گایا: سر چشمه از قاچاق کودکان

کار کودکان شایع است در شهر مقدس گیا. با توجه به سرشماری سال 2011 بیهار بود 10,88,509 کودک کارگران در میان است که 78,929 بودند از گیا. کودکان در حال قاچاق به مقصد بسیاری از محلی قاچاقچیان بیشتر به النگو, ساخت کارخانه, Jaipur, Rajasthan. وجود 13 منطقه در بیهار که بسیار تحت تاثیر این موضوع از قاچاق کودکان اما گایا چهره گرما به عنوان قاچاق کودکان توسط یک سازمان جرم و جنایت در منطقه است. وجود دارد 10 تا 12 قاچاقچیان محلی که افراط در به دام انداختن کودکان از آسیب پذیرترین بخش جامعه; نزدیک به 60 درصد از آنها متعلق به ‘musahar’ جامعه – dalit جامعه است.

با توجه به رفاه کودکان کمیته (گایا سوابق) وجود داشته است 1200 کودک قاچاق بازماندگان که بازگشت به گایا پس از نجات از کشورهای دیگر مانند دهلی نو, آندرا پرادش, Maharashtra, هیماچال پرادش و راجستان. بیش از 855 کودکان بودند نجات از النگو, کارخانه راجستان به تنهایی. تقریبا تمام عملیات نجات انجام شد با مشارکت فعال سازمان های غیر دولتی.

عملیات نجات در حال انجام یا از طریق نیروی کار تشکیل شده در زیر کار کودکان, پیشگیری از عمل 2016 یا توسط ضد قاچاق انسان واحد از این منطقه در ورودی جمع آوری شده و یا دریافت شده از سازمان های جامعه مدنی.

“بعد از کار به طور مداوم از 6 صبح تا شب من dozed کردن برای چند دقیقه. به عنوان یک نتیجه از این کار من مورد ضرب و شتم بد با میله, النگو شکسته شد پر سر و صدا به من بدن و من نگه داشته بود بدون غذا برای دو روز. در حال حاضر من گردن سفت است و من نمی توانم آن را حرکت” گفت: Sandesh کومار که قاچاق در سال 2016 از گایا به حیدرآباد توسط یک کاسب محلی در وعده آینده ای بهتر است.

“من قاچاق به جیپور به کار در یک النگو ساخت کارخانه. اتاق جایی که من نگه داشته بود کهنه با 9 فرزند دیگر. ما استفاده می شود به خواب و کار در همان اتاق. ما مجاز به رفتن به خارج از آن بوده و هفت ماه. ساعت کاری ما بودند به طور متوسط 16 ساعت در روز است.” گفت: Ashish کومار که تا به حال تحت دو عمل جراحی برای تمیز کردن خود را به شدت آلوده ریه ناشی از گرد و غبار از النگو روند.

وزارت کار منابع در حال توسعه یک دولت برنامه اقدام به مبارزه با کار کودک را دریافت و اجرا شده است. بیشتر در سال 2016 کودک کار سیستم ردیابی معرفی شد برای جلوگیری از کار کودکان و مبارزه با re-قاچاق کودک کار – این کار به طور موثر تنها برای یک سال است. این موضوع از کودک قاچاق شده است تا حد زیادی تضعیف; بنابراین هیچ تلاش جدی شده است به مبارزه با کار کودک در کشور است.

در گایا, مرکز, مستقیم, یک سازمان کار به سمت توانمند سازی زنان و کودکان شده است بازسازی زندگی بیش از 500 کودک قاچاق بازماندگان را از طریق بسیاری از مداخلات در سطح جامعه. مرکز مستقیم ILFAT متحد از بیهار و با همکاری نزدیک با ILFAT به ارائه آموزش رهبری به بازماندگان به منظور توانمند سازی آنها را به طوری که آنها می تواند کمک به دیگران که قاچاق شده اند. بازمانده رهبران در حال حاضر به طور منظم دیدار با Panchayati راج موسسه نمایندگان مقامات دولتی رهبران سیاسی مانند MLA و نمایندگان مجلس و به اشتراک گذاری با آنها آنچه را که آنها رفته اند از طریق چه علل ریشه قاچاق کودک هستند و چگونه می توان آن را خطاب.

مرکز مستقیم کار رویکرد چند جانبه است. آنها کار در منبع – سطح جامعه توسط مردم آگاه از شایع قاچاق. مرکز مستقیم نیز تسهیل عملکرد کودک حمایت کمیته – کمیته های ساخته شده توسط رفاه اجتماعی دولت است. مدرسه ثبت نام درایو ها راه اندازی شد برای اطمینان حاصل شود که هر کودک به مدرسه می رود. کسانی که بسیار فقیر هستند و پشتیبانی از طریق میکرو-شرکت به طوری که آنها می تواند به افزایش درآمد خود را. گروه های جوانان در جامعه به عنوان کاتالیزور در جهت حمایت از کودکان و جلوگیری از کار کودکان. قاچاق کودکان بازماندگان پشتیبانی می شوند و تبدیل به اعضای این گروه ها مبارزه علیه قاچاق کودکان. پلیس-جامعه جلسات سازمان یافته به منظور تسهیل facetime با پلیس و پل تردید.

در حالی که بسیاری از تاکید شده است در جلوگیری از قاچاق کودکان و حمایت از کودکان محاکمه کودک قاچاقچیان شده است با توجه به علت اهمیت است. این باعث می شود یک مشکل عمده دلیل بدون پیگرد قانونی محلی و قاچاقچیان مبارزه با قاچاق کودکان بسیار دشوار می شود. ما شده اند کمک به بازماندگان و خانواده خود را به اطمینان حاصل شود که عاملان (قاچاقچیان و سرکوبگر کارفرمایان) به مجازات از طریق دادگاه ها.

عدم پیگرد برجسته شده توسط ILFAT به عنوان یک کلید بخواهید از بالا به بیل. قاچاق باید غیر bailable جرم و مجرمان باید محکوم به حداقل حبس ابد. با بهتر محکومیت نرخ و شدیدتر مجازات ILFAT است از اعتقاد به این که آن را جلوگیری از کسانی که به وارد کردن و یا درگیر شدن در این حرفه است. هیچ جامد پیشگیری و حفاظت استراتژی در محل و زمان قانون غیر اخلاقی ترافیک (پیشگیری) عمل (ITPA) است بازمانده محور. بسیاری باید انجام شود در یک شیوه مشارکتی بین ذینفعان کلیدی مانند دولت و سازمان های جامعه مدنی برای هر گونه تغییر قابل توجهی را به محل.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>