آلمان دستور مستند: کاهش ساعت نه اخراج

به عنوان جهانی همه گیر دهید نامشخص آینده اقتصادی کارفرمایان در آلمان را شنود گذاشته مهمی پچ در این کشور شبکه امنیت اجتماعی برای کمک به جلوگیری از اخراج های دسته جمعی و شناور باقی می ماند. ترجمه به عنوان “کوتاه کار” Kurzarbeit اجازه می دهد تا شرکت ها به عدد کاهش کارکنان ساعات کار به عنوان کمی به عنوان صفر در صورت نیاز و دولت تراشه به بازگرداندن حقوق به یک سطح معینی.

تحت Kurzarbeitکارفرمایان را کاهش می دهد کارگران ساعت به هر کسری از یک هفته کاری عادی و پرداخت درآمده است. آلمان فدرال استخدام آژانس خیط و پیت کردن از 10 سال از ساخت تا ذخایر سپس شمع باقی مانده حقوق و دستمزد فاصله تا درصد معینی از یک فرد معمول حقوق و دستمزد.

Kurzarbeit نگه می دارد و اکثر مردم کار می گوید: یوهان یاکوب سر از بازار کار سیاست در آلمان منجر اتحادیه های کارگری. و “کار کوتاه” هزینه های دولت تقریبا همان قرار دادن مردم در بیکاری او اشاره می کند و در عین حال آن را درو پاداش بسیار بیشتری. کارفرمایان می تواند کمک به نگه داشتن کارگران در payman در حالی که کارگران آن می توانید احساس امن تر در مالی و حرفه ای چشم انداز.

“ما افتخار میکنیم که در آلمان ما باید سیستم تامین اجتماعی می گوید:” آقای یاکوب. “این به ما کمک می کند خارج شدن از بحران به سرعت به عنوان امکان پذیر است.”

برلین

آنت Brinkman شد تنها 4 هنگامی که او در زمان اولین سفر به خارج از آلمان است.

که سفر به خورشید خیس جزیره مایورکا اسپانیا با پدر و مادر خود را الهام گرفته از عشق به سفر و نوجوانی او او جمع آوری مقصد بروشور 50 در یک زمان. از دبیرستان او می دانست که او می خواست یک حرفه ای در گردشگری.

امروز coronavirus همه گیر است نابود درآمد در این شرکت که کار خود را به مدت چهار دهه به عنوان یک سفر رزرو عامل و مدیر دفتر.

در عین حال حتی به عنوان صنعت سفر شده است gutted خانم Brinkman جمع آوری بیش از نیمی از اصلی حقوق و دستمزد او به عنوان آشپز و باغ و طول می کشد یک استراحت و منتظر سیگنال به بازگشت به کار در شرکت های محلی در دورتموند متوسط شهری در غرب آلمان است. با تشکر از دولت آلمان برنامه شناخته شده به عنوان Kurzarbeitکه شیپور خاموشی خزانه دولت برای کمک به کارفرمایان در پرداخت حقوق کارگر شرکت نکنم و اجازه دهید به یک کارمند.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

“این اولین بار است که من مشغول به کار در 40 سال می گوید:” خانم Brinkman. “این یک شوک است. اما بدون Kurzarbeitهمه ما را بیکار می شود در حال حاضر. خواهد بود که 100 بار بدتر است.”

حسن نیت ارائه میدهد از آنت Brinkman

آنت Brinkman, حرفه ای, عامل سفر در آلمان, اقامت خانه به عنوان شرکت whittles پایین کارمند ساعت به تلاش برای شناور باقی می ماند. اما او می گوید که بدون “Kurzarbeit” “ما همه خواهد بود بیکار در حال حاضر. خواهد بود که 100 بار بدتر است.”

به عنوان جهانی همه گیر دهید نامشخص آینده اقتصادی کارفرمایان در آلمان را شنود گذاشته مهمی پچ در این کشور شبکه امنیت اجتماعی برای کمک به جلوگیری از اخراج های دسته جمعی و شناور باقی می ماند. ترجمه به عنوان “کوتاه کار” Kurzarbeit اجازه می دهد تا شرکت ها به عدد کاهش کارکنان ساعات کار به عنوان کمی به عنوان صفر در صورت نیاز و دولت تراشه به بازگرداندن حقوق به یک سطح معینی.

مستقر در طول 2008-09 رکود جهانی, برنامه زمان حدود 3.5 میلیون برنامه در سال 2009 و با کمک نزدیک به 1.5 میلیون نفر از کارگران در اوج آن است. در طول بحران کنونی برنامه های کاربردی برای بیش از 11 میلیون کارگر در حال پیچ در پیچ راه خود را از طریق آژانس کار فدرال.

“ما افتخار میکنیم که در آلمان ما باید سیستم تامین اجتماعی می گوید:” یوهان یاکوب سر از بازار کار سیاست در DGB آلمان پیشرو اتحادیه های کارگری. “این ممکن است کمی گران تر اما در طول 2008-09 بحران کارگران ماهر می تواند در محل اقامت و زمانی که اقتصاد بهبود آنها قادر به شروع دوباره روز بعد. این کمک می کند ما خارج شدن از بحران به سرعت به عنوان امکان پذیر است.”

نگه داشتن مردم کار

تحت Kurzarbeitکارفرمایان را کاهش می دهد کارگران ساعت به هر کسری از یک هفته کاری عادی و پرداخت درآمده است. آلمان فدرال استخدام آژانس خیط و پیت کردن از 10 سال از ساخت تا ذخایر سپس شمع باقی مانده حقوق و دستمزد فاصله تا درصد معینی از یک فرد معمول حقوق و دستمزد.

