاهر بنتن در بیانیه ای گفت:.

انجام حج در این سال یک شاهکار چند فکر ممکن است. مکه بوده است که عمدتا بسته چهار ماه گذشته و عربستان سعودی COVID-19 نفر از گذشت 275,000 با چندین هزار مورد جدید در هر روز است.

خطوط در اطراف کعبه

اقدامات احتیاطی بسیاری هستند. توشه در با نام تجاری جدید کیسه های حاوی لباس ها و لوازم – تمام ارائه شده توسط دولتضد عفونی, استریل قبل از آن منتقل شده است از یک مرحله دیگر. حجاج درجه حرارت گرفته شده قبل از آنها وارد اتوبوس, سایت, کعبه, و یا بازگشت به هتل خود را ،

رنگارنگ خطوط در اطراف کعبه در حال نقاشی برای اطمینان از زائران دو متر از هم جدا به عنوان آنها راه رفتن در مبهوت خطوط برای ضد جهت عقربه های ساعت طواف محافل در اطراف سیاه حرم.

زائران داده می شود تنظیم زمان برای بازدیدکننده داشته است خود را, اطمینان حاصل کرد که تنها چند صد نفر هستند در یک سایت در یک زمان واحد; ماسک صورت اجباری هستند.

در علاوه بر این به نماز کتاب و Qurans دست ضد عفونی کننده ضروری است و در مورد جمع به خود بسته فانی.

اما شاید بزرگترین تغییر در فقدان جامعه و رفاقت است که نشانه سالانه مراسم. به طور معمول نیروها از هر کشور اردوگاه خواب طبخ و انجام مراحل حج با هم, ساختمان, اوراق قرضه و ملاقات با مسلمانان از سراسر کشور و فرهنگ.

در این سال پس از گذراندن یک هفته در قرنطینه و تحت متعدد COVID-19 آزمون زائران صرف چهار روز از خود انزوا در هتل خود در مکه قبل از شروع مراسم حج.

آن را ادامه راه زندگی بسیاری از در حال حاضر تبدیل به عادت کرده اند.

تیم ملی Hamza al-Harzi رشته فوریتهای پزشکی متخصص برای عربستان اداره هلال احمر در حال صرف پنج ماه گذشته خود جدا در حالی که آزمایش و ارائه مراقبت فوری برای COVID-19 بيمار در خانه های خود در ریاض.

قادر به دیدن پدر و مادر خود را برای بیشتر از سال, او در ارتباط با خانواده خود را از طریق تماس های ویدئویی.

“پدر و مادر من به وجد آمدیم به یاد بگیرند که من رفتن به حج; آن را به بهترین اخبار آنها تا به حال در تمام طول سال” آقای Harzi می گوید در یک زوم مصاحبه تسهیل عربستان رسانه های کمیسیون. “آنها با من به عنوان من دعا کنید. در راه این زیارت ما متصل.”

مجازی رفاقت

برای جلوگیری از مخلوط کردن تعداد زیادی از زائران خود را در وعده های غذایی قرار می گیرد در هتل-درب اتاق; حتی نماز خود را بار برنامه ریزی شده.

به جای رفاقت رفته مجازی.

واتساپ گروه FaceTime و زوم جلسات را جایگزین جلسات در کافه تریا نماز گروه و یا در ازدحام با هم در مساجد پس از نماز در وقت.

گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه ها/AP

حجاج در حال طواف کعبه در اسلام شهر مقدس مکه عربستان سعودی در 31 ژوئیه سال 2020 است. جهانی coronavirus همه گیر است و سایه انداختن بر هر جنبه ای از این سال را به حج که در سال گذشته به خود جلب کرد 2.5 میلیون مسلمان از سراسر جهان است. تنها تعداد بسیار محدودی از زائران بودند مجاز به شرکت در این سال در میان محدودیت های متعدد.

فوزیه یوسف یک مالزی, پرستار, که با این نسخهها کار در ریاض بیمارستان سپری کرده است بسیاری از روز خود را به مطالعه و تمرین نماز و روزه و حج و مناسک در زوم با چند تن دیگر مالزی و سنگاپور زائران. آنها مانند او در حال نشستن در نزدیکی اتاق های هتل ها.

“حتی اگر من هرگز آنها را ملاقات کرد در واقع ما در حال تبدیل شدن نزدیک” خانم یوسف می گوید از طریق زوم مصاحبه.

