گرفتن اولویت بخش مناسب پست-مستند

اخیر FICCI نظرسنجی ساخته است عمیقا روشن است که Covid-19 همه گیر تا به حال تاثیر عمیقی در هند کسب و کار است که می تواند منجر به “سقوط بی سابقه” از اقتصاد هند. تنها یک اساسی و فوری بسته اقتصادی دولت می تواند نجات بخش بزرگی از صنعت از اختلال دائم بررسی یافته اعلام کرد.

این بررسی فقط به ارمغان آورد به جلو چه کسب و کار برش در سراسر بخش بوده است تحقق همیشه از شیوع کرونا منجر به بستن کسب و کار و اختلال در زنجیره تامین. یک محرک مالی است که در واقع ضروری از نظر مالی بزرگ تاثیر بر روی کسب و کار به خصوص برای کسانی که مانند خودرو و تایر بخش های که شده بود رو استثنایی پریشانی حتی قبل از رسیدن زمان بیماری همه گیر. مثلا تایر صنعت آماده است به از دست دادن فروش نزدیک به 10000 تومان کرور روپیه با توجه به قفل پایین تا پایان ماه آوریل است. وجود دارد بزرگ است انسداد وجوه از طریق موجودی مواد خام و در قالب کالاها به پایان رسید. بسیاری از oem ها خواسته اند برای تاخیر در پرداخت و تحقق از جایگزینی بازار باید خشک شود.

آن است که بسیار دلگرم کننده به توجه دولت حل و فصل به مبارزه با کامل ممکن است. Hon’ble نخست وزیر ترغیب کابینه خود را که حکومت باید در جای پای جنگ به کاهش تاثیر Covid-19 و استراتژی برای شرایط اورژانس. اما آنچه که از اهمیت بیشتری است ساعت مشاوره برای کاهش وابستگی کشور به دیگر کشورها و صادقانه فشار به ” را در هند به عنوان یک استراتژی بلند مدت برای ایمنی کشور از تجارت خارجی شوک. وی با تاکید بر افزایش هند در تولید و صادرات برای بهره مندی از ظهور جهان حقایق.

قطعا, آن است که همه مهم تر در حال حاضر برای شناسایی قهرمان بخش های که در آن کشور به شرط بسیار بهتر از رسیدن به ایدهآلهای خود را در هند است. این بخش شامل آنهایی که قابل توجه اشتغال پتانسیل ثابت کرده اند اعتبار در تولید داخلی و صادرات لذت بردن از تحسین گسترده ای با کیفیت در سراسر جهان است و باید از این ظرفیت به سطح شیب دار بالا و تبدیل شدن به رهبران جهانی.

در تمام این شمارش صنعت لاستیک در هند در برابر آزمون بسیار خوبی در طول سال. این مایه تاسف است که هند صنعت لاستیک باقی مانده است یکی از کمتر جشن داستان های موفقیت در چشم انداز تولید هند است. صنعت شده است به اندازه کافی تحسین برای استرلینگ دستاوردها از جمله در زمینه صادرات تحقیق و توسعه و نوآوری است. آن زمان که صنعت کلیدی سهم به عنوان چرخ اقتصاد کشور می شود به اندازه کافی متوجه شده است.

برای یک تایر صنعت است که خود به اندازه کافی در هند با ظرفیت های بومی برای تولید عملا انواع لاستیک از یک موتورگازی تایر به ماموت off-the-road, لاستیک. هنوز بسیاری از کشورهای جهان به رخ کشیدن می تواند از این قابلیت.

نه تنها در صنعت لاستیک کار کرده و متکی به هند از زمان استقلال است اما به عنوان یک صادر کننده عمده با تولید لاستیک در حال صادر به بیش از 100 کشور جهان از جمله فهیم ترین آنهایی که مانند آمریکا و کشورهای اروپایی است. صادرات لاستیک از هند در محدوده 12,000 تومان کرور روپیه در سال (نزدیک به 20 درصد از درآمد صنعت).