دو سال از بازنشستگی خانم Brinkman داوطلب به کار ساعت صفر با این فکر که جوانتر همکاران ممکن است نیاز ساعت است که اختصاص داده شده است به او. بدون کار او هنوز هم قادر به جمع آوری 60 درصد از او پرداخت اما او برش زواید از جمله یک بار در هفته شام و حرارتی حمام.

Kurzarbeit نگه دارید بسیاری از افراد شاغل به گفته آقای یاکوب. در طول سال 2009 بحران مالی در مورد 3 از 4 کارکنان به کار ادامه داد و حتی در Kurzarbeit. و “کار کوتاه” هزینه های دولت تقریبا همان قرار دادن مردم در بیکاری آقای یاکوب یادداشت و در عین حال آن را درو پاداش بسیار بیشتری. کارفرمایان می تواند کمک به نگه داشتن کارگران در payman در حالی که کارگران آن می توانید احساس امن تر در مالی و حرفه ای چشم انداز.

ایالات متحده در وضعیت, که در آن نزدیک به 40 میلیون ظ بیکاری در طول coronavirus خاموش خواهد بود یک فاجعه در آلمان می گوید آقای یاکوب. “معادل آن در آلمان خواهد بود حدود 14 میلیون بیکار و بدون Kurzarbeit. [برنامه] ما در واقع فقط باید 500,000 بیکار.”

انزو وبر یک macroeconomist با دانشگاه رگنسبورگ اشاره می کند که حفظ کارگران بسیار مهم تر در یک بازار مانند آلمان است. در شرکت ها به استخدام کند. “در آلمان اگر ما تا به حال 30 میلیون اضافی بیکار این امر ما را 20 سال یا بیشتر به بازگشت به سطح قبل از بحران می گوید:” آقای وبر. “بازار ایالات متحده میریزد به سرعت بلکه به ارمغان می آورد کارگران بسیار سریع تر است. ما کندتر از ایالات متحده در هر دو جهت.”

کشیدن در اصلاحات ؟

Kurzarbeit نیست یک سیستم کامل. آن نسبتا گران است و نمی به طور کامل به نفع برخی از کارگران از جمله مهمان نوازی کارکنان پس از اضافه کاری و راهنمایی را تشکیل می دهند بخش بزرگی از دستمزد. از جمله اقلام خط نیست به طور معمول محاسبه و به Kurzarbeit.

این برنامه همچنین نیاز به ترکیب مناسب از عوامل بی درنگ کارفرمایان به درخواست مانند “اگزوژن” به بازار شوک که به نظر می رسد موقت, و یک کارگر ماهر کمبود است که باعث می شود آن را دشوار است برای پر کردن موقعیت.

تا کنون این عوامل باید منظمی به انتظارنشسته بودند. یک کروناویروس یک شوک خارجی و آلمان دچار کمبود واجد شرایط کار. “این باعث می شود شرکت های آماده برای نگه داشتن مردم در هیئت مدیره چرا که آنها ممکن است هرگز به آنها پشت می گوید:” آقای وبر. “Kurzarbeit موجب صرفه جویی در آنها تطابق سرمایه’ به طوری که آنها می توانید راه اندازی مجدد به سرعت زمانی که آنها نیاز دارند.”

یعقوب Turcotte/کارکنان

هنوز Kurzarbeit نیز می تواند پیشرفت کند باید صنایع نیاز به بازسازی “چرا که آن را نگه می دارد همه چیز و هر کس که در آن است می گوید:” آقای وبر.

در واقع این بیماری همه گیر است و باعث تغییرات در زنجیره تامین و صنایع از جمله تلفن همراه حمل و نقل و دیجیتالی. “شغل پس از رکود اقتصادی لزوما رفتن به همان قبل از رکود اقتصادی می گوید:” آقای وبر. این بدان معناست که بازآموزی و سرمایه گذاری در مهارت های مهم است که به نگه داشتن نیروی کار چابک و سازگار ،

عدم قطعیت در آینده

خانم Brinkman آگاه است که صنعت سفر می تواند تغییر هنگامی که اقتصاد به حالت عادی بازگشت. “دیرین مشتریان همیشه با ما خواهد بود می گوید:” خانم Brinkman, “اما به دیگران کتاب آنلاین ؟ خواهد شد و یا آنها می گویند آژانس های مسافرتی واقعا به ما کمک کرد تا از طریق این زمان؟”

در او شگفتی اگر تمام 24 همکاران در دفتر محلی مورد نیاز خواهد بود در آینده.

برای رابرت Helbig چهار هفته در Kurzarbeit شد یک برکت و رحمت به عنوان او می خواهم فقط استقبال از یک نوزاد پسر. یک کارگر در یک کارخانه اتومبیل او در خانه مانده به عنوان گیاه بود توقیف و آژانس کار فدرال تحت پوشش 60 ٪ از حقوق و دستمزد خود را در حالی که کارفرمای خود را در صدر بقیه. “بهره گیری از آن زمان با خانواده شگفت انگیز است,” او می گوید.

آقای Helbig پشت در محل کار است در حال حاضر به عنوان موزه بازگشایی شد برای کسب و کار. او خدا را شکر که او جان سالم به در بحران مالی دست نخورده است.

“من فکر می کنم بسیاری از مردم واقعا نمی دانند که چگونه خوب Kurzarbeit است می گوید:” آقای Helbig. “برای برخی از مردم آن را سخت برای زنده ماندن در 60% پرداخت. اما ما نباید شکایت در آلمان است. به خصوص اگر شما نگاهی به آنچه اتفاق می افتد در امریکا است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de