هنگامی که شما فکر می کنم از آنگ سان سو چی غیر نظامی رهبر میانمار چه به ذهن می آید ؟

برای چند دهه صلح نوبل, برنده جایزه شد در غرب شناخته شده به عنوان حقوق بشر آیکون. اما پس از سال 2017 بین المللی که روزنامه ها پر از تصاویر فرار Rohingya پناهنده او شده است را محکوم کرد برای او شکست برای جلوگیری از آزار و اذیت.

در میانمار, اما, بسیاری از مردم در اطراف بسیج خانم آنگ سان سو چی را به عنوان او در دفاع از این دولت را از اتهام نسل کشی در دادگاه بین المللی دادگستری در ماه دسامبر. بحث از نقض حقوق بشر تا حد زیادی تابو – و حتی کلمه “Rohingya” دلسرد شده است. مردم صحبت کردن در مورد این موضوع و یا به سادگی گزارش بر آن شده اند مارک خائن.

“بسیاری از مردم اشتباه گرفته [و فکر کردم] که ملت و مردم در دادگاه و نه در این دولت و دولت می گوید:” فعال Htuu لو Rae. خود او شروع به سوال روایت دولت در دبیرستان زمانی که او دوست یک Rohingya همکلاسی.

آقای Htuu لو Rae است که در میان تعداد انگشت شماری از فعالان دیگر که تحت فشار قرار دادند در برابر سکوت. با وجود ترس از مورد حمله آنها نشان داده ایم تا در تظاهرات با تی شرت و بروشور در مورد نسل کشی مورد.

“نقض [Rohingyas’] آزادی و بی عدالتی و تبعیض آنها رنج می برند این مشکل تا آنجا که ایشان” او می گوید.

یانگون میانمار

زمانی که Ei Thinzar Maung دست از تی شرت در مرکز شهر یانگون تحمل کلمات “من ایستادگی در برابر نسل کشی در میانمار,” او می دانست که خطرات.

آن بود Dec. 21, 2019. کمتر از دو هفته قبل از میانمار رهبر آنگ سان سو چی در سفر خود به دیوان بین المللی دادگستری به “دفاع از منافع ملی” را از اتهام نسل کشی علیه این کشور اقلیت Rohingya. در همین حال بازگشت به خانه هزاران نفر بسیج در سراسر کشور تحت پرچم “ما ایستاده با ادم کند و تنبل آنگ سان سو چی” و “ما ایستاده با میانمار.”

“افرادی که در حال صحبت کردن در برابر [دولت] را تبدیل به خائن از کشور می گوید:” Ei Thinzar Maung. با وجود ترس از مورد حمله او و دو همکار فعالان می خواستم به نشان می دهد که همه مردم میانمار ایستاده بود با دولت است.

“ما می خواستیم به حداقل وجدان روشن,” او می گوید.

Rohingya مسلمانان در میانمار در ایالت راخین به مدت طولانی با آن مواجه تبعیض سیستماتیک از جمله دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش و محدودیت های جنبش است. در اواخر سال 2017 بیش از 730,000 فرار به کشور همسایه بنگلادش در میان گسترده قتل و تجاوز و آتش سوزی توسط میانمار نظامی.

سازمان ملل متحد منصوب واقعیت-پیدا کردن ماموریت یافت که این حمله انجام شد با قصد نسل کشی و در ماه نوامبر گامبیا ثبت یک مورد در دیوان بین المللی دادگستری متهم میانمار نسل کشی. اما در صورت محکومیت بین المللی میانمار است بسیج در سراسر بحرانزده غیر نظامی رهبر خانم آنگ سان سو چی, یک صلح نوبل, برنده جایزه سابق حقوق بشر آیکون. او و دولت را تکذیب نسل کشی صورت گرفت و در دفاع نظامی اقدامات به عنوان بخشی از یک کمپین ضد شورش.

در ضمن بحث از موارد نقض حقوق بشر علیه Rohingya تا حد زیادی تابو – و حتی کلمه “Rohingya” خود را دلسرد توسط دولت است.