ایجاد شغل پتانسیل صنعت لاستیک بزرگ است در نظر غنی زنجیره ارزش و توسعه از لاستیک کشاورزان به صور مکانیک. صنعت پشتیبانی از بیش از یک میلیون لاستیک طبیعی (NR) کشاورزان از آنجا که 75 درصد از NR تولید شده در کشور مصرف در تایر و تولید شده است. یکی دیگر از میلیون یا بیشتر مشغول هستند در تایر تولید تایر retreading و کسانی که شاغل در تایر نمایندگی و نصب و راه اندازی تعمیر و خدمات در سراسر طول و عرض کشور است.

هند صنعت لاستیک است که به طور فزاینده ای همگرا با جهان از نظر شیوه و کیفیت محصول و تحقیق و توسعه است. امروز هند به برخی از بهترین رادیال تایر امکانات تولیدی در جهان است. بین المللی خودرو رشته های اصلی (oem ها) نورد شده از مارک های پیشرو در هند در هند ساخته شده لاستیک تأکید بر کیفیت لبه. هند صنعت لاستیک در حال ظهور به عنوان یک نیروی برای معامله در تولید جهانی اکوسیستم. به عنوان بسیاری از چهار هند تایر شرکت های پیدا کردن یک غرور و افتخار از محل در میان 30 تایر شرکت ها در جهان است.

در زمانی که سرمایه گذاری خصوصی شده اند سخت است, صنعت لاستیک در هند همچنان ادامه دارد به سرمایه گذاری سخاوتمندانه در ظرفیت ایجاد و فن آوری است. مداوم و به تازگی به اتمام سرمایه گذاری ها به میزان 51,000 تومان کرور روپیه است که سابقه در تاریخ این صنعت است.

شکی نیست که هند در نقطه شیرین تا آنجا که تایر تولید می رود. چاشنی کارآفرینی در دسترس بودن نیروی انسانی ماهر در دسترس بودن NR مزارع و محصولات surpassing بین المللی معیار کیفیت –تمام مواد تشکیل دهنده را به هند یک مرکز برای تولید تایر در جهان است.

صنعت لاستیک سزاوار به یک مثال درخشان از هند تولید (بسیار شبیه به آن و یا داروسازی در بخش های مربوطه) در نظر پیشرفت در فن آوری سهم خودرو و حمل و نقل در بخش های ایجاد شغل بالقوه و رشد بینی.

در حال حاضر چندین کشور در جهان به دنبال کاهش وابستگی خود را در چین برای, سیاسی و اقتصادی دلایل استراتژیک. آمریکا و ژاپن در حال آشکارا به دنبال جایگزین برای چین به منبع محصولات که ارائه کیفیت و قیمت رقابت است. و در آن نهفته است فرصت را از شبکه گسترده تر برای صادرات لاستیک از هند است.

اما هند صنعت لاستیک می تواند اهرم این فرصت و جایگزین چین در چندین بازارهای کلیدی تنها در صورتی تولید و صادرات در حال ارائه یک سیاست فشار توسط دولت و تنگناها برداشته شده است. چین بزرگ اقتصاد مقیاس به عنوان دور به عنوان تایر تولید نگران است. برای مثال چین-صادرات لاستیک به ارزش 15 میلیارد دلار در سال است که تقریبا دو برابر اندازه از صنعت لاستیک. در واقع چین را فراهم کرده است بزرگ صادرات مشوق به آن تایر شرکت از ظرفیت تولید در چین است بسیاری از بار است که از آن داخلی مورد نیاز است. برای عایق کردن شرکت های خود را از vagaries از نوسانات در لاستیک طبیعی قیمت و در دسترس بودن چین حفظ ذخایر بزرگ لاستیک سازی به عنوان یک سیاست های دولت.

کرونا شیوع می توانید کار را به هند استفاده به عنوان با کیفیت از لاستیک های تولید شده در هند را دریافت کرده است در سراسر جهان تحسین. هند می تواند اهرم این فرصت اگر تولید و صادرات لاستیک داده شده است قوی fillip. که نیاز به حمایت از این صنعت بسیار در راه همان است که دولت چین ارائه شده است به آن تایر شرکت.

اقتصادی هند موتور نیاز به مقدار زیادی از کمک دولت به راه اندازی مجدد پس از مستند. اما حمایت از یک قهرمان بخش مانند صنعت لاستیک است که در حال حاضر ثابت شده اعتبار آن به عنوان اشتغال و درآمد حاصل از صادرات ژنراتور خواهد پرداخت سود سهام در تقسیم عددی بر مضرب.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>