“بسیاری از ما زمان ما صرف با هم عملا آموزش مراسم حج و chitchatting در مورد زندگی و مواد غذایی است.”

خانم یوسف که در گذشته او را دیدم شوهر و دو دختر در مارس 10 در طول سفر خانه به مالزی صحبت با فرزند خود در FaceTime زمانی که شرکت در حج فعالیت است. او خود را آماده نماز برای Mt. عرفات سایت در خارج از مکه که در آن مسلمانان معتقدند که حضرت محمد با او وداع نمود ،

“من نماز را برای COVID به ناپدید می شوند بنابراین من می تواند دوباره با خانواده و جهان بهبود می یابد,” او می گوید: مشخصه عاطفی.

“من می خواهم به دعا که coronavirus رفته است” او با حرکت سر خود را. “رفته رفته از بین رفته اند.”

داستان را برای نوه

خانواده نیز در ذهن Strumfi قاسم یوسف, دستیار استاد در یک دانشگاه در مدینه از استرالیا.

آقای یوسف به طور معمول طول می کشد تابستان به صرف وقت خود را با سه فرزند در استرالیا. قادر به سفر در این سال با توجه به coronavirus او دیده نمی شود فرزندان خود را از ماه اوت سال 2019.

“پس از نه قادر به سفر و تنهایی و داشتن فرصتی برای کلاه کردن سال با حج باعث می شود آن را شگفت انگیز,” او می گوید.

“در این شرایط دشوار و هنوز قادر به ارتکاب به عمل عبادت و طواف در مکه به دعا برای مردم در سراسر جهان است که بیمار در حال مرگ و از دست داده اند و خانواده است چیزی واقعا خاص است. این یک داستان برای بچه ها و نوه ها.”

عطا فریده یکی دیگر از زائران که پیدا کرده است یک چشم انداز مثبت از طریق حج پس از زندگی او به طور چشمگیری تغییر توسط coronavirus.

خانم فریده شوهر خود را از دست داد با یک شرکت نفت و گاز در شرق عربستان سعودی در ماه ژوئن بخشی از بزرگتر شوک اقتصادی از این بیماری همه گیر.

شوهر او شده است به دنبال کار برای ادامه زندگی در عربستان سعودی به عنوان آنها آماده شدن برای بازگشت به کشور خود از اندونزی. زمانی که آنها در بر داشت در اوایل این ماه که خانم فریده انتخاب شد به کشتی سوار در حج او فکر آن را یک اشتباه بود.

“من هر روز گریه این چنین غیر منتظره برکت” خانم فریده گفت.

نماز خود را در هر ایستگاه این حج هستند که شوهرش می توانید پیدا کردن یک کار جدید به زودی و دختران خود خواهد بود قادر به ادامه تحصیل است.

اما بدون توجه به نتیجه او می گوید: او در بر داشت یک چشم انداز جدید از طریق زیارت.

“من یاد گرفتم که خدا نمی خواهد اجازه دهید شما را” خانم فریده می گوید. “خدا شما را به چیزی زیبا هنگامی که شما در حال پایین. شما هرگز نمی دانید که در آن از آن خواهد آمد.”

“نقطه وحدت”

خلاصه تعاملات آقای یوسف دیدار زائران از آلبانی و افغانستان و هند و غنا و اتیوپی. فقط دانش است که دیگر ملیت ها در حال بدست گرفتن بخشی در حج در همان زمان به عنوان یک منبع “قدرت است.”

“مکه یک محل است که متحد مسلمانان در سراسر ملیت سنین زبان; تمام خطوط تقسیم از فقیر و غنی و سیاه و سفید, ناپدید می شوند, می گوید:” آقای Harzi عربستان, مراقبت از سلامت کارگر.

“حج است و نه فقط یک نیاز برای مسلمانان آن است که یک نقطه وحدت است. این است که چرا مهم است که برای آن به ادامه خواهیم داد.”

اما به عنوان آنها همچنان مراحل حج از طریق پنج شنبه, زائران می گویند گوشی های هوشمند خود را خاموش خواهد شد و رسانه های اجتماعی است که عمل به عنوان راه نجات این سال خواهد شد را کنار گذاشته است. پس از چند ماه از جداسازی آنها دیگر نمی خواهد به تنهایی.

“زمانی که من در Mt. عرفات وجود خواهد داشت هیچ FaceTime” خانم یوسف با لبخند می گوید. “آن را تنها خواهد شد من-و-خدا به زمان است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو