جنرال موتورز انتظار دارد که قلاب در آن دو اصلی بازارهای چین و آمریکا عکس: ربکا کوک/ایسنا

General Motors Co. و Ford Motor Co. ارائه ولرم چشم انداز است که به کمی خوش بینی برای سال آینده به سرمایه گذاران که به طور فزاینده ای شرط بندی در برق-خودرو ساز تسلا Inc. به عنوان شرکت ماشین از آینده است.

هر دو دیترویت غول برخورد با ضعف تقاضا و افزایش هزینه های نیروی کار. روز چهارشنبه جنرال موتورز گفت: درآمد سال گذشته dinged توسط یک فلج 40 روز اعتصاب که idled ده ها تن از ایالات متحده, کارخانه, آخرین سقوط و گفت: آن را نمی انتظار می رود سود عملیاتی به رشد در سال 2020 با توجه به پیش بینی slowdowns در چین و ایالات متحده در ماشین بازار.

رقیب فورد در ضمن گزارش روز شنبه که آن را به سختی شکست حتی در سال گذشته و ارائه حتی یک گریمر چشم انداز, انتشار, درآمد, راهنمایی برای سال 2020 سقوط کرد که از وال استریت انتظارات. فورد سهام کاهش یافت و بیش از 9 درصد در روز چهارشنبه.

بدبینی پیش بینی به دنبال نزدیک به یک دهه ثابت رشد فروش و تنومند سود در سطح جهانی برای دیترویت خودرو سازان. در حالی که اجرای کمک قرار دادن یک بار آسیب پذیر شرکت ها در شرکت مالی جای پای آن موفق به ترجمه را به بالاتر از قیمت سهم.

در عوض سرمایه گذاران در حال جذب شدن به upstarts مانند تسلا که ارزیابی افزایش یافت و در روزهای اخیر به بیش از $130 میلیارد—بالاتر از جنرال موتورز و فورد فیات کرایسلر اتومبیل NV ترکیب شده است.

در حال حاضر دیترویت غول girding برای بار سخت تر. تحلیلگران و مدیران صنعت پیش بینی چین بار پررونق بازار خودرو ادامه خواهد داد به قرارداد این سال و ایالات متحده در صنعت خودرو می تواند اولین کاهش قابل توجهی در یک دهه.

خودرو سازان باید مدیریت کاهش سرعت در همان زمان که آنها سرمایه گذاری میلیاردها دلار در برق و self-driving cars—که ارائه آنها اندک و سود دهی در کوتاه مدت—به شیر پتانسیل رشد است که ترغیب تسلا سرمایه گذاران.

حتی به عنوان جنرال موتورز و فورد برجسته این آینده شرط به سرمایه گذاران آنها همچنان به صورت چالش های آن را در دنیای کسب و کار تولید—موانع است که تنها آماده به رشد اگر وسیله نقلیه تقاضا در سطح جهانی نرم بیشتر در سال های آینده به عنوان انتظار می رود.

جنرال موتورز گفت: آن سود عملیاتی در اکتبر-به-دسامبر دوره سقوط 96 ٪ به $105 میلیون بازتاب از دست داد تولید در ماه اکتبر به عنوان کارگران همچنان به اعتصاب خود ایالات متحده گیاهان پس از شرکت و اتحادیه موفق به رسیدن به یک کار جدید قرارداد در سپتامبر.

برای سال های خودرو دیترویت-ساخت غول ارسال شده $6.7 میلیارد دلار سود خالص آن را به عنوان فرمان بالاتر قیمت وانت کامیون ها و Suv ها و هزینه های فشرده در شمال امریکا است.

فورد سود سال گذشته dented در بخش گارانتی هزینه برای رفع مشکلات در وسایل نقلیه طراحی شده و ساخته شده بسیاری از سال پیش. این Dearborn, Mich., شرکت خودرو نیز تلاش می کند با تولید مشکلات مرتبط با جدید خودرو راه اندازی و ادامه داد: ضرر و زیان خود در خارج از کشور کسب و کار.

هر دو فورد و جنرال موتورز در صورت بالاتر ایالات متحده هزینه های نیروی کار در سال های آینده از تازه ایران خودرو کارگر قرارداد امضا پاییز گذشته پس از اعتصاب که خشک GM $3.6 میلیارد دلار سود عملیاتی. و هر دو دارای موتور کارخانه است که می تواند تبدیل به پرهزینه بار در طول زمان اگر تغییرات بازار به خودروهای برقی تحلیلگران می گویند.

در حالی که تسلا نیروی کار نیست, اتحادیه, این چهره همان چالش در گردونه خارج نقص-رایگان وسایل نقلیه در مقیاس بزرگ است. تسلا مواجه شده است و کیفیت رسیدگی به شکایات و رئیس اجرایی Elon Musk از دست رفته است اهداف تولید در طول سال.