“ایده های زیر یک رهبر شده است کاملا مندرج در این فرهنگ می گوید:” Ei Thinzar Maung. “از شما آموخت [در نظر گرفتن] نه آنچه شما می خواهید به انجام, اما آنچه شما می توانید انجام دهید برای کشور خود.”

“شما در حال صحبت کردن بیش از حد”

در چشم بسیاری از برمه به Rohingya غیر قانونی interlopers از بنگلادش که تهدید به میانمار بودایی اکثریت. در عین حال آنها ردیابی تاریخ خود را در میانمار به صدها سال ساخته شده و تنها حدود 2 درصد از جمعیت این کشور را قبل از خروج در سال 2017. در میانمار بین المللی پوشش خود را آزار و اذیت است که معمولا به عنوان بی اعتبار جعلی, اخبار و Rohingya اغلب به عنوان “بنگالی.”

در حالی که منتقدان غربی را محکوم کرده اند خانم آنگ سان سو چی امتناع به استفاده از کلمه “Rohingya” طرفدار نظامی مخالفان انتقاد کرده است دولت او برای بودن نرم در این مسئله است. در ماه ژانویه پس از یانگون ارشد وزیر با استفاده از کلمه “Rohingya,” 21 احزاب با انتشار بیانیه ای او را متهم به حمله به این کشور در حالی که با آن مواجه قضاوت در دادگاه بین المللی است.

“اگر به شما می گویند کلمه Rohingya شما مشکلات روبرو خواهد شد” گفت: J Paing تنها عکاس خبری به پوشش این تی شرت مبارزات انتخاباتی. پس از او نوشته شده عکس از این رویداد در Facebook صفحه یک روزنامه نگار ترک به نام او را “خائن ملی.”

“زمانی که شما صحبت کردن در مورد این موضوع حتی دوستان نزدیک خود خواهد گفت: ‘شما در حال صحبت کردن بیش از حد'” آقای J Paing می گوید.

Htuu لو Rae, که در یانگون و سازمان یافته T-پیراهن رویداد می گوید که او برای اولین بار شروع به سوال روایت دولت در دبیرستان زمانی که او دوست یک Rohingya همکلاسی. امروز او مدیر همزیستی میانمار که به ترویج صلح بین بودایی ها و جوامع مسلمان و هماهنگ از حقوق مدنی گروه Doa-A-Yae.

“نقض [Rohingyas’] آزادی و بی عدالتی و تبعیض آنها رنج می برند این مشکل تا آنجا که ایشان” او می گوید. “ما نیاز به دوباره تعریف کردن که به برمه ایستاده با آزادی و عدالت و برابری همه را به ایستادگی در برابر نسل کشی و ایستادگی بین المللی ساز و کارهای قانونی آن جلوگیری و مجازات نسل کشی است.”

به آب و هوای فعلی آقای Htuu لو Rae استدلال نتایج حاصل از همپوشانی بین خانم آنگ سان سو چی محبوبیت ethnonationalism و گزارشدهی نادرست توسط دولت و رسانه های خصوصی.

“قوی ایستادگی در برابر دیوان بین المللی دادگستری است تا حدی به دلیل جهل از آنچه در جریان است. زبان مانع گزارشدهی نادرست توسط رسانه های محلی و حقوقی اصطلاحات آن را بسیار سخت برای ایجاد حس طبیعت از طرح دعوی در دادگاه” او می گوید. “بسیاری از مردم اشتباه گرفته [و فکر کردم] که ملت و مردم در دادگاه و نه در این دولت و دولت است.”

“نسل کشی است که سازمان ملل متحد به برمه” آقای Htuu لو رائه می افزاید. “آنچه مورد نیاز است برای قرار دادن محدود در illiberal nationalisms – به خصوص در جامعه مدنی است – شجاعت اخلاقی در مواجهه با موانع است.”

