در اوایل این هفته دادگاه عالی شنیده می شود بحث در مورد اعطای فرمانده ماموران پست به زنان افسران در ارتش. در یک یادداشت نوشته شده است را به دادگاه ارائه شده دولت دقیق آن توجیهی برای unsuitability از زنان افسران برای تبدیل شدن به فرمانده افسران. رک و پوست کنده توجیه هیچ چیزی کوتاه عقب.

توجه داشته باشید از این مرکز اظهار داشت که “ترکیب رتبه و فایل بودن نر عمدتا برگرفته از روستایی پس زمینه با غالب هنجارهای اجتماعی نیروهای هنوز ذهنی تحصیلات به پذیرش زنان افسر در فرماندهی واحد”. توجه داشته باشید به نقل از “روانی محدودیت” پایین تر از استانداردهای فیزیکی داخلی تعهدات و عدم توجه به بارداری به عنوان محدودیت در جلسه خطرات قوی است.

یکی دیگر از استدلال تمدید شد که “غیر خطی میدان جنگ به ارائه سابق مناطق عقب به همان اندازه آسیب پذیر به عنوان میدان جنگ. بنابراین القای زنان افسران به هند ارتش اینجا-به-جلو یک نر و استحکامات نیاز به بازدید در منظر تغییر میدان جنگ محیط زیست است.”

خواندن گزارش های رسانه ها در مورد مرکز توجه در دیوان عالی کشور بود شبیه به بودن در زمان حمل و نقل به اوایل 1990s هنگامی که وجود دارد یک بحث در مورد مناسب بودن كاركرد زنان افسران به ارتش هند. به نظر می رسید به عنوان اگر دولت شد سوال این اساس که آیا زنان باید در همه جای این “مرد سنگر و استحکامات”.

واقعیت این است که مسائل از استانداردهای فیزیکی و بارداری “تعدیل رفتار” از مردان ، تمام شده است به اندازه کافی به کار گرفته شده در 30 سال گذشته پس زنان افسران پذیرفته به ارتش. مستمر harping در این مسائل چه زیانی بزرگ برای هزاران نفر از زنان افسران قرار داده اند در سال های بسیاری از محترم خدمات در به چالش کشیدن بسیاری از شرایط.

من فکر می کنم وجود دارد این است که برخی از شایستگی در این مورد ندارد و كاركرد زنان در نقش های رزمی. از مسائل وجود دارد محدودیت های فیزیکی و عملکرد در واحد مبارزه با. این به این دلیل است که کشورها در سراسر جهان تلاش کرده اند با این موضوع است. کانادا یکی از مهمترین جنسیتی یکپارچه ارتش در جهان با بیش از 15% زنان و با 13 زنان در کل و پرچم افسر صفوف اما زنان در پیاده نظام مبارزه با بازوی تعداد کمتر از 1%.

در حال حاضر پرونده در دیوان عالی کشور است که در مورد اعطای نقش زنان در مبارزه با سلاح های, اما در مورد محرومیت از فرصت های برابر در نقش های موجود. ما باید به سمت جریان سازی جنسیتی در ارتش و با هدف دستیابی به برابری جنسیتی است. وجود دارد بنابراین نیاز به یک نگاه سخت در سیاست های که ترویج تبعیض درمان جنسیتی به عنوان علت برای خروج.

زنان افسران در حال حاضر در دستور موقعیت در سطوح پایین تر فرمانده جوخه های و شرکت های. هیچ شواهد واقعی برای حمایت از این ادعا که سربازان مرد نیست پذیرش سفارشات از زنان به دلیل ذهنی خود را تحصیل. حرفه ای است کلیدی برای بدست آوردن یک سرباز اعتماد و احترام نه جنسیت. پروفسور آنتونی کینگ که انجام مطالعات گسترده در راستای ادغام در ارتش در مقاله خود می نویسد زن سرباز که “جمعی از عملکرد مبارزه با—انسجام—بیشتر متکی به آموزش و مهارت های حرفه ای. بر این اساس افراد در نظر گرفته نه آنقدر در خود ویژگی های شخصی اما حرفه ای خود توانایی”.

ارتقاء به رتبه یک افسر فرمانده بر روی یک هیئت مدیره از افسران که در ارزیابی تناسب اندام از افسران به برگزاری این انتصاب. این امر به همان اندازه به درخواست زنان افسران و ما باید اجازه هیئت مدیره می تواند بهترین قاضی است. جنسیتی نمی تواند و نباید به صورت خودکار رد صلاحیت.

در برنامه توسعه سازمان ملل نابرابری جنسیتی شاخص هند در رتبه 122 از 162 کشور جهان است. با توجه به McKinsey Global Institute گزارش 2018 سهم زنان در هند به تولید ناخالص داخلی است و 18 درصد یکی از بالاترین نسبت در جهان است. و با توجه به ارزیابی از گزارش توسط پیشبرد برابری جنسیتی تا سال 2025 هند “می تواند رسیدن به 18% افزایش بیش از کسب و کار به عنوان معمول تولید ناخالص داخلی یا $770 میلیارد دلار است.”

نابرابری جنسیتی است که یک مشکل جدی در هند. اگر ارتش به عنوان یک مرد سنگر و استحکامات تصویب یک “تغییر در طرز فکر” به عنوان پیشنهاد شده توسط دیوان عالی کشور می تواند شاید ارائه یک انگیزه برای جندر است که بشدت مورد نیاز در کشور ما است.

نویسنده سابق فرمانده ارتش شمال شرق فرمان

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو