GM چهره های نبرد در چین به دست آوردن مجدد زمین را از دست داد

جدید اتومبیل های الکتریکی در میان محصولات مدیر عامل مری بارا معتقد است را جذب مصرف کنندگان چینی.

عکس: ژیل Sabrie/مهر نیوز

شانگهای— General Motors Co. چهره های مهم آزمون پیروزی مصرف کنندگان در چین یک بازار انتگرال به آن اقبال.

جهانی خودرو سازان به دنبال به چین که در آن خرید و فروش خودرو را دوباره به شدت بیشتر از آمریکا و اروپا به کمک به آنها را بهبود می یابند از طولانی مدت رکود بازار تشدید بیماری همه گیر کوروناویروس.

چند خودرو سازان هستند که متکی به چین به عنوان جنرال موتورز که به طور معمول پرونده نزدیک به نیمی از آن جهانی واحد فروش در کشور است. آن را به مدت طولانی به حال یک موقعیت غالب خود را به عنوان شماره 2 بازیکن پشت فولکس واگن AG اما نشانه هایی وجود دارد آن است که شروع به از دست دادن آن را گرفتن.

جنرال موتورز است underperformed گسترده تر چین بازار خودرو برای هفت مستقیما چهارم. در پایان دوره فروش آن کاهش یافت و 5.3% از سال قبل در مقایسه با گسترده تر در بازار خودرو است 3.4% برگشت با توجه به چین ماشین سواری در انجمن آمار و ارقام منتشر شد چهارشنبه. بیش از دو سال گذشته جنرال موتورز از دست داده است یک چهارم از فروش آن وجود دارد به بیش از 3 میلیون نفر در سال گذشته از حدود 4 میلیون خودرو در سال 2017.

برای معکوس کردن اسلاید, GM راه اندازی مدل های تازه و اصلاحی آن علامت های تجاری. همچنین به تازگی خورند آن چین رهبری تیم. چینی ها در بازار تا به حال شده است یک منبع سود برای خودرو دیترویت ساز تا زمانی که این بیماری همه گیر.

“جنرال موتورز تعهد به چین هرگز منحرف” گفت: یک شرکت سخنگوی نسبت GM ضعیف فروش به چین سختی شرایط بازار و اخیرا به Covid-19. “ما در حال اعمال نفوذ قوی ما پایه کسب و کار ساخته شده است بیش از دو دهه گذشته همراه با چین مقیاس برای رسیدن به موفقیت برای مسافت های طولانی است.”

در حالی که جنرال موتورز همچنان دوم در چین فروش سهم خود را از مسافر خودرو در بازار کاهش یافته و به کمتر از 15 درصد در سال گذشته از 23 درصد در سال 2012 با توجه به CPCA و خودرو سازان’ فروش خود داده است. خودرو ساز دهکدهای از دست داد سهم بازار عمدتا به فولکس واگن و ژاپن Honda Motor Co., Nissan Motor Co. و Toyota Motor Corp., اما همچنین به شرکت های محلی است.

در این سال coronavirus برخورد یکی دیگر از ضربه به طور کلی تقاضا و در نتیجه 22.5% افت در تمام اتومبیل-خرید در چین در نیمه اول از سال قبل است. جنرال موتورز فروش کاهش یافته است کمی بیشتر از 25% به 1.18 میلیون.

چینی ها بازار خودرو است تندرست سریع تر از انتظار می رود بر اساس داده های جمعه از چین انجمن تولید کنندگان خودرو که منعکس 10 درصد سربازان ارتش در, عمده فروشان,’ جوراب زنانه ساقه بلند در مدل های جدید در سه ماهه دوم سال 2020 از سال-دوره قبل از آن.

در حال حاضر جنرال موتورز چهره کار تحکیم موقعیت خود در این کشور است. GM اجرایی مری بارا گفت: در یک رویداد مطبوعاتی در ماه ژوئن که او فکر GM بود و به خوبی می چرخاند در چین جدید اتومبیل های الکتریکی در میان محصولات او گفت را جذب محلی مصرف کنندگان است.

“من فکر می کنم ما در حال رفتن به در یک نقطه شیرین که در آن وجود دارد یک فرصت رشد” او گفت:.