See no evil

در Jan. 23, دیوان بین المللی دادگستری حکومت برای تحمیل اقدامات موقت در میانمار به عنوان کلی مورد همچنان ادامه دارد سفارش دولت برای جلوگیری از آینده اعمال نسل کشی و از بین بردن مدارک و شواهد.

در پاسخ میانمار در رسانه های دولتی انتشار بیانیه ای با عنوان “هیچ نسل کشی در رخین” گفت: شاکیان را “ارائه یک تصویر تحریف شده از این وضعیت است.”

در دادگاه بین المللی شنوایی خانم آنگ سان سو چی توضیح داده شده خشونت علیه Rohingya به عنوان بخشی از یک داخلی درگیری مسلحانه موجب حمله به پایگاه نظامی توسط یک Rohingya گروه های شبه نظامی. میانمار نظامی سیستم عدالت – نه دادگاه بین المللی – باید نگه عاملان پاسخگو, او گفت:.

وفاداری به خانم آنگ سان سو چی قوی باقی می ماند میان این کشور برمه بودایی اکثریت. حمایت مردمی رسیده شور در هفته های اطراف آن ظاهر او در دادگاه بین المللی است. بسیاری به تصویب رسید موقت “من ایستاده با ادم کند و تنبل آنگ سان سو چی” Facebook مشخصات قاب – یک کمپین است که ظاهر در طول سال 2017 خشونت در ایالت راخین – در حالی که شبیه پوستر به نظر می رسد در خانه ها و مغازه ها.

“قبل از ادم کند و تنبل سو بود بت من” به یاد می آورد Ei Thinzar Maung با اشاره به خانم آنگ سان سو چی. “هنگامی که من تو را دیدم چهره او آه! من می خواستم به مانند او باشد. … اما چیزی که خنده دار است, او نه بت من کنه. همه چیز تغییر کرده است.”

در دسامبر. 10 او و دو تن دیگر از فعالان تنظیم یک جدول با بنر “من ایستادگی در برابر نسل کشی است. تغییر ذهن من” و توزیع بروشور در تظاهراتی به حمایت از خانم آنگ سان سو چی در یانگون میانمار بزرگترین شهرستان.

“هنگامی که مردم متوقف شد, ما می خواستیم به آنها را بپرسید, چگونه نفرت گسترش مثل این ؟” می گوید: خانم Ei Thinzar Maung. چند نفر از فعالان با صحبت به حال یک ایده روشن از دادگاه بین المللی مورد یا مفاهیم می گوید: “جدول سازمان زین Linn اما بیشتر دوستانه بود. در عرض 30 دقیقه با این حال پلیس به آنها گفت که ممنوع شد, از توزیع جزوات و آنها پراکنده.

در عین حال هنگامی که عکس و فیلم از این تجمع و تی شرت رویداد گردش آنلاین, فعالان متهم تامین می شود و یا بخشی از یک اسلامی توطئه مشترک اتهام به سمت کسانی که صحبت کردن در Rohingya موضوع است. سخنرانی نفرت شد ناخوانا در سراسر تصاویری از عکس های خود را و آنها را تهدید به خشونت از جمله یک تهدید به مرگ توسط تماس تصویری.

ترس و یا آزار و اذیت و بدتر باعث شده است تا بسیاری از روزنامه نگاران به خود سانسور, Mr. J Paing می گوید. در ماه مه گذشته دو همشهری روزنامه نگاران منتشر شد پس از بیش از 500 روز در زندان در رابطه با تحقیق و تفحص در سپتامبر 2017 قتل عام 10 Rohingya. در اوایل این ماه نظامی شکایت کرد ایسنا جنایی افترا بیش از یک مقاله در مرگ دو Rohingya زنان هر چند مورد خارج شد مارس 18.

آقای J Paing اما “را منتشر نمی مانند بسته شدن یک چشم بود.”

“هنگامی که مردم با دیدن عکس آنها فکر می کنم. من به تمام اطلاعات من,” او می گوید. “اگر آنها را نمی بینید, آن, آنها نمی دانند و اگر آنها نمی دانند که نژاد پرستی را افزایش می دهد.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net