وال استریت ژورنال تیم Higgins بررسی چگونگی مدیر عامل Elon Musk تبدیل تسلا به با ارزش ترین در ایالات متحده خودرو ساز تمام دوران است. عکس: فیلیپ Pacheco/گتی ایماژ

اما در حال حاضر وال استریت است wagering که تسلا شروع به سر در اتومبیل های الکتریکی کمک خواهد کرد آن را دفع بزرگتر بازیکنان گفت: براد کرنل مدیر عامل در برکلی گروه پژوهشی.

“بازار کردم به فکر کردن که برق اتومبیل و خانه نسبتا جدید موج آینده” او گفت:. “و که رقابت بسیار دیر و ناکافی که تسلا می توانید یک موقعیت غالب خود در بازار است.”

در سال هفتم پیشرو GM, مدیر ارشد اجرایی مری بارا تلاش کرده است به ترجمه موفقیت این شرکت در سراسر بسیاری از بخش کسب و کار به اشتراک گذاری-رشد قیمت. جنرال موتورز سهام افزایش 1.9% در روز چهارشنبه و تجارت تنها کمی بالاتر از قیمت IPO از نزدیک به یک دهه پیش است.

خانم بارا و دیگر جنرال موتورز مدیران برشمرد استراتژی خود را در سه ساعته ارائه پنج شنبه به سرمایه گذاران در نیویورک است. آنها برجسته تهاجمی برنامه ریزی برای الکتریکی و مستقل خودروها از جمله خودروهای برقی-خودرو سیستم استفاده می شود که در سراسر به عنوان بسیاری به عنوان ده مدل.

این شرکت همچنین گفت که گسترش در سراسر بیشتر مدل های خود را سوپر کروز سیستم را قادر می سازد که بدون دست رانندگی در بزرگراه. تسلا semiautonomous سیستم یک کلید نقطه فروش برای مشتریان.

رئیس امور مالی Dhivya Suryadevara گفت: جنرال موتورز است “منحصر به فرد موقعیت یاب” در برقی و بدون راننده فناوری و ابراز اطمینان کرد که سرمایه گذاران در نهایت پاداش خواهد شد که.

“از به اشتراک گذاری-قیمت نظر ما بسیار صعودی در آینده” او به خبرنگاران گفت: پیش از این ارائه شده است. “آنچه ما در حال رفتن به قرار دادن این مدرک امتیاز در هیئت مدیره را به مطمئن شوید که آن را به تمام سرمایه گذاران.”

حتی با ضربه از اعتصاب جنرال موتورز است نتایج نشان می دهد آن را مستحکم آن سودآوری منجر شود بیش از فورد.

فورد ارسال شده درآمد خالص از تنها $47 میلیون دلار درآمد خود را دندانه دار توسط چندین ساله در خارج از کشور تجدید ساختار است که هنوز برای بازگشت این شرکت به رشد سود. آن را از دست رفته سه ماهه چهارم سود پیش بینی.

“2020 راهنمایی…باعث می شود آن را سخت برای ما برای دیدن به همین دلیل سرمایه گذاران باید در مورد داشتن فورد سهام در حال حاضر” مورنینگ تحلیلگر دیوید Whiston نوشت: در یک توجه داشته باشید.

فورد مدیران باید گفت که این شرکت دارای مدل های جدید آینده در سال جاری از جمله جدید F-150 پیکاپ است که کمک خواهد کرد بالابر خط پایین خود را. در مورد خواسته تسلا ارزیابی مدیر ارشد اجرایی جیم هاکت با اشاره به جدید هیجانی ارائه شده در این آثار است که او گفت می دهد در نهایت به فورد بزرگتر صف از “مرد دیگر.”

ادامه مطلب

  • فورد درآمد عامل سقوط دو سوم (Feb. 4)
  • GM میدارد دیترویت کارخانه برای ساخت بدون راننده شاتل برقی کامیون (Jan. 27)
  • فیات کرایسلر فایل های حرکت به اخراج جنرال موتورز است Racketeering طرح دعوی در دادگاه (Jan. 24)
  • GM کروز نشان می دهد ربات جدید تاکسی: توستر شکل بدون فرمان (Jan. 22)

اصلاحات & Amplifications
General Motors Co.’s سود خالص کاهش 17 ٪ به $6.7 میلیارد دلار در سال 2019. نسخه قبلی این مقاله به اشتباه اعلام کرد که سود عملیاتی کاهش 17 ٪ در سال. (Feb. 5, 2020)

نوشتن به مایک Colias در Mike.Colias@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im