مدارس دولتی در حال حاضر و 50 سال پیش

در حال حاضر حدود نیمی از کل دانش آموزان مطالعه در دولت و آن اضافه شدن مدارس. با تشکر از Covid -19 است که بسیاری از والدین منتقل کرده اند فرزندان خود را به مدارس دولتی در طی 4 ماه برای صرفه جویی در هزینه های بالا از مدارس خصوصی است. در مقایسه با آن در دهه 1960 and1970s وجود دارد تقریبا 100 درصد به جز چند مسکونی در صومعه مدارس استفاده می شود به مطالعه در دولت و افزود: مدارس است. سهم خود را به طور مداوم کاهش می یابد و به حدود 50 درصد در سال 2020 است. به توضیح دلایل این تغییر در سیستم مدرسه به من اجازه روایت تجربه خود من از یک کنترل از راه دور روستایی مدرسه پس از عبور از 8 هزار کلاس در سال 1964 در اولین بخش از یک دولت میانه مدرسه روستای من Kakroli Sardara در مہندر گڑھ (در حال حاضر بیوانی /چرخی داری) منطقه من پیوست دولتی دبیرستان Dalawas در فاصله 6 متر. کل این منطقه یک منطقه عقب و سختی کمک هزینه داده شد به کارکنان دولت تا اواسط دهه هفتاد. من دبیرستان Dalawas در رشته های بدون بازار/مغازه ها در نزدیکی. آب برای نوشیدن در دسترس بود از حفر چاه و کشیده شده به صورت دستی از عمق 90 پا توسط یک طناب و سطل. وجود دارد یک خوابگاه در مدرسه برای حدود 30 روستای دور دانش آموزان و معلمان. با وجود جنگل محل شهرت این مدرسه بسیار خوب بود در آن روز. آن را منسوب به آن معلمان خوب یعنی مدیر Pt. بهلا Ram شارما از شهرستان بیوانی هندی, معلم, Nanak Chand با سبیل, Walters Dev Shastri, et al. آنها نه تنها آموزش افراد خود را به خوبی اما اقدام مانند نگهبان از مدرسه و دانش آموزان در همه ابعاد است. بسیاری از معلمان از خارج از منطقه اما حکم بالاتر از سه معلمان اجرا در میان سایر معلمان است. همه از خارج معلمان زندگی در مدرسه خوابگاه.

کلاس ها به طور منظم و به طور کلی نقشه کشی آب برای آبیاری بسیاری از درختان و گیاهان در محوطه دانشگاه. مجازات بود که انجام شده در زنگ تفریح و یا بعد از کلاس ساعت. ما استفاده می شود به خوردن ناهار در فاصله/زنگ تفریح زیر سایه درختان در محوطه دانشگاه. وجود دارد هیچ چیز مانند ناهار جعبه. آن را فقط 2/3 roties ربودهشده در برخی از پارچه با Chatni (سس) از فلفل قرمز در میان و آب/خانه lassi. من با استفاده از 6 متر یکی از راه های پیاده روی سریع/ دویدن و از این رو آن را مانند یک ورزش منظم از 12 متر روزمره در تمام فصول. نوشیدن آب در دسترس بود در تنها یک مکان در راه است و گاهی اوقات ما با استفاده از فرو نشاندن ما محوری با نوشیدن شیر ولگرد بز مستقیم از خود سرشیشه. با وجود این که من دریافت یک جایزه (حوله) برای نظم در حضور و غیاب در انعكاس پاداش سالانه عملکرد.

هر سال مدیر مدرسه استفاده می شود به صدها پاداش برای تشویق دانش آموزان و دانشگاهیان و ورزشی و بسیاری از فعالیت های دیگر. هنگامی که او از من خواست تا به خانه اش در شهرستان بیوانی به من رایگان متن کتاب. من به همراه دو تا از دوستان دیگر آغاز شده و در ساعت 4 صبح از روستا و پوشش فاصله 30 متر در 8 ساعت. مانند این است که باور نکردنی داستان در حال حاضر. در رسیدن به خانه خود را, او به ما برخی از تنقلات و سپس پسر خود را به خرید کتاب برای من است. همه این موفق شد از ناچیز بودجه از مدرسه تنها. مدیر مدرسه بود و نه تنها در تدریس خوب اما یک مدیر خوب بیش از حد. او استفاده می شود به تماس والدین – معلمان هر جلسه چهارم بود که نادر در آن زمان. که ممکن است یک دلیل که دانش آموزان از این مدرسه ایستاده بود برای اولین بار در این منطقه در طول تصدی خود از 1963-66. من هم در گذشت زمان پذیرش در سال 1966 برنده یک کمک هزینه تحصیلی شایستگی. آن را با وجود این واقعیت است که معلم علوم در دسترس نیست و یک 12th, عبور, علم, دانش آموز (M. Sc) آورده شد توسط Shashtri jee از اوتار پرادش است. او هست اما سمت چپ مدرسه قبل از علم عملی که در آن معلم به طور کلی توصیه می کند در مورد دانش آموزان خوب برای معاینه. ما امتحان عملی برگزار شد در چرخی داری 32 متر از مدرسه. یک سردار jee بود معاینه و در صورت عدم وجود مدرسه ما معلم من جرأت نزدیک شدن به امتحان خودم و درخواست او برای من نشانه خوبی به عنوان من امیدوارم که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی. او شگفت زده شد و گفت:”apni Shifarish khud کاراته هو(انجام خود توصیه)”. من گفتم: “آقا شما ممکن است به من سفارش به انجام هر گونه عملی”. او راضی شد به او و پرسید: برای کمک به برخی از دیگر دانش آموزان است. او به من اعطا 29 علائم 30 که مفید باشد در آینده تحت بورسیه قطع. آن را به وضوح به تصویر می کشد که آن را به کیفیت معلمان و نظارت بر خود را که بسیار مهم تر از خوب پرداخت تنها. به نظر می رسد هر دو از بالا شده اند فرسایش در بسیاری از کشورهای به خصوص از دهه 1980 که در آن استخدام شده توصیه (shifarish) گرا. آن را به خوبی ثابت توسط بسیاری از موارد دادگاه در برابر استخدام. آموزش و پرورش استفاده می شود ذکر شده به عنوان یکی از نردبان برای کاهش نابرابری اما آن شکسته شده است و با هزینه های بالا مدارس خصوصی است که تمایز آموزش و پرورش از غنی و فقیر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>