در چین ثروتمند شهرهای ساحلی جنرال موتورز شده است از دست دادن زمین به آلمانی و ژاپنی رقبا. در کوچکتر بازارهای داخلی که در آن مصرف کنندگان تمایل به بیشتر قیمت آگاه است و واگذاری فروش به nimbler محلی سازندگان خودرو مانند Geely خودرو Holdings Ltd. و دیوار بزرگ Motor Co.

یک نقطه روشن شده است کادیلاک با آن چین فروش سه برابر در سال های اخیر قبل از همه گیر.

ژانگ چنگ یک فروشنده اتومبیل در شمال شهر ژنژیکو سال گذشته در حال غرق جنرال موتورز در حمایت از فولکس واگن و سرزنش “فقیر رقابت ماشین های آمریکایی.” او گفت: دیگر بازیکنان ماهر تر در انتشار مدل های جدید به سرعت و حد عالی رساندن آنها به محلی سلیقه.

یکی از چالش های GM چیزی است که مایکل دان یک دیرین تحلیلگر چین بازار خودرو و مدیر اجرایی شرکت مشاوره ZoZo رفتن تماس ادراک در میان مصرف کنندگان چینی است که “آلمانی ها جدی هستند خودرو سازان ژاپنی در حال مقرون به صرفه و قابل اعتماد و آمریکایی ها فقط همه چیز در مورد بازاریابی است.”

خارجی دیگر خودرو سازان را از دست داده اند و حتی بیشتر از خود چین جای پای. Ford Motor Co. فروش 568,000 وسایل نقلیه در چین در سال گذشته کاهش 55 درصد از آن 2016 اوج. فرانسه PSA گروه به فروش می رسد 113,000 سیتروئن و پژو در سال گذشته 84 درصد افت از اوج در سال 2015.

در ماه آوریل رنو SA ترک اصلی آن چین سرمایه گذاری مشترک به طور کامل سرزنش برگشت ناپذیر سقوط در فروش. سوزوکی موتور Corp. چپ در سال 2018 به دلایل مشابه.

اما چینی ها در بازار شده است هرگز به عنوان قابل توجهی را برای این شرکت ها به آن شده است برای جنرال موتورز است که ترک و اروپا و هند و بسیاری از آن مهم دیگر بازارهای جهانی است.

جنرال موتورز در زمان در 1.1 میلیارد دلار درآمد از چین در سال گذشته و انتظار دارد که به حدود 200 میلیون دلار یک چهارم هنگامی که بازار به طور کامل بهبود از این بیماری همه گیر کمتر از نیمی از خط پایین از 2 میلیارد دلار سالانه آن را تا به حال عادت کرده به رشد در سال های اخیر است.

جنرال موتورز اذعان کرده است یکی از عمده قدم اشتباه تغییر به سه سیلندر موتور از چهار که به ایجاد این تصور جنرال موتورز خودروهای شد underpowered.

این شرکت پس از به ارمغان آورد چهار سیلندر گزینه های سراسر مقدار از آن چینی محدوده. ماه گذشته خانم بارا گفت اضافی گزینه های موتور هم با وسایل نقلیه الکتریکی خواهد بود “واقعا به ما اجازه دیدن پیشرفت.”

در مارس جنرال موتورز منصوب جولیان Blissett به عنوان آن چین ارشد, موفقیت مت Tsien که شد افسر ارشد فناوری. جنرال موتورز کاهش یافته است را به هر گونه مدیران در دسترس برای مصاحبه.

در چین ورود به سطح بازار, GM پاسخ های اخیر مبارزات با تلاش به انباشتگی Baojun به عنوان یک پایان بالاتر برند.

اول Baojun را به لرزش کردن تصویر خود را با خریداران مانند هو Junxing یک رستوران در جنوب شهر Dongguan. با حدود 12000 دلار برای خرج کردن در یک ماشین جدید آقای هو احساس وجود دارد گزینه های بهتر. “رانندگی Baojun خواهد مرا از دست بدهد” او گفت:.

تغییر Baojun مجلل برگ Wuling GM دیگر ورود به سطح با نام تجاری رایگان برای رقابت در این بخش به تنهایی GM سخنگوی گفت. به روز رسانی Baojun است “لازم و مهم و استراتژیک حرکت می کند,” او گفت: “تصدیق کرد که این روند را برخی از زمان.

نوشتن به Trefor خزه در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im